Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 03. 05. 01:00

PANNERGY  

Közkívánatra.....
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:25
Előzmény: #40538  epa
#40540
szerintem egyelőre bullish hammer,hétfőn kiderül, h. meg lesz-e erősítve!

Jó hétvégét!
Ha van valami, jelentkezem!
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:20
Előzmény: #40536  Törölt felhasználó
#40539
Remélem, a történet nem igaz, és nem kell senkitől bocsánatot kérnem, de nem gondoltam, hogy ma még lesz okom egy jót nevetni is. Ez a történet kurvajó! :-) Köszi!
epa 2010. 10. 22. 17:19
Előzmény: #40537  Törölt felhasználó
#40538
sajna meg mindig nem az
ezt talaltam rola:
A piacon eső trendnek kell lennie a pozitív fordulót hozó
átölelő alakzat megjelenésekor, illetve egyértelműen
emelkedő trendben kell megjelennie az esést előrevetítő
átölelő alakzatnak
oldalazó piacon megjelenve az alakzatnak nincsen
semmilyen hatása

este felrakom, hogy mit gondolok, kepileg is. De az itt emlitett atolelo formak csak ket gyertyabol allnak. Nem tudom akkor hogy ami most nekunk jutott az mi.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:12
Előzmény: #40532  epa
#40537

Erre gondolsz?

(#40393)

link

12. oldal alja

Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:12
#40536
Bocsi, de ezt most olvastam. Talán illik is a mai napra :
"A szakmámat illetően kőműves vagyok. A baleset napján egyedül dolgoztam egy új hatemeletes épület tetején. A munkát befejezve észrevettem, hogy maradt még pár tégla, amelynek súlya a későbbi mérés szerint száztíz kiló volt. Mivel nem akartam kézben lecipelni, elhatároztam, hogy az épület oldalához erősített hatodik emeleti csigán egy hordóban leengedem őket.
Lent, a földszinten rögzítettem a kötelet, visszamentem a tetőre, behúztam a hordót és beleraktam a téglát. Ezután lementem, kioldoztam a kötelet és erősen megmarkoltam, hogy szép lassan leengedjem a száztíz kilónyi téglát.
Mint a baleseti jegyzőkönyvből kiderül, én csak hatvanhárom kiló vagyok. Meglepetésemben, hogy ilyen gyorsan fölránt a súly, elfelejtettem elengedni a kötelet és gyorsan repültem fölfelé a fal mentén.
A harmadik emelet táján találkoztam az ugyanolyan sebességgel lefelé tartó hordóval. Ez magyarázza a baleseti formanyomtatvány 3. részében szerepeltetett koponyatörést, kulcscsonttörést és kisebb zúzódásokat.
Az ütközéstől nemigen lassultam le és csak akkor álltam meg, maikor a jobb kezem újjai két izületnyi mélységben beszorultak a csigába, ahogy az említett jegyzőkönyv 2. bekezdésében leírtam. Szerencsére ekkor már visszanyertem a lélekjelenlétemet és a rendkívül erős fájdalom ellenére is képes voltam kapaszkodni a kötélbe.
Nagyjából ugyanakkor ért földet a téglákkal teli hordó és kiszakadt a feneke. Maga a hordó a téglák nélkül körülbelül 22 kg, és itt újra felhívnám szíves figyelmét a testsúlyomra. Mint bizonyára sejti, gyors ütemben elindultam lefelé a fal mentén. A harmadik emelet magasságában találkoztam a fölfelé tartó hordóval. Ez magyarázza a két törött bokát, a kitört fogakat, valamint a lábamon és az altestemen található horzsolásokat.
Ezzel egyébként kissé jobbra fordult a helyzetem, mert a hordóval történt találkozás némiképp lelassított, ezért a téglákra zuhanva nem szenvedtem olyan súlyos sérüléseket és csak három csigolyám törött el.
Sajnálattal jelentem, hogy ahogy a fájdalomtól mozdulni sem tudv hevertem ott a téglákon, és észrevettem a fejem fölött hat emelet magasan függő hordót, megint elvesztettem az önuralmamat és a hidegvéremet és elengedtem a kötelet... "
epa 2010. 10. 22. 17:09
Előzmény: #40533  Törölt felhasználó
#40535
sajna nincs koztuk, de keresem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:06
Előzmény: #40533  Törölt felhasználó
#40534
bullish hammer?
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:03
Előzmény: #40532  epa
#40533
link

Melyikre gondolsz?
epa 2010. 10. 22. 17:02
Előzmény: #40526  epa
#40532
egy kerdes
megneztem a napos chartot.
van egy jellegzetes tozsdei alakzat, tobb napon at alakul ki es atolelo alkzatnak is hivjak: egy hullocsillag - barmilyen szinu marubozu - kalapacs. (vagy pont forditva).

nem ismeri valaki? amennyire en tudom eros fordito jelnek tartjak, de eleg ritka alakzat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 17:01
Előzmény: #40527  Törölt felhasználó
#40531
Ezt majd ha törvényben megszavazzák, akkor lehet vételekre használni, mert a "valószínűleg" még kevés.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:59
Előzmény: #40525  Törölt felhasználó
#40530
Alulteljesítés mondjuk attól is lehet, hogy pár milliárddal kevesebb pénz fog befolyni a részvénypiacba a nyugdíjpénztárak által jövő hónaptól. Ez mondjuk biztos, nem úgy mint a többi (egyelőre) pletyka.
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:58
Előzmény: #40523  epa
#40529
gombát/LSD próbáld ki!
nagy segítségedre lesz az alakzatok azonosításában!:-))

Ki tudja lehet, h iskolát alapítanál: epaizmus!

Szerintem látni fogjuk még a 975-öt, attől függetlenül az irány minden eddiginél határozottabban fel! (ez csak szvsz, nem vételi ajánlás)
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:58
Előzmény: #40527  Törölt felhasználó
#40528
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:57
#40527
"A kormány átvenné a részvényeket?

A Portfolio információi szerint a magánnyugdíjpénztári rendszer átalakítása során a kormány szeretné elkerülni, hogy nagyfokú, időben koncentrált eladói nyomás alakuljon ki a magyar részvénypiacon. Ezt valószínűleg úgy érnék el, hogy nem készpénzben kérné a magánnyugdíjpénztáraktól az állami rendszerbe átlépők utáni vagyonrészt, hanem az értékpapírokat átvenné tőlük és majd időben elnyújtva, például 1-2 év alatt kerülne sor a szükségesnek tartott részvények eladására."
epa 2010. 10. 22. 16:57
Előzmény: #40525  Törölt felhasználó
#40526
kosz
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:54
Előzmény: #40523  epa
#40525
mai tőzsdei mozgásokban vélhetően csak mérsékelt szerepük van a nyugdíjpénztáraknak, emellett a tőzsdei pszichológia vonatkozásában nem lenne meglepő, ha más befektetők tekintetében önbeteljesítő jóslattá vált volna ez a vízió.

A Tőzsdefórum annak kapcsán kérdezte az Equilor vezető elemzőjét, hogy a piacon elterjedt pletykák szerint azért borult pirosba a magyar parkett, mert a magánnyugdíjpénztárak megkezdték a kezükben lévő több százmilliárdos részvényállomány kitárazását.

Lehet realitása annak a vélekedésnek, hogy a magánpénztárak már ott állnak a részvények eladói oldalán - mondta Kuti Ákos, hozzátéve: ha a közeli jövőben sokan visszalépnek majd a magánnyugdíjpénztárakból az állami pillérbe, akkor a részvényportfóliókat is fel kell számolni, hogy így kialakuló pénzigényt kielégítsék. Márpedig ez erre való felkészülést időben el kell kezdeni, hiszen a magyar piacon még a blue chipek likviditása is relatíve korlátozottnak mondható, s különösen igaz ez az úgynevezett kispapírokra.

Más kérdés, hogy egyfajta önbeteljesítő jóslat is van a folyamatokban, ugyanis a pénztárak eladásaitól tartva más befektetők is megnyomhatják az eladási gombot, hogy még időben "kiléphessenek az ajtón".

Az elemző szerint, a pénztárak eladói nyomása, illetve az ehhez kapcsolódó félelmek tartóssá válása esetében folytatódhat a magyar részvénypiacot már eddig is jellemző alulteljesítés.

roy 2010. 10. 22. 16:53
Előzmény: #40522  Törölt felhasználó
#40524
és nem szokott tévedni?
epa 2010. 10. 22. 16:53
Előzmény: #40518  Törölt felhasználó
#40523
szpídezek:-)
gratula a vetelekhez, de a chart alapjan is lehet egy lefele kor. remelem nem ilyen riogatós.
majd ma rakok fal chartot

ssara: gondolom chartra gondoltal, mint tudomany.
TA = tudomanyos alapon (ez vicc volt. gyk)
Törölt felhasználó 2010. 10. 22. 16:52
Előzmény: #40519  roy
#40522
de szokott
exmnbs1 2010. 10. 22. 16:50
Előzmény: #40420  Törölt felhasználó
#40521
kommunikáció profi volt?
mi újság Szentlőrincen?
Hogyan néz ki Mályi 1. fázis időben pénzben az vízhomam értékelés tükrében?

Topik gazda

gazmer36
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek