Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 22:50
Előzmény: #60979  pancserlama.
#60980
Erős kétségeim vannak, hogy a hírbehozott Volvo önként és számunkra ésszerű áron adna át versenyképes licencet a leendő konkurenciának. Régiek meg nyilván vannak a korábbi próbálkozásokból. Ha tényleg a Volvotól (vagy egyébként is esélyes gyártótól) kellene licencet venni, akkor azt olyan drágán kapnánk csak meg, hogy a magyar piac hasznát kifizessék benne, de legalább a felét. Nem éri meg. Egyébként meg minek vennénk Volvotól, ha magyartól is lehetne, főleg ha be is csődöl közban szerencsétlen. A hitelezőik majd eladják, hiszen nem tudnak mit kezdeni vele. De ha nincs csőd, akkor is őket nagyságrenddel könnyebb "meggyőzni", egy akolba terelni.
Nem lehet, hogy szimplán Széles akarja elnyomni a márkanevet jó áron, amíg baráti kormány van és most kreálja hozzá a sztorit pár fizetett hirdetéssel?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 21:44
Előzmény: #60974  tigus7313
#60979
Pintér legutóbbi sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy egy új termék (ami nem tűzoltóautó) bevezetésének ára van /1-2mrd/ ebbe belefér egy busz gyártási joga is !
Szóval lehet itt találgatni !))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 20:54
Előzmény: #60976  egyveleg
#60978
Az elmúlt időszak egyik legkorrektebb elemzése.
Valóban erős idegzetűeknek való a Rába
DE
Minden korrekt a cikkben !

egyveleg 2012. 10. 30. 20:37
Előzmény: #60976  egyveleg
#60977
ez viszont rossz hír link
egyveleg 2012. 10. 30. 20:36
Előzmény: #60975  pancserlama.
#60976
találtam egy érdekes cikket, ha nem volt még: link

a héten vettem még.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 20:33
Előzmény: #60974  tigus7313
#60975
Igen ez lehet.
DE
Pintérék nyilatkoztak az ügyben, talán ha a cég a témában kicsit egyértelmű lett volna, akkor a sajtó sem találgat és próbálja összerakni a képet.

Ennek ellenére a „politikusi szivárogtatás” valóban találgatásra ad lehetőséget.
Hogy ez baj vagy nem? Hát nem tudom, ilyen a világ.

atikasz
Pintér szavatartó vez.ig
Persze nem csak azért mert szűkszavú ))
tigus7313 2012. 10. 30. 19:30
Előzmény: #60972  pancserlama.
#60974
nem is Pintérékre gondoltam a szelőztetéssel.

Őket hozza nehéz helyzetbe.
atikasz 2012. 10. 30. 19:23
Előzmény: #60966  Törölt felhasználó
#60973
Pintér évvégére igérte a névértéket.
és láma szerint szavatarto ember:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 16:29
Előzmény: #60971  tigus7313
#60972
Ismerve Pintérék stílusát ez nem szellőztetés.
Valaki „elkapott” egy mondatot és összerakott egy történetet.
Nemszeretem az „én megmondtam” jeligét.
De a napokban megjelent cikk tartalmát már ¾ éve a korcsma is felvázolta.
Még ha „tények” (Volvo, 300 db ) nélkül is.
A csapásirány,stratégia megvan már régóta.
Mint párszor írtam Rába (MNV) malmai lassan őrölnek.
Továbbra is tartom, hogy a busz, telek és tőke kérdésének rövidesen rendeződnie kell.
Ezzel párhuzamosan a részvény árazódásának is megkell történnie !
A jelenlegi árfolyam még nem a fair ára a Rábának .
Nem tippelek, de az élet azt diktálja, a valós értéknek vissza kell köszönnie a részvénypiacon is !
Ez az árfolyam pedig nem ez. Egyelőre sok benne a szubjektív .
Államosítás,politika,félelem,…….
Egyértelműen még a félelem úralja a Rába árfolyamot, tehát alulvan értékelve!
tigus7313 2012. 10. 30. 16:11
Előzmény: #60967  cree1
#60971
igen, ha ez igaz.
mert addig az újságban szellőztetés csak árt a transzparenciának, és teljesen felesleges számolgatni a pótlólagos bevételt is.
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 16:08
Előzmény: #60969  pancserlama.
#60970
Nem hiszem!
Akkor a Fidesznyikek már 900 fölé húzták volna.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 16:07
Előzmény: #60966  Törölt felhasználó
#60969
Várhatóan idén megérinti a névértéket.
Még az igazi pletykát elindító hír nem jelent meg.
Valami azt súgja a dolog még nem teljesen kerek!
Lehet, hogy a Q3 ból kiolvasható majd?
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 15:50
Előzmény: #60967  cree1
#60968
Általában én kritizáltam a kommunikálást
DE amit eddig ezzel kapcs kellett bejelentettek !
cree1 2012. 10. 30. 15:43
Előzmény: #60939  tigus7313
#60967
Egyetèrtek, ezt a Ràbànak kell bejelenteni. De mit is tudott volna bejelenteni? Hogy pàlyàzik 300 busz eladàsàra a Volvoval közösen?
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 15:42
Előzmény: #60965  pancserlama.
#60966
:))
Ha e fórum elolvasása után kéne döntenem,hogy milyen részvényt veszek,akkor Rábát biztosan nem vennék.
Ez már inkább politika topik.
Most jó haszonnal el is adhatnám akár a 700 alatti beker árú pakkom,de nem tudnék mit venni helyette.
Ezért tartom!
Továbbra is 2013 áprilisára várom a névérték feletti árfolyamot.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 14:16
Előzmény: #60964  Törölt felhasználó
#60965
Hát igen .
Nehéz dolog ez.))
Rába demokrácia.
Ha egy borsodi szemét mocsok uzsorás lenne a Rába 75 % tulajdonosa, akkor volna Rába demokrácia?:)
Ősznépi demokrácia szerintem nem vonatkozik a Rába témához.
Amúgy is álláspontom szerint az alapok a hibásak, mert többet adtak be a közösbe, mint amit a demokrácia megengedett volna.
DE
Most kérdem én, mint egy szomorkás halandó!
Mit kezdjünk tigussal ?!)
Megsértette a demokráciát, mert eladta az államnak?
Vagy MNV adja el felpénzért, mondjuk 50% át a csomagnak?
Esetleg évekre beverve az árfolyamot 600-800 közé?
Amúgy is, ha már az államnak sem kell, a kutyának sem kell ?
Én azt mondom jó ez így !
Sőt nagyon is jó, mert az állami limit támasz és végre Rába nem spekulánsok papírja hanem befektetőké !
A cég növekedésre van ítélve !
Teljesítménye számítható a tulajdonosi köre szűk, kedves, szimpatikus, ismert és tisztességes befektető.
Hol itt a baj?!
Ki fél az állami tulajdonlástól, aki tulajdonos vagy aki nem?
Ha így van, aki tulajdonos miért az?
Aki nem az miért fél?

Nem a Fidesz a tulajdonos nem az MSZP
A tulajdonos az állam.
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 13:56
Előzmény: #60951  pancserlama.
#60964
Hát nem tudom. Az én korlátozott tapasztalataim arra mutatnak, hogy bonyolult dolgok esetében ami egyik nézőpontból az előnye valaminek az egy másikból tipikusan hátránya.
Az állami részesedés is ilyen a %-tól függően. Demokráciákban 25-30%-ig kb. lehet jó hír, 50%-1-ig a maradék eloszlásától és a birtoklók személyétől függően, de csökken az egyértelmű hasznossága az állami tulajdonlásnak. 50%-tól viszont kiválóan tükrözi az állam és a piac viszonyát.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 10. 30. 13:56
Előzmény: #60959  Törölt felhasználó
#60963
Na, várj csak!
Szóval m2 ként 360 000 ft a szűz telek?
Ennyiért Budán kupit, kordavillát és frászt is adnak!
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 13:55
Előzmény: #60960  pancserlama.
#60962
...hmm...!

...na ez piszkosul "bonyolult", merthogy legalább 50 ismeretlen tényezője akad, oszt', mint egyenlet, megoldhatatlan, a jelenlegi adataink alapján...! ...:-)))...!!!
Törölt felhasználó 2012. 10. 30. 13:50
Előzmény: #60958  pancserlama.
#60961
...hmm...!

...már csak azért sem túlzás, mert nálunk ugyan ennyiért vette meg a befektető, - úgy a piac, stb. telkét -, hogy még a bontások, stb. költségei is a vevőt terhelték...!
...oszt', nálunk vízpart, jó ha 100 km-re található...!!!

...de, ugye marhára nem mindegy, hogy mekkora épületet "rittyenthet" rá, a telekre...!
...márpedig a "városréten", - belvárosi beépítés esetén -, akár 10 szintes is felhúzható rá...!
...számold már ki, ha bérletbe adod a felhúzott "rittyentményt", mekkorát "kaszálhatsz", mondjuk 10 év után...???

...az igaz, hogy "számolni", azt "tudni kék"...! ...:-)))...!

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek