Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 04. 29. 15:06

S&P500  

5ft-os kerdes, a mai napon lesz-e volatilitas es esik-e az index 10-15pontot a nyitas koveto ora utan, vagy sikerul huzni egyre foljebb az indexet???
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 07. 15:56
Törölt hozzászólás
#749
ovodomino 2020. 02. 26. 12:27
Törölt hozzászólás
#748
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 07. 22:46
#747
azt gondolnám a félelem nagyobb lesz a piacokon a mai esésre.
link
taxisnyuszi
taxisnyuszi 2015. 05. 09. 19:09
Előzmény: #701  pomperj
#746
Kecsegtető! SPY LONG!
ÐÐ
Törölt felhasználó 2014. 11. 14. 17:32
#745
jöttök?
Törölt felhasználó 2014. 10. 22. 17:10
#744
"

Will SPY Decline After QE3 Ends?

Oct. 22, 2014 5:23 AM ET

The Federal Reserve is expected to meet next week, October 28-29, and more than likely when the statement is released on the 29th, the Fed will announce that it has extinguished QE3. The Fed has been tapering QE3 for the last 10 months, since late 2013, as it went from buying billion in mortgage-backed securities and longer-term Treasury securities per month to only buying billion. The question is how will the SPDR S&P 500 ETF (NYSEARCA:SPY) react when the Fed ends this round of quantitative easing?

If history is any guide, it will struggle just to make headway and could have a large correction. Below is a chart of the SPY going back to the beginning of 2008. I have highlighted QE1, QE2, and QE3 in the chart, noting the beginning and the end of each round. What you will see is that after QE1 and QE2 were finished, the SPY experienced a correction of roughly 15%-20%. Now that QE3 is about to end, I think it's highly likely the SPY will experience a similar sell-off.

link

This round of QE is different from the others as the Fed didn't taper QE1 and QE2, rather it just gave a specific time frame that each round would last, and then ended them abruptly after they reached their limit. QE3 was basically open ended, and the Fed didn't put a date on when it would wrap up this round. It also decided to taper the bond buying. So this has given the market more time to adjust to the lower and lower amounts of QE, the question is though, will this even matter?

...

I don't think that the Fed will extend QE3; it will officially terminate the program next week. Should the market and economy struggle, then another round of QE could be initiated, but the Fed is going to want to wait at least 3-6 months to see if the economy can stand on its own without any help. So far it hasn't been able to, and given how sluggish this recovery has been, I question that growth can accelerate from current levels when you take QE out of the equation.

Even though the Fed still will keep the Fed Funds rate at 0% for the next several months, which in theory should provide support to the economy and stock market, I think it's time to step away from the SPDR S&P 500 ETF and stay on the sideline. Never fight the Fed, and with QE3 coming to a close, and rates possibly rising by next summer if not sooner, then the path of least resistance for the SPY is lower over the next 6-12 months. Given the past history of how the SPY has reacted after the Fed took away the punch bowl, we could see a fairly sizable correction. Should I be wrong and it trends higher, I don't expect the gains over the next year or so to be that strong, it will be muted growth at best for the SPY.

"

link
stoky 2014. 09. 06. 12:48
Előzmény: #742  Törölt felhasználó
#743
S&P500 új csúcs zárás, SPY új csúcs zárás!

Good luck!!
:-)
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 21:38
Előzmény: #740  oil120
#742
Mirol is kene ertekezni?
Gondolom, ha teged megkerdeznek, te is valaszolsz a legtobbszor....
Aztan a velemenyed ill. az enyem tetszik nehanyaknak ill. nehany embernek meg nem...
Ha kerdesed van es erdemben hozza tudok szolni, akkor ha idom engedi valaszolok...

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 20:06
Előzmény: #740  oil120
#741
az sp500 index iránya putyin viktor ukrajna Szíria stb ...
usának ez csak jó hiszen a fed pénznyomda
már 3D -s csak az a fránya obama adósságplafon ne lenne
oil120 2014. 07. 04. 20:01
Előzmény: #738  Pnorb
#740
Sziasztok,
Miért nem itt értekeztek mindenki okulására?
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 10:10
Előzmény: #738  Pnorb
#739
oogway88@gmail.com
Pnorb 2014. 07. 04. 10:07
Előzmény: #737  Törölt felhasználó
#738
Szia Kisvuk,

Nehany napja vettem ausztral indexet, eleg szepen felkanyarodott.
Ha jol sejtem te arrafele laksz, es jobban atlatod a dolgokat, mi a velemenyed?

(Ha dobsz egy email cimet, esetleg bovebben tudnank ertekezni. Kivancsi vagyok miben masabb, mint Luxemburg (itteni vagyok) vagy Magyarorszag.)
Erdekes lenne nehany orszag regio tapasztalatit osszevetni.
N
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 09:50
Előzmény: #736  Törölt felhasználó
#737
Szia Arizona01,

mi a velemenyed az ezustrol????
21$ folott vagyunk....

Mik a tippjeid a mecsekre...?
en Columbianak szurkolok, meg a nemeteknek, bar a franciak erosebbnek tunnek es a nemeteknel 7 jatekos valamilyen megfazas ill. influenzaba szenved.....(szoval golokkal teli merkozest varnek a nemet-franciara)

Legyen szep napod es jo szorakozast a mecsekhez!
;)
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 13:13
Előzmény: #734  goapsy1
#736
en az itteni tapasztalataimrol irtam....(AU)
nem hiszem, hogy nagyon erdekelne a dealing desk-et 1-2 micro kontrakt....

a spreadekbe szerintem ne menjunk bele, mert az 1 kulon temakor......
de nem tul versenykepes naluk, bar lehet naluk micro kontraktussal kereskedni.........
5 lepes spread olajon az nem sok inkabb rengeteg.....
Olajjal es massal sem daytradelek, csak ha zarnom kell a pozit mert van egy atlagosnal 2-3szor nagyobb elmozdulas rossz iranyba....
alfatrader lehet, hogy kapcsolatban van az FXCM-mel Mo-on....,de en ezt toled tudom.....

Swingtrading szerintem korulmenyesebb olyan cegnel ahol a spreadek nagyobbak az atlagosnal ill. a kamatkulonbozetbol tobbet tesz el a ceg.....
(ez csak sajat velemeny ill. tapasztalat, remelem nekem jobbak lesznek...)

300$-ral szerintem felesleges elkezdeni, en varnek a helyedbe ill. gyujtenek 1 kis penzt......
dolgoztam en a 90-es evekben (diakmunka ejszaka) 80ft-os oraberert a Coca-Cola-nal; ill. az Ikea-nak csinaltam dobozokat 0.50ft-ert/db ikea dobozokat (ok meg ertekesitettek 800ft/db) 12000ft kerestem/ 3nap alatt, persze utana nem igazan tudtam megmozdulni masfel napig.......
tehat tudom, hogy raboljak ki a multik a nepet sajat tapasztalatbol.....
tehat tudom mit jelent a munka es a penz.....
(ennyit az ausztral nagybacsirol...;)
gyujts 1 kis penzt amivel jobb eselyeid lehetnek....., persze ez is csak sajat velemeny.....

sok sikert!
stoky 2014. 07. 01. 17:19
#735
Spy új csúcs keményen!
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 15:33
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#734
szia Kisvuk!

"FXCM szamlam volt......(bar nem sokat hasznaltam) "

Na, akkor mégis ismered az alfatradert, mert ugyanaz a cég :)

"es a szamla meretetol ill. a lot merettol fuggtek a spreadek.... "

itt is több fajta van, lehet dealing- illetve non dealing desk-es beállítást választani, előbbinél alacsonyabb a spread.

Bár nekem a certi spreadjei után semmi bajom egy 2,8-as eurusd spreaddel :DDD

A "jo dolgok:"-nál felsoroltak közül jópárat, amivel talákozhattam, én is így láttam. (nyilván azt, h pl milyen előadókat hívnak, nem tudhatom, mert csak demó számlám van egyelőre náluk:)

"-spreadek atlagosan 1,5-2szerese az atlag brokerestol "

ezt viszont nem hiszem, maximum akkor, ha vagyonos befektető vagy, és extra kondíciókat tudsz kialkudni a brokicégnél...
egy 300 dolláros számlára nem hiszem, h elérhetőek ennél sokkal kedvezőbb kondíciók.

A webchates sztori jópofa. :D
Alkalomadtán eljátszom majd én is. :DDD

"-olajon 5 lepes a spread, 1 atlagos CFD szamlan 3 pip.... "

én 2 CFD számlát láttam eddig, mindkettő demó, de mindkettőn 5-6 pont a spread, 3 pontot olajra nem nagyon láttam még sehol.

"szemelyes velemeny 2500-nal alacsonyabb szamlanal eszedbe ne jusson kezdeni naluk, csak FX...ilyen szamlan"

pedig kénytelen leszek, mert egy ideig nemigen lesz ekkora szabad tőkém...
de nekem a certis, bét-es spreadek után megváltás lesz az alfatrader-FXCM spread.

"tehat el kell kapnod atlagosan min 500pipes elmozdulasokat...."

soknak érzem ezt olajra.
most pl már hetek óta vígan kereskednék a 105.2-107.5 sávban, sáv alján long, tetején short.

előtte ugyanez meg a 105 dolláros szint alatt.

Köszi szépen az infót!
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 12:33
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#733
a szamok 1000$(ezer) 21%(huszonegy)
5000$(otezer) pedig 37%(harminchet)
Törölt felhasználó 2014. 06. 26. 12:29
Előzmény: #730  goapsy1
#732
Szia goapsy1,

alfatrader-t nem ismerem tehat nincs roluk velemenyem....

FXCM szamlam volt......(bar nem sokat hasznaltam)
szamomra a spreadek nem tetszettek.....
bar itt az FXCM-nek tobb fajta szamlaja letezett....
es a szamla meretetol ill. a lot merettol fuggtek a spreadek....
ha jol emlekszem 5000$-tol hirdetek, hogy a mini kontraktusok
peldaul EUR/USD-nal az esetek 80% 1,2-1,4
kisebb szamlan ill. kisebb kontraktusnal (micro) ez 1,6-1,8....
persze a spreadek a legtobb esetben nem szimetrikusak 1 trendelo piacon.......
igy a hatranyod konyen nohet meg extra 0.3-0.6pipet....
Szoval elo szamlan mini kontraktusoknal 1,6 koruli volt a spread EUR/USD-nal ez az atlagos legkisebb
micronal en 1,8 alatt nem lattam,de lattam akar 2,4-et is....
(itt nem nonfarm-payroll vagy hasonlo fontos hir idejerol beszelunk, hanem 1 atlagos mondjuk keddi 11am London time)....
olajnal a spread 5 vagy 0,05 micro kontrakt....

Tehat megprobalok targyilagos lenni.....:

jo dolgok:
-aranylag a fobb instrumentek kereskedhetok akar mar micro tetelekben is....(indexek, nyersanyagok,FX)
-tobbfele platformjuk van!!! (MT4,de van mas milyen is)
(a webes platformjukon, lathatod a kamatkulonbozetet a vetel ill. eladasi abran, tehat nem kell keresgelni....)
-megbizhatosag en kozepesnek itelnem meg
-tartanak bemutatokat, ill. rendeznek rendezvenyeket ahol akar eleg komoly eloadok is megszoktak jelleni.....
(persze altalaban nagyobb szamlaval rendelkezok kapjak a meghivast ill. aktivabb ugyfelek,de en mar voltam itt Sydney-ben is a Hiltonba egy rendezvenyen naluk, ahol is az eloado:
Richard Farleigh volt, aki dolgozott az Auzstral jegybankban, befektetesi bankban es jelenleg Hedge Fund-ot vezet mely a Bermudakon van bejegyezve.....) talan ez volt a legnagyobb pozitivum naluk
-tehat hajlandok kolteni, hogy nepszeruek legyenek ill. sikeruljon piaci reszesedest szerezni....

rosszab dolgok:
- szerintem a spreadek nem versenykepesek, talan csak micro szamlaknal ott is talan csak azert mert nem sok szolgaltatonal elerhetok a legfobb instrumentek....
-spreadek atlagosan 1,5-2szerese az atlag brokerestol
-kamatkulonbozet sem a legkedvezobb

szemelyes tapasztalat amikor megkerdeztem a web chat-en mennyi ideig tart amig 1 szamlara befizetesnel,hogy a penz a szamlara kerul es kereskedhetek, azt mondtak van olyan lehetoseg ahol azonnal......
tehat azt valasztottam....(nyilvan nem volt azonnal ott a penz...)
kapcsolatba leptem veluk, elnezest kertek,persze megkerdeztem, hogy akkor mikor is tudom hasznalni a penzt, amire azt a valaszt kaptam 1-2nap....
mire kozoltem, hogy a webchaten nem ezt az informaciot kaptam, ok azt allitottak, hogy senki nem allitott ilyet, erre elkuldtem a webchat referencia szamat es a beszelgetest nekik, majd felajanlottam, hogy zarom a szamlam es legyenek olyan kedvesek zarni a szamlam es vissza utalni a penzt....
;)
20perc mulva felhivtak es a penz a szamlan volt es nem volt tobb bullshit.....
es hasznalhattam a tokemet kereskedesre, persze nem zartam a szamlat azonnal, kereskedtem parat es utana pedig kiprobaltam, hogy mennyi ideig tart a keszpenz visszautalasa...
azt mondtak 2 nap, es tenyleg harmadnap reggel a penz ott volt a bankszamlan.....
viszont nem lehetett a penzt csak arra a szamlara utalni ahonnan jott....

Tenyek:
- ismerek kereskedoket (szemelyesen akik 2000-3000$-os szamlakkal kereskednek nalunk kulonbozo strategiakkal....)
-a spreadeket magasnak tartjak, EUR/USD ill. GBP/USD kereskednek naluk, es a demo szamlanal tapasztaltaknal a spreadek inkabb nagyobbak
-olajon 5 lepes a spread, 1 atlagos CFD szamlan 3 pip....
-szemelyesen ismerek sracot aki 14 honap alatt kepes volt meg 3szorozni a szamlaja erteket naluk....
-olyat is aki meg 2szerezte kevesebb mint 5 honap alatt, persze o mar nem kereskedik, mert 5%-os kockazatot vallalt kereskedesenkent....
tehat szisztematikus kereskedesi technikakkal vannak kereskedok akik akar 4-5 kulonbozo szamlat futatnak naluk strategiatol fuggoen....
-lehet naluk EA-ket futtatni a legjobb tudomasom szerint, hogy melyeket azt nem tudom....

Van aki a forumon azt allitja rolam, hogy nem tudom a Google-t hasznalni...
;)
tehat 1 link roluk:

link

Ezt kiemeltem neked:

in February and March 2011, a number of class actions lawsuits were filed against FXCM, alleging fraud and racketeering from deceptive and unfair trade practices, and misleading shareholders during the 2010 IPO.[7][8][9][10]

In August 2011, the NFA fined FXCM M for slippage malpractices. FXCM reached settlements with the NFA and the CFTC of M and M respectively, for practices relating to failure to pass along positive slippage to customers on certain order types prior to August 2010. In conjunction with these settlements, FXCM provided clients with restitution for the total amount of positive slippage, approximately M.[11]
Industry criticism[edit]

Critics of the industry claim that few retail traders have the experience to make money trading forex. Drew Niv, chief executive of FXCM, said, "If 15% of day traders are profitable I'd be surprised."[16] According to FXCM data, the percentage of profitable customers ranged from 21% for those with accounts under ,000, to 37% for those with accounts between ,000 and ,999.[

Talan nem veletlen, hogy "nagyobb" szamlanal 5000$-tol felfele jelentosen no 1 kereskedo eselye, hogy nyeresegesen tud naluk kereskedni......

szemelyes velemeny 2500-nal alacsonyabb szamlanal eszedbe ne jusson kezdeni naluk, csak FX...ilyen szamlan
5000$ szamlaval mar lehet mit kezdeni veluk,de velemenyem szerint 90-120pipnel kisebb kereskedeseket ne eroltess, mert nem leszel naluk pluszban hosszutavon.....es az is csak nagyobb mint 2% kockazat/kereskedes ami szerintem a hatarokon mozog
en naluk 0,5% kockazat/kereskedest javasolnak es stoppok min. 60pip USD/JPY; 90-120 EUR/USD ; 120-150pip GBP/USD...
ezekkel fel tudod venni a versenyt, bar amig nem ersz el eredmenyeket addig gyakran csak 1 esetleg 2 micro kontraktussal tudsz majd kereskedni.....
nem hinnem, hogy olajon 250pipes atlagos stoppoknal kevesebbel kereskedhetsz naluk, mert 5pipes spread egyebkent hatranyba kenyszerit....
tehat el kell kapnod atlagosan min 500pipes elmozdulasokat....

goaspy1 ezek az informaciok tolem szarmaznak, szerintem barmit olvasol forumon vagy hallasz mas kereskedottol, kereskedoktol erdemes lehet kritikusan vegig gondolni....
mert mindenkinek mas elet tapasztalatai vannak ill. erdemes lehet utana jarni dolgoknak, mert senki nem ismeri az abszolut igazsagot, csak amiben o hisz, vagy tapasztalt...
ha pedig masok velemenyere kenyszerulsz addig amig tapasztalatot nem szerzel addig csak hihetsz a dolgokban,de nem lehet meggyozodesed....(szerintem ovatosan mindennel)

Remelem sikerult segitenem neked, sok sikert!
Törölt felhasználó 2014. 06. 25. 14:20
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#731
emeraldnak van egy jó stratégiája,amivel 2-4h-n akár 5e €-os számlával is sikeresen és profitábilisan tud kereskedni-feltéve,ha betartja,szóval ne vezesd félre!
nyílván magadból kiindulva írod ezt a sok felesleges sallangot,de az ami neked nem megy,nem jelenti azt,hogy másnak sem!

nincs szó benne étkezési szókásokról,receptekről és sok egyéb marhaságról,ezért 4-5 sorban is elfér és tartalmilag sokszorosa annak,amit te itt már kb 1.000 oldalon ecseteltél eddíg és fogsz még nem tudom meddíg..

észrevehetnéd már végre,hoy egyik topikban sincs sok vevő a "jó" tanácsaidra

goapsy1
goapsy1 2014. 06. 25. 14:10
Előzmény: #729  Törölt felhasználó
#730
"Mondhatnam, hogy menny olyan szolgaltatohoz ahol vannak micro tetelek......
de azzal meg az lesz a baj, hogy a spreadekkel megesznek, 2-3szoros spreaddel fogsz atlagban kereskedni...."

Ez miért szükségszerű?

Egy ilyen cégnél van demó számlám (alfatrader- FXCM) és nem vészesek a spreadek, annak ellenére, h mikronizált a CFD mérete.

Tegyük hozzá, h az általam ismert szolgáltatók közül itt egyedül.
Törölt felhasználó 2014. 06. 25. 13:48
Előzmény: #728  emerald
#729
Eloszor nem akartam erre valaszolni, mert nem fog tetszeni amit mondok,de 15000$ lenne elmeletileg a minimum es akkor elegge limitalva van, hogy milyen instrumentekkel kereskedhetsz......
szerintem 25000$ alatt nem erdemes.....,de en inkabb a konzervativabb kereskedok taborahoz szerintem kozelebb allok...
talan azert mert en mar megfizettem a tandijat a kulonbozo leckekert...

Mondhatnam, hogy menny olyan szolgaltatohoz ahol vannak micro tetelek......
de azzal meg az lesz a baj, hogy a spreadekkel megesznek, 2-3szoros spreaddel fogsz atlagban kereskedni....
Tehat nagyobb, hosszabb trendeket kell megfognod....
(Micro teteleknel sem mennek 5000$-os szamla ala)
raadasul ilyen szamlan,de meg egy 15000-es szamlan sem szabadna a banyaszokkal kereskedned, pedig talan erre van a legnagyobb ralatasod....

Tehat vagy a kockazat kezelesnel vagy a magas tranzakcios koltsegek fognak hatranyba szoritani.....

SZERINTEM NEKED NEM SZABADNA meg 1%-os KOCKAZATOT SEM VALLALNI/KERESKEDES 0,5% lenne a megfelelo....
mert egyebkent nem vagyok biztos, hogy kepes lennel folyamatosan zarni a veszteseges poziciot ott ahol kell!!!

Demo szamlat nagyon nem ajanlanek, mert elveszti az egesz a realitasat, tehat hasznalhatatlan....
hacsak nem backtesztre hasznalod.....

15-30pontos Dax longok es shortok....(rosszasagnak szamit, mert mint beszeltunk az elonyod elveszett, tehat csak kereskedtel)
Nincs jelentosege, hogy most penzt kerestel vele, mert nem fogsz.....
Elofordulhat veled is mint mindenkivel, hogy jon 1 volatilisebb nap es szakad a DAX 100-250pontot.....
vagy mondjuk 10-bol 7-8szor egymas utan rossz oldalon lepsz be.......
Szerintem jobb lenne ezt elkerulni, mert mint irtam korabban 1 dolog ismerni az utat es 1 masik jarni rajta....

Tehat szep es jo, hogy erted, hogy nagyobb idosikon kellene kereskedned ill. stoppot kell hasznalnod,de ha ezt nem teszed akkor teljesen mindegy hogy tudod hogy kene vagy nem!!!

Nem bantasbol irtam, en mar elkovettem ezeket a hibakat is...
es fizettem ertuk, nem vagyok biztos szeretnel te is fizetni erte.....
Raadasul nekem szerencsem volt, mert amikor en kezdtem, szerencsere belenyultam 1 kisebb bika piacba es az elso 40-50 napba kerestem 45%, majd a kovetkezo 5 honapba masik 30%-ot mielott elkezdtek volna jonni a problemak....

A problema pedig nem csak az lehet, hogy penzt vesztesz, hanem peldaul, hogy tul korran zarsz 1 poziciot.....

Na mindegy, felmerult az arany ezust forumban, hogy en csak kockazat kezelesrol es money managementrol beszelek, talan azert mert ez kell a sikerhez 80%-ban....

Szoval beszeljunk a kereskedes pszichologiai ill. fiziologiai oldalarol:

egy hasznos tanacs ami segithet, hogy jobb eredmenyeket erjel el ill. konyeben legyel tul a napon:
az en 1.-ik titkos fegyverem:

Michael Jakson: You Rock My World es hogy mennyire hatekony azt csak azzal bizonyitanam, hogy 4412szer hallgattam meg ezt a dalt, hogy olyan mentalis allapotba keruljek ahol a legjobb eredmenyeket vagyok kepes nyujtani...
(mit gondoltok veletlen, hogy uszok es egyeb sport esemenyek elott a sportolok zenet hallgatnak????)
segiti megnyugtatni a szervezetet es segit atgondolni. hogy hogyan is lehet optimalisan vegrehajtani 1 cselekmeny sort, vegrehajtani 1 feladatot....
Persze van rossz hirem is neked ill. nektek kell megtalalni azt a zenet ami kepes benneteket a legmegfelelobb allapotba hozni, mert nem hinnem, hogy ami nekem hasznal az mindenki szamara bevallna....

1. masik dolog peldaul az etkezesi szokasok, ill. a magas zsir es feherje tartalmu etelek csokkentik a koncentraciot ill. a magasabb szenhidratokban gazdag etelek pedig novelik a koncentracio hatekonysagat....
persze az mas kerdes, hogy ez mennyire egeszseges.....!!!

Tehat a nyarra ill. a tozsdere valo tekintettel:

malna sorbe receptje (mert semmit se kell jobban megbonyolitani mint amilyen):

1kg malna....(lehet fagyasztott) is
2 egesz citrom
cukorszirup, pedig 200-400ml,de en az izet szoktam nezni, viszont ne feledd, hogy a syrupot nem tudod kesobb kivenni belole....

ha fagyasztott a malna, akkor celszeru lesz a szirupot meg melegen hozzaadni, igy nem kell annyit varni...

szoval beleteszed a fagyasztott malnat a turmixgepbe,
kicsafarod a ket darab citrom levet, lehetoleg a mag ne menjen bele....
cukor szirup elkeszitese pedig igazan egyszeru:
1kg cukorhoz kell 0.5liter viz es fell kell forralni,es legyel nagyon ovatos mert a forro cukor syrup nagyon veszelyes!!!
(ha jol emlekszem 122-23fokon forr, egybol vedd le a tuzhelyrol ha elkezd forrni es tedd valami biztonsagos helyre ahol senki nem verheti le, vagy nyulhat bele!!!
de csinalhatsz 0,5kg cukorbol es 2,5dl vizzel is....
nem lesz szukseg az egeszhez.....

ha pedig osze turmixoltad a malnat, citromokat es a szirupot, utana 1 nagyon finom szuron celszeru atpreselni, hogy a malna feher magjai ne maradjon a mixturaban....
ha jo munkat vegeztel csak a feher aprocska mag marad a szuroben....

az igy kapott malnas mixture-t celszeru megkostolni, ha tul savanyu erzessel lehet hozzaadni meg 1 kis szirupot,de en szeretem erezni azert a malana kicsit savanykas izet....
majd beleteszed a fagylalt keverogepbe....
kb 3/4-ig feltoltve es 40-50perc mulva kesz a malna sorbe menta levellel pedig lehet felszolgalni, a torkosabbak pedig hasznalhatjak a megmaradt malna coullit malna szorpnek, vagy leonthetik kicsit a sorbet....
mindenesetre husiti, frissito a melegebb nyari honapokba es talan segiti a koncentraciot is!!!!

A kovetkezo hetekben, pedig az ananasz,citrom,kiwi sorbe-k lesznek soron.....
;)
emerald 2014. 06. 23. 19:55
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#728
Szia Kisvuk,
Szarvasvadász írt az arany topikba régebben, találsz ott is hsz-t, érdemes elolvasni...;)
Köztiszteletnek örvend, jó indulatú és segítőkész, nagy tapasztalattal és tudással rendelkezik.

Igen persze én is így gondolom, csak pont ebből adódóan kezdtem számolni, hogy dax-nál miért olyan sok nekem.
De persze a lényeg nem ez volt, hanem amit oly sokan említettek már
(Te is!) hogy nem érdemes ki-be ugrálni a pozikból. Magasabb idősíkon sikeresebben lehet kereskedni.

Bizony érdemes egy jó céget keresni, mulkor Eurocent ajánlott egy oldalt, ott volt az IB
Ami nekem nagyon tetszett, de most vívódok hogy talán elkezdek ujra demón kereskedni, értem én hogy kevés pénzzel nem lehet, de még az a minimum 10.000 dollár is sok ahhoz hogy eltanulgassam...:))
Szeretnék több gyakorlatot szerezni előtte.

Köszönöm a tanácsokat,
Good luck!

Törölt felhasználó 2014. 06. 23. 05:29
Előzmény: #726  emerald
#727
Emerald en nem ismerem szarvasvadaszt, de szerintem altalanosagbol irta a hozzaszolast es valoszinuleg azert nem szamolt a napon tuli kamatkulonbozettel, mert az mostanaban nem tul jelentos...
ill. a kamatkulonbozet nem csak negativ (koltseg lehet), hanem (bevetel) pozitiv dolog is lehet....
Erre epul a carry trade, bar ez mostanaban nem igazan mukodik mert nincsenek komolyabb kamatkulonbozetek a fobb devizaknal ill. parokon....

Nem tudom milyen platformot hasznalsz,de MT4-en nagyon egyszeruen meg lehet nezni mi is 1 paron a kamatkulonbozet ill. mennyit tesz el a broker, CFD-nel is felszoktak tuntetni ill. hivatalosan elerhetove kell tenni, hogy hogyan kalkulalnak....
(engem mar hivtak fel brokercegtol es megkerdeztek miert utalom at a szamlam teljes osszeget a bankszamlara...
ill. szerettek volna megtudni esetleg befejezem a kereskedest vagy mashoz megyek???
en pedig oszinten valaszoltam, hogy kevesbe ismert parokon neha tul nagynak talaltam a spreadet, vagy gyakran kellet requetolni ill. nem talalom versenykepesnek a kamatkulonbozetet...
Tudod mit valaszoltak, eppen ezen a heten valtoztattak rajta es meg nem upgrade-ltek a platformon az informaciot...
;)
mire en megkerdeztem, hogy ez mind szep es jo,de akkor mer a regi kamatkulonbozettel szamoltatok, amire a valasz az volt, hogy eloszor a kiemelt ugyfeleknek adjak ezeket az uj kamatkulonbozeteket...
egyebkent pont a heten akartak kapcsolatba lepni velem...blablabla)
;)

Szoval elobb mint utobb erdemes 1 rendes ceget talalni, bar sajnos en mo-on nem igazan vagyok kepben....
Tehat ebben sem en vagyok az illetekes...

Legyen szep heted!

Bar a CFD szolgaltatokkal azert vigyaz, mert ha te 1 konzervativ kereskedo vagy es nem hasznalod esz nelkul a tokeattetelt, viszont poziciod van nyitva a legtobb ugy szamitja a kamatkulonbozetet, hogy a poziciora ill. poziciokra......
Ez alatt ertem mondjuk van 20000$-od es van ket poziciod nyitva aminek az oszerteke nem eri el vagy eppen 20000$, te erre is fizetsz kamatot ill. kamatkulonbozetet, es kisebb cegeknel 20000$-ra fizeted a kamatkulonbozetet meg akkor is ha eppen reszvenyekkel kereskedsz pedig a valosagban a ceg nem kolcsonoz szamodra 1 fillert se.....

a masik erdekesseg peldaul ha mondjuk IB-nel vagy nagyobb brokercegnel van szamlad es peldaul a szamlad forint alapu, vagy AUD...stb aminek magasabb a kamat tartalma mint az USD-nak akkor a be nem fektetett tokere is kapsz kamatot.....
a legtobb strategia ill. fel profi kereskedo sincs allandoan pozikban teljes tokevel, tehat ez is akar par szazalekot jelenthet evente...
;)
emerald 2014. 06. 22. 20:05
Előzmény: #621  Törölt felhasználó
#726

Azóta is sokat járnak a fejembe ezek a szavak...
Hálám jeléül:
link

Lazulásképp a nehéz napokra....;)
Törölt felhasználó 2014. 06. 21. 15:33
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#725
Mindenki szamara ajanlanam....:
Dax forumona 124985-os hozzaszolast...
nehez lett volna szebben megfogalmazni...

Mindenkinek szep es sikeres hetet kivanok!
offshort
offshort 2014. 06. 21. 13:22
Előzmény: #698  Tazsomaru
#724
Hello Tadzsomaru !

Rábukkantam még kettőre , amint lesz egy kis időm megnézem mennyire megbízható a működésük ! Az első állítólag ingyenes , a második fizetős de nem nagy összeg , 4,9k egy évre !

Az ingyenes :

"Ezen problémára is van megoldásunk, ráadásul ingyenesen!

Ugyanis a rendszerünkben lehetőség van a múltbeli adatokat újrajátszani pontosan úgy, mintha azok most történnének. Olyan ez mint egy szimulátor, csak igazi adatokkal, hasonlóan egy repülőgép szimulátorhoz vagy egy versenyautó szimulátorhoz.

A szimuláció minél valósághűbb, annál jobbak leszünk abban amit gyakorlunk benne.

A mi szimulációnk annyira tökéletes, hogy még a hírek jelzése is ugyanúgy történik, ahogy az a valóságban is történt abban az időben amit újrajátszunk a szimulációban. ... link

A fizetős : Risk FXlogger-naplózó

link

A backtesztek szórakozást is jelentenek, legalábbis nekem , aki unja az ne foglalkozzon vele mert tényleg időrabló !
Ez a cuccos pl kifejezetten játék de még ebből is lehet tanulni ! :)
Alapötlet nagyon jó , nem látni mi az instru és az időskálát se ! Nem tudjuk melyik 4éves periódusban mivel trédelünk ! :)
Megérne egy továbbfejlesztést , pl multi timeframe , SL/TP beadási lehetőség , tréd naplózás , vonalhúzás ... stb !
link

Törölt felhasználó 2014. 06. 21. 06:26
Előzmény: #722  Törölt felhasználó
#723
érzékeled már a külünbséget az okos és nem okoskodó;másokat tiszteletben tartó,valóban segítő szándékú és nem lenéző/kioktató stílusú;pár soros,de annál lényegre törőbb és nem 50-100 soros tartalmatlan és érthetetlen hsz-ek között?
Törölt felhasználó 2014. 06. 21. 01:20
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#722
Sziasztok,

talaltam ket eleg jo hozzaszolast, ill. a velemenyemmel megegyezik es szerintem nem artana elgondolkodni a legtobb kereskedonek aki komolyan gondolja ill. hosszabb tavra tervez...:

előzmény (#124970: _Gabor_) | válasz erre | Tegnap, 23:07
Lépj H4 és afölé és értelmet nyer a kereskedés + kisimulnak a ráncaid. A daytrade egy mentális csapda "gyorsan akarok pénzt" jeligére, de így van ez jól.

A kereskedés fegyelmezett, megfontolt, a kockázatot értő és kezelni tudó embereknek való, amelyhez megfelelő mennyiségű tőke is szükséges - forex esetén legalább 20000 USD. Ez alatt illúzió - nem vagyok meggyőzhető az ellenkezőjéről.
szarvasvadasz

előzmény (#124972: szarvasvadasz) | válasz erre | Tegnap, 23:32
Én egy embert ismerek aki sikeresen kereskedik. Vezető beosztású brókercégnél, de azt mondta, hogy ezzel többet keres. Ő mondta, hogy napos chart alá nem menjek, illetve úgy lehet hosszútávon sikeresen kereskedni, nemhogy nullába húzzuk ahogy lehet, hanem még a nyerőket is hagyjuk vesztőben kifutni. Lehet, hogy most majd ezt fogom megtapasztalni. :)
Tényleg az a nehéz, hogy napon túli kereskedéshez, legalább napi ATR-s stop kell, nekem ez csak a legkisebb mennyiséggel megy.
_Gabor_

Sajat tapasztalatbol csak annyit tennek hozza, hogy nem csak a rancaid fognak kisimulni,de rengeteg idot megtakaritasz azzal, hogy nagyobb idotavon kereskedsz.....
(tehat nem kell orakat eltoltened a monitor elott minden nap)...
itt olyan aprosagokrol nem beszelunk, hogy nem csak a kereskedes tranzakcios koltsegei esnek, hanem az osszes jarulekos koltseg.....

ez alatt ertem, nem kell ill. nem lesz szukseged szamitogepekre, laptopra vagy 2-re, es nem lesz szukseged 2-3 internet kapcsolatra.....
es nem fogod szetverni a laptopodat amikor 1 poziciot azert nem tudsz lezarni mert a windows eppen upgraddel....
es az elonyoket sorolhatnank......

a masik erdekesseg amirol nagyon hasonlo velemenyem van az a minimalis toke nagysaga:
20000USD
en kereskedek FX-en,de a tradjeim kb. 20-30% ez......
azon meg nem igazan gondolkodtam, hogy mennyi lenne a minimalis toke ha csak ezzel kereskednek,de amit tudok, hogy reszvenyeknel 25-30000$ a minimum, ha esetleg valaki csak az amerikai piacon kereskedik, ahol 1+1$ a nyitas es zaras ott valoszinuleg akar ennek a felevel is el lehet kezdeni,bar ez nagyon veszelyes.....

Akiket en ismerek: brokerek es kereskedok aki sajat szamlara kereskednek azok kozul meg nem hallottam olyanrol aki elkepzelhetonek tartana, hogy valaki sikeresebb legyen hosszabb tavon kevesebb mint 15000$-nal es ez is csak ETF ill. Indexekkel valo kereskedeshez eleg.......
(nem daytrade) es persze ez nem jelenti, hogy sikeres leszel csak annyit, hogy nincs extra hatranyod.....

Jo azert latni, hogy vannak azert ezen a forumon komolyabb hozzaszolasok is, remelem nem haragszanak hogy atmasoltam a hozzaszolasaikat.... ill. szeretnem megkoszoni, hogy megosztottak a velemenyuket es tapasztalaikat velunk....

Mindenkinek legyen szep hetvegeje!
Törölt felhasználó 2014. 06. 20. 14:24
Előzmény: #626  pomperj
#721

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek