Topiknyitó: matgab 2007. 08. 02. 12:09

politika és társadalom ahogy én látom (2)  

Ismerősömtől...



Személyes találkozónk során egy magas rangú kormánypárti barátunk őszintén mesélt a PÁRT-ról, a 6

főből álló mindent elsöprő hatalmi csoportról (Szili, Szekeres, Veres,

Kiss, Lamperth, Gyurcsány) és a gazdasági döntések hátteréről. És Gál

J.Zoli barátjáról is, aki bár szakközepes érettségije van csak,

egyszemélyben irányítja a magyar sajtót és valójában akkor van lapzárta

a Népszabadságnál, ha Gál J. Zoli rábólint. Nincs annyi időm és erőm,

hogy mindent leírjak. Legyen elég annyi, ha eddig jelentéktelen pondró

porszemnek éreztem is magam, a tegnapi beszélgetés után még annak sem.

Semmik vagyunk. Még csak plebejusok, közkatonák, szorgos hangyák,

rabszolgák sem. Semmik.

Közöltem vele, hogy legszivesebben berontanék a Parlamentbe testemre

tekert 50 méternyi töltényhevederrel, kezemben 1-1darab, a vietnámi

filmekből ismert helikopter géppuskával és mindenkit,mondom MINDENKIT

halomra lőnék. És minden eddigi bűnömet ezzel megváltva a mennyországba

kerülnék, Szent Péter jobbjára.Közvetlenül.

Ő csak nevetett gyermeki hevülésemen. Nem sértően, picit irigykedve.

Mert azt látta bennem, amire ők pont építenek, számítanak. Az idolokba,

igazságba vetett hitet, az álmokat kergető, s ezért minden szar igéretet

elhivő naiv állampolgárt. A választót.

Akinek akarata, véleménye, álmai, céljai, fájdalmai, keserűsége, gondjai

pont senkit nem érdekelnek. Legfőképp azokat nem, akiket választhat,

akiket megszavaz."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 07. 20. 15:40
Előzmény: #3279  Phylaxa
#3280
A baj az, hogy az ellenzéki kommunikáció - talán éppen a válság teremtette szükségszerűség miatti megszorítások ellenpontjaként - főként a több pénzt ide, több pénzt oda, több pénzt a zemberek zsebébe c. popzenét nyomja, amiből nem világlik ki, hogy valójában mely területeket fogja és milyen szinten preferálni.

Nekem meggyőződésem, hogyha az egészségügyi reform abban a formájában befejeződik, ahogy azt Molnár anno elkezdte, akkor legalább az eü-finanszírozás ma már átláthatóbb lenne. A puding próbája az evés - mint köztudott, de ez a puding még főzés közben odaégett, úgyhogy a valódi ízét senki sem kóstolhatta.

A közérzetről pedig csak annyit, hogy ma az ország gazdaságilag bizonyos szempontból a vadkapitalizmus korát éli. e tekintetben a tervezhetőség nem mindig elvárható, az útkeresés szükségszerű velejárója, hogy bizonyos ösvények nem a valódi cél felé vezetnek.
Phylaxa 2009. 07. 20. 14:32
Előzmény: #3278  Törölt felhasználó
#3279
Természetesen nem arról van szó, hogy féktelenül szórjuk erre a három területre a közpénzt. De mik a tények? Ha jól tudom, akkor semmi más nem folyik, mint a közpénzek kivonása. Lehet, hogy én nem vagyok képben, de az összevonásokon túl semmit nem tapasztaltam. Azaz kikerült egy rakat dolgozó és vagyon amit fenn kellett volna tartani és kb. ennyi. Ezen kívül semmi sem történt. A privatizációs kísérletet azért ne vegyük figyelembe mert tudja mindenki, hogy iszonyatos pénzekbe kerül majd a privatizált rendszer fenntartása egyrészt....másrészt most éppen az az időszak van, hogy a kamatokon túl semmire sincs pénz.

A közérzet változása nálam pedig nem egyenlő azzal amit te írtál. Nálam a közérzet a megélhetés...tervezhetőség és közbiztonság. Nos ebben aligha van más vélemény, minthogy nem igazán látni mikor is fog ez javulni.
Törölt felhasználó 2009. 07. 20. 14:10
Előzmény: #3276  Phylaxa
#3278
Nem feltétlenül.

Minden hatalomra törő párt elsődleges prioritása a kisebb, olcsóbb és hatékonyabb állam. Ebben - a tényleges államapparátus hatékonyságjavításán túl - beletartoznak olyan államilag finanszírozott feladatoknak az olcsóbbá és átláthatóbbá tétele is mint az eü, oktatás és közbiztonság.
Nos eddig még egyetlen kormánynak sem sikerült egyik kérdésben sem semmit tenni az igaz.
Attól még egyetlen terület hatékonysága sem javul, ha a közpénzekből nagyobb részt csorgatunk ide. Sőt!
Az eü köztudottan pazarló, a kórházak az odairányított pénzek hatékony elköltésében ellenérdekeltek.
Az oktatás színvonala attól nem javul, ha még több pénzt (értsd: államilag támogatott felsőoktatási keretnövelés történik) pumpálunk bele, hiszen éppen azzal, hogy mindenki felvételt nyer, hígul a színvonal, ami pl. visszahat a közép és általános iskolai képzés színvonalára is.
A közbiztonság növelése - én úgy érzem, hogy itt alapból az un. cigánybűnözés megfékezése a hátsó óhaj - sem csupán pénz kérdése.
Ennek taglalásába most azért nem kívánok bővebben belevágni, mert túl messzire vezetne és a bűnözés kialakulása okait kellene elsősorban elemezni és az arra adott társadalmi válaszok hatékonyságát górcső alá venni. A bűnözés visszaszorítása ugyanis nem kizárólag állami feladat, sokkal inkább társadalmi.

Ha tehát a fentieket adottnak vesszük, akkor visszakanyarodhatunk oda, hogy ma Mo-on az egyén közérzetét alapjában az határozza meg, tele-e a zsebe vagy sem. Ez egyértelműen kiderült az eddigi választási eredményekből és a pártok által megfogalmazott kampányüzenetek társadalmi fogadtatásából is.
Törölt felhasználó 2009. 07. 20. 13:43
Előzmény: #3265  Kezdo001
#3277
Ez a képzelt értekezlet -már lezajlott a 90-es váltás óta. Emlékeztek amikor a Fidesz a választások előtt felkarolta a nemzetiségeket--- az Mszp meg elkezdett riogatni a betelepülőkkel? A politikai paletta fel van osztva, 2/3-t nem fog senki sem kapni, mert akkor azokon valóban ellehetne verni a port. Politikai konszenzus van a pártok között. Titkos tárcák irányítanak, gyártanak pártokat, csinálnak szelepeket--- terelik a pórnépet
Phylaxa 2009. 07. 20. 12:45
Előzmény: #3273  Törölt felhasználó
#3276
Egy picit szálljunk le a földre és ezt a meggazdagodás dumát felejtsük el. Tehát tegyük félre a villa, jaguár ...világkörüli utak....és hasonló sületlenségeket.

A lakosságnak vannak prioritásai az adópénzek visszaosztásában. Tehát: Eü...oktatás és közbiztonság. Szerintem ez az a három terület amit ahogy csak lehetséges volt hazavágtak és az isten tudja mire másra költötték a pénzt. Ma már tudjuk, hogy jelenleg a törlesztőrészletekre és kamataira. Mégegyszer: Ez az a három terület ahol a lakossággal mint olyannal egyszerre tudnak törődni. Én így értem a dolgokat. Mindig is így értettem és így is fogom. Korrekt válasz?
Kezdo001 2009. 07. 20. 12:41
Előzmény: #3273  Törölt felhasználó
#3275
1792-ben kezdték a jakobinusok megmondani mindenkinek mi a jó és, ha valakinek az nem tetszett ment a giotin alá na ez tart azóta is
matgab 2009. 07. 20. 12:32
Előzmény: #3269  Törölt felhasználó
#3274
"hát én meg úgy tudom hogy a regnálásuk alatt nem annyira voltak arról híresek , hogy 1 m autópályát is építettek volna / felújították az M7-s szakszát /... de tök mindegy."
Akkor miért írták a nagyon megmondó értelmiségiek, hogy orbán az az autópályaépítéseknél használt saját bányáiból bányászott kőből gazdagodtak meg?

legalább 1 valaki nem mond igazat...!
Törölt felhasználó 2009. 07. 20. 11:59
Előzmény: #3271  Phylaxa
#3273
"Inkább azzal kellene foglalkozni, hogy amikor megválasztják őket akkor valóban kezdődjön már el egy olyan folyamat ami a lakosságnak jó."

Valamikor talán koi-nak vagy portinak (fene se emlékszik má') volt egy baromi jó dumája.
"olyan miniszterelnök kellene, aki azt csinálja, amit a nép szeretne."

Na ez a fenti szöveg igencsak rímel rá.
A kérdés csupán az, mi a jó a lakosságnak vagy mikor kellene, hogy jó legyen neki: most azonnal vagy 10 év múlva. Mert az ugyi egyértelmű, hogy pl. minden szegény ember azonnal szeretne gazdag lenni.
A nép, az istenadta kívánságlistája meglehetősen hosszú, annak teljesítését - azon kívül, hogy legyünk nagyon magyarok - bárkinek is bevállalni legalább olyan kockázatos, mint a 100 napos program megvalósítása anno.
Aki persze a fenti óhajt elsütötte, bizonyára erre is tud magyarázatot adni.
Törölt felhasználó 2009. 07. 20. 01:15
Előzmény: #3265  Kezdo001
#3272
kurva jo szoveg :)

akar igy is lehet igen...
Phylaxa 2009. 07. 19. 20:22
Előzmény: #3269  Törölt felhasználó
#3271
Abban biztos vagyok, hogy az M3-as egy szakaszát ők építették és normális áron. Az M5-ös állami kezelésbe vételét már nem tudom. Csak valami rémlik, hogy mintha ők kezdétk volna el.

Sajnos a homály és a tisztánlátás hiánya jellemezte ezt az egész 20 évet. Igazából ma sem tudja sok ember, hogy mi folyik. Legfeljebb azt, hogy mi nem. Felesleges tisztára mosással foglalkozni, úgysem tud senki tisztességes pártra szavazni. Inkább azzal kellene foglalkozni, hogy amikor megválasztják őket akkor valóban kezdődjön már el egy olyan folyamat ami a lakosságnak jó. Egy biztonságos és tervezhető jövő. Ez lenne szerintem a legdontosabb. Ez az amiben ez eddigi 5 kormány semmit nem ért el....sőt. Az állam fő feladatai: Eü.....oktatás és közbiztonság kérdésében én nem is tudom inkább visszafejlődés történt. Ezek azok a dolgok amikre az adóbevételeket kellene fordítani. Erre már annyi kölcsönünk van, hogy nem is tudjuk törleszteni és ezek a területek pedig leszakadtak. Hova a fenébe ment a pénz?
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 16:17
Előzmény: #3267  Knight Tyris
#3270
rendben ..

mit akartál akkor ezzel a ténnyel mondani itt ?
Törölt felhasználó 2009. 07. 19. 16:14
Előzmény: #3268  Phylaxa
#3269
hát én meg úgy tudom hogy a regnálásuk alatt nem annyira voltak arról híresek , hogy 1 m autópályát is építettek volna / felújították az M7-s szakszát /... de tök mindegy.

Én megértem hogy a fidesz közel 2 - 2,5 miliónyi embernek szimpatikus , vagy szimpatikusabb a többi pártnál / már akik maradtak és le nem mostak ugyanők a pályáról / , de azt már nem veszi be a gyomrom , hogy hófehérre igyekeznek ugyanazek az emberek mosni minduntalan mindenben ezt a pártot . Tegyék , de ezzel csak minduntalan nálam azt bizonyítják, igazolják hogy mennyire el tud venni a tisztánlátásból az , ha az egész cuccot nem a tárgyilagosság hanem a szimpátia és a hit az ami vezérel sokakat. Mindazonáltal sajátmagukat is becsapják ..
Phylaxa 2009. 07. 19. 10:18
Előzmény: #3264  Knight Tyris
#3268
Ha jól emlékszem akkor a Fidesz kezdett el normális áron autópályát építeni és talán az M5-öst is ő tette közlekedhetővé. Ebben nem vagyok biztos de mintha így lett volna. Ha tévedek akkor valaki rakja helyre!
Knight Tyris 2009. 07. 18. 23:39
Előzmény: #3266  Törölt felhasználó
#3267
Ne tereld el a szót. (Hogy ki becsületesebb és ki nem azt mindenki ítélje meg saját maga ugyanis ez úgyis meglehetősen szubjektív.)

Amit leírtam tény, nem kell semmit belamagyarázni se pro se kontra.
Törölt felhasználó 2009. 07. 18. 23:17
Előzmény: #3264  Knight Tyris
#3266
Állami vagyon és airport ?

a fidesz ezekszerint "becsületesebb " ? :)

ez most vicc volt ?

Kezdo001 2009. 07. 18. 16:16
#3265
Képzelt csúcsértekezlet
Megeshetett napjainkban

Résztvevők: Orbán Viktor (OV), Kövér László (KL), Gyurcsány Ferenc (GF), Bajnai Gordon (BG), Lendvai Ildikó (LI), Kóka János (KJ)

OV: Akkor beszéljük meg teendőinket, és azt, hogy ki mit fog mondani. Én változatlanul fogom emlegetni a személyi felelősségvonás szükségességét. De nyugodjatok meg, eszem ágában sem lesz megtenni.
LI: Jó, jó, de nehéz helyzetbe kerülhetsz, ha nem tartod be az ígéretedet.
OV: hát még én is töprengek, hogyan tudok ebből kimászni.
BG: nekem van egy ötletem, de túl vad
GF: nem baj, mondjad
BG: Hát ilyen felelősségre vonáshoz kétharmados többség kell.
OV: Ez sajnos bejöhet,
BG: könnyen lehet ezen segíteni.
LI: Hogyan?
BG: Hát kell egy olyan párt, amely belép a versenybe és csökkenti a nyerési szintet, szavazatokat vesz el.
KL: Csak nem a JOBBIKra gondolsz? Az egy jelentéktelen kis pártocska. Az MDF és az SZDSZ ugyanis nem jöhet már szóba.
LI: Ha gyenge, fel kell erősíteni. Kezdjük el pl. közös erővel szidalmazni
KJ: És miket mondjunk?
GF: Mi azt mondjuk, hogy nácik meg fasiszták. OV mondja azt, hogy antiszemita szélsőjobboldali. Ennek még a Likud is örülni fog. KJ pedig mondja, hogy rasszisták és nem szeretik a buzikat.
OV: És gondoljátok, hogy ezekért sokan pártolnak el tőlünk? És biztosak vagytok, hogy megmenekülünk a kétharmados többségtől?
LI: Bármiben fogadok, így lesz.
KL: De ebből mi a hasznotok?
LI: Elsősorban az, hogy szép csendben eltünhetünk megszerzett javainkkal a háttérben. Nincs törvényi firtatás az eredetről. De nekünk már úgyis annyi, néhány tízezer szavazat ide vagy oda, nekünk sem nem árt sem nem használ.
OV: De arra is szükség van, hogy ezeket a vádakat ne csak mi mondjuk. Kell legalább néhány értelmiségi. Lehetőleg olyan, aki a mi oldalunkon áll.
KJ: Ettől ne félj. Ismered Lenin véleményét a "hasznos idiótákról"? Ezek - mint a híres filozófusok, Russel, és Sartre, Yves Montand és még sokan mások még Sztálinnak is bedőltek és zengték a szocializmus dícséretét. Máris akadnak köztünk kiművelt értelmiségiek, akik fújnak olyan blődségeket, hogy a JOBBIKot az MSZP pénzeli. De csak mondják, mondogassák, nekünk segítenek.
KL: De így veszélyesen sok JOBBIK-os kerülhet a parlamentbe. Ez aggályos lehet.
LI: Annyian nem lesznek, hogy önállóan döntsenek. Ti pedig azt tesztek, amit akartok. Majd a látszat kedvéért szórtok ránk néhány látvány-átkot. Mi pedig majd megmondjuk, hol van elásva néhány kincsesláda.
OV: Akkor megegyeztünk? Felváltva szórjuk átkainkat a JOBBIK-ra, egyúttal elterjesztjük, hogy a JOBBIK-ot ti pénzelitek.
GF: De beveszik vajjon azt, hogy mi két homlokegyenest ellenkező célú akciót folytatunk: átkozzuk a JOBBIK-ot de titokban pénzeljük?
KL: Emiatt ne aggódj. Rólatok minden és mindennek az ellenkezője is elhihető. De mondtam: máris akadnak tanult emberek, akik ezt a maszlagot beveszik és még terjesztik is. De nem baj, csak kétharmados többségünk ne legyen.

Lejegyezte. Mihály
Knight Tyris 2009. 07. 18. 16:04
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3264
Hát, hogy mennyire volt tele a zsák azt szerintem biztosan az életbe nem fogjuk tudni megmondani.

Viszont az ÁPV rt. honlapján nézzél rá az adott évek privatizációs bevételeire.
A Fidesz -gyakorlatilag azt mondhatjuk, hogy a ciklus végére szép fokozatosan teljesen leállította az Ország vagyonának az eladását, vagy inkább mondjuk -a korábbi tapasztalatok alapján- az elherdálását.

Extra pont:: visszaszerezte a kb. 20 mrd Ft-ét eladaoot Budapest Airportot, amit aztán a szocik eladhattak ismét 460 mrd-ért. (jó ebből vonjuk le a tizenvalahány mrd-s büntetést)
Törölt felhasználó 2009. 07. 18. 12:51
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3263
matgab..

két verzió van :

Az egyik az, hogy orbán az országot felvirágoztatja , és valóban tud olyant , amit az ország egyik fele nem tudott .
Akkor nincs más mint mea culpa , és büszke lehet az ország egyik fele a döntéséhez a hitéhez a kitartásához .
Nincs ekkor más dolog mint az ország másik felének /velem együtt/ belátni azt , hogy tévedtem , mert valamit rosszul láttam , tudtam , illetve tévedések halmazát gyüjtögettem magamnak hosszú ideig és úgy ítéltem ..

A másik eshetőséget tálald te előszőr :)) / mi lenne , mi lehet ha ez a fele téved ? /

azért megelőlegzem a válaszom egy kicsiny részét :

borzalom ....

Na ezért mondom , hogy nem úgy áll a dolog , hogy van választási lehetősége ennek az országank . Olyan helyzet teremtődött /teremtettek valakik/ , ahol már nincs senki a porondon / letakarítódott / , és rettegni kell attól, hogy legalább MINT JOBBOLDALIAKNAK /mindegy mennyire ilyen vagy olyan !/ LEGYEN IGAZA !! MERT HA NEM ? Mi lesz...?
Törölt felhasználó 2009. 07. 18. 12:24
Előzmény: #3255  matgab
#3262
Összeségében igazad lenne , de én mást is láttam és tudtam, tudok azokról az időkről /98 -2002/

98 évben tele zsákkal kapta meg horntól a büdzsét orbán .. Igért év 7% -s növekedést . A végén szinte üres kasszával adta át / megyó talált 300 millárdot ami itt aprópénz/ , sőt ! az utsó hónapban a szokásoktól eltérően 6 állami céget villámgyorsan eladott .. Nem akarorm sorolni azaokat a visszatetszőket amivel mindannyiszor kibújt a felelősség alól a jogászai- vagy a legfőbb ügyész által . Szerintem ott megintcsak az ellenzék volt béna ... Tény, hogy valóban nem nőtt az államadósság, de csak azért , mert a horn kormány idején felhalmozott gazdasági tőke hozott a konyhára .. Én más régen azt mondtam : az mszp-nek 2008 októberében le kellett volna mondania : egyszer azért mert eredménytelen volt / már veszteséget termelt /, akkor most megéáthatnánk igazából hogy fonyagyék mire képesek ..

példa:

Ha kapok 5 milkát , és még ráadásul egy jól termelő céget mellé , akkor egypár évig még jó lehetek belőle , ha nem csinálok óriási hibákat .. Ha 3 -4 év múlva a cég kasszája jóval kevesebb , és a cég sem megy már olyan jól , akkor nemigen mondhatom azt hogy - milyen jól gazdálkodtam.. Dumálhatok én annyit amennyit akarok , hogy pl. közben cég dolgozóít a hawai szigeteken is nyaraltattam - a piac mégis azt fogja mondani , hogy a cég az átadás napján szar. Ez az egyik nyers realítás a valóság..

A másik: hogy micsoda mindent moralitást nélkülöző drekkségek is történetek az időalatt - azt meg nem is taglalom .

Nekem a fidesz nagyon is szimpi volt , még akkor is . amikor liberálból ókonzervatív felütésekkel megváltozott .
Jó.. OK spongyát rá.. 6 bár nehezen ment ..
Amikor elhangzott a kiszemelt pénzügyértől az , hogy : "más a választás és más a kormányzás " 1998 válastásokat követő napokban .. felütöttem a fejem..
Na de ami utána jött , azt álmomban sem gondoltam ..Tök idegen volt tőlük ez a klerikális vonal, az usztatás és a többi elég sok cucc ami mint a kalapból jött elő .. KO ! kész voltam, és hihetetlekedtem .
Onnantól én úgy veszem , hogy fidesz és összes vezetői csak pusztán politikai kalandorok ... Nincs számomra hitelük

A többi párt sem különbb , de ők más okokból , és politikailag már meg is haltak .. Szerintem ez így van rendjén .
De a fidesz ott van, és részemről az egy antagonisztikus dolog hogy ennyi linkséggel egyáltalán életben lehetnek .

Törölt felhasználó 2009. 07. 18. 11:39
Előzmény: #3257  Törölt felhasználó
#3261
A baj az , hogy nem tudok leszokni a következőről :

1. szeretnék hinni a politikusoknak...

2. az államtól igenis várok valami .

A 3. cucc egy kicsit más nem ide tartozó ugyan , de itt is van gondom :
van mikor bízok magamban , és van mikor elbizonytalanodom .. Egzisztenciához valamifajta külső körülmények is kellenek szerintem , és azok mérlegelése által hozott döntésekkel tudok magamnak egszisztenciát kialakítani . Egy kicsit más vetületben és egyszerübben : önmagammal nemigen tudok üzletet kötni , mert kettönk közül valamelyikünknek előbb utóbb elfogy a pénze :)
Törölt felhasználó 2009. 07. 18. 11:27
Előzmény: #3259  user24
#3260
kimásoltam valahonnan, mert jópofa ..

TANMESE A VÁLSÁGRÓL

Augusztus van. Egy dél-franciaországi kisvárosban vagyunk, egy
panzióban, a turistaidény kellős közepén. De sajnos már régóta esik az
eső, ezért elég rosszul megy a bolt....és persze mindenki marhára el
van adósodva.
Ekkor szerencsére belép egy gazdag orosz turista a kis hotelbe, a
recepcióhoz megy és kér egy szobát. Lerak egy 100 euróst az asztalra,
majd elirányítják a szobájába, ami a harmadikon van.
A hotel tulajdonosa fogja a 100 Euróst, és szalad vele a hús
beszállítójához, hogy megadja neki a tartozását.
A hentes azonnal fogja a 100 Euróst és siet a nagykereskedőjéhez, hogy
megadja neki a lóvét.
A nagykereskedő sem rest, vágtat egyből a termelőhöz, Etienne
gazdához, hogy kifizesse neki a disznókat, amit még korábban hitelre
kapott tőle.
Etienne gazda pedig fogja a pénzt és sebes malac vágtában viszi
Sophie-nak, a helyi prostinak, aki még a múlt hónapban nyújtott neki
hitelben szolgáltatásokat.
Sophie pedig boldogan sétál be a 100 Euróssal a mi kis hotelunkba,
hogy kifizethesse végre a szobákat, amire felvitte a pasikat az elmúlt
hetekben.
Leteszi a pultra a 100-ast.
Ebben a pillanatban lejön a harmadikról a gazdag orosz. Kijelenti,
hogy ez a szoba neki nem felel meg, és kéri vissza a pénzt. A tulaj
odaadja, ő pedig fogja a 100-ast és távozik.

Nos: VÉGÜL NINCS KIADÁS ÉS NINCS BEVÉTEL ÉS MÉGIS MINDENKI KIFIZETTE
AZ ADÓSSÁGÁT!!!
ENNYIT A VILÁG GAZDASÁGI VÁLSÁGÁRÓL...
user24 2009. 07. 17. 11:19
Előzmény: #3240  Kezdo001
#3259
na látod. ezt a szart hívják rendszerváltásnak.
amúgy azt hiszem tonickal teljesen egy hangon vagyok.
a 80-as években a nagy buli a pc behozatal volt, merthogy cocom(tényleg ez volt a neve!:) listás volt.
emlékszem, amikor az első xt(nem xp! :) átszámolva úgy 1,2millióba került, anno...
jó buli volt behozni az alkatrészeket, fél fehérvár ebből élt :)
persze ez ma is jó buli, csak nem pchez, hanem kocsihoz/motorhoz pl.
watson
watson 2009. 07. 17. 11:14
Előzmény: #3257  Törölt felhasználó
#3258
liberális, a mások figyelmen kívül hagyása a biztos halál manapság. Nem azt mondom, hogy baltával pofán csap az ellenséged, de ha nem jársz 'falkában', akkor lecsapnak az első utcasarkon :)) vagy megesznek a farkasok.

Ha pedig szükségszerű a közösségi lét akkor a közösségi szabályok, ergó mások figyelembevétele szükségszerű...
Törölt felhasználó 2009. 07. 17. 11:02
Előzmény: #3243  Törölt felhasználó
#3257
tonic

Vannak alapigazságok, és ha ezeket tudomásul veszed és ennek megfelelően élsz, akkor van esélyed a normális életre.
1/ Sose higgy a politikusoknak
Aki politikusnak megy, elsősorban azért teszi, mert jól fizető, legalább négy évre szóló és egyéb kedvezményeket is biztosító, akár egy életre való vagyont megalapozó állást akar magának.
Ehhez persze "el kell adnia magát" két értelemben is. Egyszer a választóknak, hogy beszavazzák, egyszer pedig a pénzembereknek, hogy anyagilag támogassák. Mivel itt is a lé határozza meg a tudatot, ténykedése is ennek megfelelően alakul. Egyetlen szentté avatott politikust sem ismerünk. Ha mégis akad köztük ilyen, annál rosszabb, hiszen az is közismert, hogy minden szentnek maga felé hajlik a keze.

2./ Az előző pontból egyenesen következik, hogy az államtól, - amit ugye politikusok üzemeltetnek - semmit ne várj. Ha mégis ad, csak azért teszi, hogy később valamilyen formában többszörösen visszavegye.

3./ Bízz magadban és tegyél meg minden annak érdekében, hogy minden külső körülmény ellenére képes legyél biztos egzisztenciát teremteni magad és családod számára. Igyekezz a lehető legközelebb húzódni a tűzhöz, mert ott meleg és főtt kaja vár. Ne foglalkozz másokkal. Mindenki a maga szerencséjének kovácsa.
Az ismert vicc szerint süllyed a hajó és az egyik matróz nem tud úszni. Eleinte kétségbeesetten hadonászik a süllyedő fedélzeten, később azonban a parton állók észlelik, hogy mellúszásban úszik a part felé.

Hát te hogy tanultál meg úszni ilyen gyorsan.

Nem tanultam meg. Egyszerűen csak imádkoztam: Isten segíts meg (összeteszi a két tenyerét), a többi le van szarva (két kezével hátralökő mozdulatot tesz.
Isten segíts, a többi le van szarva.

A hozzáállás cinikus és embertelen? Kicsit valóban az. De az evolúció maga sem működött másként.
"Előtted a küzdés, előtted a pálya,
A gyenge elbukik, az erős megállja."
Arany János

Vagy máshol:
"Közönyös a világ... az ember
Önző, falékony húsdarab,
Mikép a hernyó, telhetetlen,
Mindég előre mász s - harap.
S ha elsöpört egy ivadékot
Ama vén kertész, a halál,
Más kél megint, ha nem rosszabb, de
Nem is jobb a tavalyinál. "

matgab 2009. 07. 17. 10:25
Előzmény: #3255  matgab
#3256
Szerencsére az Újpest hozta az általam elvárt formát.

Egyszerűen félelmetes, hogy egy csapat ennyire kishitű legyen idegenben, mint az Újpest vagy az MTK szokott lenni.

Az MTK jónéhány éve ugyanezt játszotta el egy horvát csapat ellen, hogy emberelőnybe kerültek idegenben , ennek ellenére gyakorlatilag nem mentek az ellenfél kapujának közelébe.

Én nem értem ezt a magyar csapatok általános felfogását. Még ha 11 ember ellen is játszanék, akkor idegenben dupla erővel törekednék arra, hogy gólt rúgjak az ellenfélnek, hiszen, ha idegenben nem rúgok gólt, az egy fél vereségnek számít, hiszen akkor otthon úgy kell védekezni, hogy biztos ne kapjunk egy gólt sem, ami valljuk be a magyar csapatoknak nagyon ritkán szokott sikerülni...

Ráadásul váratlanul neki lehet rohanni az ellenfélnek és meglepni az elején, aztán utána még mindig lehet védekezni.

Ráadásul ez a szezon előtti formában lévő Steaua egy abszolút verhető csapat volt. Vagy mondjuk inkább úgy, hogy egy normális átlag nemzetközi alsó szintet elérő csapat számára az lett volna.

Mert az első félidőben egészen tetszetősen játszott az Újpest, bár nem támadott, de mégis lehetett látni, hogy meg mernek csinálni egy -két cselt (meccsenként 2-3 csellel magyar bajnokságot lehet nyerni szinte) és egész keményen odaléptek néha az ellenfélnek.

Örültem, bár 50 EUR bánta volna, ha így marad a helyzet.

Viszont a román kiállítás után mi a francért védekezünk továbbra is?? Miért nem küldünk be egy támadót? Mondjuk egy olyat, akinek van is kedve focizni, mert, amikor 0-2-nél Tisza beállt, akkor én teljesen megdöbbentem, azon amit láttam. Egy beálló játékos arcán jellemzően én látni szoktam a bizonyítani vágyást, a tettre készséget, azt a tekintetet a szemében, hogy igen eddig döcögött a szekér, de majd az én segítségemmel kirántjuk magunkat ebből a kátyúból, és az oldalvonal mellett , mint egy start előtt álló versenyló, fújtat, ugrál, alig tudja visszafogni a tartalékbíró...Mit látok Tiszánál?? Álldogál , mint f@sz a lakodalomban, simizgeti a frizuráját, bambul maga elé úgy, mint aki előtte való éjszakát véggbulizta és most másnaposan aludt volna eddig a cserepadon és 5 perce ébresztették volna fel, hogy kéne egy kicsit focizni, de 2-0, úgyhogy nincs semmi kedve beállni és égetni magát...

Ezek után a két román védő -tipikusan magyaros, egymásnak mennek és a labda elpattan közöttük- hibája után 1 az 1-ben nyargalhatott a kapuig...De mit csinál? Hátranéz, hogy mikor hozza már be a román gyerek...Látja, hogy az az istennek sem fogja utólérni , hacsak nem áll meg...Hát ahelyett , hogy jobb belsővel elgurítaná a kapus mellett, ahelyett borzasztó bénán tolja meg a labdát és ki is cselezi magát a 100%-os ziccerből...Az már csak hab a tortán, hogy mi ugye szinte ugyanilyen helyzetből kaptuk a gólt, mert a román támadó mellett még érkezett 2 másik támadó, akinek vissza tudták gurítani a lasztit és az egyik bevágta, míg Tiszát olyan egyedül hagyták a társai elől, mint Woody Allen-t abban a filmben, amikor elhatározták , hogy kiszöknek a börtönből, csak Woody-nak elfelejtettek szólni, hogy elmarad a szökés...

Egy kicsit előrerohantam...

Szóval a félidőben én nem tudom mit csinálnak a magyar csapatok általában, masszőrlányok kényeztetik őket az öltözőben, vagy mi, de az öltözőben úgy elszoktak fáradni (vagy lemerevedni) a magyar csapatok, hogy az döbbenet. Ezt amúgy a Debrecen meccsen és észre lehetett venni, ha nem találták volna azt a gólt a 2. félidőben , akkor a svédek bedarálták volna őket-sztem (bár a svédeken látható volt, hogy ezzel a klímával nem tudnak mit kezdeni, mert amint kijöttek melegíteni, már úgy le voltak izzadva, mint én a Külkerpark szaunájában 15 perc extra után...)

És azt sem tudom eldönteni, hogy melyik van előbb a magyar csapatoknál: Vajon azért passzolnak pontatlanul (érdekes volt megfigyelni, hogy a hátul passzolgató védők-akik elvileg a legkevesebbet futnak, ergo legkevésbé fáradtak- azok is pontatlanul passzolnak egymáshoz, vagy inkább egymás mellé, miközben a támadó nincs is a közelükben, tehát nem voltak nyomás alatt) mert fáradtak és nem tudnak koncentrálni (már), vagy azért fáradtak mert pontatlanul passzolgatnak és ezért feleslegesen szakítják meg egymást az egymásnak szánt passzokkal, illetve az elvesztett labdák után mindig dupla annyit kell rohanni...

Valszeg , ez olyan egymást erősítő folyamat, azaz az első néhány rossz passz után annyira elfáradnak, hogy utána már egyre nagyobb %-ban rontjá el a passzokat és ezért még jobban elfáradnak...

Csak azt nem tudom, hogy ha valaki nem tud egy egyeneset laposan rúgni 5 méterre a másikhoz, akkor hogy kerül a magyar bajnokság élvonalába (de ez már egy nagyon bő téma lenne...).

Aztán a szünet után, amikor már amúgy is el van készülve a csapat az erejével és le van meredve a szünet általi sokktól, akkor persze igen gyakran kapunk olyan tipikus magyar gólokat, hogy a védőnk hátbarúgja labdával a középpályást, akiről odapattan a labda két védő közé, akik egymásnak rohannak, majd a kettőjük között kiugró csatár az épp elcsúszó kapus mellett bepasszolja a labdát, vagy pl. a kapus indításból egyből az ellenfél középpályásának rúgja a lasztit, aki egy rossz beívelést elnéző védő sarkáról a másik védő elé kerülő labdát nem találja el- lyukat rúg - és a laszti becsorog a kapunkba...

Nos ezek a tipikus magyar kapott gólok. Technikai hibák vegyesen koncentrációs hibákkal és a fizikai erőnlét hiányával...

A 2. félidőben aztán a lelkesedését (is) elvesztett Dózsa játékosai is tipikus "szép" magyar focit mutattak be...Odapasszolják valamilyen szerencsétlen társuk 6 méteres körzetébe a labdát -derékmagasságban, aki ha ezen tényezők mellett valami csoda folytán megtartja , akkor a többi társa, akinek vissza lehetne passzolni a labdát gondosan beáll egy ellenfél játékosa mögé és gondosan ügyel arra, hogy megjátszhatatlan legyen, véletlenül nem tesz egy óvatlan lépést sem és szomorúan nézi, ha a társ szenvedését, és körömrágva citerázik, hogy nehogy az a szerencsétlen felé rúgja a lapbdát...

Így nagyon nehéz nyerni.

Én eddig életemben 3 magyar csapattól láttam olyan teljesítményt, amire büszkék lehetünk: Videoton, Ferencváros és a Debrecen...

Azt nem tudom, hogy azt mondják, hogy nincs pénz a magyar fociban azért ennyivel gyengébbek...kérdés: mennyi pénzért lennének hajlandóak a mi focistáink futni?? Mert ahhoz semmi más nem kell (még cipő sem), mint akarat és elszántság.
matgab 2009. 07. 17. 10:24
Előzmény: #3253  Törölt felhasználó
#3255
tonic,
Azt azért nem jelenteném, hogy tök mindegy ki van kormányon, még a jelenlegi brancsok közül is az ország teljesen más irányban volt, mondjuk 98-2002 között, mint mondjuk azóta...
Akkor nem nőtt az államadósság , fejlődtek a vállalkozások -főleg a hazai kkv, csökkent a munkanélküliség.

Amellett, hogy tudjuk, hogy ahol ennyi politikus van , mint a Fideszben, ott biztos , hogy vannak olyanok is, akik lenyúlják a közpénzt.
Viszont legalább nem egy köztörvényes maffiakormányunk volt.
Igenis el kell számoltatni azokat a politikusokat, akik a közvagyont lopták.
Nyilván már csak azért is mert az elmúlt 7 évben az MSZP-szdsz uralkodott és ilyen kóka gyurcsány és bandája félékből állt a vezetés -akik remek üzletemberek az állammal szemben- több embert fognak számon kérni, ha megtörténik valóban a számon kérés.
És közben jöhetnek a nem kormánypártiak is.
Azért nem durva, hogy a Célpont c. műsor minden héten kiderít egy -egy bicskanyitogató sztorit?
De. Kezdjék el a felelősségre vonásokat.
Persze ne ilyen Princz - Tocsik féle módon, ahol gyakorlatilag úgy ítélik el őket, hogy nem kapnak büntetést...

Valahol el kell kezdeni és ez a nihilista hozzáállás igenis káros, noha van benne sok igazság.

De ez a hozzáállás neveli ki azt, hogy a közélet az senkit nem fog érdekelni, csak azt a szűk elitet, aki ebből nyerészkedik és az emberek minél passzívabbak, ők annál pofátlanabbak lesznek...

Tehát szavazni kell, civil szervezeteket, érdekképviseleteket kell létrehozni, akik mozgósíthatják az embereket, ha a politikusok félrelépnek.

Törölt felhasználó 2009. 07. 17. 08:58
Előzmény: #3253  Törölt felhasználó
#3254
Persze hogy ok is sarosak. Pont ezert mondtam hogy az mszp utan a fideszt is a padlora kellene tenni hogy valtozas lehessen. Komolytalan abban hinni hogy majd maguktol megvaltoznak. Ki helyezi uj alapokra az allamot? Barmi ilyen csak alulrol johet arra meg itt nemnagyon van meg az igeny...inkabb mindenki ej raerunk arra meg.. alapon kozeliti meg.

Az elszamoltatast miert ne csinalhatna a fidesz... igy legalabb kolcsonosen szetmarjak egymast. Hadd tegyek nem kar egyikert sem (mszp,fidesz).
Törölt felhasználó 2009. 07. 17. 07:14
Előzmény: #3252  Törölt felhasználó
#3253
ha nagytakarítás , akkor egy csomó nagyvállakozás /szerintem :Mo. pénztermelő saját erő is belerántodik -bukik/ . Ha meg takarítás , akkor a beültetett bírákkal eléggé nem snassz egy dolog, főleg , hogy azt is tudjuk , hogy bőven elő lehetne rántani Polt Peti nélkül az ő érájukban történteket . Pld.: Milenáris park építése üzemeltetése / halak etetése havi 250 ezerért, reklám órák 100 milliói, Happy End 4,3 milliárd stb,stb /
Arról nem is beszélve , hogyha koncepciós perek zajlanának , akkor az nekem azt is jelenti, hogy a fidesz bármit meg is tud csinálni .

Én hagynám a fenébe , és tisztességesen új alapokra helyezném a gazdaságot , mint pl. amiről Kezdővel itt pár hsz.-ben taglaltunk. Akkor lenne hitele megint majd mindennek ami az államot és a benne levőket jelenti. A bosszú /mert az lenne !/ nem hinném hogy megint nem gyülöletet szűl az ország másik felében .. Az mszp szavazók azért annyira nem pártoltak el, csak nem szavaznak rájuk.

nem hiszek ilyen megoldásokban , amennyiben végrehajtják az elszámoltatásdit . Ha már igen ,akkor ne ők tegyék akik szintén sárosak.

Mig ilyen és ehhez hasonló egyoldalú hangok vannak , addig semmiben nem hiszek . Amúgy sem hiszem a takarítást , csak füstje lesz, de lángja nem ... Duma, duma,duma.... Ez csak szavazat gyűjtő duma volt. Összeis vannak fonódva jó sok helyen , pl. a parkoló társaságokban ...
Törölt felhasználó 2009. 07. 17. 02:05
Előzmény: #3251  Törölt felhasználó
#3252
igen de annyi remeny lehet a dologban hogy hatha megis nagytakaritassal kezdik a krmanyzast es mivel az mszp mar virtualisan a padlon van igy rugnak most bele egy jo nagyot
talan mar eleg gyengek ahhoz hogy ne kelljen a titkos titkosszolgalati aktaktol felni es a zsarolas miatt hallgatnia vagy tetlennek maradnia a fidesznek sem es igy szepen egymas torkanak esnek
hatha most kivereztetik egymast
ha vege az mszpnek akkor mar csak a fideszt kell padlora kuldeni es kezdodhet a normalis elet aminek 20 eve kellene tartania ebben az orszagban...

(szerintem orbant meg a tobbi rendszervaltot mind megvettek a rendszervaltaskor valamivel valamiert es egeszen azota ezekkel az aktakkal zsaroljak oket, ok meg csendben vannak, jobb a kis penz kis hatalom is mint az utcan vagy mondjuk ne adj isten rendesen napi 8 oraban dolgozni valahol egy magyar atlagberert..)
Törölt felhasználó 2009. 07. 17. 00:28
Előzmény: #3250  Kezdo001
#3251
a probléma ott van részemről , hogy rengetg jó kezdeményezés ötlet és megoldások vannak arr , hogy milyen irányból irányokból kellene elindulnunk . Úgysmint a mezőgazdság újboli felkarolása teljesen más szempontok alapján .

a gyógyturizmus kiaknázása a geothermikus adottságaink miatt . A teáltalad említettek is jó támpontokat ad a kitörésre a normál meder kiaknázására íés még sorolhatnám ...

csakhogy itt van egypár politikus és a tömérdek sleppje , akik ennek abszolutt módon gátolja gátat vett bárminek is , mert ezekhez a projektekhez tisztánlátás és főleg átfogó egybetartó stratégia kell . Na most tudjuk Torgyán óta, hogy pölö amerikai csapatszállító repülő kontingens , és chilei meggymag , az árterületekre rizsültetvényekre van szükség.. Ezek a progik keresztbe vágják bárminemű kezdeményezést , mert édes hazánk testét termeszek rágják , nemkülönben patavérrel vannak elfoglalva az oldalak .

Mindezekkel azt akarom mondani é bizonyítani , hogy a politika minden alulról jővő kezdeményezést agyon fog vágni, hallgatni, mert nincs benne a számunkra se m politikai sem gazdasági értelemben biznisz , zsé . Soha semmilyen kezdeményezést nem olvastam hallottam egyik párttol sem , csak a szokásos lózungokat és sztereóripiákat. Mivel a fidesz kerül hatalomra , tessék elolvasni a progijukat . A progijuk 3/4 része arról szól , hogyx a másik mit hol rontott el, illetve mekkora kárt okoztak . Semmi ujdonság , semmi meglepő arra vonatkozólag , hogy az ország miképp lábal ki a válságból. Csak semmitmondó ötlettelen nagyotmondások és vázolt elképzelések . Konkrétum semmi. Így vágunk bele az új kormány időszakában .. szintén "ezekkel" ..
Kezdo001 2009. 07. 16. 23:20
Előzmény: #3249  Törölt felhasználó
#3250
oké ez nagyrészt igaz amit írsz, de elég lehangoló lenne ha nem lenne semmi megoldás
én a nemzeti radikalizmusban látom most a megoldást lehet tévedek, majd az idő eldönti
amúgy egyre több alulról építkező szervezet fejlődik ki mostanában pl a Magyarok Szövetsége rendkívül jó elgondolásokkal és nemzetstratégiával

nekem is van pár ötletem

-geotermikus energia (jó adottságaink vannak a geotermikus energia kiaknázására , fűtés, villanyáram termelés)
-írisz diagnosztika (olcsó és hatékony tömeges szűrést tenne lehetővé megelőzve sok betegség kialakulását)
most két dolog jutott eszembe
gondolom neked is vannak ötleteid
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 23:11
Előzmény: #3244  Kezdo001
#3249
ja... meneteljünk és számonkérjünk, és higgyünk annak aki "szépen" hozzámszólóan a lelkemre beszél . Előránt Széchenyit és a hazát is felemlegeti nekünk , mi meg sírva egymás nyakába borulva skandáljuk , hogy most mi is a magyaroké , és tenni is kell , mert mondotta: itt az idő ! / hogy mit is ? azt élő ember ebben az országban nem tudja . Vagyis mindenki tudja .. Ki kell iktatni , ki kell rúgni , és fel kell a tesconak mondani . Széles Gábor melegjegye a kisfalvakban mindent megold ..- és ott van Bogár is , aki minden külföldiről lehúzná a bőrt , mondván : nekik így is megéri .. /ő kiszámolta / Ha magyar árú szar is meg drága is - nem baj , a mienk . Nem kell innováció, mert a gazdagoktól elvettekkel már lehet valamit kezdeni . / hátul Thümer kacagását lehet hallani/ Trianon igazságtalanságát javítandó ki kell harcolni az OPEC-nél vagy az UNESCO-nál /ha másutt nem megy /

a másik brancs az üzletre esküszik , és hogy te mindent elérhetsz ha őket követed , mert ők az iránytű ebben a világban . Nekik kimondott erre a kórra való progijuk van , és a déli áramlatot is meg kell csípni .. A zsét azt becsületesen fizesd behavonta az államkasszába , és majd egyszer majd lehetséges lesz az is , hogy kevesebbet kell ... A legtöbbet elköltött szabályosan elszámolatlan képviselői költségtérítés: 18 millió/év . Ezt mondogatják 20 éve miközben egyre több az adó és járulék . oszt a forbes-nél : idén 140 milliárdot vesztett vagyonából a 240 ből xy aki hót becsületes és lehet adni a szavára ..

és így tovább ...
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 23:07
Előzmény: #3247  Kezdo001
#3248
Ja igen, nem volt mibe belerondítani:))
Kezdo001 2009. 07. 16. 23:02
Előzmény: #3246  Törölt felhasználó
#3247
nem baj:)))) nagyon idióta vicc:))
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 23:00
#3246
Az igazság pediglen az, hogy az államnak lassan nincs jogalapja (nem kifejezetten jogi nyelven) adót beszedni, hisz azokat a feladatokat, amiket el kellene, hogy lásson, nem tud. Legyen szó egészségügyről, nyugdíjról, bölcsödei ellátásról, vagy bármiről. Kérdem én, akkor mire fizetünk annyi zsét?

Na most belerondítottam a viccedbe:)
Kezdo001 2009. 07. 16. 22:56
#3245
na hogy ne csak kesergés legyen egy idióta vicc a a nap végére:)

Öregek az unokáiknak mesélnek:

- Amikor Párizsban voltunk, bementünk minden étterembe,
ettünk-ittunk, nem fizettünk, amikor szólt érte valamelyik
pincér, jól levertük. Bementünk a kuplerájokba, jól
kiszórakoztuk magunkat a lányokkal, majd amikor a madám
kérte volna a pénzt, jól levertük őt és a striciket is.
Az unokák elgondolkodnak, majd ők is elutaznak Párizsba.
Napok múlva agyba-főbe verve, véresen jönnek haza.
- Bementünk az éttermekbe és nem fizettünk, erre jól levertek minket.
Azután bementünk egy kuplerájba, ahol kiszórakoztuk magunkat,
de amikor nem fizettünk, a stricik össze-vissza vertek minket.
Az öregek megkérdezik:
- De gyerekek, kivel utaztatok Párizsba?
Unokák:
- A Neckermannal.
Öregek:
- Ja, mi az SS-el!
Kezdo001 2009. 07. 16. 22:47
Előzmény: #3243  Törölt felhasználó
#3244
hát azért van megoldás mindenre van csak akarni kell
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 22:44
Előzmény: #3240  Kezdo001
#3243
ezt én így nem tudom megítélni.. amit irok az az érzésem erről a társadalomról és az akkoriról . Azt látom azt érzem amit látatnak vlem , amit éreztetnek . Azt látom , és érzem hogy mindkét rendszer nem nekem és velem együtt a sokmilliónyinak kedvez .. A kádáréban egy szinten éltünk , meg volt az illuziója annak hogy senki sem különbb a másiknál, de viszont már innen nézve oda - egy szinten éltünk nem egészen színesen . Ma szinesebben látjuk a világot , a lehetőségek nagyok, de ezek megmaradnak másnak nagyoknak és szinesnek . A méz ugyan ott van a madzagon de megint valaki más nyalogatja le . Hívhatjuk őket ügyeseknek , okosaknak, vagy éppen bűnözőknek akár ... a lényeg az , hogy a kisember itt is ki van semmizve . Úgy érzem ez a rendszer azért gusztustalanabb, mert arra ösztökél egyfolytában hogy mindezt és mindent elérhetek, de ugyanakkor két kézzel zabrál tőlem el mindent . A komcsik csak annyit igértek hogy minden ember egyenlő lesz majd a szoc. végén a komunizmusban , miközben ők is ugyanúgy tudták hogy ez is kamú .. Tele vannak a reklámok jól fésült és gazdag körítéssel élőkkel , akik a brise-t reklámozzák, de én soha nem lehetek olyan / és nem a brise/ . Ezen alapul ez az egész rendszer .. Ez nem szabadság , hanem pusztán egy sima üzlet . Mi lennénk ebben a vevők, de azt gondolom hogy inkább a balekok . Erre nem érdemes semmilyen zászlót elővenni , vagy azalatt masirózni , és skandálni szívhez szóló hangzatossakat ... Ki kell bekkelni ezt az egy két generációt mint a komunizmusban Antal igazgatóként , vagy Csurka mint szinházi íróként vagy éppen Orbán is aki ösztöndíjasként megszenvedte Angliát - tehát igen nehezen éltek , mi csak úgy éltünk és ennyire nem szenvedtünk mint ők :) aztán lehet hogy lesz valami .. Hogy mi , azt innen még nem tudhatom .. Reménykedem , hogy a fiam fia esetleg már mást /is/ láthat mint ezt a drekket ..
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 22:06
Előzmény: #3239  Törölt felhasználó
#3242
tonic
Gratula!
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 22:04
Előzmény: #3231  matgab
#3241
matgab
Igazad van. Szerintem is ez egy személyes topic. Elég ha mindenki elolvassa a véleményed a világról, meg a társadalomról (legtöbbször persze arról milyen szar is élni ebben az országban, ahol ilyen kormány van és amelyet agyontapos a zsidó karvalytőke) , sűrűn bólogat, elkönyveli magában, hogy "hát ez a matgab télleg nagyon okos és milyen jó meglátásai vannak", aztán továbbáll és más topicban társalog.
Kezdo001 2009. 07. 16. 20:57
Előzmény: #3239  Törölt felhasználó
#3240
a videoton gyártott a 80-as években pc-ket meg a commodore is ott volt már akkoriban igaz elég drága lehetett
sajnos az a baj ami működött (már a kádár rezsim idején) és jó volt azt tönkretették és helyette jött a szar vagy a semmi (bérlakások)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 20:30
Előzmény: #3238  user24
#3239
valami cocom lista volt a cucc, és az ilyen fejlett technológiájú masinériákra vonatkozott , mint pölö a számítógép..

Az való igaz , hogy mintha ugyanazt akrnák mint amit a kádár csinált , csak most már nem komunizmusnak hívják, hanem nemzeti izééknek nevezték el, meg azt hogy "erős Magyarország " Csak tudnám miben lenne erős ? A szarkeverésben és az ámításban .. Tény hogy mindent majd megold az állam bácsi és nemes vezére aki xy ... ezt sugallják , és mennek az utcán bódog bódogtalan , mint hajdan május 01 -n a Hősök terén .. Nem tudom miért de ugyanaz az érzésem mint akkor volt ... Jobb az ilyenből , ilyenekből kimaradni .. Akkor voltak milliónyian akik szerettek menetelni és skandálni , most is ugyanaz van ..

Adj az embereknek egy jól hangzó jelszót , nyomj a kezébe sarlót vagy kalapácsot , vagy éppen ilyen olyan zászlót , és meglásd milliónyian mennek , menetelnek és skandálnak .. Tök mindegy hogy miért , -csak legyen egy cél .. Az lehet mondvacsinált is .. tök mindegy

Minden "éra" menetelt .. A nácik ugyanúgy mint a komcsik . most meg a nagy szabadság , demokrácia jegyében és legalább három -négy féle zászló alatt .. Oszt nem veszik észre , de ugyanolyan szegények igy is úgy is , belül-kivül mint annakelötte . Lehet hogy van itt még olyan generáció is , aki mind a hármat menetelte más ,és meneteli .. ..
user24 2009. 07. 16. 20:11
Előzmény: #3237  Törölt felhasználó
#3238
tudod, most - ahogy elkezdtem olvasni a hozzászólásod - az jutott eszembe, hogy milyen disszonáns ez az egész.
köpköd itt mindenki, hogy így a kádár korszak, meg úgy, de ha visszanézed az első pár mondatod, akkor rájöhetsz, hogy tulajdonképpen ezt akarják vissza. (mármint a gárda meg egyéb baromsággal.)
mindenki tudja merre hány méter, ne legyenek munkakerülők(KMK), legyen támogatott lakás, kis kolhozok a falura, stb... ez nem ugyanaz?
mellesleg, ha visszagondolsz a sony meg toyota azért hiányzott, mert nem adták, nem pedig azért mert nem engedték, hogy behozzuk. ez volt a mármittudoménmilyen lista, amit a 80-as évek elején(?) oldottak fel...
nincs új a nap alatt, csak a játékosok újak.
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 19:25
Előzmény: #3236  Kezdo001
#3237
hát tényleg úgy van ahogy mondod... olcsó ? hát nem tudom hogy mi az olcsó mi a drága, de a fizetések sem voltak 5 számjegyűek . Akkoriban szóba sem került infláció meg budzsé meg ilyenek.. Nem mérgezték az emberek egymást különféle idologikus drekkségekkel , és nem hadonásztak mások orra elött ilyen olyan zászlókkal / igaz, mert nem is lehetett /. Az ember tudta azt hogy merre hány méter . Ez nem volt jó , de valamifajta biztonságot adott . KMK azaz, közveszélyes munkakrülés miatt az embert bevitték az örsre oszt kikérdezték , kellemetlenkedtek . Szóval aki nem helyezkedett el , az mán problémás volt .
Persze volt ennek a rendszernek sok hátulütője is .. Vágyálom volt a külföldi út sokáig , a sony tv meg a toyota , a merdzsó ... Aztán ez is lett . igaz nem teljes terjedelemben .. Ma meg annyi a merdzsó és a munkanélküli /fiatalban is/ hogy a fal adja a másikat . 30 -40 évesen házasodnak mert barom drága a szállás és az élet .. Naná hogy nem születnek a babyk.. Hova ? Akkor beadta a 18 éves a tanácshoz a lakás kérelmét , oszt kivárta a sorát . Max. 8 éven belül kapott lakást /panelt , vagy ha fizetett cirka 30 rugót , akkor szövetkezetit / . Vagy minőségi csere : kis lakás helyettt nagyobbat kapott .. Ma ? Perkáld ki az x milliót kezdetnek oszt fizesd 30 évig a barom törlesztést ... na nem folytatom...
Kezdo001 2009. 07. 16. 18:00
Előzmény: #3235  Törölt felhasználó
#3236
ja ja volt olcsó kenyér meg sör meg nyaralás meg lakás kiutalás ki foglakozott akkor politikával minek:)))
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 17:39
#3235
a problem ott van , hogy két dologról szól a kádár éra. Az egyik 56 -ról és a megtorlásról, illetve a kommunisták hatalmio gyakorlásától. Arról , hogy az eljén tényleg buta hozzá nem értő embereket alkalmaztak vezető beosztásokban.

A másik , hogy a normál / nem ellenálló meg partizán - elvhű komcsi meg ilyesmi/ szántó vető parasztok ,és a dolgozók ezt az érát hogyan élték meg .

ha az ember az utóbbiról beszél, akkor mindjárt előjönnek az első formulával, hogy azt adjusztálja , hogy azt a gyilkosokból állót favorizálja - tehát ő is komcsi, illetve komcsi bérenc

Pedig ez is más és az is más , másként élte meg a normál nem annyira politizáló halandó .. és szerintem ez volt a többség
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 16:13
Előzmény: #3217  Törölt felhasználó
#3234
baromira nem érdelnek a babérok meg hogy én hol állok , itt ott vagy amott középen lent vagy fent .. Egyszerűen ez a véleményem az egész cuccról . Hogy ki hogyan élt érzett a komcsi rendszerben , az a magánügye . ha ír róla ok, ha nem , akkor úgy is jó ...

user24 2009. 07. 16. 14:42
Előzmény: #3231  matgab
#3233
jogos, tiszta igazad van. megjegyzem, csak idéztem.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:41
Előzmény: #3231  matgab
#3232
oké rendben
matgab 2009. 07. 16. 14:38
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3231
néha kértem már, hogy ez a topik, ha lehet ne menjen át ilyen "chat"-elős stílusba....
köszi,
matgab 2009. 07. 16. 14:38
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3230
néha kértem már, hogy ez a topik, ha lehet ne menjen át ilyen "chat"-elős stílusba....
köszi,
user24 2009. 07. 16. 14:37
Előzmény: #3228  Kezdo001
#3229
:) kikre? hát akik most "rohadt zsidó meg szemét komcsi"-znak, természetesen.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:32
Előzmény: #3227  user24
#3228
kikre gondolsz?
amúgy szerinted mi az hogy jobb oldal meg baloldal meg szélső jobb pl?
user24 2009. 07. 16. 14:30
Előzmény: #3224  Kezdo001
#3227
hát majd a mostaniaknak is megérik a jelzője 5-10 év múlva.
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:29
Előzmény: #3225  Törölt felhasználó
#3226
és mindeközben a parlamentben jót röhögnek rajutnk, és zsebreteszik a nagy lóvét...
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:28
Előzmény: #3224  Kezdo001
#3225
a politika mindíg is egy jó érv lesz egy kiadós vitához :P

van két oldal (az egyszerűség kedvéért)
egyik oldal olvassa az ahoz közeli sajtót
másik oldal a másik sajtót

és mindketten eszeveszetten hírdetik az abban olvasottakat... természetesen egy kicsit mindkettőjüknek, egy kicsit egyiküknek sincs igaza...

és az ember elfáradt, jön a holnap és újrakezdik :P
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:25
Előzmény: #3223  user24
#3224
van ott minden, pi..csa meg rohadt zsidó meg szemét komcsi meg minden és mindezt van amikor kb 16 évesek írják
user24 2009. 07. 16. 14:20
Előzmény: #3222  Kezdo001
#3223
máshol is lehetne, de kimerül a komcsizós köpködésben.
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:16
Előzmény: #3221  user24
#3222
amúgy nem rossz ez a társaság itt a fórumon lehet értelmesen beszélgetni ritka az ilyen hely a cset egyszerűen észbontó pl a gyaloglón ott dühöngeni lehet max nem beszélgetni
user24 2009. 07. 16. 14:07
Előzmény: #3218  Kezdo001
#3221
nem. 60-ban születtem. de ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat, te csak a megszűrt mai törikönyvekből ismered azt az időt.
user24 2009. 07. 16. 14:06
Előzmény: #3217  Törölt felhasználó
#3220
ők meg a középen állók körében nem aratnak nagy sikert, nemde?
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:04
Előzmény: #3217  Törölt felhasználó
#3219
hát ez q..rva jó:)))))
Kezdo001 2009. 07. 16. 14:03
Előzmény: #3216  user24
#3218
miért te az 50-es években voltál gyerek?:)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:02
Előzmény: #3209  Törölt felhasználó
#3217
Te tonic

Ezzel a középenállós, egyenlőmércés dumáddal - gyanítom - nem fogsz nagy sikert aratni azok körében, akik fekete-fehérben, jóisten-sátánban tudnak és akarnak gondolkodni.
user24 2009. 07. 16. 14:00
Előzmény: #3200  Törölt felhasználó
#3216
honnan tudná? most magyarázza nekem milyen volt a gyerekkorom.
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 14:00
Előzmény: #3212  Kezdo001
#3215
igen , azért tudok róla többet . Akkor sem olvastam a népszabit, ma sem ... Én egyszerüen éltem , és nekem nagyon is megfelelt .. Tudnám indokolni is bőven és hosszan miért is .. Messze álltam a politikától , ugyanolyan messze , mint az a 9, 9 milliónyi . Aki kavart , az csak pár ember a milliónyiakhoz képest.. Mint ahogy ma is ugyanez van - csak most már mindenkinek szabad kavarni, ellenőrizetlenül, a demokrácia , a liberalizmus címszavai alatt ..
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:58
Előzmény: #3213  Törölt felhasználó
#3214
a filmben a hithű kommunisták, akik elbújtak 56-ban örvendeztek, mikor kádár és az oroszok megjöttek
(amúgy itt elég nehézkes beszélgetni, ezért nem értjük sokszor, hogy a másik mit is akar mondani)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:55
Előzmény: #3211  Törölt felhasználó
#3213
sajan a "napló gyerekeimnek" tapsai alá nem tették azt be , hogy az embereket oda "kivezényelték" tapsolni ... Hogy létezik az , hogy a forradalomban egy emberként tüntettek harcoltak , oszt pár hónap múlva meg ugyanezek önként tapsolnak a bevonuló ruszkiknak . Az egyik filmben a szabadságnak örülő tömeg van, oszt a másikban ugyanez a tömeg tapsol az elnyomóknak ... A filmeket is emberek csinálják - elismerésért- hol ennek - hol attól várva .. A komcsi érában más tipusú filmek készültek - fagyiért , ma megint más fimek készülnek ugyanúgy , agyanolyan fagyiért .. Csak most a mostaniak zene a szemnek , fülnek ... Akkor meg az volt baró az érzékszerveknek .. A fagyi az ami állandó ...
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:50
Előzmény: #3211  Törölt felhasználó
#3212
te is éltél abban az érában?:)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:48
Előzmény: #3208  Kezdo001
#3211
ja !! én nem a kommunizmusban hivőkről beszélek, hanem arról a legnagyobb többségről , akik éltek abban az érában , de nem voltak párttagok , vagy ha voltak is -azok valamilyen "szolgáltatás" miatt voltak . Lakás , telefon és előbbre lépés a munkahely ranglétráján- de korántsem elvhűek voltak , nem nyálazták otthon a Lenin összest.
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:47
Előzmény: #3209  Törölt felhasználó
#3210
én úgy tudom azok érdekből voltak párttagok az 50-es években talán még voltak hithű kommunisták akik megtapsolták az orosz tankokat 56-ban van egy film Napló Gyermekeimnek a címe asszem három részes abban ezt elég jól ábrázolják (pár hete volt a Duna tv-én)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:44
Előzmény: #3208  Kezdo001
#3209
ezt te csak úgy hiszed... A komcsi éra még nagyon is itt van ... Az összes 50 -60 évesek ugyanúgy itt vannak akik többet éltek abban érában , csak éppen nincsen hangjuk .
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:41
Előzmény: #3206  Törölt felhasználó
#3208
amúgy szerintem akik a kommunizmusban hittek már rég meghaltak vagy nincsenek a politikai életben
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:39
Előzmény: #3206  Törölt felhasználó
#3207
hidd el értem amit mondasz
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:38
Előzmény: #3203  Kezdo001
#3206
én az összesre értem, mert egy alomból valók .. Nem politikai alomra gondolok itt / bár van sok átfedés közöttük/ hanem arról a mórálról ami nincs bennük-és az összesben .

Ösztönös szexuális élet megy ebben az országban : akit meg tud, azt meg is keféli ... Mind prostituáltja valaminek, valakinek, valakiknek .. Nem változott semmi, sőt ! Még gusztustalanabb lett .. 30 évvel ezelött tudtam : ezek a kommunisták , és úgy is viselkedtek .

Ma , mindegyik mond magáról valamit, de egyiknek sem hiszem el ...
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:35
Előzmény: #3204  Törölt felhasználó
#3205
"hogy kinek a kommunistája , mert a mienké az nem annyira büdös... " ez jóóóóóóóóóóó:)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
nekem nem kommunistám:)
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:32
Előzmény: #3201  Kezdo001
#3204
nézd .. most szépíteni akarod Kunt a beszélőkéjével / én vastagon leszarom a száját / , vagy pedig az attól függ nálad is , hogy kinek a kommunistája , mert a mienké az nem annyira büdös...

szerintem nem a beszélőke szerint kell megítélni valakinek a munkásságát , mert akkor csak költőknek kellene politikusoknak, történészeknek lenniük ..

Azt azért én egy olyan helyen , arról a kórrol brámilyen szépen is nyájasan jól forgó nyelvvel előadva, tudván hogy abban távoli rokonom "ténykedett" nem is akármennyire bűnős módon a minimum az hogy arról a tv-ben nem állók neki szerepelni , mert hiszen gusztus is van a világon , ha már más nem is .... / ki beszél itt morálról ? Az már több évtizede , de a 20 év alatt is kiveszett /

Kezdo001 2009. 07. 16. 13:29
Előzmény: #3202  Törölt felhasználó
#3203
ha a fityiszre és a csatlósaikra gondolsz tudom én már nem hiszek nekik pedig 2002-ben hittem változnak az idők
remélem (fityisz) a rohamos ökológiai, gazdasági, társadalmi kihívásokra azért kitalálnak valami válság kezelő programot, mert különben végünk
Törölt felhasználó 2009. 07. 16. 13:23
Előzmény: #3199  Kezdo001
#3202
a vagyont mindenki lopja , lopta... függetlenül attól, hogy milyen beállítottságú az a politikus.. Az természetes /sajnos/ hogy a tűzhöz közelebb állók sokkal jobban hozzáférnek, hozzáfértek a vagyonhoz , így jóval nagyobbat markoltak is belőle.. De ez nem menti azokat , akik most jópár éve nemzetiesen melldöngetve mutogatnak rájuk , hiszen ők is szépen kötésig belenyúltak amikor lehetőségük adódott rá (és majd adódik rá ) -- Nekik is sorolhatnám az ügyeiket , de rendesen .
Kezdo001 2009. 07. 16. 13:21
Előzmény: #3200  Törölt felhasználó
#3201
igen tudom ezeket, mondjuk Kondorról, meg Bencsikről nem, de hogy most felvilágosítottál már róluk is
Kun szerintem jó beszélőkével megáldott történész és semmi túlzás nincs abban amit mondani szokott pl az ECHO-n

Topik gazda

matgab
4 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek