Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 07. 24. 12:59

OTP részvényesek ide!  

akik otp részvénnyel kereskednek
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vaczak 2023. 09. 15. 08:48
Előzmény: #1242378  Macus
#1242380
Mondjuk az átsúlyozást általában a zárókötésben szokták megejteni egy nagy csomagban. Nem volt nagy forgalom tegnap, lehet belső szereplők kicsit magasabb bázisról akarták, hogy a mai rángatás (ha lesz) kiinduljon. 
Törölt felhasználó 2023. 09. 15. 08:41
#1242379
Ma lehet volatilis piac, Q witching nap van és átsúlyozás is lesz.
Macus
Macus 2023. 09. 15. 08:20
Előzmény: #1242377  macibear
#1242378
Lehet a nagyok jobb áron akarnak shortot kapni ? Na meg trükközés? Kiszórnak mindekit a brokik, hogy aztán ugráljanak ki be. Majd egy nekik tetsző alkalomkor megcsinálják amit épp akarnak . Nyilván az irány nekik mindegy, de úgy alakítják a kereskedésüket hogy jó legyen.
macibear
macibear 2023. 09. 15. 08:17
#1242377
TA-sként mosolygok magunkon ...
Tudjuk, várjuk, hogy kellene egy kis konszolidáció, mélyebb esetben korrekció.
És nem jön ... Pedig fog ...
Tegnap még nem volt itt az ideje ennek a kezdetének. Legalábbis a minap bemutatott menetrend szerint nem. Majd a mai nap után.
Azt viszont még mindig nem tudom honnan, milyen szintről indul. Most 14 800 környéke tűnik annak. Vagy nem ... 
A minap kérdeztem, hogy várható-e valamilyen esemény aminek ez a felhúzás szól. A tegnapi bejegyzésekből kiderült, hogy az átsúlyozás lehet az. Egyet viszont nem értek. Ha csökken az OTP súlya az indexben, akkor miért fölfele megyünk? Valami nem stimmel ...
Macus
Macus 2023. 09. 15. 08:10
Előzmény: #1242375  macibear
#1242376
Nyakamon maradtak nekem is. 
Viszont most passz.... ha felmegyünk le kell nyelni a békát és továbbállni.
De attól függetlenül hogy mi volt tegnap, RSI ben óráson forműlódik egy fej váll. Óráson és naposon elértük a boli tetőt. RSI naposon igencsak kezdjük elérni a tetőt. Kb megint ott vagyunk ahol a part szakad.... Se fel se le nem logikus a mozgás....
macibear
macibear 2023. 09. 15. 08:01
#1242375
Szép testcsel volt a tegnapi nap. Szépen kirázták a longosokat, beültették a shortosokat.
Bázisépítés másfél napig.  Beintés az egyik irányba majd uzsgyi a másikba. 
Talán mintha lett volna erről szóírás ... (egy időben nyitni mindkét irányra)
.
Nem tudom mit csináltam volna ha tegnap a gép előtt ülök, eladtam volna-e a TS certiket. Nyilván megremeg a kezem, mert 15% fölött is járt a hozam kötéslista alapján. Legalább a felével ... De nem tettem és a nyakamon vannak ...
.
Akik a tegnapi mozgást megjátszották, annak gratulálok. Szép volt.
Viszont azt hiszem, hogy sokan bedőltek ennek a testcselnek. Hát bizony ez van. Ilyen az amikor a nagyok ellen játszunk. Pedig volt már ilyen ... 
.
Talán Kontra magyarázta el, hogy ilyenkor mi is történik. 
A bázisépítés során kölcsönkérnek részvényeket. Rádobják a piacra - ami éppen bizonytalan az irányban - majd a visszavásárlással megfordítják az árfolyamot és felkergetik azt.
Aki ezt csinálja annak vagy kell még darabszám és így hajt fel eladókat, vagy már rég longban csücsül és így hajtja fel az árat a célárának tartományába.
Balna1969
Balna1969 2023. 09. 15. 07:52
#1242374
Ha jól nyitsz pozíciót, kizárólag tied a dicséret. Ha rosszul, akkor szemrehányást is csak magadnak tehetsz. Aki ezt nem látja be, rossz pályán mozog.
rookie654
rookie654 2023. 09. 15. 07:44
Előzmény: #1242372  macibear
#1242373
Igen, teljes mértékben igazad van. Egyúttal meg is ragadnám az alkalmat, h köszönetet mondjak neked és másoknak is azért, mert megpróbáltok útmutatást nyújtani itt a fórumon. Számomra hasznosak, még ha nem is használok fel mindig mindent v. nem mindig értek veletek eggyet. De ezáltal legalább más szemszögből is vizsgálhatom a helyzetemet és nem szorulok bele teljesen a saját "vélemény buborékomba". Köszönöm szépen.
macibear
macibear 2023. 09. 15. 07:35
Előzmény: #1242371  rookie654
#1242372
Erről annyit, hogy tavaly tavasszal családon belül elhitték Csányinak a 16k-s árfolyamot. Már bőven a felpattanásban voltunk, amikor megkérdeztek vegyenek-e és hol.
Nekem két fordulós dátumom volt végig. Április illetve júl vége aug eleje. Ha hisznek is Csányinak, ne fektessék be az összes pénzüket tavasszal, várják meg a július végét. Nem vártak ... Talán 10%-ot hagytak meg nyárra. Azt is hova tették? Dollárba, októberben ... Hiába mondtam, hogy a dollár és az OTP jellemzően ellentétesen mozog ... ráadásul OTP is másodjára fogott aljat, inkább most azt kellene venni ...
.
Veszek, vita nics belőle, de egy dolog leszűrhető. 
Ha a tanács egyezik a világnézeteddel, akkor elfogadod. Ha nem akkor is azt csinálod amit Te gondolsz helyesnek. Ha tehát bárki elfogadja bárki másnak a tanácsát az azért teszi, mert ő maga is úgy gondolja.
rookie654
rookie654 2023. 09. 15. 07:21
Előzmény: #1242370  makasipasztor
#1242371
Meg tudom érteni ezt az álláspontot is, h az ember senkinek nem ad tanácsot, mert tényleg rosszul is elsülhet a dolog még családon belül is. Ellenben szerintem még mindig inkább annak az embernek a felelőssége a tanács megfogadása v. sem, aki kapja a tanácsot. Ahogy itt előttem is írták, egy nyílt fórumon nem tudhatja senki, h mennyire hozzáértő az, akitől a tanácsot kapja. Családon belül kicsit más, mint itt, mert ott ismerik személyesen is egymást a felek, könnyebb dönteni. Ha meg is kérek vkit/vkiket, h adjon tanácsot végső soron az enyém a döntés, h mennyire fogadom meg az illetőtől, amit mond. Nagyon fontos, h soha nem szabad senki tanácsát elvakultan tutira venni, mert mind emberek vagyunk és tévedhetünk, bmennyire is a jó szándék vezérel a tanács adásával. 
makasipasztor 2023. 09. 14. 22:57
Előzmény: #1242362  rookie654
#1242370
Én pl. Senkinek semmit sem tanácsolok. Kb 15 éve megtettem, a saját fiammal, azóta semmit. Nem tisztem, hogy tanácsot osztogassak, és szerintem másnak sem . Úgy gondolom, hogy a tanácsadás az felelősséggel is jár, számonkérhető. Miért írtad azt, hogy.............. ? Meg is van a konfliktus. Befejeztem.
makasipasztor 2023. 09. 14. 22:57
Előzmény: #1242362  rookie654
#1242369
Én pl. Senkinek semmit sem tanácsolok. Kb 15 éve megtettem, a saját fiammal, azóta semmit. Nem tisztem, hogy tanácsot osztogassak, és szerintem másnak sem . Úgy gondolom, hogy a tanácsadás az felelősséggel is jár, számonkérhető. Miért írtad azt, hogy.............. ? Meg is van a konfliktus. Befejeztem.
Beze
Beze 2023. 09. 14. 22:45
#1242368
Ne bántsátok egymást, főleg ne azt, aki segíteni akar. Mindenki máshogy látja a dolgokat, ezért szép ez a szakma.
maxhell 2023. 09. 14. 21:36
#1242367
Tulajdonképpen mindkét irányt minden alkalommal amikor valaki értékeli, elemzi a piacot számításba kell venni alapesetben szerintem. De azért valami mellet mégiscsak állást kell foglalni. Nekem az nem szimpi, amikor az elemző csak egy szempont szerint foglal állást, mint a bölcsek kövének tulajdonosaként kinyilatkoztatva dolgokat. Aztán csak azt erőlteti még akkor is, ha nyilvánvalóan nem helytálló az a dolog. Vagy a másik eset, amikor berak valaki egy komplett disszertációnyi elemzést, de nem foglal állást, hogy akkor ez alapján mégis mire számít, mit vár? Azt tudom értékelni, ha valaki beírja az elképzelését legyen az pro vagy kontra, indoklással természetesen, amennyiben viszont tévedett, megköveti magát. 
einstein 2023. 09. 14. 21:14
Előzmény: #1242364  asphalt
#1242366
Tökéletes gondolatok!!!! Jó ilyen hozzászólást olvasni.
rookie654
rookie654 2023. 09. 14. 21:11
Előzmény: #1242363  vaczak
#1242365
A "kereskedési kényszer" vele kapcsolatban bennem is felvetődött, - írtam is du. Viszont erre csak ő tudna válaszolni, h valóban így van-e, h semmiből nem szeretne kimaradni és ezért próbálkozik ennyire görcsösen.
asphalt
asphalt 2023. 09. 14. 21:03
#1242364
Azt kellene már végre megérteni sokaknak, hogy 
1. Soha nem kereskedünk más véleménye, meglátása alapján. 
2. A tőzsdén az egyik biztos recept a bukásra, ha önmagad helyett bárkit, bármit hibáztatsz a téged ért veszteségekért. 
Te felelsz a pénzedért, minden esetben. Nincs kivétel.
Egy névtelen fórumon pedig soha nem tudhatod, kit milyen érdekek vezetnek éppen egy bejegyzés során. Rengeteg manipulatív írás születik, nem csak itt, minden tőzsdei topikban. 
A jövőt és a jövőbeni árfolyamot SENKI nem ismeri. Becsomagolhatja neked a legkomolyabb szakmai (nak tűnő) szövegbe, előadhatja a gurut, de ez ezen a tényen nem változtat. Vannak azonban valóban hosszú távon sikerrel kereskedő emberek. Ha szerencséd van, jószándékkal megosztják az elképzeléseiket, ezeket beépítheted a SAJÁT elképzeléseid közé, de ha utánzod őket, belebuksz. Nem azért, mert a TA vagy egyéb meglátás nem jó, amit közzé tett, hanem mert nem
a te gondolataid eredménye, és nem ismered az odáig vezető elméletet, korrigálni is pont ezért nem
tudsz. Ez megint bukáshoz vezet.
Vissza lehet keresni, kinek hogyan váltak be az elképzelései. Bántani pedig olyan embert, aki tényleg segíteni próbál, s ért is ahhoz, amit csinál, nem
szabad. Legalábbis szerintem.
vaczak 2023. 09. 14. 20:49
Előzmény: #1242362  rookie654
#1242363
Macuson a "kereskedési kényszer" szindrómát látom, amellyel időnként nekem is meg kell küzdenem. Ha az ember sokat nézi a tőzsdét, előfordulhat, hogy minden hullámot meg akar játszani, fel és le is. De ez a gyakorlatban csak nagyon-nagyon keveseknek sikerül és kell hozzá technikai tudás és óriási önuralom is. 
Amúgy meg itt alapvetően mindenki longos beállítódású (az OTP óriási esését várók csak ritkán írnak), ezért is rendkívül gyerekes beszólni azoknak, akik esetleg néhány száz pont korrekciót várnak. Amúgy én is azt hittem, hogy jobban lemennek ma, hogy nagyobb vételi kedvvel erősen lehessen pattanni. Eléggé szorosan fogott, irányított kereskedelem volt itt, amennyire meg tudtam ítélni.  
rookie654
rookie654 2023. 09. 14. 20:40
Előzmény: #1242360  kfredd
#1242362
Macival kapcsolatban tökéletesen egyet értek veled, de én személy szerint Macust sem ítélném el. Tény, h sokszor ír, - ami valjuk be néha kicsit fárasztó tud lenni (ne haragudj meg érte Macus!!!) - ettől függetlenül szerintem vele a legnagyobb probléma, h teljesen elvesztette a fonalat. Én személy szerint azért is próbáltam volna neki du. azt tanácsolni amit. Remélem nem vette rossz néven, nem rosszból írtam, de sztem tényleg jobban járna, ha nem kapkodna ennyire és inkább megfontoltabban cselekedne, átgondolva, h kinek a meglátásaival mennyire tud egyet érteni. A legfontosabb viszont, h bmelyikünk is ír ide bmilyen várakozást, azt se ő, se más ne vegye szentírásnak, mert senki nem tévedhetetlen, ahogy azt Maci is jelezte már többször is!
DartTrader
DartTrader 2023. 09. 14. 20:20
Előzmény: #1242349  Törölt felhasználó
#1242361
"Macibear utolsó bejegyzése a topikban "Jobb ezt messziről nézni.", vagyis tanácstalan
Ebben mi a hazudozás szerinted?

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek