Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2015. 02. 24. 12:07
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#840
BUX felért 200hetes mozgóátlaghoz ami több éve tartja.
Na mehet-e még tovább vajon?
Minél rosszabb gyorsok jönnek annál jobban megy minden.
MOL kijött a 130milliárdos veszteségével ma, erre elkezdett tépni fel. Richter is ultra rossz gyorsra megy fel.
Valszeg OTPben is ez lesz a forgatókönyv.
Na de 200hetest ilyen kis forgalommal érdeklődéssel mi húzza át?

link
macibear
macibear 2015. 02. 24. 12:02
Előzmény: #838  Törölt felhasználó
#839
A gyorsabb nem igazán jó szó. Az intenzívebb jobban illik rá. Aljak, csúcsok egybeesnek.

Az én értelmezésemben a gyorsabb azt jelenti, hogy hamarabb éri el a csúcsot vagy az aljat mint a normál sebességű.

De tényleg nem a múltra vonatkozó rajzolata a lényeg.

A következő napra várható RSI érték gyakorlatilag ugyanakkora mint az aktuális napi, hiába esik ki a képletéből a 14 nappal korábbi érték. Az FRSI másnapra várt értéke ezzel szemben eltér az aktuális napitól. Meg az utána következő, meg az utána következő is. Olyan mértékben, ahogy rendre kiesnek a 14,13,12 stb nappal korábbi értékek. Így kijelöl egy trendet.

Érdemes vele megismerkedni. De mint minden indikátor ez sem 100%-os.

Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 11:21
Előzmény: #836  macibear
#838
ok, lefordítom, egy gyorsabb rsi :)

sub indikátor a szakirodalomban, vagy az is lehet
Hathor
Hathor 2015. 02. 24. 11:15
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#837
ezt írta nekem maci anno:

FRSI (First step RSI)
macibear
macibear 2015. 02. 24. 11:15
Előzmény: #835  Törölt felhasználó
#836
Ha az RSI számításának az első lépését (First step RSI) használod csak, akkor kapsz egy RSI-hez hasonlóan viselkedő indikátort. Az RSI-vel ellentétben, ennek van egyfajta "előrejelző" képessége. (Innen a forecast.)

A következő napra jelzett mozgása 53%-os valószínűséggel egyezik meg az ár tényleges mozgásával. Ez gyenge. Viszont a több napos trendjét az ár trendje nagyon jól követi. Ez kb 80-85%-os egybeesés.

Összevetve az RSI-vel, gyakorlatilag ugyanúgy mozog, csak sokkal nagyobb kilengésekkel. A már megtörtént napokat (múltat) hasonlóan lehet benne értelmezni mint az RSI-ben. Tudjuk, azt sem könnyű olvasni. Az előrejelző részét viszont roppant nehéz. Ettől függetlenül nagyon jól használható egy nagybani előrejelzésre. A hullámelmélet meg segít megmondani mit is akar jósolni.

Hát röviden ennyit az FRSI-ről. A topic a megszületése gyakorlatilag ennek köszönhető.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 11:01
Előzmény: #828  macibear
#835
Lehet hülyén hangzik és lehet "hu bameg" érzésem lesz a válasz után, de mit rövidítesz FRSI-vel?
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 11:01
Előzmény: #833  Törölt felhasználó
#834
Vagyis hogy pontosabb legyek a BUX Certi és a Buda-Cash kiütve. Ez utóbbi elszomorító!
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:59
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#833
Csak elmélkedés, most hogy a BUX Certi kiütve...
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:57
Előzmény: #831  Törölt felhasználó
#832
Dupla csúcs nem lehet 4359 el?
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:55
Előzmény: #826  Törölt felhasználó
#831
Kezd nem tetszeni az OTP mozgása... 4200 lehet már nem elérhető :(
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:44
Előzmény: #829  tberki
#830
Gbl a budacashnél, gyors volt .)
tberki 2015. 02. 24. 10:16
Előzmény: #822  macibear
#829
eljen a rezsicsokkentes... bocs ezt muszaj volt

orok hala a linkert
macibear
macibear 2015. 02. 24. 10:16
Előzmény: #821  pomperj
#828
Az FRSI csúcson jár és a következő napokban csökkenni fog. De igen határozottan.

Egyedüli gondom vele az, hogy így nem szokott megfordulni. Hiányzik belőle egy jó kis konstelláció amikor az ár csúcson van az FRSI pedig csúcsot követő lokális maximumon.

Legalább még egy nagyobb, új csúcsra vivő (4438 fölé) felfelé rúgásnak lenni kell benne. FRSI szerint ennek valahol szerda-péntek között kellene megtörténnie.

Én csak ennyit tudok hozzátenni az általad elmondottak megerősítéseként.
macibear
macibear 2015. 02. 24. 10:10
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#827
Ha valóban Edebátyót várunk, ahhoz még néhány kötést meg kell csinálni 4320-4370 között oda vissza. Hiányzik még belőle jónéhány hullámocska.
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:07
Előzmény: #822  macibear
#826
Cikkek vannak, könyv nincs. Az eredményeket anno, illetve azok egy részét publikálta vmelyik újságban. Anno kerestem, de a google nem találta, vagy nem jó keresőt írtam...
Cimballi tudom könyvtárban kutatott utána és eredetiben olvasta...
kexelo
kexelo 2015. 02. 24. 10:03
Előzmény: #824  Törölt felhasználó
#825
pont ezt írtam tegnap, bár vmi kis b..inak nem tetszett vagy nem értette...
Törölt felhasználó 2015. 02. 24. 10:01
#824
szerintem OTP-ben kész egy c/ed (feltéve ha az, hamarosan kiderül és mehet 4270 alá)

Erre gondoltam tegnap este mint gyors mozgás :) felfelé
macibear
macibear 2015. 02. 24. 10:00
Előzmény: #821  pomperj
#823
Ühüm! .... :)

(Ezt olyan sejtelmesen, közben elgondolkodva kell kihümmögni.) :)
macibear
macibear 2015. 02. 24. 09:57
Előzmény: #813  Törölt felhasználó
#822
Eredeti Elliott könyv?! Létezik olyan egyáltalán? :)

Én alapvetően Tőled, Cimballitól, Pomperjtől és nem utolsó sorban Nyomitól szedtem össze a hullámelmélettel kapcsolatos morzsákat. Meg ahol csak találtam. Gógli a barátunk! :)

Mostanság Glenn Neely könyvét forgatom bibliaként. Baromi jó. szerintem

Innen letölthető: link

Ui: Hosszabb ideig tartó áramkimaradásunk volt most reggel. Nagyon rossz érzés elvágva lenni a külvilágtól.

pomperj
pomperj 2015. 02. 24. 09:54
Előzmény: #801  Törölt felhasználó
#821
Az vilagos, hogy ezen az OTP ar szinten nincs se vevo, se elado. Legalabbis egyelore. Mindenkinek rizikos. Szoval, ez meg mindig lehet a (iv) hullam, egyre csillapodo oscillalassal.
Es varjuk, majd jon a (v) thrust felfele.

Csakhogy.
a)Az EEM (es EUFN) proxy nem szep. Az 3 hete oldalazva hullamzik, es annak 2 napja lefele kunkorodik az oscillatora.
Az ESR proxy mar 4 napja lefele kunkori, es mar 71 fele jar.

b)Idoben megvagyunk a (iv) hullammal. Mar lehetne indulni fel. De ero, az sehol nam latszik hozza.

Szoval, egyelore 3 hullamos az emelkedes, es csokkenonek latom az eselyt, hogy meglegyen az (v) hullam.

Nem azt irtam, hogy kimultak a bull eselyek. De nalam 80%-rol 70%ra csokkent a valoszinusege. Valahogy nem tetszik nekem, amit latok.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek