Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TrendMan 2008. 10. 11. 21:24
Előzmény: #21119  watson
#21120
Watson,
Van néhány szempont, amit nem veszel figyelembe:

1) Az EU zóna még csak most áll a kamatvágások megkezdése előtt. Ez tovább fogja gyengíteni az eurót.

2) Tetszik, nem tetszik a dollárnak még mindíg tartalékvaluta szerepe van, és a bizonytalan részvénypiaci környezetben a tőke jelentős része ide menekül.

Viszont az utóbbi 2 hónapban olyan sokat erősödött, mint előzőleg 1 év alatt gyengült.
Várhatóan az erősödés nem lesz azonban már ilyen intenzív, különösen ha a tőzsdék valamennyire magukra találnak.

Engem az arany foglalkoztat, hogyan reagál majd a közeljövőben ?
watson
watson 2008. 10. 11. 20:52
Előzmény: #21116  pancserlama.
#21119
Lehet hogy így lesz, de szerintem nem reális a dollár erősödés.
Egyrészről ha nem növekszik jobban az USA mint az Euro zóna akkor nem logikus az erősödés, másrészről szerintem az ingatlan-, a részvényárakból és egyéb árakból valamint a nemzetközi dollártartalékok változásából az jön le, hogy a dollár mögött nincs elég fedezet azaz túlértékelt szemét, zöld hulladék. ;)
1,2 alatt abszolút nem gondolnám reálisnak, az 1,4 körüli szint viszont ott lehet ha hasonlóan 0, azaz közel zéró produktum jön mindkét oldalról a közeljövőben.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:44
Előzmény: #21117  Törölt felhasználó
#21118
persze ha lesz értelme lehívni az opciókat. mert ha 700-on marad az ár két-három évig, akkor minek az srv?
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 20:43
Előzmény: #21116  pancserlama.
#21117
tigus, én tudok egyet, akinek szerencséje volt, Pintér Zoltánnak hívják
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 17:14
Előzmény: #21115  TrendMan
#21116
Hisztis környezetben nincs célár.
TrendMan 2008. 10. 11. 15:20
Előzmény: #21114  pancserlama.
#21115
Van célárad ?
Visszatér az 1,17-es egyensúlyi pontra, ahol bevezették az eurót 2002-ben ?
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 15:01
Előzmény: #21113  TrendMan
#21114
USD/EUR
TrendMan 2008. 10. 11. 14:56
Előzmény: #21112  pancserlama.
#21113
Vajon mire gondolsz trendváltás alatt ?
Ezt sokfeleléppen lehet érteni.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 14:01
Előzmény: #21111  TrendMan
#21112
Azt talán nem.
De valóban ráférne a gazdaságra a trend váltás))))))))
TrendMan 2008. 10. 11. 13:43
Előzmény: #21110  pancserlama.
#21111
Kedves Láma !

Meddig erősödik a dollár ?
Ha ilyen tempóban folytatja decemberre 1:1-ben váltják az euróhoz képest és az aranyat ingyen dobják az emberek után ...

:-)
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 12:58
Előzmény: #21109  Törölt felhasználó
#21110
Rövidesen választások……….
Optimistává válnak odaát…………..
Na és a legnyomosabb érv: Régóta gyenge.

Láma
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 12:24
#21109
Kedves Láma,

Mitõl erõsödik a dollár?

Kösz: teknoc
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 11:33
Előzmény: #21106  pancserlama.
#21108
link

ezt az örültséget !?
„ Amputálni” kellett volna és nem borogatni a lázas végtagot
Ezzel csak elhúzza a betegeskedést.

tigus7313 2008. 10. 11. 11:33
Előzmény: #21105  Törölt felhasználó
#21107
kicsit elszaladtatok tágabb területre (OTP) ami kétségtelenül hatni fog a magyar tőzsde egészére, beleértve a Rábát is.

Viszont amivel kevésbé foglalkoztatok, a K.-csoport féle csökkentés rövidtávú hatása erősebb lesz (ld. macskajancsi).

Valahogy nincs szerencséje a nagy tulajoknak a Rábával........ (legalábbis hosszú távra nem tudnak benne maradni)

Én likvidálásnak gondolom, ami történt (nem csereberének, és nem is szándékosnak), illetve annak kezdetének.
csütörtökön még sikerült a közzétett 100.000 db-ot átadni (ld. közzététel), Bookline-t eladni, de pénteken már kényszervágásnak tűnt... (szóval nem átkötögetésnek, hanem csődnek)

Számomra az a kérdés, hogy meddig tart és milyen árfolyamon, amig felszívja a piac a mostani átlagforgalomhoz képest óriási mennyiséget.

Emlékeim szerint a Wallis (Rába Investments) kiszállás 545 Ft-ig tartott, bár akkor rosszabb volt a Rába fundamentuma.

Most azért kijelenthető, hogy 700-800 Ft-on szinte kockázatmenetesen (ingatlanértéken, azaz az operációt ingyért kapja, ami nem veszteséges!) meglehet vásárolni a Rábát egy nagy büfinek, aki türelmes (van 2-3 éve) és persze van pénze.
persze a tomboló válság e lehetőség valószínűségét jelentősen csökkenti (hitelből nem tudják megvenni a céget)

Kis reménysugár a többi tulajdonos részére, hogy reményeim szerint a Rába ott áll majd ellensúlyként (és ilyen árfolyamon most már nyereséget ér el az opciós részvények megszerzésével is= 1000Ft-on kell eladnia).
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 11:31
Előzmény: #21105  Törölt felhasználó
#21106
Nem vagyok én varnyú!
Szóval én nem beszéltem világ összeomlásról.
Simán annyit akartam írni hogy egy ****tt nagy pénzügyi válságot élünk meg ami kezd átmenni a gazdasági válság témakörbe.
Szóval elméletileg közel egy éve tartó kínlódás még nem érte el az alját……. szerintem még 2-3 negyedév és onnantól emelkedhetünk.
Világvége erdő közepe?
Nem hiszem hogy védelmet élveznék.
Azt viszont tudom hogy most USD ben ülök ezerrel és kimondottan jó a hangulatom.
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 10:56
Előzmény: #21104  Törölt felhasználó
#21105
Nem ússza meg. Minden erdő L. Tomié lesz a kárpátokig. :-))
Törölt felhasználó 2008. 10. 11. 10:30
Előzmény: #21099  pancserlama.
#21104
Kedves Pancser
A 'NagyBarnaMackó' regisztráció 11 hónapos
azóta mondom azt mint maga.. óvva intettem mindenit..
de ez egy folyamat.(több éves) vannak jó és lefele ívelő szakaszok. amíg kialakul az új világrend

De világösszeomlásról §károkgn§i enyhén szólva is pánik keltés. Gondolom maga az erdő közepén él, mert akkot talán azt megüssza ---- egy darabig

köszönöm
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 10:01
Előzmény: #21102  sly36
#21103
Nem ám komám:)))))))
sly36
sly36 2008. 10. 11. 09:59
Előzmény: #21101  pancserlama.
#21102
Az Ica nem aggódik.
Fogy a pia rendesen. :-))))
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 09:46
Előzmény: #21100  pancserlama.
#21101
Most olvastam.
link
Ezek szerint nem csak én irkálok baromságokat )))

Karcsika

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek