Kitartó tiltakozáshullámról ír a CNBC, ami a "rabszolgatörvény" néven elhíresült törvénymódosítás miatt alakult ki Magyarországon. Habár a 250 feletti túlóra önkéntes, szakértõk szerint ez inkább kötelezõ lesz. A
Ezért mondom az unió is hibás. Ha ténleg ezek a szabályok, akkor még az állattartást is szigorúbban szabályozzák . De 52*8=416 és szabadság ami minimum 20 nap és 30 a maximum . Akkor a 48*8=384 és 46*8=368 óra lehetne a maximum túlóra !
Ahova elvandorol a sokcsilliard eluldozott magyar, ott evek ota annyi a max. lehetseges tulora, mint amit itt most bevezettek. Ezt nem mondtak az ellenzeki minicsoportos szeanszokon?
Normális helyeken így is van. Aki meg köcsög főnök, az az is marad, semmilyen törvény nem változtat rajta. Aki eddig visszaélt a munkavállaló egzisztenciális kiszolgáltatottságával eztán is megteszi, és fordítva.
Hat ezert maximalis. Heti 48nal tobbet nem dolgozhat ezert matematikai maximum a 416 ora. Ha nem vesz ki egy nap szabot se es minden heten 8 orat tuloraz. Reszemrol nem igen latom mi maskepp jonne ki pont 416 ora.
Óh, elnézést! Más a főnök és más a munkáltatói jogokat gyakorló vezető. Nem kívánom, de még megtapasztalhatod a Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon. Tudod ott bírálják el "független" bírók a munkaügyi pereket, amit pl. az állammal mint munkáltatóval szemben indítanak. A független bírónak pedig az igazságügyi miniszter a munkáltatója... Hát sok sikert! (A munkádhoz is).
Te valami bányában dolgozol a harmadik világban ?? Leereszkedő stlilust másnak tartogasd köszi. Képzeld egész véletlenül fönök vagyok a munkahelyemen és általában minimum hat ember dolgozik "velem". Mi mindent megtudunk beszélni egymással még a túlórákat is. Tudod az értelmes emberek így csinálják.
A munka világa sajnos nem így működik, ott kemény alá-fölérendeltségi viszonyok vannak. (a dolgozó az álárendelt, gondolom ez neked segítség). Képzeld el, hogy túlmunkát kell elrendelned mint munkáltató, mert nem akarsz elveszíteni egy jó megrendelést. Jóska és Pista nem vállalja. Oké, semmi gond. Jön a bérfejlesztés. Kit hagysz ki belőle? Vagy leépítés kell, mert tartósan nincs megrendelés. Szerintem Jóskának és Pistának jó esélye van rá, hogy az elsők között lesznek lapátra téve, hiszen ők se voltak szolidárisak a céggel amikor kellett volna. (Kár, hogy meghatározó vezetőink egy napot se dolgoztak piaci viszonyok között).
Elméletben ugyanilyen hatásos volt a népszavazási törvény. Papíron. A hatalom aztán kénytelen volt kigyúrt kopaszokkal megtámogatni Erdősinét, nehogy érvényesüljön a népakarat. Erdősinéi, a kigyúrt kopaszok és az NVI vezetése nagyon megüthette volna a bokáját, amikor kiderült, hogy csúnyán összejátszottak. Csodák csodájára nem ütötték meg. Elmélet és gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van. Ha nemcsak formálisan lenne demokrácia Magyarországon, hanem valójában is, akkor sokat tudna mesélni a jogállamiságról.
A törvény kimondja, hogy "nem kötelező" tehát hivatalosan nem kényszeríthet... Ha megteszi azért csúnyán megütheti a munkaadó a bokáját... munkaügyi bíróság stb
Kezdem elhinni, hogy ekkora romboláshoz (nem csak a gazdaságban, hanem az oktatásban, egészségügyben, kultúrában, jogrendszerben, nyugdíjrendszerben, társadalmi szolidaritásban stb) már kevés a tehetségtelenség. Ehhez már megtervezett aljas szándék kell.
"Túlórázol vagy kirúgnak" - Évtizedek óta nem látott sztrájk lehet Magyarországon
Ugrás a cikkhez