Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 06. 29. 21:40

Tréder Topik :o)  

megnyitok egy remek kis kókuszos, lecsós, halacskás topikot. reméljük ez is hosszú életű lesz mint a régi, ami hat évet élt..



hát mindenkinek jó horgászatot! ))

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 13:48
Előzmény: #25055  celluxx
#25060
jakub nem fogad el lakbér helyett phylacia papírokat amikor dr fush urnak fosója van 10-ért ))

Alilou3 2014. 12. 08. 13:45
Előzmény: #25058  Alilou3
#25059
**szülők
Alilou3 2014. 12. 08. 13:37
Előzmény: #25056  Törölt felhasználó
#25058
Ha lenne 12 éves gyereked, akkor te is felhaborodnál, főleg azok a sűlők háborodnak fel akiknek a gyerekeit másként világosítják fel, nem drogtesztekkel...Én nem vagyok drogos és felhaborodtam azon, mert nem az a megoldás a megelőzéshez, jó ha tudod
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 13:30
Előzmény: #25055  celluxx
#25057
eurusd 1.226 meglesz az a 1.22 karira :)
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 13:26
Előzmény: #25054  Alilou3
#25056
Értem én, hogy bele akar szólni az állam a fiatalok életébe és ezzel korlátozza a szabadságukat, ami nem jó, de a mérlegnek két oldala van, engem például nyugodtan el lehet küldeni drogtesztre, amennyiben vizeletből kimutatható. (Vérvételre nem megyek, mert a tűtől rosszul vagyok, ha meglátom/megérzem.) :D Soha életemben még egy spanglit se szívtam el, szóval nekem nem lenne para, mondjuk én már kiesnék a 12-18 éves korosztályból...

Amúgy meg nem a gyerekeknél és csak a politikusoknál kéne kutakodni, hanem a TV-seknél, sztárügyvédeknél, sztárorvosoknál, topmenedzsereknél stb.

Ettől függetlenül hülyeségnek tartom, pénzkidobásnak a tesztelgetést, de azt is tartom, hogy ezen csak a drogosok háborodnak fel...
celluxx
celluxx 2014. 12. 08. 13:23
Előzmény: #25052  Törölt felhasználó
#25055
Jakob csak ne üzengessen, inkább gyakorolja a szövegértést és az Ószövetség után folytassa az Újszövetséggel.
Utána rátérhet a kamatra.
ÐÐ
Alilou3 2014. 12. 08. 13:12
#25054
Drogteszt: vizeletmintát adtak le a DK-sok Kocsis Máté irodájánál

Szarvas Koppány Bendegúz, az Ifjú Demokraták (IDE) vezetője és három társa leadták vizeletmintáikat hétfőn a VIII. kerületi polgármesteri hivatal portáján, hogy így tiltakozzanak Kocsis Máté fideszes polgármester drogteszttel kapcsolatos javaslata ellen. A Demokratikus Koalíció (DK) ifjúsági szervezetének vezetője azt kérte: a mintákat adják át Kocsis Máténak, aki a hétvégén állt elő azzal az indítvánnyal, miszerint minden évben drogtesztre kellene kötelezni a 12-18 közötti fiatalokat, a politikusokat és az újságírókat.

link
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 13:02
Előzmény: #25051  -bubu-
#25053
köszi bubu
kb két hét van még hátra ebből az évből, már ami az aktív kereskedést illeti. sztem idén már nem sok minden lesz
lesz még egy fed kecsege, és az ltro ami érdekes lehet

pihi kb január 10-ig sztem
de az fx piacon még azért lehetnek jó kis mozgások
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:59
Előzmény: #25050  celluxx
#25052
jakub azt üzeni, hogy a tórában benne van: a kamat bűn
kivéve ha a gojokról van szó )))
-bubu-
-bubu- 2014. 12. 08. 12:57
Előzmény: #25043  Törölt felhasználó
#25051
link

pincér dax és komponensei
celluxx
celluxx 2014. 12. 08. 12:52
Előzmény: #25049  Törölt felhasználó
#25050
Macika, a kamat boldogít, jakob is megmondta.
ÐÐÐ
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:48
Előzmény: #25047  celluxx
#25049
nagypapi leszel és zárod majd akkor 10 pippel ))
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:47
Előzmény: #25045  sly36
#25048
Dax csak konyul, de még van hely hova.
Csak itt kéne átvergődnie.
celluxx
celluxx 2014. 12. 08. 12:46
Előzmény: #25041  Törölt felhasználó
#25047
Usdhuf és rákosi et. short.
ÐÐ
tibbi60
tibbi60 2014. 12. 08. 12:40
Előzmény: #25027  sly36
#25046
celeb vagyok,ments ki innen?))
sly36
sly36 2014. 12. 08. 12:32
Előzmény: #25044  Törölt felhasználó
#25045
Azért a 100-as stoppokat kiüthetnék résre :o)
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:29
Előzmény: #25041  Törölt felhasználó
#25044
sanyi talán megáll 100-110 közt
már ha jakub nem önti tovább jó kartáramra
)))))))))))))
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:20
Előzmény: #25042  -bubu-
#25043
ez az ltro érdekes lehet, lényegében erre fog reagálni a dagi, ha az nem indul be

kis érdekesség a ekb múltkori közleményével kapcsolatban

link

-bubu-
-bubu- 2014. 12. 08. 12:14
Előzmény: #25040  Törölt felhasználó
#25042


A legizgalmasabb események a héten
Az elmúlt hetek slágerei köszönnek vissza az előttünk álló héten is: Európában a csütörtöki német és magyar inflációs adat, valamint az EKB TLTRO-tendere áll a fókuszban. A szeptemberi TLTRO-tenderen 82,6 milliárd euró értékben vettek fel hitelt a bankok, a hitelkeret maximuma idén 400 milliárd euróra rúg.
Az alacsony érdeklődés az októberi stressz tesztek számlájára is írható, a bankok nem akarták túlvállalni magukat az esemény előtt. A korábbi spekulációkkal ellentétben az EKB nem enyhített a kereskedelmi bankok számára nyújtott hitelek feltételein, így az érdeklődés mérsékelt maradhat a mostani fordulóban is.

Csütörtökön további három fontos kamatdöntés lesz: svájci (9:30), norvég (10:00) és orosz (11:30) és jegybankárok szavai mozgatják meg a kurzusokat.

Az olajpiacon a szaúdiak 5 éve nem látott mértékű kedvezményt biztosítottak az ázsiai klienseiknek, emellett a Morgan Stanley csökkentette a 2015/2016-os prognózisait, amik azonnali esést hoztak a fekete arany kurzusában. Jelenleg múlt hétfői szintek közelében mozog a WTI kurzusa; vételi lehetőséget 60 dollár környékén látunk.

Hangsúlyos hírek szerepelnek a heti magyar makronaptárban is. Már hétfőn délután a költségvetés novemberi egyenlege vonja magára az elemzők figyelmét.
Szerdán délután az MNB teszi közzé szokásos jegyzőkönyvét a legutóbbi kamatdöntő ülésről. Mivel a jövő héten, december 16-án már a friss negyedéves inflációs előrejelzési számokra figyelünk az MNB részéről, talán ez a jegyzőkönyv kisebb hangsúlyt kap.
A héten, csütörtök reggel megjelenő novemberi inflációs adat negatív előjele már nem lep meg senkit, mértéke (-0,5% éves alapon a konszenzus) azonban még adhat további okot kamatcsökkentési találgatásokra. A hetet az ipari termelési adatok zárják, amelyet azért követünk nagy figyelemmel, mert az adat első közlése a múlt héten 2,6%-kal alulmúlta az egy hónappal korábbi – nem túl magas – szintet.
A makro hírek mellett Matolcsy György beszél kedden egy konferencián, Aszódi Attila kormánybiztos a paksi bővítésről tart előadást, Zágrábban pedig – a jogerős, másodfokú magyar felmentő ítélet ellenére – megkezdődik a meghallgatás Hernádi Zsolt MOL-vezér ügyében.

A hét menetrendje
Hétfő
Ma jár le az amerikai kongresszus határideje a költségvetési törvény megalkotására. Ha nem jutnak dűlőre a kérdésben, akkor december 12-én megint lebénulhat a kormányzat. Távközlési és telekommunikációs konferenciát tart ma az UBS, ezen részt vesz majd a CBS Corp., a News Corp. és a Time Warner is.

Az EU pénzügyminisztereinek találkozója 10 órakor kezdődik, a témát a 2015-ös költségvetés tervezete adja. Emellett szóba kerülhet Franciaország megrovása is a deficitcélok be nem tartása miatt.
Az EKB 15:45-kor teszi közzé az eszközfedezetű értékpapírok (ABS) vásárlási listáját.
Továbbra is tart az ENSZ klímakonferenciája, ami pénteken zárul majd. A befektetők a CO2-kvótákkal kapcsolatos hírekre figyelnek majd.
Makroadatok: kínai külkereskedelmi mérleg, japán GDP és folyó fizetési mérleg, német és török ipari termelés

Kedd
10 órakor kezdődik az EU pénzügyminisztereinek találkozója, ennek keretében szóba kerül majd a görög helyzet is. Angela Merkel 11 órakor nyitja meg a CDU kétnapos ülését Kölnben, ezzel egy időben az IMF részéről Christine Lagarde beszél Milánóban.
Petro Poroshenko ukrán elnök Szingapúrba látogat a héten, kedden sajtótájékoztatót tart az ország helyzetéről.

Matolcsy György MNB-elnök 12:30-tól tart beszédet az Amerikai Kereskedelmi Kamara konferenciáján.
Amerikában a CFTC árutőzsdei felügyelet ül össze 16 órától, hogy a piaci szereplők maximális pozícióiról tárgyaljanak. Egyes vélemények szerint a korlátozás hátrányosan érintené a termelőket és az energiacégeket.
Makroadatok: német külkereskedelmi mérleg, brit ipari termelés

Szerda
Szerdán lép parkettre az amerikai LendingClub Corporation, ami közvetlenül kapcsolja össze a hitelfelvevőket és a megtakarítókat. A cég 692,4 millió USD-t vonna be, ezzel a társaságot 4,3 milliárd USD-re értékelnék.

A cseh parlament a 2015-ös költségvetésről szavaz ezen a napon. Délután 14 órakor esedékes az MNB novemberi kamatdöntésének jegyzőkönyve.
Makroadatok: kínai infláció, török és ukrán GDP, brit külkereskedelmi mérleg
Kiemelt gyorsjelentés: Costco

Csütörtök
Az EKB második tenderét (TLTRO) tartja csütörtökön, a korábbi spekulációkkal ellentétben a központi bank nem enyhített a kereskedelmi bankok számára nyújtott hitelek feltételein. Szeptemberben 82,6 milliárd euró értékben vettek fel hitelt a bankok, a hitelkeret maximuma idén 400 milliárd euróra rúg.

A Sony menedzsmentje Kínába megy, hogy a PlayStation értékesítéséről tárgyaljanak. A konkurens Microsoft Xbox konzolját szeptember óta értékesítik az országban. Vlagyimir Putyin Indiába látogat, a tervek szerint energetikai együttműködésről tárgyalnak majd a miniszterelnökkel.
Három fontos kamatdöntés fűszerezi a napot: svájci (9:30), norvég (10:00) és orosz (11:30) és jegybankárok szavai mozgatják meg a kurzusokat.
Makroadatok: japán ipari megrendelések, német és magyar infláció, amerikai kiskereskedelmi értékesítés és segélykérelmek, török folyó fizetési mérleg, orosz GDP
Kiemelt gyorsjelentések: Adobe, Inditex

Péntek
Makroadatok: kínai ipari termelés és kiskereskedelmi értékesítés, amerikai ipari termelés és fogyasztói bizalmi index, magyar ipari termelés
Hitelminősítői vélemények érkeznek Bulgária (S&P), Észtország (S&P), Franciaország (Fitch), Görögország (DBRS), Nagy-Britannia (Fitch és S&P), Románia (Moody's) vonatkozásában.
Törölt felhasználó 2014. 12. 08. 12:03
Előzmény: #25037  celluxx
#25041
Dollárt százat, dollárt ezret! Rákosi Mátyás. :)

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek