Topiknyitó: blumen 2018. 11. 18. 12:48

Spekázzunk együtt Amerikában! (blumen szobája)  

Tilray. Canadai cannabis termesztő, forgalmazó vállalat.
Ipo 17$-on, első kereskedési nap 22.39-es záró. Járt már 300-on is (max), legmagasabb záró 214.06$. Jelenleg 100$ környékén tanyázik, néha gondol egyet akkor hasít 30%-ot, másnap esik 20%-ot. Én chart alapján azt látom, hogy megvolt a korrekció a kezdeti napok túlfűtötte rallyja után 84-en kitaposták az alját, most pedig erős támaszt épít 100 körül. Szűk 110millió részvény van, ebből 75millió a Seattle, Wash.-based Privateer Holdings Inc. -nál. Kanadában és Európában is árulnak illetve 2018.09.18.-tól az Usába is importának. Elemzői várakozásokat szinte pontosan hozza, szép fejlődés áll a cég előtt. Az Amerikában megindult legalizációs folyamat dominóként tárhatja egyre nagyobbra a lehetséges piacot.
https://www.marketwatch.com/story/tilray-ipo-five-things-to-know-about-the-first-pot-company-to-go-public-on-nasdaq-2018-07-10
https://www.investors.com/news/tilray-gets-ok-to-import-cannabis-for-first-u-s-clinical-trial/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
csilla23
csilla23 2020. 05. 18. 22:34
Előzmény: #99  blumen
#100
Miben nyomulsz most? Az ABT-t eladtad a hírre? Az App-hoz nagy gratula! Nekem nem volt éppen miből visszavennem a 370-355 között pár hónapja eladott pakkom... :-( De szurkolok nektek, hogy áttörje a 375 környékét. A Vejkó 2 millió papírjától óvakodjatok. (Annyi maradt neki, ha jól számoltam.)
Kicsit megrendült az ABT, ma sem ment túl fényesen. Nem egy gyors vonat. Nem tudom, nem csorog-e le rést tölteni 86.5-re, ha jön egy-két rosszabb nap, mint a mai.
Nekem volt 2-3 napig Bristol-Myers, de hiába volt szép a TA, olyan lassan mozgott, mint a csiga. Elment 1-2% pluszban, meguntam. Az ATVI-t elnyomtam 74,8-on még a múlt héten, visszavettem 72 felett picivel, de ma kidobtam kb nullán. Ki fog törni, csak a fene tudja, hogy mikor. Most az AMD-ben vagyok, szenved, abból is leépítettem múlt pénteken a felét, kis nyerőben. Betett neki az USA-Kína chipgyártási feszkós hír (az Nvidiát bezzeg nem viselte meg.). Volt egy jó daytradem szerda körül a Wells & Fargoban, elején belevettem, ment +10%-ot, de megvártam, amíg leesik +6%-ra... :D
Pénteken visszaszáltam a CLNE-be (2,15-ön adtam el, visszavettem a felét 1,965-ön), ma bővítettem az ATVI-ból felszabadult zséből. Az most egészen szép, a TA is biztató, most +4%-os az átlagon, talán szerdáig megy annyit, hogy egy értelmes swing kijön belőle... hajrá!
blumen
blumen 2020. 05. 18. 18:52
Előzmény: #98  tomi140
#99
Duplát ment az ACB 7$ alatti szintről indult. Tilray jelentés viszont nem lett olyan jó, az elemzői várakozás -$42c EPS volt ehelyett sikerült -$1.73- as EPS-t csinálni. Égetik a pénzt továbbra is.
tomi140
tomi140 2020. 05. 18. 18:42
#98
minden fű indulni fog ;) Aurora nyomott egy 55%os emelkedést... jobb lett az eredmény mint várták... szerintem ez vár minden fűre.
blumen
blumen 2020. 05. 11. 19:57
Előzmény: #92  csilla23
#97
Yep, láttam az AMD - t, szép vétel! ;) 
blumen
blumen 2020. 05. 11. 19:56
Előzmény: #94  csilla23
#96
Kell egy kis adrenalin, bízok benne hogy jó lesz. Pár óra és kiderül, piac meg reagál az after hoursban. 
blumen
blumen 2020. 05. 11. 19:55
Előzmény: #93  csilla23
#95
Azt megköszönném, jöhetnek az infók. :) 
csilla23
csilla23 2020. 05. 11. 19:33
Előzmény: #91  blumen
#94
A Tilrayról nagyon jókat írnak, jó lesz a jelentése. Szvsz.
Merészség tartani ilyenkor papírt, dehát egyszer élünk. Hajrá!
csilla23
csilla23 2020. 05. 11. 19:30
Előzmény: #92  csilla23
#93
ABT-ről minden cikk kigyűjtve utóbbi egy hónapból, ha kell felteszem este...
csilla23
csilla23 2020. 05. 11. 19:29
Előzmény: #91  blumen
#92
ABT-m volt... :D Valamivel 96 felett szálltam ki, miután annyi eszem nem volt, hogy 99,99-en adjam, pedig a gép előtt ültem. Majdnem visszavettem ma, mivel az EA-t eladtam napi csúcs közelében (pár % nyerőben), nem ment eléggé. Végül nem ABT-t vettem, hanem AMD-t. Elég prímán lőtt ki ma...
blumen
blumen 2020. 05. 11. 18:38
Előzmény: #90  csilla23
#91
Szerintem jó cucc ez az IQOS, nekem 1 hét volt mire átszoktam, azóta egyáltalán nem cigizek. Mondjuk én erdei gyümölcsöset szívok az esetek 90%-ban, azt itthon nem lehet kapni, pedig az a legjobb. Nos kis helyzetjelentés: Nbev jelentés szar lett, égetik a pénzt, szóval reggel dobtam kis bukóban. Nio pakk szintén repült, erőtlennek tűnik mostanában, majd a hónap vége fele visszaveszem. Tilray-t és Abbott-ot vettem, Tilraynél este jön a jelentés, ha jó lesz nagyon nagyot fog menni, nincs kedvem kimaradni. Ha meg annyira nem lesz jó, egész vállalható az átlagom, valószínűleg 0-ban ki tudok szállni. Abbottnál elég támogató a TA, szerintem újra fogja próbálni a 100at. ATVI-nál neked lett igazad, szépen kúszik felfele, grat!
csilla23
csilla23 2020. 05. 10. 16:33
Előzmény: #88  blumen
#90
Ja, az asszony is vett féléve, aztán 2 hétig használta. Az igazi dohányos marad a ciginél...:D 
Nekem nincs a dohányipari részvényekkel szemben ellenérzésem, és nem csak azért, mert érintett vagyok. Válságállók, 7-9% közötti osztival, jó ponton beszállva egy-egy osztalékos meghúzás is hoz egy szolid 10-15%-ot. A PM-et látom egyébként az egyik legjobbnak, de eddig csak Altriám volt.
A jövőt “kutatjuk”: poziból szebb bármelyik TA. 😃
Ha az ATVI eljön rést tölteni az sem zavar (persze nem örülnék), mert 66 alatti a pakkocskám. “Meglássuk” - mondta a vak ember. A rés mértékét emlékezetből írtam be, így se, úgy se “4%”, hanem kanóccal kb “2,5%”, testtel több mint “7%-os” a gap. Nyilván kanóccal kell nézni.
A kínai autópiacról jövögetnek a jó hírek, nem lesz mostanában a NIO 3,2 körül. Mással fogok próbálkozni.
festina88 2020. 05. 10. 13:20
Előzmény: #88  blumen
#89
Magyarorszagon csak iqos van japanban a jtinak is van hasonlo termeke ott ok a piacvezetok a batnak is van mashol hasonlo termeke. Mora behozni a pm is sokaig lobbizott a kormanynal meg santanal :)
blumen
blumen 2020. 05. 10. 13:00
Előzmény: #87  csilla23
#88
Én megmondom őszintén, hogy a dohányipari papírokat kerülöm, hisz ahogy a Ford Fairlane kalandjában is meg lett mondva " a dohányzás már nem menő". Egyetlen "versenyző" van talán ezen a piacon akit talán vennék az pedig a PM, mivel ők fejlesztették ki a IQOS-t, amit használok és nagyon elégedett is vagyok vele. Tulajdonképpen egy olyan hibrid technológia ez ahol vegyítik az elektromos cigarettát, a hagyományos megoldással. Magyarán dohányt hevítessz, ellentétben az elektromos cigikkel, ahol különféle vegyi anyagokat gőzölsz ki. Hosszú távon szerintem életképes technológia lehet, ezért szavaznék rájuk. Tilray felemásan teljesített a héten, 8ról folyamatosan visszaesett, na mind1 mostmár kivárom azt a jelentést, lepjenek meg! ;) Mellette még van egy másik papírom is amit múltkor említettem, az NBEV és mint kiderült ők is jelentenek hétfőn, vették is rendesen pénteken, szóval nem bírtam ki, belevettem 1,6on. Ha jó lesz a jelentés, nagyon szépet tud ugrani. NIO kicsit szenvedős lett mostanában, ám szépen lassan araszol 4 fele, lassan megérik eladásra. Atvi-ra ránéztem most, háááát naposon nagyon magas az RSI, de legalább szexi (69), ráadásul ott van a rés is, szerintem menni fog vissza. Pénteket dojival zárta, nagyon meglepődnék ha felfele menne. Kérdés: Rést azt te honnan számítod? Én úgy tudom h a kanócok közti távolság a rés, és nem az ami  gyertyák teste között van. Jelen esetben itt az én olvasatomban a rés az 69,61 - 71,14 között van, mivel napon belül ott volt kereskedés. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 08. 13:22
Előzmény: #86  blumen
#87
Jól néz ki a Tilray!
Nem adtam el az ATVI-t, az EA-t sem. Az ATVI-nak tökéletes a TA-ja (plusz nem töltött vissza egy 4%-os rést, lehet, hogy “szökésben van”) meg a funda is. Szerintem egy hét, és 82-84 között fog kimenni. Egy másfeles, kisbüfi pakkom van (75 db), most “még csak” 500 dolcsi plusz van rajta... :D
Az EA lassabb sztori, de úgy érzem, hogy ezekben a napokban kipottyognak azok, akiknek a “jó” jelentés “nem elég jó”. TA nem annyira szép, de már fordul, abban is pluszban vagyok, kivárok pár napot.
Más: a Vector jelentett (kisebb dohányipari cég, tegnap +5%-ot ment), az EPS 0,27 lett 0,06 helyett. 
Ergo: dohányos és rokon papírok menni fognak... Szvsz. 
Valószínűleg bepróbálkozom az MO-val, talán kieste magát?
blumen
blumen 2020. 05. 07. 18:20
Előzmény: #85  csilla23
#86
Köszi. ;) Hétfőn este Tilraynél jelentés, szerintem 10 környékéig felhúzzák addig. ATVI-t eladtad? Szépet ment, de elfáradni látszik. 
csilla23
csilla23 2020. 05. 07. 18:13
Előzmény: #80  blumen
#85
Szóval, az van, hogy csak ezen a héten minden nap volt 2-3 olyan papír (pedig mindössze kb 35-40-et követek, mostmár), amiben a vak is látta, hogy “most” kell belevenni. Persze, én a tőkém 5%-át tartom itt csak (még), és egyszerre max két papírba tudok belépni normális összeggel... :-( Mindegy, így is jó, csak bosszantó, hogy tudod mit kellene húzni, de nem lehet. A Tilrayhoz grat, nagy megérzés volt!
blumen
blumen 2020. 05. 07. 17:36
#84
Na és akkor a Tilray már ki is lőtt.
tomi140
tomi140 2020. 05. 07. 09:28
Előzmény: #81  blumen
#83
:) üdv! ha neked jó nekem is :D füvek is egyszerre szoktak mozogni általában, mint crypto-k is... szóval hajrá Tilray.
Auróránál volt valami pénzügyi bibi.... ezért van az hogy míg más füvek átlagosan ötödöltek a csúcsuk óta, Aurora tizedelt :( ha szánnék még rá pénzt, lehet abba tolnék most... már csak azért is mert ami többet esett mint mások az lehet hogy szebben korrigál. ugyanakkor egy ilyen esésnél megvan a rizikó hogy kijön-e belőle élve a cég... igazából inkább a hazai piacot követem most, meg az S&P-t. füveket meg crypto-t leszartam 1 éven át - hiszen ültem benne és nem volt semmi körülöttük... most se tervezem olyan nagyon szorosan követni őket, csak úgy ímmel ámmal...
tomi140
tomi140 2020. 05. 07. 09:25
Előzmény: #80  blumen
#82
basszus, a beyond meat is figyelős nálam is :D csak én még várnék. valszeg mint minden papírban jön egy rózsaszín Q1, aztán érdemes lesz várni Q2 vége felé, hogyan kezdik lereagálni a cégek a második negyedévet, mert az sorsdöntő lesz néhány cégnél egy időre... :o nehogy Q1re csúcsozzanak bizonyos cégek aztán kelljen 1 év is mire újra ugyanott van...pl ez a beyond meat: nálam ennél rezeg a léc hog Q2től kezdve hogyan veszi a válságot...
blumen
blumen 2020. 05. 07. 09:24
Előzmény: #79  tomi140
#81
Szia Tomi! Igen én is fellendülést várok ezektől a piacoktól, Tilrayt még anno 100$ felett kereskedtem, jó h dobtam szerencsére akkor. :D Az elemzői átlag viszont 10,5$ környékre, szóval a napokban elmozdulást várok felfelé, chatrton is beszorult ugye az MA20-MA50 közé, valamerre el kell indulnia végre. Mivel jó eredményt várok a Q1-re ezért UP-ot várok, ezért is vettem egy keveset tegnap. Aurorával mi a helyzet? Egyik haveromnak nagy kedvence volt még anno, de mostanában nem követem.

Topik gazda

blumen
blumen
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek