Topiknyitó: dunacorp1 2004. 07. 29. 12:10

Pannonflax  

Tud valaki arról valamit, hogy a Pannonlfax perben állna a Betonútépítő Rt-vel? Valami közelgő tárgyalásról hallottam egy pletykát...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 11:03
Előzmény: #3237  Törölt felhasználó
#3240
Momentum, én a perre vettem. Egyáltalán nem érdekel, hogy egyébként is alulértékelt, mint ahogy korábban sem érdekelt, hogy szintén alulértékelt volt.
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 10:15
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3239
Szerintetek miért írt a fórumba a Betonútépítő?
Az OK, hogy elismerik a per elvesztését. De miért fényezik magukat?

Egébként térdre borulok előttük, ha gyorsan fizetnek..... :))))
Törölt felhasználó 2006. 02. 12. 08:17
Előzmény: #3237  Törölt felhasználó
#3238
Figyeljetek kedden :))))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 02. 11. 22:54
Előzmény: #3234  Törölt felhasználó
#3237
penznyelo,
sok doglodo és erősen veszteséges cég papírjai forognak könyvérték alatt ami azt jelenti, hogy a befektetők a jövőben is veszteséget várnak cégtől bla bla bla. Az, hogy egy jól működő cég papírjai könyvérték alatt forognak az egyet jelent -> lehetőséget !!!
(pl: Brau évekig 3200-3500 között forgott stabilan alacsony P/BV, P/E és stabil EPS és osztalék mellett!!!!). Mindez addig lehet így amíg meg nem jelenik egy számolni tudó tőkeerős valueinvestor!!!

"Elbilleghet még 1300 és 1800 között akárhol, de ennek a storynak vége"
ezt a kijelentést pedig egy hozzád hasonló régi motorostól egyszerűen csak butaságnak vagy nyegleségnek tartom. (nem a személy hanem csak a kijelentés hibás!!!).
Ha majd úgy gondolod, hogy túlértékelt szólj és segítek majd beshortolni!

boavista,

szerintem a gyorsjelentés most nem annyira számít!
üdv

boavista 2006. 02. 11. 12:52
#3236
Igazad van monumentrader, teljes mertekben egyetertek veled. A papirban meg joval tobb is van. Igen keves ceg all ilyen jol
mint a flax, akar a peren kivul is. Rovidtavon lehet hogy itt megall a realizalasok miatt, de
kozeptavon szerintem el fogja erni a 2000-t.
Ezt mar rogton alatamaszthatja a keddi gyorsjelentes is egy jo eredmennyel!
Törölt felhasználó 2006. 02. 11. 12:44
Előzmény: #3234  Törölt felhasználó
#3235
target 2500-3000HUF
Azért nem árt tudni azt sem, hogy a tőzsdén csak 960.000db forog, melyből 500.000db-t valaki már megszerzett, márpedig további vételek esetén könnyen meglehet a 3000HUF-ot. Én erre számítok, amikor 1300-on az eladás helyett inkább rávettem.
Törölt felhasználó 2006. 02. 11. 12:22
Előzmény: #3232  Törölt felhasználó
#3234
Momentumtrader. Nem tudom, min csodálkozol, több papper is könyvérték alatt forog. Nyereséges cégeknél is előfordul ez, akár hosszabb távon is (a Flax is 400-on forgott évekig, pedig már akkor is 1000 feletti könyvértéke volt!).
"Ez a tipikus példája a kishitűségnek! Ezért..."
Ez szép szöveg. A tőzsde nem a hitről szól, a piaccal kár vitatkozni, tudjuk, hogy a Flaxot önmagában hogyan értékeli, tudjuk a pert. Elbilleghet még 1300 és 1800 között akárhol, de ennek a storynak vége.
prfecó 2006. 02. 11. 12:00
#3233
Elmesélek egy történetet , amely vagy igaz vagy nem.
Volt egy cég , nem nagy az állam felé 28 milliárddal tartozik , a különböző magyar bankok felé kb ugyanannyival. Vezetője keménykedeett , de saját pénzéből sajnált 500 milliót betenni + ingatlanait fedezet alá tenni , mert Ő a nagy Ő.
Egy kis névnélküli nulla 18 millió forint 6 hónapja lejárt követelése miatt felszámítási eljárást inditott.Nagy Ő lesöpörte az eljárást és láss csodát , kiderülrt a monstrum 6 hónapja kb. fizetésképtelen , dse 5.000 embernek ad munkát. Szerintetek csődbe fog menni?
Az állam adott ujabb 5 milliárdot különböző csatornákon, a bankok csendben átütemezték a hgiteleket?
Lerhet találgatni?. Én azt tudom a felszámitási eljárást megínditó cég megkapta a lét + kamatos kamatokat + összes költséget . Ja , A Trans dolgozói karácsonyi prémiumából pont telt kb 20 millióra, röhej.
Hát ez a magyar gazdaság , itt nincs érdekösszefonodás bankok és cégek, magánszemélyek és pártok között.

Azért a Betonut épitő ellen pl. inkasszót is be lehet nyujtani jogerős bíróságiítélet alapján, szvsz., ha akar a nyertes fél.
Törölt felhasználó 2006. 02. 11. 10:32
Előzmény: #3230  oszlopos
#3232
oszlopos,
szerintem mega emelkedés jöhet, mert:
- a cég most még mindig "csak" könyvértéken forog!!!!! P/BV=1 (úgy, hogy stabil a gazdálkodása!!!!!!!!)
- ha mondjuk csinált volna egy 200 millás eredményt akkor is simán felhúzták volna 1000-1200-ig.
- most, hogy 2,8 mrd + kamatok kb 4,5 mrd van kilátásban már drága? Így már nem kell?
Inkább az 5 millás eredményt produkáló kb 0 könyvértékű Humet a nyerő? Ez a tipikus példája a kishitűségnek! Ezért nem nyer a spekulánsok többsége, mert a jót eldobja a kakához pedig a végtelenségig ragaszkodik.
A pflaxban van kb 3,3+ 4,4= 7,7 mrd,kb 2,2 millió részvényre, ami 3500 Ft/ részvény, ennek most kb 40%-án forog a papír,
míg korábban per és mondjuk ki kilátások nélkül 700/1500 azaz kb a kalkulálható érték 50%-án forgott a papír.
Tehát minnél jobb annál olcsóbb, ezért egyre többet kell venni belőle.

Törölt felhasználó 2006. 02. 11. 10:22
Előzmény: #3230  oszlopos
#3231
A tisztázás végett: A pert ez ellen a cég ellen nyerte meg a Konflax, nem Kiskundorozsmai Gipsz Jakab egyéni vállalkozó ellen.

Betonút Szolgáltató és Építõ Zártkörûen Mûködõ Részvénytársaság az ország legnagyobb múlttal és tapasztalattal rendelkezõ építõipari vállalkozása, amely kizárólagosan hazai tulajdonban van. Bár az 1950-ben alapított Betonútépítõ Vállalattól hosszú út vezetett a mai korszerû, holding felépítésû részvénytársaságig, az eltelt több mint fél évszázadot mégis a technikai és szakmai fejlõdés, valamint a folyamatos profilbõvülés jellemezte. Így az egykor a háborús újjáépítésre alapított vállalat kezdeti út-, vasút és repülõtér építési feladatkörébõl kiindulva a mai Betonút Zrt. tevékenysége az építõipar szinte minden területét magába foglalja.

Ennek köszönhetõen ma már kevés olyan pontja van Magyarországnak, ahol ne lehetne találni utat, vasutat, repülõteret vagy valamilyen magasépítési, esetleg környezetvédelmi beruházást, amit a Betonút Zrt. épített. Hazánk törzsúthálózatának jelentõs része, az eddig megépült autópályáknak több mint fele, de az utóbbi idõszak számtalan víz-, csatorna- és magasépítési munkálata is mind-mind társaságunk szerteágazó tevékenységének egy-egy szelete.

A Betonút Zrt. azonban nem csak tevékenységével, vagy éppen annak végeredményével, hanem szervezetével is jelen van az ország minden részében. A budapesti központ mellett négy területi igazgatóság és tizenegy különbözõ profilú leányvállalat teszi azt lehetõvé, hogy az elvállalt építészeti feladatok elvégzéséhez a megfelelõ kivitelezõi kapacitás mindig, mindenhol rendelkezésre álljon.

A korszerû szervezeti felépítés, a felkészült és nagy tapasztalatokkal rendelkezõ szakemberek, valamint a rugalmasan mozgósítható technikai háttér mellett a Betonút Zrt. tevékenységeiben a fõ hangsúlyt mindig a minõségi kivitelezésre helyezte, és teszi ezt a jövõben is. Ennek köszönhetõen a társaság két alkalommal "Építészeti nívódíjat" kapott, de az elmúlt évek magasépítési alkotásaival is többször elnyerte a Magyar Minõség Háza díjat.

A kivitelezés megfelelõ minõségének folyamatos fenntartását, és egyidejûleg a környezet védelmét a cég vezetésének elkötelezettsége, valamint az MSZ EN ISO 9001:2001, és az MSZ EN ISO 14001:2005 szabványok szerint kialakított, bevezetett és mûködtetett minõségirányítási és környezetközpontú integrált irányítási rendszer biztosítja.

Kérjük, tekintse meg honlapunkat, és ismerkedjen meg részletesen referenciáinkkal, valamint jelenleg is folyamatban lévõ tevékenységeinkkel! Ismerje meg azt a Betonút Zrt-ben rejlõ alkotóerõt, melynek eredményeként utak, hidak és épületek nõnek ki a földbõl és válnak környezetünk szerves részévé!
www.betonut.hu
oszlopos 2006. 02. 11. 09:44
Előzmény: #3229  Törölt felhasználó
#3230
momentumtrader: nem hinném, hogy lesz folytatása a pernek. Ennyit kapnak, a pernek vége, a költséget után marad mondjuk 4yard. Emlékeztetlek rá, hogy a leronygyolódott Nemzetközi Betonútépítőt egy ciprusi offshore cég vette meg 800 milláért...hogy aztán azt kifizették-e nem tudom. Szóval ennek a storynak vége. A betonút ott b*szta el, hogy ezért a 4yardért fel is vásárolhatta volna a Pflaxot, de hát ez van. A nagy kérdés, mi lesz a pénzzel. Ha mind kifizetnék osztalékba, az 2000 ft-adó, azaz 1500 Ft...nem véletlen a speki csapat 1500-on adott. Aki viszont hosszabb távon gondolkodik, tarthatja szerintem. Pénzt pénzzel lehet keresni, most lesz a cégnek pénze. Az viszont teljesen igaz, hogy 1500-tól 2000-ig már nem akkora történet, 30%, a Humetben ha elindul a történet megint, másfél nap alatt megvan...vagy econetben. Én mindenesetre azt láttam, hogy gyenge kezekből erősbe ment át a részvény, és ez biztató....
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 23:43
#3229
sajáttőke/részvény 1500 Ft.
perérték/részvény kb 2000 Ft.
EPS min +/- 0
további perek várhatóak hiszen a választott bíróságon le kell perkálni a per összegének x százalékát, tehát ez a per csak próbaper volt ezután jöhet még egy pár! (nem vicc szakvélemény)
A részvény elméleti értéke 3500- 10000 Ft lehet!!!!
A 2,8 mrd +kamat 50% valószínűségel is 1000 Ft. Tehát a tőzsdén 1700-2500 közötti ár is elképzelhető (szerintem)
A legvalószínűbb ellenben egy 2-3 héten belüli ajánlattétel valamelyik tulaj vagy éppen a Betonút Rt részéről (további perek elkerülése végett ez lenne a legésszerűbb!!!
Az ajánlati ár a jelenlegi infók birtokában minimum 2000-2500 kell hogy legyen ahoz hogy a részvényesek eladják a pappert.Ezért innen jöhet az Überbika!
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 21:13
#3228
Az átkötések miatt én úgy gondolom,hogy az equiloron keresztül az ertse adott megbízást 1400-ig,hogy miért azt már rátok bízom...
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 19:27
Előzmény: #3226  oszlopos
#3227
Hát én tuti nem fogok síni, ha 1800-ig megy valamikor akkor is alig hagytam ki valamit, ezt innentől már lehet, hogy mással is megkeresni, a lényeg már megvolt.
oszlopos 2006. 02. 10. 17:10
Előzmény: #3225  Törölt felhasználó
#3226
lesz itt még sírás...aki ma adott, az holnap sírni fog...az egyik kedvenc mondásom:)) de nem az enyém, egy ismerõsömé...
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 16:47
Előzmény: #3224  Törölt felhasználó
#3225
mennék én oda is, ha másért nem tankolni, de túl messze van innen, nem éri meg:-((
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 16:39
Előzmény: #3223  Törölt felhasználó
#3224
Nagy az arcod, szerintem ukrajnába mész hitelből
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 16:38
#3223
Esetleg hawaii vagy tahiti?
na, jó hétvégét én mentem az utazási irodába:-))))))))))))))))))))))))
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 16:31
Előzmény: #3221  Törölt felhasználó
#3222
1.) van benne egyertelműen vki aki 1400ig megbizast adott
2.) vmit tudhat vagy reszletesebben elemezte

nem varok nagy esest lefele...lesz ez meg 1800 jövő héten....na csa megyek sielni szerdaig...
Törölt felhasználó 2006. 02. 10. 16:27
Előzmény: #3220  Törölt felhasználó
#3221
1400-ig kiszedik mindig ez egyertelmű...megbizast sejtek benne

Topik gazda

dunacorp1
5 4 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek