Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 09. 13:27
Előzmény: #1139  csilla23
#1140
Naaa, nem vicc volt. Még a beszállóval is gondjaim vannak.
csilla23
csilla23 2020. 07. 09. 12:13
Előzmény: #1138  csilla23
#1139
Csak most jöttem rá, hogy vicceltél... :DDD
A kiszállót nekem is megtaníthatná valaki, lehet valami jóga terápia kellene... 🤔
csilla23
csilla23 2020. 07. 09. 12:10
Előzmény: #1137  Törölt felhasználó
#1138
Nem!!! Full autodidakta vagyok, aki lusta továbbképzeni magát... 😂🤣😂
Törölt felhasználó 2020. 07. 09. 11:59
Előzmény: #1135  csilla23
#1137
Vállalsz TA képzést? Szívesen vennék pár órát tőled.... :)
willy_long
willy_long 2020. 07. 09. 11:55
Előzmény: #1131  csilla23
#1136
Ez az összefoglaló nagyon jól sikerült! Gatula! Eddig vaciláltam h a meglévő pakkokat bővítsem e vagy sem, de mostmár tuti bővíteni fogom. Többel mint terveztem😋
csilla23
csilla23 2020. 07. 09. 11:49
Előzmény: #1133  Rray
#1135
Ilyen mindenkivel volt már, aki spekásabb papírokkal is játszik... 😀
Velem rosszabb történt legalább háromszor, mert mint a Rick egyszer írta: túl sokszor/gyakran tradelek. Méghozzá úgy, hogy az amcsi piacra szánt tőkémet, nyereséggel együtt kb azonnal befektetem, rendszerint 30-100 dolcsi szabad tőke marad. Beragadni nem szoktam, mert abban kíméletlen vagyok. Ugyan mindig aktuális TA alapján indítok, és építem a pakkot 3-4%-os sávban, de amint fordul a szitu ki is szállok minimális pluszban, 2-3%-nál több mínuszt nem állhatom. Ha az indító részpakk után nem jön be a számítás, akkor bedarálom, stoppal vagy anélkül is. Az 5% feletti nyerőt is korábban mindig kivettem, ha megtört a menet.
A négy legrosszabb sztorim:
- SIRI: kétszer kerestem rajta +15%-ot, de a másodiknál az első megingásnál dobtam, mert át akartam tenni másba. Nem hittem el, hogy tovább tud menni, pedig a TA nem romlott el teljesen. Még egy hétig emelkedett, plusz +30% lett volna a vége...
- SQ: május 2. felében 80-82-n gyűjtögettem - megismertem a céget kívül-belül - tökölt ott bő két hetet, kiszálltam az utolsó kirázásnál. Két nap múlva teljesen váratlanul kilőtt. Másban volt már a tőke, az is jó volt. Nem szálltam vissza. Tegnap 133.35-ön zárt.
- Tesla: 795-830 között gyűjtöttem, benne volt a tőkém 40%-a már. Teljesen tudatosan vettem, 4 részpakkal a kitörési pont alatti gyűjtögetős zónában. Kitört, megállt 4-5 napra, a második napon behalt órásan a TA, egyben eladtam +10%-ért 888-on. Majd visszaveszem. Átugrották a vételi stopomat, felborult a terv, másban volt a pénz, az is ment. Hagytam. Szűk 60%-ot ment az átlagáramtól. Khmmm...
És a legrosszabb: CLNE. Kutya sem tradeli itthon. Autógáz töltőállomás-hálózat, legnagyobb az USA-ban. Az első öt tradelt papírom között volt (ABT, SIRI, CLNE, SPCE, ATVI). Háromszor kerestem vele április közepétől 12-15%-ot. Isteni swingek voltak, minden másodpercben rajta kellett lenni, hogy az alját és tetejét eltaláld, úgy rángatták. Lekereskedtem háromszor az 1.9-2.2-es sávot. Mindent elolvastam a cégről, 3 dolcsiról szakadt be 2020 elején, de 2019-ben a nagy alapok 3-3.5$ között vásároltak be, nagyon alaposan. Célár: 5$ (!!!) Május végére megállt a hullámzás, nem lehetett swingelni, csak keservesen. Láttam a hatalmas gapet 3-2.3 között, tudtam, hogy egyszer áthúzzák rajta. Utóbbi másfél hónapban nem trédeltem, kerestem ezen-azon, háromszor megforgattam azt a pénzt (3-4k darab volt belőle korábban). Újra tombol a COVID, lassul a reopen. Ráérek.
Tegnap: plusz 25-30%-ban nyitott, a teteje +60% volt... Megállapodtak a Chevronnal... NICE!
Sosem tudom, hogy mi a jó döntés, mert a kiszámíthatatlan, ismeretlen jövőről szól. Nyilván van ellenszer: szilárd alapstratégia, longos, swinges pakkrészek, higgadt fej, stb. 
Rray 2020. 07. 09. 10:41
Előzmény: #1124  bull8200
#1134
Szia!
SHLL-t random nem hajlandó felvenni, én is és 2 baràtom is írt nekik emailt, de nem akartàk... mindegy vettem màshogy...  fura
Neked is sok sikert, vékony jég ezek a covid papirok, dehàt így izgi....
Rray
Rray 2020. 07. 09. 10:38
Előzmény: #1130  blumen
#1133
Szia Blumen!
Szuper, hogy itt vagy, már hiányoltalak... :)
SRNE t én is tartom lassan haladunk, de biztosan...
Innovioba énis durvam 33 usd aron beragadtam, talàn sosem volt annyi, nem is értem hogyan tudtam így megvenni... július közepén jelentik majd, hogyan àllnak a phase2 vel ha jól tudom, ki kell ülni...
Valamilyen fórumon, talàn investingen írta valaki, hogy ino és nvax ban erősen benne vannak Trump baràtai, körei, ez nem tudom hogy mit jelent, ha csak annyit hogy jönnek majd a tàmogató összegek a kutatàs gyorsítására, akkor rendben vagyunk... ha nem akkor szivas lesz/lehet és magasan gyorsan ki akarhatnak majd egyesek szàllni....
Spce t énis bővíteném, csak meg kell vàlnom valamelyik papírkàmtól..
Csilla neked volt màr olyan, hogy vennél valamit.l, de egyik papírodat sem akarod eladni, mert mindben hiszel és nincs szabad cash???
Nameg ha eladok valamit akkor màsnap tuti megindul :(
Nvax ot szerintetek meddig engedik le?
Rray
Rray 2020. 07. 09. 10:31
Előzmény: #1131  csilla23
#1132
Szia Csilla!
Ez egy nagyon velős és tartalmas összefoglaló!!!!
Köszönjük szépen!
Rray
csilla23
csilla23 2020. 07. 09. 10:21
Előzmény: #1130  blumen
#1131
Helló! 
Hosszú leszek megint, mert így tudok “hangosan” gondolkodni...
SPCE-ügyben teljesen igazad van. Én megint elswingeltem egy kis profitért, és forgatom az SPCE-s tőkét, túl sok csábító lehetőség volt. Szerencsére pluszban, így bármikor felszabadíthatom, egy perc alatt be tudok megint vásárolni. Továbbra is azt gondolom, hogy a 18.30-18.50-es zónát kell leküzdenie. Viszont nem szeretném, ha egy szép napon +25%-os gappal nyitna... Vagyis szeretném, ha megint benne vagyok. 
Nyilván egy igazán ütős hír kell. 👆
Gondolkoztam azon, hogy mi lehet az. 
Valszeg nem az első űrturistás repülés bejelentése, vagy megtörténte, mert akkorra már egekben lehet az árfolyam. Milyen fejlemények előzik majd meg azt a bejelentést?
- Mikor készül el a flotta? 
A 3.-4. gép gyártás alatt áll (tudtommal), ugye most egy van csak, mert a legelső lezuhant 2014 körül. Talán hónapok kérdése.
- Mikor lesznek a következő tesztrepülések? 
Július 28.-án tuti lesz egy, aznap élőben fognak közvetíteni, magyar idő szerint 19 órától...
- Hány tesztrepülés kell még? Mikor lesz az utolsó?
A szóvívőjük egy hete utalt rá, hogy 1-2 kellhet már csak... (!!!)
- Mi az utolsó lépés a nagy bejelentés (első út fizetős civilekkel) előtt?
Az engedélykérelem benyújtása, majd az FAA-license kiadása. 😃 EZ A KULCS. Szvsz.
Vélhetően formalitás lesz, mert 29 követelményt támasztott anno az FAA, és azokból már csak 5-nek a teljesülése van vissza. Nyilván nem két nap alatt adják ki, de a NASA-s szerződés arra utal, hogy maga a NASA biztosnak véli az engedély megszerzését. Nem hiszem, hogy a Virginnek csak a “földi” infrastruktúráját, és a kiképző-programját akarják használni. Gyanítom egy-egy reptetés is lesz. 
Végső lépésekről talán a legjobb, rövid összefoglaló: https://www.businessinsider.com/virgin-galactic-spaceshiptwo-unity-virtual-tour-inside-rocket-ship-youtube-2020-7
Ergo: Pereg le a homok egy olyan homokórán, amit nem látunk, így azt sem tudjuk, mikor pottyan le az utolsó homokszem... :DDD 
Vélhetően nyáron befejezik a testprogramot, és benyújtják az engedélykérelmet. Szvsz. 
A TA? Újra lehetett rá gyártani egy háromszöget. Ezek az alakzatok márcsak ilyenek...
https://t.co/32cYFannON?amp=1
Még valami: 2020. július 18.-án lesz 70 éves a Sir! Régebben erre az időpontra akarta az első turistás repülést tenni, de beleszólt a COVID. Nehogy legyen egy kis meglepi! Kiderüljön, hogy a július 28.-ai élőközvetítéses repülés, márcsak hab a tortán, összeállt a doksi az engedélykérelemhez 10 nappal korábban...🙄
blumen
blumen 2020. 07. 09. 09:02
#1130
Sziasztok! 
SPCE szerintem egyre forróbb lesz, pár napon belül jöhet a short squezee, én szépen bővítgetek. https://seekingalpha.com/instablog/51307855-tradeinvestments2019/5470179-jp-morgan-analyst-60-price-target-on-virgin-galactic
Mostanában volt pár jó köröm, egy a Tilrayjel (7-8.38) 2 a rommá hypeolt Nikolával (43-45); (40,5-50), aztán persze sikerült beragadni a meghúzott Inovióba... Rray: Tartom az SRNE-t szinte már kis kedvenc részvényem lett. Reggelenként hozza a pici stresszt h lefordul, majd napközben visszamászik, és végül pici zöldben, vagy pl tegnap, pici pirosban zár. Kicsit azért túl van már húzva, de látszik, hogy nagyon nagy várakozás van a papírban, és tetszik az hogy az összehasonlító írásokban általában a Modernával vetik össze ami azért egy 22mrd-os cég jelenleg. (SRNE 1,5MRD) http://keptarhely.eu/view.php?file=20200709v00s9h30k.jpeg
csilla23
csilla23 2020. 07. 08. 23:00
#1129
Ha valakit érdekelne a tőzsdére nem kicsit kiható elnökválasztás: a demokraták egyik háttérszervezete “házi” felmérést készített, és valószínűleg nem örültek annak, amit látnak. A Democracy Institute - hazai “irodája” a CEU kebelén belül működik, májusban egyik vezetője Kis János, volt SZDSZ politikus lett - 1500 fős felmérést készített:
https://www.express.co.uk/news/world/1305342/Trump-news-Donald-Trump-US-election-2020-latest-Black-Lives-Matter
Az eredmény sokkoló volt, úgy néz ki, hogy a BLM-mozgalom megnyerheti Trumpnak a választást... 
Mindeközben az eddig hat elnökválasztásnál tévedhetetlen, független “modell” szerint 90-95%-os valószínűséggel elsöpri Bident:
http://primarymodel.com/2020
Szóval, most éppen a közvélemény-kutatások túlnyomó többsége teljességgel mást jelez előre, és most sem tudnak semmitől sem esni az indexek. Nem tudom mikor lesz egy értelmezhető korrekció, ha heteken belül optikailag is szorossá kezd válni a verseny...
csilla23
csilla23 2020. 07. 08. 22:44
Előzmény: #1127  Rray
#1128
Hmmm. Nem tudom, hogy mi lesz július 17.-én, majd figyelek, én is egy jobb spekakörre vettem. 
Egyébként egészen hihetetlen, hogy “ezek” az amcsi indexek csak emelkedni tudnak. Nem tudom, hogy mit szednek, de nekem is kellene egy “adag” néha... :DDD
Rray 2020. 07. 08. 17:57
Előzmény: #1123  csilla23
#1127
Szia Csilla!
Köszi, jónak tűnnek most ezek a papperek, benne vagyok vastagon, màr csak a jó kiszàllót kell majd eltalàlni...
SPCE t sajnàlom de megvan még...
CRM em nekem is volt, csak eladtam, visszavenném de most nincs szabad tőkém sajna... :(
Tegnap vettem ZSt és ONEM et azok is szépen haladnak felfelé...
Július 17én lsz vmi nagy Covidos bejelentés addig tartom moderna, nvax, ino és srne pakkjaimat :)
bull8200
bull8200 2020. 07. 08. 16:07
#1126
Van vagy 100 részvény, amit figyelgetek. Érdekes háromszöget írt le az RTW a napokban. Mára nem látom a rendszerben, de a stocktwitsben írnak róla. Mi történhetett vele?
bull8200
bull8200 2020. 07. 08. 16:07
#1125
Van vagy 100 részvény, amit figyelgetek. Érdekes háromszöget írt le az RTW a napokban. Mára nem látom a rendszerben, de a stocktwitsben írnak róla. Mi történhetett vele?
bull8200
bull8200 2020. 07. 08. 16:04
Előzmény: #1114  Rray
#1124
Hello,
Nem, sajnos nem vettem. Valamiféle korrekcióra vártam, nem újabb emelkedésre. Azért durva, hogy 7,09-nél toltam ki a pakkot pár napja. :D
Tegnap megvolt eddigi pályafutásom legjobb eladása 30 nap után. Pont a csúcson toltam ki valamit. :)
És csináltam pár napon belüli kereskedést. Már épp megvolt egy átlagfizeté fele 4-5 tétellel, amikor elment az eszem és a tripláját dobtam ugyanazzal!!!, láttam, hogy esik, de nem engedtem el. Ma persze gappel nyitott felfelé, szóval ki tudtam volna szállni nullán. Egyelőre nézelődök. :D 
SHLL-t 19,75 vennék sokat ha lejönne valaha addig. Sok sikert Rray!
csilla23
csilla23 2020. 07. 08. 15:25
Előzmény: #1098  Rray
#1123
Moderna. Nincs, de ma valszeg lesz:
https://finviz.com/chart.ashx?t=MRNA&ty=c&ta=1&p=d&s=l
Ígéretes az a háromszög, tegnap MA50 felett zárt. Nálam tegnap bejelzett naposan a StochRSI, órásan a SAR. Ma pedig, ha folytatja az emelkedést, akkor naposan a ROC és az RSI is jelez. Az AO is jó. A TA szerint nálam vétel. Szvsz.
Egy indító speka pakkot megér. Utálatos egy cég, de túllépek rajta. Ha engednek az FDA-nak, és elindul a 3. fázis, akkor tuti lesz speka meghúzás: 
https://www.fool.com/investing/2020/07/07/report-moderna-and-feds-fight-over-clinical-trials.aspx?source=eptyholnk0000202&utm_source=yahoo-host&utm_medium=feed&utm_campaign=article
Iszonyatos kavarás van a cég és az újtípusú vakcinája körül, igazi lottószelvény:
https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-moderna-exclusive/exclusive-moderna-spars-with-u-s-scientists-over-covid-19-vaccine-trials-idUSKBN2481EU
Más. Gyógyszer.
REGN.Szintén igen jónak tűnik a TA. Tegnap ez is vételre fordult, még MACD is. Egy nagy forgalmú zöld gyertya kellene, és újra szintet lép. Ma valszeg ebből is csinálok egy indító pakkot, ígéretes a gyógyszerük.
https://finviz.com/chart.ashx?t=REGN&ty=c&ta=1&p=d&s=l
csilla23
csilla23 2020. 07. 08. 15:05
Előzmény: #1100  Rray
#1122
Nem valószínű. Nőtt a shortállomány, úgy tűnik a fiúk nem rövidtávra rendezkedtek be:
http://shortsqueeze.com/?symbol=Spce&submit=Short+Quote%E2%84%A2
Meglehet, hogy a shortnyitások lökögetik lejjebb az árfolyamot újra és újra...
csilla23
csilla23 2020. 07. 08. 11:40
Előzmény: #1120  Rray
#1121
Helló!
Éppen neked írtam Moderna-ügyben. De kidobott a “rendszer”, be kellett jelentkeznem, kezdhetem elölről, linkekkel együtt...
Rickről nem tudok semmit, nem ismerem (sajna). Szabad ember, amikor ideje, kedve, stb úgy tartja, akkor jön, amikor meg úgy dönt, hogy elég volt egy időre, akkor angolosan szokott távozni. Valszeg népnevelési céllal is teszi, mert az a helyes, ha mindenki megszokja, hogy maga rakja össze a dolgait magának. Szerintem nem örökre tűnt el...
Szerintem kevésbé érinti, de részvényfüggő lesz. Pl. HEALTCARE: általános gyógyszergyártók/biopharmák közül az ABBV teljesített legjobban tegnap, persze úgy könnyű, hogy a legmagasabb osztalékot adják (ex-dividend kedden, ha jól emlékszem), és nagyon erős a növekedési potenciálja, ami nem a COVID-ra van felfűzve. 
Én a támaszokat nézem, pl. ABBV 97,5-nél “tört ki” (gyógyszergyáras tempóban), ha kisebb általános korrekció lesz, akkor az megfoghatja. Ugyanez ACN-nél 211-215, CRM 188-192-es sáv. Praktikusan visszatesztelhetik a kitörést, nyílván más papíroknál is így lesz. Ha pedig alatta zárnak, akkor fals kitörés volt, a körülményeknek, és nem a perspektíváknak köszönhetően...

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek