Portfolio
4
5
1
szeptember 19. | 16:00

Paks 2: Százmilliókat fizettünk már az oroszoknak rendelkezési tartási díjként  

ugrás a cikkhez
Több mint 300 millió forintot fizettünk már az oroszoknak Paksért, ennyit kellett ugyanis rendelkezésre tartási díjként utalni a 10 milliárd eurós hitel után a szakminiszter szerint. Szeptember elsejéig nem kezdõdött meg a paksi orosz
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
szeptember 20. | 20:01
előzmény: #37  -pny
Azert kérdeztem mert megpermutalta))))
szeptember 20. | 20:00
előzmény: #36  exmnbs1
Már most az, olvasd csak el:)
szeptember 20. | 19:14
előzmény: #32  -pny
csakafidesz nick már volt?
szeptember 20. | 19:13
előzmény: #20  _Bekre_Pal_
én azt hittem, bettina))))
szeptember 20. | 19:06
előzmény: #31  kukutyinbenko
amennyiben úgy érzed, hogy az index cikk és idézet átmásolásához az én hozzájárulásom szükséges, akkor igen :)
szeptember 20. | 16:58
Az új babosko klón miután vasutast is elvitte az admin persze mindjárt jön kampányolni.
szeptember 20. | 16:57
előzmény: #25  elemes
Nem semmi.
szeptember 20. | 16:41
előzmény: #30  elemes
Ez most akkor igen? :)
szeptember 20. | 16:40
előzmény: #27  elemes
vagyis a 2015. törvény 17. paragrafusa módosította az 1996-odik évi 116. törvény (atomtörvény) 13. paragrafusát
szeptember 20. | 16:39
bocs, 13. paragrafus
szeptember 20. | 16:37
előzmény: #27  elemes
Mégis úgy illik, ezért megkérdem ha már nem az én gyűjtésem.
szeptember 20. | 16:35
előzmény: #26  kukutyinbenko
nem én írtam a cikket :) az oroszokkal kötött szerződés törvénybe foglalásakor született még (legalább) egy izgalmas paragrafus. Miután az eredeti atomtörvény hosszasan részletezi, hogy milyen kurva független szakértők vizsgálják meg az erőmű terveit, a 17. paragrafus 2015-ben kiegészült a következő mondattal: "A független szakértő eljárása nem előfeltétele az engedélyezési eljárásnak"
szeptember 20. | 16:17
Ellenedre volna ha ezt átmásolnám a régebbi paksi topic-ba, csak hogy archiválva legyen a többi mellett?
szeptember 20. | 16:11
A finnek alaposan átnézték a roszatom VVER1200 terveit és nem találták eléggé biztonságosnak. link "érdemben vizsgálni sem tudja a Hanhikivi erőmű dokumentációját, mert "hiányos vagy silány minőségű" terveket kaptak csupán. Magyarországon az Országos Atomenergia Hivatal egy tavaly novemberben elfogadott törvény alapján nem tudna ilyen döntést hozni, ugyanis a törvény értelmébe épülő atomerőművek esetében el lehet térni a hatósági engedélyektől, ha a kormány úgy határoz." tehát a törvény azt mondja, hogy a politikának elsőbbsége van a biztonság fölött.
szeptember 20. | 16:02
előzmény: #23  deszcsakafi
muhahaha mínuszgyerek :) cikk/sírás egyik nap nagy mellénnyel: "százmilliókat fizetünk, aztán semmi nem történik" másik nap cikk: ""mondta Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója szerdán a leendő ötös és hatos blokk helyszínén""
szeptember 20. | 15:58
"mondta Alekszej Lihacsov, a Roszatom vezérigazgatója szerdán a leendő ötös és hatos blokk helyszínén" hát ezt a cikket is sikerült remekül időzítenie a szakportálnak. :))))) link
szeptember 20. | 06:57
előzmény: #21  hari69
így szoktam tenni, amikor megkérdezik hogy kire szavazok majd..hahaha :))
szeptember 20. | 06:54
előzmény: #6  deszcsakafi
Ha valamit nem szeretnél mondd azt, hogy szeretném...
szeptember 19. | 21:41
előzmény: #18  deszcsakafi
Azt hittem, ennél nehezebb lesz bábuska.
szeptember 19. | 20:49
előzmény: #17  bigyula
A gazdasági együttműködés teljesen más, mint amiről te beszélsz..
szeptember 19. | 20:47
előzmény: #16  _Bekre_Pal_
váltsál már "néninek teccik idegsnek lennie" stílusra Palika.
szeptember 19. | 20:44
előzmény: #13  deszcsakafi
Mit is mondott Orbán Gyurcsány idejében az oroszokról. Nem emlékszem... Idéznéd?
szeptember 19. | 20:41
előzmény: #10  deszcsakafi
Te figyelj újszülött, még akár percekig is eltarthat míg felismerlek, egyelőre nem tudom, kinek vagy a sokadnickje. Egy biztos, nem vagy az anyukám vagy a tanárom vagy főnököm, szerencsére nem kérhetsz számon ha egy topic nem minden hozzászólására és állítására reagálok. De ha már ilyen jókedvemben találtál, elárulom, hogy leszarom, mit akart Gyurcsány. Ha ez megnyugtat.
szeptember 19. | 20:41
előzmény: #13  deszcsakafi
tehát elmondható hogy ugyanúgy jártunk itt is, mint az olimpiánál. Először teljes mellszélességgel támogat az ellenzék, majd hátbaszúr. REMEK! Na így okoz extra költségeket az ellenzék az országnak.. :( (egyáltalán nem "lol" Lacika!)
szeptember 19. | 20:39
előzmény: #12  NagyBarnaMacika
lol, így jó? lol
szeptember 19. | 20:39
előzmény: #11  deszcsakafi
a szellemi túlélőkészletbe, csakhogy ne legyen túl nagy égés ebből a választási témából.. :) HVG cikk - "Paks II.: Gyurcsány pálfordulásától Orbán nagy üzletéig" link "A jelenlegi kormány szerint az atomerőmű bővítésére (valójában új blokkok megépítésére) egy 2009-es országgyűlési határozat ad felhatalmazást. Ezt még Gyurcsány Ferenc kormányzásának utolsó napjaiban terjesztették be, és a kormányválság kellős közepén fogadták el, ráadásul korábban példátlan egyetértéssel: 330 képviselő nyomta meg az igen gombot, mindössze 6-an szavaztak ellene, és 10-en tartózkodtak."
szeptember 19. | 20:38
előzmény: #11  deszcsakafi
a lol lemaradt lacika ))
szeptember 19. | 20:36
Gyurcsány Paks2-t akar(t) (és olimpiát is amúgy..)) link
szeptember 19. | 20:34
előzmény: #9  _Bekre_Pal_
reménykedj csak.. látom a többire már nem is reagálsz (pl. Gyurcsány mit is akart Paks kapcsán..)
szeptember 19. | 20:32
előzmény: #8  deszcsakafi
Bár nekünk is csak a kormányunkba kerülne
szeptember 19. | 20:12
hát még a csehek mennyit buktak azon, hogy nem az amerikaiakkal, hanem az oroszokkal akartak építtetni... a kormányukba került. Nekünk szerencsére erősebb van, mint nekik volt. link link Aztán jött is nálunk is menetrendszerűen a Vida Ildikós balhé, mert továbbra sem akartuk megérteni, hogy nem az oroszokkal kellene kokettálni. Ez az nyugat demokráciája.
szeptember 19. | 19:51
előzmény: #6  deszcsakafi
oh most látom kinek válaszoltam..önkritika következik.deszcsakafi deszcsakafi deszcsakafi! De figyelmetlen voltál, amikor egy védett tagnak, egy kegyeletsértőnek reagáltál bármit is!
szeptember 19. | 19:49
előzmény: #5  Dehogynincs
A csúszás azt mutatja, hogy a balliberális oldal, valamint az EU "mindennek keresztbe fekvése" tetemes költségeket okozhatott... -Gyurcsány is akart Paks2-t, Gyurcsány is az oroszokkal akarta Paks2-t- Bezzeg ha franciákkal építettetünk...
szeptember 19. | 19:34
Vegyük észre a jót is: "a beruházás csúszásban van az eredeti tervhez képest" A 22 hónapos csúszás önmagában is bizonyítja, hogy elszámolták a tervet. Még mindig nem késő kiszállni Paks2-ből. Ezek a százmilliók már elvesztek, de nem érdemes többezermilliárdos jó pénzt dobni a rossz pénz után. Pártunk és kormányunk szíves figyelmébe ajánlom a stop loss fogalmát.
szeptember 19. | 16:03
előzmény: #1  Portfolio
Pf...
szeptember 19. | 16:02
előzmény: #2  because
dehogy, hadiadó
szeptember 19. | 16:00
előzmény: #1  portfolio
ez borzasztó

Topik gazda

Portfolio
4 5 1