Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 03. 23:15
Előzmény: #1079  bull8200
#1080
Köszönöm!
Véletlenül az egészet eladtam... 
Azt hittem, ha a LOFO t állítom be, és feljebb, meg, hogy mindet, csak az a pack megy, de ment az egész....jól elbasztam. 
Remélem tényleg lesz korrekció, mert nem akarom, hogy elrobogjon a vonat. 
Ha STOP ajánlatot teszek be (kbc) , akkor külön kell egy másik limit áras megbízást is betenni eladásra!? 
bull8200
bull8200 2020. 07. 03. 22:54
Előzmény: #1077  Adamoo
#1079
Elég tudományos, jah. :D Keveset tudok még én is az egészről, de azért léptem be, hogy neked írjak. :) Fontold mindig meg ha jókat ír ide, vagy máshova valaki, de azt sose feledd, hogy ők is hibázhatnak. A profit realizálás fontos, de ha valamit tartani akarsz, akkor ne hallgass senkire. Rövid tőzsdés páylafutásom alatt annyit megtanultam már, hogy 10/8-szor nem az a legjobb, amit valaki leír. Több okból is. :D Az egyik, hogy általában akkor írja amikor már mögötted van, tehát semmit nem érsz vele. A másik, hogy ha bárki leír 10 dolgot ami előttünk van, és abból 3 bejön az semmi. Annyit én is eltalálok akár úgy is, hogy meg se nézem mivel foglalkozik a cég. Aztán azt is látom, hogy vannak triviális!!! dolgok a tőzsdézésben, amit aki(k) több éve foglalkoznak vele tudniuk kell(ene). Sehol nem látok tuti tipposztást, sőt valahol máshol olyan baromságot is olvastam már, hogy egymás ellen kereskedünk. :D Hát jah, ha több millió dollárral tennénk, akkor talán. Szóval nem látok olyan tuti tippeket, hogy megölték szegény néger palit, és vegyed a biztonságtechnikai meg fegyver részvényeket. Keresd vissza nyugodtan, óriásit ugrottak. Vagy pl. vegyed a zoom részvényt a járvány elején. Van még vagy 10 ilyen a fejemben. :) Meg kell jegyezni, mert az egész azon alapul, hogy a tőzsde ismétli önmagát. Na szóval mielőtt könyvet írnék... :D Sztem magadra hallgass legjobban. Ha hibázol, az marad meg legjobban. Ha pedig bejön, akkor leszel a legbüszkébb, nem akkor ha valaki megírta itt. 
A NIO-hoz gratulálok! Sztem visszaveszem majd ha esik valamitől egy nagyobbat. Már csak azért is mert nem korrelál azokkal, amiket első körben vettem és ez is fontos. Jah erről még az jutott eszembe, hogy olvasom sok helyen, hogy csak pár részvényt tart valaki. Valószínűleg ez hiba, mivel túlságosan attól fogsz függeni. Az elemzésközpont írt erről cikket, miért nem jó. Remélem segítettem picit. Sok sikert neked és mindenki másnak is! 
opandup 2020. 07. 03. 20:24
#1078
Elnézve az indexek mozgását elég szembetűnő az eltérés, és szemmel láthatóan öntik a pénzt a tech szektorba...azonban fontos látni, hogy a Nasdaq brutálisan túl van már húzva...Napos- hetes síkon divergencia és kilépve a BB 200-ból...főleg hetes síkon elképesztően nagy a BB 200-ból való kitörés mértéke és egy ilyen nagyságú elmozdulás már nem sokáig fenntartható...aki poziban van, annak javasolt szűkre venni a stop szintet...
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 02. 21:19
Előzmény: #1075  Adamoo
#1077
Végül az arany középutat választottam. A legrégebbi packomat, amin a legnagyobb volt a haszon (25%) azt eladtam. Így ha esik egy nagyot akkor van miből hozzá venni, ha meg tovább megy akkor örülök mert maradt még. 
Jó tudományosan csinálom ügye???? :D:D
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 02. 20:57
#1076
Holnap nem lesz kereskedés az USA-ban? 
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 02. 20:51
Előzmény: #1074  csilla23
#1075
Az a baj, hogy picit ragaszkodom a NIO hoz és tudom ez nem jó, realizálni kéne, főleg, hogy már 18%ban van... 
csilla23
csilla23 2020. 07. 02. 20:26
Előzmény: #1073  Adamoo
#1074
Csak kutyafuttában, mert most jöttünk fel a Balcsiról, és indulunk vacsorázni. Akkor lesz belőle szigetforduló, ha innen egy kis oldalazás után hasonló réssel nyit lefelé, így kvázi egy “sziget” keletkezik, ami megtörte az emelkedő trendet. Nem vagyok nagy TA-s, de a NIO-nál van két korábbi rés is (az első 2,5 körül, a mostani emelkedő trend elején alakult ki) nem szabályos a távolság ezek és a mostani rés között, szóval a mostani rés lehet újabb szökési vagy kimerülési rés is.Hirtelen a netről két linket bedobok, aztán utána tudsz olvasni még sok helyen.
https://elemzeskozpont.hu/szigetfordulo-sziget-alakzat-kereskedese-jelzesei-tozsden
http://tozsdefigyelo.com/tudastar/35-resek-kecskemeti
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 02. 17:15
Előzmény: #1069  csilla23
#1073
Köszönöm! Igen, nem könnyű...
Mit jelent a "szigetforduló"?
csilla23
csilla23 2020. 07. 02. 17:10
Előzmény: #1071  Törölt felhasználó
#1072
Nem tudom, én az utóbbi két nap 16.30/16.35 és 16.78/16.82 kiszállókat csináltam átmenetileg, még a “fix” pakkommal is. Gondoltam kockáztatok ennyit, elteszem a nyerőt, nem érzetem úgy, hogy pont most fog kitörni, próbálom majd visszavenni lejjebb, de hogy hol azt nem tudom. Lehet, hogy az MA50 megfogja, és akkor nem játssza meg újra a 15-öt... Figyelem. 
Van benne rizikó, de most ezt bevállaltam, dolgozzon a pénz másban kicsit: játszósat csináltam belőle a CRM-ben és ACN-ben, bővítettem a AMD-t. Előbbieknél bíztam a kitörésben, alacsony volt az átlagom, rájuk vettem valamennyit. Viszont, ha esetleg kitörne az SPCE, akkor még 18-on is szívesen visszaveszem...
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 16:46
Előzmény: #1069  csilla23
#1071
Spce nekem minden időtávon túlvett, lszi mondd te is h esni fog 15-re! :)
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 16:30
Előzmény: #1068  Adamoo
#1070
Azért vedd figyelembe, hogy holnap nincs kereskedés, tehát ma megtörténik minden aminek holnap kellene.
Plusz minta szerint premarket téptek mindent, aztán most megindult szépen minden lefelé. Lehet h a végén felhúzzák, de én erre nem vennék mérget...
csilla23
csilla23 2020. 07. 02. 16:14
Előzmény: #1068  Adamoo
#1069
Nem kereskedem vele, ráadásul olyan papír, ami rendszeresen felülírja az emberi számításokat. Szvsz.
Elvileg még akár mehetne is, de ma durván kitették a boliból, az RSI 78 felett, csúnya gyertya van alakulóban...
Ettől még láttunk már olyat, hogy napokig kint van valami a bolin kívül, RSI 80 felett szambázik kitartóan, gyertyára tesznek magasról. Plusz a mai forgalom, ha jól látom szűk egy óra alatt hozni fogja a napi átlagot, a mozgók okék, az MACD naposan bejelzett tegnap, eszerint hosszabb emelkedés is jöhet. Szóval, olyan mint egy brutális kitörés. Meglehet, hogy ez az új sáv, ahonnan, nem soká indul tovább, ha meg hétfőn réssel nyit lefelé, akkor szigetforduló is lehet? Ki tudja merre fordulnak nap végére az indexek, mert a végtelenségig nem szakadhat el a mezőnytől, plusz a Teslán vitorláját követi. 
Iszonyú nehéz lesz eldöntened... :D Sose rosszabb szitut, a nyerőn és nem a bukón kell gondolkodni. 👌
Nem tudod részpakkra szedni? Így realizálsz is, meg benne is maradsz. Pl.
Adamoo
Adamoo 2020. 07. 02. 15:09
#1068
Helló. 
A NIO ma 17,5%+ ban fog nyitni. Mit gondoltok, szerintetek érdemes lenne eladnom? Várható korrekció grafikon alapján? 
Törölt felhasználó 2020. 07. 02. 15:00
#1067
Éreztem én h péntek volt egy lokális hullámvölgy, akkor kellett volna bevásárolni. 
Mit gondoltok, ez a premarket lelkesedés kitart egész nap?
opandup 2020. 07. 02. 14:44
Előzmény: #1063  AudreyDeak
#1066
Szia! Szerintem MRNA-ban nem is volt vételi lehetőség több okból sem...
.
1. Túl van húzva, méghozzá annyira, hogy az ár  több mint 100% ra van a DMA200-tól
2. Közel van egy erős ellenállás a 67$ szintnél
3. Ugyan a DMA 20 felett zárt , de nem volt egy utána jövő, high felett záró, momentumot megerősítő gyertya
producer1 2020. 07. 02. 13:35
Törölt hozzászólás
#1065
Rray 2020. 07. 02. 13:04
Előzmény: #1063  AudreyDeak
#1064
Igen, akkora a mozgás, hogy itt a stoppok kiöütődnek... de kellett volna INNO nál, most majdnem 50%-al lejebb vagyok a beker árnál... :(
AudreyDeak 2020. 07. 02. 12:01
Előzmény: #1061  Rray
#1063
Nálam MRNA csúnyán kiütötte a stop-omat, amit MA20-alá raktam be, volt így is 7,5 % leszúrás- Múltkor ABT meg ABBV most ez. Azt hiszem ezekkel az egészségügyiekkel többet nem spekázok, max hosszabb távra...
Zsimo
Zsimo 2020. 07. 02. 09:13
Előzmény: #1060  blumen
#1062
Kellemes nyaralást! Mit tanulsz?
Rray 2020. 07. 02. 09:11
Előzmény: #1060  blumen
#1061
Szia Blumen!SRNE jó lesz sztem, SPCE is, én MRNA, NVAX és INO-t tartom még...INO-t csúnyán elintézték (33 on bevásároltam), mostmár 20 alatt vagyunk, nem stoppoltam ki a nagy mozgások miatt... a lényeg, hogy TRUMPli tweetelt, aztán elindultak felfelé a vakcinások, majd 2 napja jött egy cikk, hogy az FDA nem engedélyez indén semmilyen vakcinát, valamint INO-nál a phase1-ben voltak hiányosságot, kevés volt a mintavétel, illetve, nem volt a minta reprezentatív blablabla....Majd utána pár órával jött mgé egy cikk, hogy azért megy a phase2 és nyár közepén ennek lesz eredménye....  megy a spekázás rendesen....Július közepén indul valamilyen biotech ETF, lehet, hogy addigra akarják  leverni az árakat, csúnya a pozim, de mostmár lassan harmadolni fogok, ilyen szinten nem szállok ki.... (vagy átszállok VXRT-be a tőkém felével)Te tartanád?Rray

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók