Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Gatto 2011. 12. 20. 22:20
Előzmény: #65934  Sigorszky
#65940
Azért nem csak. A hosszú távon gondolkodók sem erre készültek azért azt be lehet vallani. Csak arról van szó, hogy ne a sajátrészvényeiket dédelgessék, meg rózsaszín ködöket permetezzenek, hanem csainálják azt amihez értenek már: fúrjanak minél több kutat és pörögjenek, és akkor a befektetők le vannak tojva :) -akkor úgysem az a lényeg, hanem az hogy ezek a projektek tényleg hasznosak az egész ország számára, cak nem ilyen kis léptékben. Erről persze már a kormányzat is tehet, hogy egykulcsos szja-ra szórta el a pénzt ami semmi de semmi hasznot nem hozott. Ez elég baj sajnos, pedig milyen szépen megfogalmazták azt a hét pontot a Széchenyi tervben: tudjátok geotermia meg mezőgazdaság meg minden... csak azok hosszú időt igényelnének, de túl sok politikai hasznot akartak túl rövid távon és túl kis munkával markolni de még csak nem is jött össze. Igazából ne is a cég a hibás talán, a kormányzat inkább.. Forintgyengülés, a növekedés leállása, Széchenyi tervre nincs pénz pedig elköltöttünk 2500 milliárd forintot aminek semmi de semmi haszna nem volt.. Ezt még maga Orbán sem így tervezte.
gold66 2011. 12. 20. 22:01
Előzmény: #65937  Törölt felhasználó
#65939
Tényleg látható, és tapasztalható, hogy a papír jelenleg teljesen független a buxtól . ( Valószínű túlértékelt a jelen árszinten, PU nélkül kevés az érték a cégben, és csak az ígéreteket és a pozitív jövőt már nem lehet eladni............., sajnos...nem akarnak a befektetők még éveket várni az eredményre ..... )

Kétségtelen, hogy lesz majd benne rally, vagy felpattanás, de mi van akkor ha jóval alacsonyabb szintről indúl majd ( és a jelenlegi árszinten a sok bennragadt miatt nem fog tovább menni ..... ), szóval félő hogy itt majd elakad az emelkedés .......

Szóval, csak óvatosan szerintem az optimizmussal -:(
balta
balta 2011. 12. 20. 21:47
Előzmény: #65937  Törölt felhasználó
#65938
Helyzetjelentés a Dél-Alföldről: link
Itt nincs jelen a PannErgy, az egyetlen megcélzótt PE-s projekt talán Tótkomlós a régióban. De a problémák hasonlók.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 21:01
Előzmény: #65933  gold66
#65937
Amúgy szerintem ha nem lenne SRV-és még pozitív hír is lenne a papír számára.

Csak nehogy az legyen, ha lesz egy nagy szakadás a tőkepiacokon, akkor induljon meg a Panny felfelé!
Mint már tapasztaltuk teljesen függetlenedni tud a BUX-tól!

Ám a közkézhányad közben csak apad, hisz SRV-vel csak masszív kezekbe kerül a papír!

Ám ha netán jön valami jó hír akkor itt lehetnek még árfolyamdinamikai meglepetések, ami még a shortosokat is ki fogja csavarni a gatyájukból!

Szóval a remegő kezűektől a biztos kezekbe megy a papír:-)

Szóval én csak csipegetem, a remegő kezűek pedig csak adogassák csak szépen el, adjátok csak szépen, csak ügyesen:-)
Én hosszútávra porszívózok, ha lemegy 400-ra az sem érdekel!
Ody_Mnadrell 2011. 12. 20. 20:57
Előzmény: #65935  Törölt felhasználó
#65936
Már bocsánat, de hol van az írásomban lila köd? :) Én feltételes módot használtam, ami ugye nem egyenlő a hurráoptimizmussal.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 20:52
Előzmény: #65930  Ody_Mnadrell
#65935
ha nem veszik az is jó lehet, ha veszik az is :) ez bizony már szerelem ha valaki mindenben csak a szépet és jót látja :) a szerelmes ember márpedig nem hoz objektív és jó döntéseket....
Már bocsánat, hogy ezt mondom de nekem már felszállt a lila köd és hihetetlen mennyire máshogy tudja értékelni az ember ugyanazt...sokkal reálisabban, és utólag látja csak azt h a volt szerelme tárgya nem is olyan szép és tökéletes :) és már nem gyárt mindenféle elméleteket h ez meg az a hír most éppen miért jó, mikor egy kívülállónak nyilvánvaló, hogy nem jó...
Bocsánat, hogy ezt írom csak tanácsolni szeretném mindenkinek h néha erőltetni kell az objektív gondolkodást h a nagy buktákat elkerüljük...
Sigorszky 2011. 12. 20. 20:42
Előzmény: #65932  Gatto
#65934
"...szép gondolatokkal felültetni egy rakás befektetőt akik egy nemesebb cél szépreményűnek beállított jövőjébe akarnak fektetni - hát az nem szép dolog."
Itt csupán egy csomó kapzsi, hirtelen busás hasznot bezsebelni kívánó spex járt rosszul, amennyiben beragadt. A hosszú távon gondolkodó valódi befektetők meg szép nyugodtan tartják, az okosabbak meg veszegetik, ha van még zséjük. Ennyi.
gold66 2011. 12. 20. 20:37
Előzmény: #65921  Ody_Mnadrell
#65933
Ja, amíg nem csitulnak a dolgok, tényleg nagy lutri itt belevenni ........
Ha egy ilyen optimista napon mint a mai csak ennyire tellett, mi fog történni pár nap ( hét ) múlva mikor lefordulnak a nemzetközi piacok, és újra gondolkozás nélkül adni fognak mindent ........
Na, akkor lesznek jobb vételi lehetőségek, a mostanitól sokkal jobb árfolyamon .......( és azok is csak hosszú távra !!!!!!!!! )
Gatto 2011. 12. 20. 20:31
Előzmény: #65926  Törölt felhasználó
#65932
Csak azt mondom hogy gyorsítani kell, ami főleg a fúrásokra vonatkozik, mert ilyen tempóban nem lesz semmi belőle. Akkor megint optimista leszek, ha lesz rá okom. De mivel 920 óta írogatom, hogy lefele fog menni, ezért eddig (sajnos) bejött.
Nem is lenne jobb dolog, mint tucatnyi településen geotermiával fűteni, így függetlenebbek lennénk a gáztól, az energia szó szerint szinte ingyen lenne.. de ezekkel a szép gondolatokkal felültetni egy rakás befektetőt akik egy nemesebb cél szépreményűnek beállított jövőjébe akarnak fektetni - hát az nem szép dolog.
Mangapane 2011. 12. 20. 20:23
Előzmény: #65929  Törölt felhasználó
#65931
Igen, de azt azért nem szabad elfelejteni, hogy a Hölgyek, Urak közben nem ülnek keresztbe tett kézzel, hanem dolgoznak, és egy pozitív bejelentés hatására megfordul a kocka.

Ody_Mnadrell 2011. 12. 20. 20:20
Előzmény: #65927  Törölt felhasználó
#65930
Ma úgy látszik nem támasztották. Aki meg beállt eladásra az megszívta. Mondjuk nem tudom ki adja folyamatosan ezen a szinten? az, hogy ma nem vették (legalább is erről nincs hír) az jelenthet jót is.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 19:51
Előzmény: #65928  Mangapane
#65929
Alapjában én a Pannyval kapcsolatban optimista vagyok, ám az SRV-zésen kívül most nincs vevő a papírnál, csak egy két kisböfi!

Úgy gondolom, hogy ez a rendkívül nyomott árfolyam most jó, hogy van, hisz a remegő kezűeket kirázza ebből a papírból, a hosszútávú cégben fundásan bízó emberek pedig kitartanak!

Pár százasával én is hígítom a pakkomat, de még úgy érzem, hogy az elkövetkező napokban igen érdekes árfolyamok alakulhatnak ki, nevezetesen jóval nagyobb napi volatilitás és erősebb leszúrások is előfurdulhatnak, hisz nincs vevő!
Egy két nagyobb eladással pedig egy két speki meg fogja próbálni kihúzni a szőnyeget a papír alól, így a stop szinteket aktiválhatják, mely árfolyam pszichológiának következtében nagyobb eladást generálhatnak ezzel!

ÁMMMMM!!! lehet, hogy ebből kifolyólag jóval agresszívebb visszapattanás is előfordulhat a papírban!

Szóval szerintem izgalmas napok következhetnek a Panny életében, melynek köszönhetően a spekik is rászállhatnak a papírra!

Így kiderülhet, hogy ténylegesen milyen graft van a papírban!
Mangapane 2011. 12. 20. 19:42
#65928
Nem értem az Urakat. Miért pesszimisták?

Amúgy, ha nem hisznek a sztorinak, akkor miért kárognak itt, vagy hisznek benne, vagy nem.

Ha nem hisznek benne el kell adni és nem kell írogatni, riogatni a többieket.

Az elmúlt 4 hónapban volt két kisbef. találkozó, ott miért nem tették fel a kérdéseket? Én elmentem és megkaptam az infókat amiket akartam.

FŐTÁV projekt: emlékezetem szerint a közel 2 éves a téma, a jelenlegi FŐTÁV vezér. ül a babérjain és nem csinál semmit, illetve a Fővárosból érkező utasításokat végzi csak el. Tarlósnak meg most a BKV-Fidesz témával van baja.

Miskolc: az utolsó hír az volt, hogy sikerült a visszasajtoló kút fúrása. Még két kút van, de közben Bokorovics megmondta a bef.talin, hogy Miskolc-kút közötti csővezeték munkálatai folynak.

Synergon: a Q3 nem volt olyan rossz, mint az előző. Az új vezetés állítólag úgy megszorított, hogy már idén jelentős lehet a megtakarítás. Jahh, és ehhez jön hozzá, hogy külföldre tartanak.
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 19:34
#65927
Inkább a cég fundamentális megtámasztására kellene nagyobb koncentrációt fordítani, nem arra szórni a lóvét, hogy itt támasszák az árfolyamot!

Ha teljesen abbahagynának az SRV-zéssel és inkább egy másik fúrási projektbe is belefognának, vagy netán vennének még egy fúrót, nagyobb eséllyel indulna el az árfolyam felfel!

Szóval fúrni Pannykám, mint SRV-zni!
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 18:42
Előzmény: #65922  Gatto
#65926
Legnagyobb felbeszélőből a legnagyobb lebeszélő. Szép kis fórumos karrier... ))
Törölt felhasználó 2011. 12. 20. 18:41
Előzmény: #65922  Gatto
#65925
Tavalyi rali alatt még a 10k-s árfolyamokat lökted. :))

Ahogy annak, úgy ennek sincs semmi hitelessége.
Ody_Mnadrell 2011. 12. 20. 18:23
Előzmény: #65923  Gatto
#65924
A FŐTÁV projektet ha elnyerik is, ilyen tempó mellett nem sokra mennek vele.
Gatto 2011. 12. 20. 18:11
Előzmény: #65922  Gatto
#65923
Fúrások kellenek.. nem tudom mikor látják ezt be.. idén volt 2 db ez még a konzervatív várakozásaikhoz képest is nagyon kevés. Gyorsítani kéne, a tőzsdézgetés itt már nme nyerő :)
Gatto 2011. 12. 20. 18:04
Előzmény: #65917  Törölt felhasználó
#65922
Erre voltak jók a vezetőség srv vásárlásai.... vettek-vettek nagyobb tételekben, mikor senki semmit nem lát a cégben, viszont megadrák a kiszállás lehetőségét, és emiatt lendületbe jöttek az eladók. Na persze hogy vételek nélkül mi lett volna azt nehéz megmondani, idővel lehet akkor is beesik. Jelenleg ne mér többet a cég 3-4-500 forintnál, de minden erősen függ, hogy mit hiszünk még el a sztoriból....
Csúnyán kitömték magukat, de hát ez hosszú távú befektetés. De hosszú távon pont olyan lesz, mint a Synergon, ha így folytatják és alig csinálnak valamit... ha nem vették volna meg azt a fúrót, akkor még az is felmerülne bennem, hogy az egyetlen geotermiai céljuk már csak miskolc befejezése.. habár igaz nem így tervezték, mert a befektetőikel együtt állami támogatásokat vártak, mindenesetre valamiféle kényszerpályán vannak, mert annyi pénz ment már bele, hogy itt már nem lehet visszafordulni.
A bizalmat az hozná meg szerintem max., ha több termelőkutat fúrnának egyszerre és akkor gyorsan eldőlne minden, nem eszkalálódna ez a Pannergy helyzet.
Ody_Mnadrell 2011. 12. 20. 17:49
Előzmény: #65920  Törölt felhasználó
#65921
Szerintem érdemes várni még a vételekkel. Még jó pár hónapig. :) Most nagyobb lutri mint valaha.

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek