Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 10. 13. 01:02

Tőzsdei szakvizsga  

Sziasztok!



Új vagyok itt a portolio.hu-n. Egyik jó ismerősömtől hallottam valamiféle tőzsdei tanfolyamról.

Úgy értesültem, hogy 5 modulból kell tőzsdei szakvizsgát tenni, persze annak, akit érdekel.

Ezzel kapcsolatban szeretném az itt fórumozó - biztosra veszem, többnyire profi - tőzsdések segítségét kérni. Nagyon megköszönném, ha tudnátok nekem segíteni, mert nagyon érdekel a tőzsde világa, és előbb-utóbb szeretném is letenni a szóban forgó tőzsdei vizsgát.



A következő kérdéseim lennének Hozzátok:

1. Pontosan hány modulból áll a vizsga? Fent jól írtam, jól értesültem, hogy 5 modulról van szó?

2. Hány hónap a tanfolyam időtartama?

3. Közép- vagy felsőfokú végzettséget ad?

4. Hogy működik a vizsga? Milyenek a követelmények? Nagy a szigor?

5. Egyáltalán érdemes-e elmenni a tanfolyamra? Vagy elég csak saját magunk, autodidakta módon otthon felkészülni? (hozzáteszem nem kezdő vagyok, így az alapfokú, de inkább már a középfokú közgazdasági, stb. ismeretekkel nincs gondom)

6. A vizsgán való részvételnek kötelező előfeltétele a tanfolyamon való aktív részvétel?

7. Milyen jegyzetekből kell felkészülni a vizsgára? A kötelező szakirodalomhoz honnan lehet hozzájutni?

8. A vizsgadíjak mennyibe kerülnek (modulonként)?

9. Egyéb költségek, díjak?

10. Hogy néz ki maga a vizsga? Szóbeli vagy írásbeli?

11. Tudtok-e ajánlani 1-2 szuper honlapot, ahol lehet bővebben tájékozódni?

12. Netán van olyan Közületek, aki részt vett/részt vesz egy ilyen tanfolyamon/vizsgán és vannak hasznos jegyzetei?

13. Végülis konkrétan milyen végzettséget ad ez a tanfolyam? Hol lehet/tudok elhelyezkedni vele, ha sikeres a vizsgám? Brókerként el lehet helyezkedni ezzel a tanfolyamos végzettséggel? Vagy más konkrét munkahelyen, munkakörben?



Előre is köszönöm szépen a segítségeteket.

Örülök, hogy itt lehetek! :-)

Majd még jelentkezem.



Üdvözlök Mindenkit!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 05. 06. 11:58
#80
Na, végül bejelentkeztem és elmentem tegnap a vizsgára. Mivel elég rövid volt a felkészülési időm, csak két modulra tanultam: közgáz és szabályzatok. Értékpapírjogból jövő szombaton megyek. Így, ha minden sikerül szeptemberre "csak" a számítások vannak hátra. De ha nem is lesz meg minden, 4 modulból 3-ra legalább már rákészültem. Amúgy nem kezdtem volna el tanulni már most szeptemberre. ;) Vadspeki: Te hogy tervezed?
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 15:57
Törölt hozzászólás
#79
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 15:54
Törölt hozzászólás
#78
Törölt felhasználó 2011. 04. 22. 15:50
Törölt hozzászólás
#77
Törölt felhasználó 2011. 04. 19. 00:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#76
VadSpeki,

Én azt tervezem bejelentkezek a májusi vizsgára. De csak most kezdek el tanulni rá. Kicsit szoros, de nem lehetetlen. És legalább kiderül kell-e majd az a tanfolyam. Nyomjuk együtt? :)

Törölt felhasználó 2011. 04. 17. 08:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#75
Nagyon szívesen! Ha bármi kérdésed van, akkor jöhet nyugodtan!

Neked is ! :)
Törölt felhasználó 2011. 04. 17. 00:09
Törölt hozzászólás
#74
Törölt felhasználó 2011. 04. 13. 09:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
Mindenképpen érdemes, véleményem szerint, akármilyen is a képzés, anélkül a vizsgát csak autodidakta módon történő tanulással ennyi jegyzetből...nem semmi mutatvány.

A következő tananyagok fontosak, illetve, amiket megkaptunk (és meg lehetett venni külön):

JOG:
Dr. Tomori Erika - Értékpapírjog és tőkepiac szabályozása (2010)

KÖZGÁZ:
Csak a jegyzet + a brókerképző cd, amin még többszáz oldal anyag van.

SZÁMTAN:
Fazakas Gergely - Bevezetés a pénzügyi és vállalati pénzügyi számításokba (egyetemi tk.)
Száz János - Pénzügyi termékek áralakulása ; Devizaopciók és részvényopciók árazása

SZABÁLYZAT: Az összes BÉT-re kiterjedő szabályzat, szabályozás, kódex.
Törölt felhasználó 2011. 04. 10. 22:38
Törölt hozzászólás
#72
Törölt felhasználó 2011. 04. 10. 17:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#71
Én éppen most csinálom, májusban megyek vizsgázni.

A jogot lefedi, amit pl. legutóbb kaptunk decemberben az előadásokon, de mivel az is kb. félévente változik, így nem lehet hosszú éveken át erre apellálni.

A szabályzat modul fullosan a bét és kereskedéssel kapcsolatos kódexe, abból vannak a lényegek kiválogatva, és azt adják le az előadáson.

Számtanból Corvinusos képletgyűjtemény + a Száz János- féle könyvek (opciók stb.)

Közgáz pedig egy kész röhej. Köze sincs a klasszikus közgazdaságtanhoz, amit a főiskolákon, egyetemeken oktatnak. A közgáz vizsga nagyjából a fele állt abból, amiket leoktattak, a másik fele pedig napi szintű ismeretek (a vizsgakészítő szemszögéből nézve...ergo, gondolkodj az ő fejével, és akkor lesz helyes a válaszod).

A velem kapcsolatban álló brókerem is megerősített, hogy ennek a "képzésnek" kb. annyi az értelme, hogy hivatalosan valahol ki tudják adni ezt a licenszet, és, hogy jó néhány pótvizsgadíjat perkálj még le az amúgy sem olcsó alapképzés díján felül.
Törölt felhasználó 2011. 04. 10. 16:24
Törölt hozzászólás
#70
Törölt felhasználó 2011. 04. 10. 16:23
Törölt hozzászólás
#69
Törölt felhasználó 2011. 04. 04. 13:58
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2011. 03. 25. 14:56
Törölt hozzászólás
#67
Törölt felhasználó 2011. 03. 13. 22:50
Törölt hozzászólás
#66
Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 13:19
#65
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani, hogy ez a jegyzet mennyire elég az értékpapír jogi vizsgához? Illetve mivel egészítené ki amennyiben ez kevés?
link
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 22:34
Törölt hozzászólás
#64
Törölt felhasználó 2011. 02. 28. 14:31
Törölt hozzászólás
#63
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 23:43
Törölt hozzászólás
#62
Törölt felhasználó 2011. 02. 20. 23:40
Törölt hozzászólás
#61

Topik gazda

johnny11
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek