Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 14:12
Előzmény: #4578  perplexer
#4580
perplexer!

Idézet gazdagodó szavaiból:
"SZÁNALMAS dolog ez szerintem.
Egyetlen esetben, talán az első lakásnál úgy ahogy igazolható a hitel. "

Mielőtt véleményt alkotnál akármilyet is valakiról a beírásai alapján előtte a beírások figyelmes elolvasása nem hátrány.

"Ne ítélj elsőre. Ronda és finom"
megfigyelö 2006. 03. 15. 12:49
Előzmény: #4578  perplexer
#4579
perplexer
nem értetted a gunyt az irásomban.
erre akartam rámutatni hogy egy ekkora forintgyengülés kb tök mind1
perplexer 2006. 03. 15. 12:33
Előzmény: #4574  megfigyelö
#4578
Szia Megfigyelő és Gazdagodó! Én csak figyelek a háttérben és elgondolkodom azokon, amit beírnak! Igaz, hogy az én devizahitelem, amit 25 évesen kénytelen voltam felvenni a lakásomra, nőtt havi 4e forinttal, de csak nagyságrendileg: eddig a fizetésem 1/4-ét fizettem, most kicsit több...:) jól megszívtam, mi? Nevetve kifizetem, de ettől még veletek ellentétben nem tartom szánalmasnak azokat, akik kénytelenek felvenni hitelt és kockáztatni, mert anélkül semmi sem lenne nekik! A hozzászólásaitokból sok dolog kiderül számomra rólatok, és csak annyit szerettem volna leírni, hogy bár van réteg, akire igaz lehet a "vélemény", amit írtatok, de ettől még mindig szánalmasabbnak tartalak titeket, mint őket... Egy biztos: valószinűleg soha nem fogjátok megérteni, hogy miért...:-((
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 12:29
Előzmény: #4576  Törölt felhasználó
#4577
Még egy dolog:

Pont az OTP jött ki egy remek kis konstrukcióval a CHF alapú deviza lakáshitelekre. A konstrukció lényege: asszem 166 CHF/HUF-ra fedezett árfolyamú CHF alapú lakáshitelt ad. Fixálhatod az árfolyamkockázatod a CHF hiteledben - sztem ez remek.
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 12:14
Előzmény: #4574  megfigyelö
#4576
Készítetem egy EUR vs CHF vs. HUF hitelösszehasonlítást - mivel én is érdekelt vagyok.

Az összehasonlítás eredménye szerint 270 EUR/HUF az a küszöb árfolyam ami fölött nagyobb gáz van az eur hitelekkel. Az összehasonlítás szerint még mindig toronymagasan a CHF alapú deviza hitel a legelőnyösebb :o))
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 12:13
Előzmény: #4574  megfigyelö
#4575
Ez ismerettség kérdése más szóval belterjes dolog, ha nincs a hitelintézetnél ismerőse az embernek akkor nem tud hozzájutni földi halandó ilyen automobilhoz.

Ilyenkor nem szívesen válik meg az ember a cuccátol. Elvontatják a kocsit, tulaj nem adja oda a kulcsot hogy saját lábán mehessen az autó kicsit megkarcolják, stb.

Nem lenne rossz hozzájutni 1 ilyen formán megszerezhető jó kis "luxusautóhoz".
megfigyelö 2006. 03. 15. 12:07
Előzmény: #4572  Törölt felhasználó
#4574
igy van, a sok szánalmas devizahitel felvevö, most jol megszivták. fizethetnek az eddigi 50ezer forintos csekkjük helyett 55e forintot a forint gyengülés miatt (igaz hogy ez igy is alacsonyabb mint a forinthitelben a magasabb kamat miatt fizetnének, de akkor is jol megszivták mert legalább nem járnak annyira jol ahogy szerették volna) Igy majd vihetik vissza a luxusautokat amit majd a gazdag(od)ok majd kp-ért olcson megvesznek :)
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 11:56
Előzmény: #4572  Törölt felhasználó
#4573
Igen vannak ilyen emberek (kisebbség), de akikről gazdagodó beszélt azok a többség, kis pénzű emberek.
Sokan azért vesznek autót hitelre mert
1. nincs pénz,
2. a szomszédnak új van és ciki a régi autóval furikázni,
3. kihasználják az emberek hiszékenységét, a reklámokban, hirdetésekben az apró betűs szövegben van a turpisság amit nincs idő elolvasni mert olyan gyorsan eltűnik, vagy pedig "lustaságból" nem olvassa el az ember.

Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 11:40
Előzmény: #4570  Törölt felhasználó
#4572
a hitelekkel kapcsolatban csak annyit, hogy vannak bizonyos emberek(pl én) akik nem azért vesznek vmit hitelre mert nincs elég zs,hanem azért mert inkább kifizetnek évi 10-20% ot kamatra,a meglévő zs-t pedig úgy tudják forgatni(nem tőzsdén hanem vállalkozásban),hogy az éves hitelkamat mértékét havonta megkeresik.de ha ezen a pénzen cash re vennék egy autót,mit forgatnék?max a fejemet... hát ez van
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 10:56
#4571
hello mindenkinek! Azt hiszem tegnap előtt beszélgettünk és tettük fel a kérdést, hogy a betonút milyen munkákban vesz most részt! Mondtátok, hogy a múlt hétvégén 4 új szakaszt adták át, és ha csak egy a betonúté, akkor dölni fog a pénz. Nos, a betonut.hu-n utána néztem az aktuálisan folyó munkáknak. Javaslom nézze meg mindenki, és adjon információt arról, hogy azok kerültek-e átadásra! Köszönettel
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 10:17
Előzmény: #4569  Törölt felhasználó
#4570
Soha senkire nem szoktam haragudni,
de amugy te nem igazán értesz.
Én nem személyes élethelyzeteket kritizálok, hanem társadalmi magatartásformákat...
nevezetesen pl. azt (is) hogy miért hisszük azt hogy jól élünk ha az egésznek az alapja a hitel és az egész életre való eladósodás????
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 10:10
Előzmény: #4568  Törölt felhasználó
#4569
Ebben igazad van (az valóban szánalmas, ha valaki nem tudja fizetni, de annak is lehetnek olyan okai, amiről nem igazán tehet).
És ne haragudj, ha megbántottalak, igazán nem akartalak, csak egy vélemlnyt írtam a hozzászólásodról, ahogyan te véleményt írtál több millió magyar állampolgár cselekedetéről.
De mégegyszer mondom, abban igazad van: addig nyújtózkodjon mindenki amíg a takarója ér.
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 10:06
Előzmény: #4567  Törölt felhasználó
#4568
Igy is van....de szerintem szánalmasabbak azok az arcok akiktől visszaveszik a kocsit, elveszik a lakást mert nem tudják fizetni a hitelt, vagy azok a megnyúlt pof@k akik mostanában pl. magasabb összegű csekkeket kapnak...

A hitel, tőke, pénz, anyagi jólét túlhajszolás ilyen-olyan filozófiai-szociológiai-társadalmi-politikai és egyéb fejtegetésétől eltekintenék most és főleg ITT, elvégre ez éppenhogy egy gazdasági fórum.
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 09:52
Előzmény: #4566  Törölt felhasználó
#4567
gazdagodó!

A te véleményed is vélemény (ha szánalmas is).
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 09:17
Előzmény: #4565  Törölt felhasználó
#4566
így van Vissza Lenint és államosítsuk a bankokat megint!!!
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 08:59
Előzmény: #4564  Törölt felhasználó
#4565
Hát én is egyszerú ember vagyok, és a világ is egyszerű, de másképpen.
A hitel nem más, mint a jővőben megkeresett pénzednek a jelenértéke. Aki bízik saját magában és a képességeiben az be meri vállalni a hitel kockázatát. Persze vannak olyanok akik nem mérik fel a saját lehetőségeiket és túlvállalják magukat, de ettől még a hitel, mint eszköz nagyon pozítív dolog. Én inkább most vaszek házat, autót és utazok sokat amíg fiatal vagyok, majd a jővőben törlesztem a hiteleket. Persze láttam már 80 éves csávókat is FERRARIVAL, DE NEM NÉZTEK KI TÚL JÓL. Szerintem ez sokkal szánalmasabb, mint a hitel törlesztés.
A másik részről ha valamiről meg vagyok győződve, hogy jó lesz akkor miért ne csinálnám tőkeáttétellel. Ha viszont nem vagyok meggyőződve, akkor meg minek csinálni.
Még egy érdekesség kedves Gazdagodó szegény ember, ha megnézed a tőzsdei cégeket, akkor látod majd, hogy minimum 2-3-szoros, de néha még nagyobb a hitel kitettségük. De biztos ők csinálják rosszul......
Törölt felhasználó 2006. 03. 15. 08:11
#4564
Hát, én egy egyszerű ember vagyok, hiszek egy egyszerű világban.
Az elvem az ha van pénzed valamire akkor vedd meg, ha nincs akkor gyűjts rá.
A tőzsdén is van X forintom, abból simán , minden bonyolitás nélkül veszek részvényt, és azt jó esetben haszonnal eladom, ebből lesz a nyereségem.
Tőkeáttétel, hati, lombard hitel, és társaik?
MINEK?
De az élet más területei is ilyen egyszerűek.
HITEL?
MINEK?
RÖHÖGÖK A MARHÁKON AKIK PL. EGY FORINTGYENGÜLÉSKOR MAGASABB RÉSZLETET FIZETNEK!!!
Meg azokon a szánalmasakon akik luxusautót vesznek 10-20 év részletre, aztán 1 év után adják vissza a banknak...
SZÁNALMAS dolog ez szerintem.
Egyetlen esetben, talán az első lakásnál úgy ahogy igazolható a hitel.

Szóval emberek....mi a f@sznak bonyolitani a világot ezekkel a machinációkkal?
Adjatok-vegyetek-nyerjetek.Ennyi.
Éppen elég ha a betonut és társaik évekig tartó perei és huzavonái bekevernek.

Egyábként meg jó pogromot a mélymagyaroknak mára!
Törölt felhasználó 2006. 03. 14. 17:11
Előzmény: #4562  Törölt felhasználó
#4563
folyt.köv. csütörtökön. Jó ünneplést & pihenést mindenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 03. 14. 17:00
Előzmény: #4560  Törölt felhasználó
#4562
Maska. Maradjunk az OTP-nél. Van 1 millió pénzed de szeretnél jó sok OTP-t, mert bízol benne, veszel 1000db-ot, átkötteted hatin mert nincs 7.6millád. Ekkor lesz 1konti OTP-d (ami = 1000db OTP), és 800ezer pénzed elmegy a letétre, marad 200.
Na most, ha innen felmegy az OTP 8000-re, akkor kerestél 400ezret, jó nagy királyság van. Ha viszont lement 7200-re, akkor buktál 400ezret (határidőn minden nap végén elszámolják a nyerőt/bukót!!). Viszont csak 200ezer szabad pénzed van. Na ekkor van a szopás. Kényszerzárják a pozidat és levonják belőle a bukót.
Ezért feleződött ősszel le a Flax. Sok kicsinek volt hatin átkötve. Elkezdett esni, aztán jöttek a kényszereladások.
Törölt felhasználó 2006. 03. 14. 16:54
Előzmény: #4560  Törölt felhasználó
#4561
és visszahúzták 1498-ra

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek