Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 05. 30. 09:06
Előzmény: #56999  pancserlama.
#57000
limitre fellllll!:-)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 30. 07:21
Előzmény: #56997  Törölt felhasználó
#56999
Ez tőzsde, ez üzlet!
Én mindig is szerettem erős jó képességű partnerekkel társulni!
Nem teljesen elv nélkül, de a túlzott ideológiai vagy politikai előítéleti vezéreltség is hatalmas hiba!
Most a kialakulóban lévő helyzettel szemben nem feltételezek semmi rosszat, jót viszont többet is.
Ezért aztán az elmúlt hetekben szerényen a korcsma létékeihez mérten gyarapítottam Rába részvény kitettségem ))
Maffiás megjegyzéssel kapcs.
Nem feltételezem és nem is értem, viszont a lehetőségét az előző tulajdonosi struktúra, nagyságrenddel nagyobb arányban hordozta magával.
Szerintem kicsit elhamarkodott ez a véleményed.
Esetleg a veszteségtől való félelem diktálja.
Szerintem az átmeneti (nem realizált) veszteséged rövidesen változni fog, biz magadban,a jövőben no és persze a Rábában !))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 30. 07:06
Előzmény: #56997  Törölt felhasználó
#56998
Jó reggelt!

Tele vagy negatív hullámokkal. Nézd, én nem mindig osztom a véleményed.
Rendben vitatható lehet az állam ajánlatának összege, de a döntések a részvényesek kezében vannak többek közt a te kezedben is.
Ha eladod, eladod ,ha veszed veszed ez a te terhed!
Az esetleg elszenvedett veszteség a te sarad, ne kend a vevőre, cégre vagy a vezetésre.
(Persze nem azt mondom,ne beszélgessünk,ne kritizáljunk..stb !)
De kezdem a lelkesedésemmel, mit olvasok a történésekből ?
Szóval, 5 hiv vissza 4 nevez, semmi más, szerintem tud számolni, jelzi hogy érzi, de tudja is a hatalmának mértékét, nagyon jó jel a kiesebbik(részvényesi) oldal részére !
Összetétel, végre kezd egy szedett-vedett (nem személyeskedek) menedzsment helyett egy másszintű összetétel kialakulni!
Egyéb, az összetétel azt sugallja, hogy erősítve lesz a Rába jármú (HM,BUSZ,kamion ) vonal, ez szintén jó jel ! (Én borítékolom a Rába busz tenderek zászlóshajója)

Mi történik most ?
Kérem, történik, aminek történnie kell, kisbefektetőket, kicsiket, gyengéket, kirázzák, olcsón, alacsony áron megvásárolják, Egy ütőképesebb (most ez állam, és? Istenem, majd kiderül jó vagy rossz,ez az üzleti kockázat kategória) fajsúlyosabb garnitúra.
Majd pedig egy idő után, más dimenzióban 3000 környékén szépen visszaadják az előzőeknek!
Azon túl, hogy ez nagyon fáj neked, mi is a gond itt?
Én javaslom ne lent ad el és majd fent vedd vissza, hanem lent vegyél, és fent adj.
Szóval, mint mama mondta:
Olcsón venni drágán eladni!

Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 23:05
Előzmény: #56996  pancserlama.
#56997
...hmm...!

...annyiból - persze - jó, hogy az IT-ből 5 főt hívnak vissza, de csak, - eddig -, 4-et neveznek ki...!

...az sem hátrányos, - egyelőre -, hogy az angol is maradt, Pintér mellett...!

...de hogy minek "rajongsz" annyira, - azon túl -, hogy legalább "elkezdődött", nagyon nem értem...!

...legalább is, a "működési terv" alapján, messze nem...!!!
...és a "leosztásokból" sem lehetséges ilyesmire következtetni, legalább is, az utána nézéseim alapján, semmi nemű perspektíva nem "vizionálható"...!!!

...ennek ellenére "muzsikálhatnak" jól, de "maffiaként" is...!

...az MNV "vételi ajánlata" alapján, azonban jót feltételezni, már önmagában is "balgaság"...! ...ez ugyanis még "vissza is üthet", az esetleges tovább értékesítés (Kína), stb. esetén..!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 21:58
Előzmény: #56995  Törölt felhasználó
#56996

Én úgy látom jó a leosztás.
Jó utat sugall…feltételez.
Rosszabbat vártam.
Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 21:53
Előzmény: #56994  pancserlama.
#56995
Jaja, és ugye a kamionozás mellett Wáberer is szemezett pár éve a volán privatizációval. Róla kivételesen még azt is elhiszem, hogy tudná mit csinál. :)
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 21:42
Előzmény: #56992  watson
#56994
Mint mondtam lentebb
HM, Busz, kamion…
Kimondottan jól hangzik!
Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 21:40
Törölt hozzászólás
#56993
watson
watson 2012. 05. 29. 21:38
Előzmény: #56991  watson
#56992
"Székács Péter előadásában úgy fogalmazott: az Ikarus műszaki csodákra képes, s az a tudás, ami az Ikarushoz
A szakma együtt
A szakma együtt Fotó: Kozma Balázs
kötődik, ma is rendelkezésre áll. Az államtitkár-helyettes reagált a MABUSZ-elnök magyarokat érintő hátrányos megkülönböztetésére, s azt mondta: a közbeszerzési törvény megújítása napirenden van, ami a buszgyártókat is pozitívan fogja érinteni." link 2010 szept
watson
watson 2012. 05. 29. 21:36
Előzmény: #56980  Törölt felhasználó
#56991
Magyar Buszgyártók Szövetsége link rendezvényén előadó volt
"Székács Péter, Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyongazdálkodási helyettes államtitkára"
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 21:21
Előzmény: #56989  Törölt felhasználó
#56990
Ha most kijelentik, hogy marad, az távlatilag értendő, piaccal vevőkkel nem lehet lacafacázni jelige !
De abból azt is lehet olvasni, hogy, bíznak a tőzsdei forgalomban, bíznak a magasabb ársávban..
Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 21:13
Előzmény: #56987  pancserlama.
#56989
Nincs mese, Viktor folyton hadakozik, és ahhoz eszközök kellenek. ;)
Ahogy átfutottam a névsort azt kell mondjam van benne lehetőség pro és kontra egyaránt. Meghagyták Pintért, megjelentek a hosszútávon érdekelt minisztériumok képviselői, beraktak mnv-s kulcsembereket, hoztak egy privátcég építésben jártas menedzsert, ez az olvasat idáig "hibátlan". Azt is vegyük észre, hogy nem tolták őszig a közgyűlést, tehát nem cél a piac homályban tartása. Ez is OK.
Maradt a kérdés, hogy marad-e a tőzsdén, ha igen, akkor milyen "garanciákat" kap a piac a tőzsdén maradást illetően, és milyen programmal indul tovább a cég és az új menedzsment.
Ha itt kialakul egy alapok számára meggyőző kép, akkor szintet lép a papír.
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 21:08
Előzmény: #56986  Törölt felhasználó
#56988
Most majdnem biztosra veszem, hogy mnv nem folytatja.
Talán a baráti, és ez akár kamionos is lehet.........))
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 20:38
Előzmény: #56986  Törölt felhasználó
#56987
Szóval én évtizedek óta Rába tulajdonos vagyok!
Őszintén tele volt már az elmúlt időszak tulajdonosi összetételével a .. kellet már és törvényszerű is volt az átrendeződés !
Eddig szerintem semmi gond a dolgok akár jó fele is mehetnek!
Állam és egy ütőképesebb szakmához közelálló tulaj jó vérfrissítés.
Az operatív irányításnak jót fog tenni egy tulajdonosok részéről rápakolt édesteher, és egy kis cégtámogatás sem elvetendő.
Szóval más korszak kezdődik a Rába életében.
Pintérék válságot átvészelték,jól révbe vezették a céget és a másmilyen nyomás (vezetőkre is és piaci támogatás) kell és jó is a cégnek!
(Ha cégnek jó persze az árfolyamnak is..)
A többség, aki nem akar ebben a felállásban tulaj lenni már „kilépett”, aki mint Te is nem, azt vélhetően előbb utóbb ki is vásárolják, mert az élet ilyen…(mama is megmondta)
Nekem egyelőre tetszik, a felállás meglátjuk hogyan tovább.
Még valami.
Eddig nem volt tulajdonosa a Rábának most van, még nem mondható meg, hogy ez jó, jobb vagy nagyon jó, esetleg ellenkezőleg.
Persze a korcsmában az eddigi aggodalmak is megvannak, de oldódnak, persze ezzel párhuzamosan a pozitív jövőkép javul…

Esetleg emailban beszélhetünk a vételről:))

Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 20:35
Előzmény: #56985  pancserlama.
#56986
...mert akkor - legalább - 1.208-on megszabadultam tőle...!
...ám, ha nem folytatják a részvények vásárlását, akkor ennyi soha sem várható, hacsak bődületes osztalékot nem irányoznak elő...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 20:13
Előzmény: #56984  Törölt felhasználó
#56985
Ezt nem értem:))
Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 20:05
Előzmény: #56983  pancserlama.
#56984
...hmm...!

"...Amúgy ha 5 % al a kamionos pasi beveszi magát, mert elvégre van egy széke a jelige, akkor én kimondottan szívesen leszek társ és barát ebben a csapatban..."

...hááááááát, erre a "bevásárlására" rohadt kíváncsi leszek...!
...de leginkább akkor, ha már nem lesz Rába részvényem...!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 19:49
Előzmény: #56982  Törölt felhasználó
#56983
Ugyan ugyan ))
Hm meg piskóta?

„Kapcsolatok.”
A sokat emlegetett exportképes harcászati eszközökkel piskóta ?
Vagy az állami szerep a giga mobil wc telepítési támogatásokkal…?
Esetleg a kínai traktor vonal…..
Ne becsüld alul, ami most itt zajlik!
Az eredménye pedig meglesz.
Amúgy ha 5 % al a kamionos pasi beveszi magát, mert elvégre van egy széke a jelige, akkor én kimondottan szívesen leszek társ és barát ebben a csapatban.
Ami most történik az nem kályhás próbálkozás.))
(szerintem a sokat emlegetett 4000 kisrészvényes nem sokáig lesz itt, lehet hogy kamionra szálnak…?)
Törölt felhasználó 2012. 05. 29. 19:32
Előzmény: #56979  pancserlama.
#56982
...piaci kapcsolata meg egyedül Wáberernek lehetséges...!

...:-)))...!!!
pancserlama.
pancserlama. 2012. 05. 29. 19:31
Előzmény: #56980  Törölt felhasználó
#56981
Nagyon borúsan látod (szokás szerint) a jövőt))
Szóval korcsmatöltelékként valamit elmondok neked.
A korcsmák forgalmának nagy részét nem a betérő vendég hozza, hanem az Icák (Ö a csapos) köré vagy hozzá köthető vendégek!
Az előző IT?FB ezen a téren (árfolyam) leszerepelt ha tartották volna az árfolyamot még mindig a bársonyban ülnek….
A jelöltek is hasonlókép lesznek megítélve ha Rába árfolyam egekben akkor jól „dolgoznak” ha nem akkor ők is mennek (így vagy úgy)
Én, mint Aktuális Béla, jelenleg örülök, hogy az előző eredménytelen csapat távozik.
Az eredményükön kívül semmi más észrevételem nincs velük szemben, de a hőmérő a cég árfolyama!
Ezt pedig az élet ismét igazolta.

Mama is meg mondta:
Eccerü ez mint az eceregy !

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek