Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 09:42
Előzmény: #21099  pancserlama.
#21100
Ez kimaradt: hisz a pénz kopik)))
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 11. 09:40
Előzmény: #21091  Törölt felhasználó
#21099
kedves maci! (NagyBarnaMacko )

Nem károgok és mikor száguldottunk nem voltam transzban
Szóval sem sem.
Most ezek a „tények” erről beszélünk és ezt éljük meg.
Tehát lejtmenet és USD emelkedés.
Tehát Rába short és USD long.
Illetve ennek megfelelő egyéb pozíciók.
Ami a félő . Kezdek aggódni hogy egyre jobban, bizonygassák nagyjaink hogy stabilak vagyunk és megvan a pénzünk!! A mi pénzünk amiből haszna van és amit kockáztat és koptat !!
De én tudom addig stabil és addig van meg amíg a nép annak hiszi. Ha már nem akkor törve zúzva tódul a nép a pénzéért és nincs az az atyaúristen aki kifizesse hisz a

Szóval hónapokkal ezelőtt írtam, hogy nincs még itt az alja mert nem ment még tönkre pénzintézet, bróker c………….. Továbbra is tartom, hogy a rendeződés az alja még nincs itt. Még valami (k) vannak a hátérben a sötétben bujkál még valami *****ság.

Béla a piás
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 23:48
Előzmény: #21096  Törölt felhasználó
#21098
repcsik se szállnak már fel
nem tudják tudnak-e majd tankoli
ezért a levegőben tankolnak
az tutkó
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 23:26
Előzmény: #21096  Törölt felhasználó
#21097
raktárra termelnek?
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 22:53
Előzmény: #21083  pancserlama.
#21096
láma, a gazdaságba már nyakig begyűrűzött. Kínából már nem indítják a hajókat USA, Európa felé, mert senki sem tudhatja, hogy kifizetik-e az árut.

Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 21:42
Előzmény: #21094  watson
#21095
A valós forgalma 15-20e darab volt kb
a többi csere-bere
én is vettem picit 891 nél ,a régi szép emlékek miatt
watson
watson 2008. 10. 10. 21:14
Előzmény: #21093  Törölt felhasználó
#21094
Azért elvették a papírt az összes balektől alsólimiten...
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:33
Előzmény: #21091  Törölt felhasználó
#21093
ahelyett, hogy ekkor mázlifaktorral inkább lottózna..
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:32
Előzmény: #21091  Törölt felhasználó
#21092
senki nem csinál 130 milliás forgalmat.
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:26
Előzmény: #21087  pancserlama.
#21091
Ez a pancser mekkora károgó lett
ezért kár volt beírni, mindenki tisztában a dolgokkal
persze azért ismételhetei magát nyugodtan, amíg van áram.. utána már nem.. szerencsére
Monster 2008. 10. 10. 20:26
Előzmény: #21089  Törölt felhasználó
#21090
Én azért még nem kötöm fel magam :)
A vihar után mindig szép idő van, üde és friss, érdemes kivárni :)
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 20:14
Előzmény: #21088  TrendMan
#21089
ezt a korányi féle tulajdoni hányad csökkenést ti hogy értékelitek???
újabb -15% -os napok elébe nézhetünk???
hihetetlen, hogy ez történik... 2 éve vettem rábát 1100 környékén. a pakkom felét 2300 nál kiszórtam. másik fele azóta megvan.
most azon gondolkozom, ha eladom még mindig jó vétel volt anno az 1100 -es rába...
de csak ha hétfőn, ugyanis nagyon gyors lett az esés!15% minusz minden nap!
egyszerűen nem akarom elhinni hogy ide jutottunk. ez most a vég???
TrendMan 2008. 10. 10. 18:32
Előzmény: #21087  pancserlama.
#21088
Ez már most így van.
Ráadásul egyes eszkimók sokkal több fókát esznek, mint amennyire szükségük lenne.
A társadalom meg tapsol nekik hozzá.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 10. 18:27
Előzmény: #21086  TrendMan
#21087
Vagy simán több lesz az eszkimó, mint a foka))))))))
TrendMan 2008. 10. 10. 18:21
Előzmény: #21085  Törölt felhasználó
#21086
Láma,
Amit te mondasz, az az egész világrend leáldozása lenne.
Ebben a világrendben a bankokra szükség van, tehát nem áldozhat le nekik.

Kétféleképpen áldozhat le mégis:
1)
Állítólag jön a --> Vízöntő kora, bár ez még papíron legalább 80-150 év lenne.
2)
A másik lehetőség egy világrend, ahol a keynesiánus elvek dominálnak, és az állam mindenbe sokkal jobban beleszól.
Ez még nem a világvége, ennek előnyei is lennének.
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 18:13
Előzmény: #21083  pancserlama.
#21085
szignifikáns különbség csak alsó és felső ajak között van. addig tulajdonéppen nincsen nagy difi.
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 10. 18:10
Előzmény: #21083  pancserlama.
#21084
Bocs.
"...de ki veszi?"
IP senki.)))
pancserlama.
pancserlama. 2008. 10. 10. 18:09
Előzmény: #21082  Törölt felhasználó
#21083
IP senki )))
Kavarnak a fijug ezerrel.
Mentik a menthetőt.
Mi tagadás optimisták de hát van más választásuk?

Bankvezír meg nem alaptalanul pánikol.
Letűnt a csillaga.
Vége a bankpapírok korszakának és a reorganizálódás a várttól lentebb fejeződik be.
Seperc 10 000 alatti a Bux és utána még jön egy átmeneti agonizálás, stagnálás…………
Addigra pedig a pénzügyi V. átgyűrűzik gazdaságiba és kérem szépen észre sem vesszük benne vagyunk a ****** nyakig ha nem alsó ajakig.
Törölt felhasználó 2008. 10. 10. 17:54
Előzmény: #21080  Törölt felhasználó
#21082
köszi megvagyok, csak nem vagyok happy...
erre a hisztire mér nincs szükség. de ki veszi? mert aRába mintha leállt volna...
TrendMan 2008. 10. 10. 17:51
Előzmény: #21079  pancserlama.
#21081
Láma,
Nyilván minden bankvezér feszült ezekben az időkben.
Ha jól számolom, akkor kb. 10 milliárdért vettek srv-t ma.

Ez nekik még nem tétel.
Viszont a BUX 10.000 alatt teljesen reális lehet még.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek