Topikgazda: Törölt felhasználó 2009. 03. 26. 21:20

Soros György áll az OTP megtámadása mögött - megdöbbentő részletek  

Ugrás a cikkhez
Soros György állt az OTP Bank 2008 október 9-én történt megtámadása mögött. A PSZÁF közel félmilliárdos bírságot rótt ki rá. Mint ismeretes ez volt az a nap, amikor az OTP napon belül 22%-ot esett egy a kereskedés végén érkezett order következtében....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=112477
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 12:26
Előzmény: #258  Törölt felhasználó
#260
látod semmit nem értesz...
ha szerelmes vagy shorosba te dolgod.

Saját részvény a fedezetem..

"Egyébként amikor te shortolsz, akkor te is gonosz negatív vagy?"
figyelmetlen vagy olvasd el mit írtam.

"A tőzsdén egy speki egyetlen célja, hogy pénzt keressen"
ez már a te lekivilágod...
"Az aznapi záró "beállításával" sok kispekit kistoppolt és DT-est kicsontozott"
DT-est? Záróban? Gondolkozz, mielőtt írsz."
így van gondolkodj el mit nem értesz.. gondolom arra gondolsz bizonyos esetben 16.20kor zárják a DT-eket.. de a tőzsde 16,35kor zár a napi kereskedést én ott zárom.
De tényleg feladom..ha nem érted a te dolgod.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 12:12
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#259
Mio, ebben amit írsz, van igazság. Kanyisz nézetét abszolút osztom, a kölcsönpapíros shortot teljes mértékben megengedhetőnek tartom, sőt ennek hiányát tartanám abszurdnak, a korlátlan short viszont valóban visszás.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 12:07
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#258
"szoktam shortolni.. fedezettel."
Szerinted a Soronak nem volt elég fedezete?

"A pozitív ember azt gondolja a világról fejlödik és jó irányba halad..
a shortos ennek az ellenkezöje.."
Micsoda butaság. A tőzsdén egy speki egyetlen célja, hogy pénzt keressen. Számos instrumentum és két irány van, ennek megfelelően tudsz pénzt keresni. Semmi más nem számít. Akinek igen, az ne tőzsdézzen.
Egyébként amikor te shortolsz, akkor te is gonosz negatív vagy? ha így van, akkor miért shortolsz?

"Az aznapi záró "beállításával" sok kispekit kistoppolt és DT-est kicsontozott"
DT-est? Záróban? Gondolkozz, mielőtt írsz.

A papír egyébként másnap tovább esett (az alsó limitig), tehát a mondatod első fele sem igaz, aki miatta adott el, jól is járt (azóta a harmada is volt az ár ugye és most is alig a fele). A forgalmi adatok meg azt mutatják, hogy alig néhány %-at adta az ő megbízása egész napinak.
(Egyébként aznap, amikor az OTP 900e db saját részvényt vett, azzal nem károsította meg a szegémy shortosokat?)
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 12:06
Előzmény: #254  Törölt felhasználó
#257
Bangkok,
ha kistoppolt volna sok kisbefektetőt, akkor jót tett volna. De azok még mindig tartják az OTP.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 11:47
Előzmény: #253  kispangit
#256
Én is.

Viszont nem tiltotta meg, hogy munkatársai általa elméletben nem kifejezetten támogatott, viszont profitábilis műveleteket hajtsanak végre.

Nézetem szerint ez így elég kétarcú dolog.

Érdeklődéssel várom, hogyan korrigálja.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 11:44
Előzmény: #253  kispangit
#255
Ő volt, nem ő volt személyesen, egyszer majd megtudjuk.

Eddig inkább pozitív képet festettek róla (nemzetközi gazdasági tekintély, ügyes spekuláns, díszpolgár v. doktor?, stb.).

Viszont most Sorosnak - a "szülőhazájában" - Magyarországon nekimentek. Ez jelzés értékű...
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 11:38
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#254
keversz kavarsz.. de elég volt nem érdekel tovább.

az emberi ostobaság az ha valaki azt gondolja ha ezerszer elmond valamit akkor igaz lesz..és nála a bölcsek köve.
szoktam shortolni.. fedezettel.
A kártékony shortos az elad olyat amilye nincs és igyekszik befolyásolni a piacot.
A pozitív ember azt gondolja a világról fejlödik és jó irányba halad..
a shortos ennek az ellenkezöje.. nem egy piaci szegmens- vagy piaci hatás esésére számít és azt kereskedi le hanem egy általános hanyatlásra pestisre fogad.
Shorosnak is arcán a lelke.
Az aznapi záró "beállításával" sok kispekit kistoppolt és DT-est kicsontozott.
kispangit 2009. 03. 30. 11:33
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
Talán egy kicsit Soros védelmében: cáfolta, hogy tudott az otp betámadásáról, vagy hogy ő személyesen támadta volna be, az alapkezelőjét tette felelőssé. Kérdés, hogy elhisszük-e. Én hajlok rá, hogy elhiggyem.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 11:19
Előzmény: #250  Törölt felhasználó
#252
Szia!

Immár elég komoly irodalma van annak, hogy a jelenleg érvényes shortolási szabályoozás súlyos piaci visszaélésekre ad lehetőséget. Ez bankpapírok esetében különösen veszélyes, de gyakorlatilag valamennyi tőzsdei céget fundáktól függetlenül fenyeget.

Hírlik: a fejlett piacokon komoly szabályozási változások vannak készülőben, melyek pl. átláthatósági, alapkezelési, és számviteli előírás-változtatási húzásokhoz is kapcsolódnak.

Úgy tűnik, a gátlástalanul romboló shortnagyipar megfékezése immár nem csupán tőzsdetechnikai kérdés.

Mindez természetesen nem érinti a piacbarát, klasszikus short / long meccseket.

Szerintem célszerű volna idehaza is követni ezeket a folyamatokat. Vagy legalábbis hírt adni róluk...
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:49
Előzmény: #247  matgab
#251
Gyönyörű hasonlataid vannak:)))
Ha egy "más" etnikumhoz tartozót vádolsz, akár tényleges bizonyítékok alapján, azonnal átmegy sündisznóba: " azért bántasz mert én C.... vagy Zs..... vagyok?"
Helyes válasz: "Nem vazze, hanem mert gazember vagy!"
Akkor meg átmegy siránkozóba, hogy őt senki sem szereti, meg "hol a Caust?"......
Erről egy vicc jut eszembe: Agresszív kismalac beszorul a kamionjával a híd alá. Meglátja a rendőr és odasétál: - Mi van, Malacka, beszorultál? -NEM VAZZE, HÍDAT SZÁLLÍTOK!
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:48
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#250
"A shor(t)os az negatív ember mert negítív dolgokat vetít elöre."
Na, pl. az ilyenekre gondoltam, amikor az előbb azt írtam, hogy az emberi ostobaság az, ami mélyen érint.

Egyébként te szoktál shoroltni? Vagy sose teszed?

(példád meg ultra rossz, amitről írsz, az ugyanis szimpla csalás, olyan lenne, mintha nem dematerializált tőzsdén valaki hamis részvényeket adna el).
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:43
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#249
Nem tiszted de attól még lehet erröl az ügyletröl az embereknek véleménye.
A shor(t)os az negatív ember mert negítív dolgokat vetít elöre.
A shortolás egy kereskedési eszköz de más ha saját fedezettel teszed és más ha olyat adsz el ami nincs is nálad.
Ha van egy sziget ahol kagylóval fizetnek és te oda mész, viszel egy raklapnyi kínai olcsó kagylót és eladod töredék áron majd azt mondod nekik, ostobák ez nem is ér semmit.. akkor pont akkora szutyok vagy mint shoros.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:37
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#248
"20081003án 6300az otp
20081010én 3600
majd felpattan 4470ig tán pont azok hírek miatt csak betámadás volt....
de 10.27én már csak 2550,
ezek a tények, ki tudja ebböl mennyi a piaci hatás és mennyi a soros müve, esetleg olyan ami még nem derült ki."
Tedd mellé a globál chartokat. Amcsi indexek, Európa, bakszektor és a régió. És akkor rájössz, hogy mi volt ebből a mozgásból a piaci és mi nem. Ja és az a tényt pláne ne hagyd figyelmen kívül, hogy az okt. 9-ei forgalomnak és a 10-einek is alig 1/20-ád adta a Soros megbízása (ennek szerinted mekkora piaci hatása van?)
matgab 2009. 03. 30. 10:32
Előzmény: #76  Törölt felhasználó
#247
kedves Negev,

Én meg nem írom meg mi a véleményem rólad, gondolom úgyis nap, mint nap megmondják neked, másrészt meg rohadtul nem érdekelsz, sem a kettős mérce amivel a világot látod, sem a pökhendiség, sem a rasszista mivoltod, sem szűklátókörűséged, sem az, hogy az összes fajtársad minden bűnét emberinek gondolod, míg mások jogos élni akarását rasszizmusnak tituláló gondolkodásmódod.

Tudod mit? Azt mondom neked, amit gyurcsány: ha nem tetszik el lehet innen menni!
Kár, hogy a magadfajta álszerénykedő, alattomosan mielőtt bántanák sipákoló bérfirkászokat máshol sem látják szívesen a világon...
Nem baj, neked amúgy is ez lételemed, te és hasonlóan viselkedő őseid világ életetekben úgy éltetek, hogy valamiért mindig utált titeket az az állam, melynek területére beszivárogtatok és, mint fagyöngy a fán élősködtetek rajta, amíg csak a fa le nem rázott magáról, vagy maga is ki nem pusztult...

És itt most nem a zsidókról írtam általában, hanem az olyanokról , mint te...
Én befejeztem, majd az origon biztos válaszolgatnak neked, ha írhatnékod van!
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:28
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#246
Nem, engem az emberi ostobaság érint mélyen. Azt az elején leszögeztem, hogy ha szabálytalan volt, akkor az volt, nekem ezt nem tisztem megítélni. Itt a shortolásról van szó már egy ideje.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:12
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#245
valamiért nagyon érzékenyen éírint téged ez a soros dolog... szerecsenmosdatásba kezdtél... de te dolgod.
Akkor a tények:
20081003án 6300az otp
20081010én 3600
majd felpattan 4470ig tán pont azok hírek miatt csak betámadás volt....
de 10.27én már csak 2550,
ezek a tények, ki tudja ebböl mennyi a piaci hatás és mennyi a soros müve, esetleg olyan ami még nem derült ki.
Az is tény befolyásolni akarta a piacot az árakat, amúgy miért csinálta volna (ja tudom a válaszod..karitatív céllal)
A másik a kölcsönügylet:
hiába kapta vissza a kölcsönadó darabszámra pontosan a részvényeit ha abban a pillanatban már kevesebbet ér neki.
Ebben az esetben ez olyan mintha: külcsönadnál egy fünyírót olyannak aki hátbaveri vele azt a szomszédod aki jó áron vette volna meg a házad.

Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:02
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#244
Nem csak politizálni szoktam (ez a téma sem politikai egyébként), de ezek szerint más topicokat te még csak nem is olvasol.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 10:01
Előzmény: #238  Knight Tyris
#243
KT, én értem, de ettől még igaz, amit én írtam: a piac szempontjából mindegy, hogy Béla adja el a saját pakkját, vagy kölcsönadja Gézának és ő adja el. A piacra csak az a 10k kerül, amit egyszer Béla megvett. Ha Géza sok Bélától veszi kölcsön a papírjait, akkor is csak azok kerülnek piacra, amit ők egyszer megvettek. Nem kerül piacra olyan papír, amiért nem fizetett valaki korábban.
Törölt felhasználó 2009. 03. 30. 09:12
Előzmény: #241  exley
#242
Kicsoda hazaáruló?
Soros?
Róla nem írtam, csak annyit fogalmaztam meg, hogy nem az én dolgom az Ő gazdasági tevékenységét kritizálni ...
exley 2009. 03. 30. 09:05
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#241
Péteken, mondjuk logolta molly-t, akkor is haza áruló?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek