Pontosan. November 2 a következő "earnings release" időpontja. Az mindjárt itt van és valószínűleg nem sok pozitívum lesz benne. Az azutáni esést követően talán érdemes lehet vásárolni, de ez inkább csak szerencsejáték!
Azt most nem is fogod látni egyelőre, hacsak nem bevezet valami új fejlesztésű gyógyszert a piacra és élvezi az 5 éves szabadalmi védettség alatt elért eredményeket. Sok a Ha...Sajnos szerencsejáték az egész a mai formájában. Apró pénzzel lehet spekulálni ...aztán hátha... :)
A TEVA problémái jelenleg: - A korábban felvásárolt cég miatt magas lett az eladósodottsága, és a kamat is relatíve magas rá - Emiatt 75%-kal csökkentették az osztalékot - El kellett adnia 2 részlegét 2.5 milliárdért, hogy ki tudja fizetni a jövőre lejáró adósságát (mondjuk 25%-kal többet kapott érte, mint amit a piac várt) - A COPAXONE nevű gyógyszerével azonos hatóanyagú gyógyszert már más is forgalmazhat, és ez a készítménye jelentős részt képez az eredményében - Csökkenteni kellett ennek a gyógyszerének az árát 30%-kal hogy versenyképes legyen a másik cég készítményével - Ezek miatt a vállalat bejelentette, hogy már a 4. negyedévben jelentősen csökkenhet az eredménye - Sokáig nem volt vezérigazgató a cég élén, ami szintén nyomást gyakorolt a papírra, amikor bejelentették, hogy lesz akkor nagy 30%-os emelkedés volt rá pár hete, de az már a múlté - Az AGN bejelentette, hogy a nála lévő 10%-os pakkját majd el szeretné adni, ha megfelelő lesz az ár
http://m.blog.hu/eu/eurocent/image/teva-1m.png TEVA-hoz egy féléves chart, de használható. Ha túlfut a hullám, akkor 12-8,x sávba még eshet, de tovább nem valószínű. Amint dollár tartósan erősödésbe kezd, TEVA fordulhat.
Közben fordulat jeleit látom 14,5 alatt kellene zárni a további eséshez, de már lassan 14,9 körül járunk. Lehet venni kellene egy kisebb pakkot és egy emelkedésben dobni. Lehet megpróbálom.
Igen, ma is enyhén pirosban van. Ha az Opus nem muzsikálna jól elgondolkodnék rajta, de lehet, hogy maradok az opusnál és a szabad tőkémből egy esetleges korrekcióra spekulálok.
Alapvetoen egyetertek veled. Ugyanakkor johet barmikor egy varatlan esemeny ( haboru, jarvany) Ami miatt elszallhatnak a gyogyszergyartok. Ez egy pozitiv kockazatibtenyezo annak aki beszall.12-13 kozott jelenleg ugy latom jó lenne bevasarolni
elmúlt hetekben reflektorfénybe került a papír..nos a tevastory ott tart, hogy a cég marhadrágán felvásárolt egy organikus gyártót ( 40 mrd usd) és igen nagy fába vágta a fejszéjét......osztalék , eredmény vágás.. Jelenleg erős csődöt áraz a piac..de... azt gondolnám ezen is túl lesz a piac de ez hosszú story.. 5 éves távlatban 12,5 -25 sávban mozog majd hírektől függően, csődöt egyenlőre kizárnám..:-) ergo: olyan vegye aki erősen spekulál az adott sávban VAGY az aki oda akarja adni a rv.-t gyerekének többszörözés reményében... :-))) Nem egyszerű eset http://www.tozsdeforum.hu/tozsde/reszvenypiac/hatalmas-bajban-van-az-izraeli-teva-87459.html
TEVA részvény