Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2015. 02. 23. 22:47
Előzmény: #796  Picky
#800
Ennek a részletes szakmai jellegű indoklására nagyon kiváncsi vagyok/lennék!

RSI hetesen a BEAR ellenállásban elakadt az emelkedés, nem jutott el a fehér zónáig, ami kvázi a bull-bear közötti "őrlődés" zónája. Havin egy igen komoly bearish sling lehetőség formálódik, persze ehhez idő kell és ki is veheti.

Naposon éppen kiesett a bull zónából, ráadásul konvergencia van, igaz ezen a tf-n bullishnak tartom a piacot. Ha egy első hullám is megy felfelé, akkor is előbb fog a papír beesni 4000 alá, mint az 5000-t elérni.

Stochastic befordult, ráadásul negyedik hullámképet hoz.

Szóval ha jó helyen léptél be, akkor húzd be kis nyerőbe a stopod, nehogy meglepetés érjen, szvsz.
-Feri
-Feri 2015. 02. 23. 22:40
Előzmény: #797  macibear
#799
Azért egy beijesztős céltábla 4350 körülre még nem ártana, csak hogy tuti lefelé menjen.
Drian875
Drian875 2015. 02. 23. 22:31
Előzmény: #797  macibear
#798
:)

Van egy szabály, a magasabb tf előnnyel bír az alacsonyabb tf-fel szemben.
Ha ránézel egy napos chartra szinte kívánja az új low-t, de sajnos volt egy hétvége és a mai mozgás óráson nem volt elég meggyőző. Bár naposon szép három hullám látszik, kisebb tf-n inkább abwxaby-nek tudnám elképzelni, de nem akarok a GBL KH-s fiúknak tanácsot adni :)

Először nem értettem miért irod a 120 pontot, rájöttem, első gondolatom ma napközben az volt, hogy másik irányba megy az az alakzat, de egyelőre lehet, h északnak és nem délnek, végül is mindkettőnek van létjogosultsága :)))))

De jelenleg mindegy, hogy mit zár, mert kereskedési szempontból a vége a lényeg, nem az út :))))

Na ebből nyomozza ki valaki, hogy mire gondoltunk :)
macibear
macibear 2015. 02. 23. 21:45
Előzmény: #796  Picky
#797
Na meg persze ja. :)

Azért előtte én még visszavárom egy kicsit. Kiszállok a shortomból, nyitok egy rövidke longocskát, majd 4450-fölött újból shortba szállok.

Épp most végeztem egy kis szaszerolással. És Ad-nak van igaza a számozással kapcsolatban. Mea culpa! Te nyertél Ad! Asszem most értettem meg miért is kellett úgy alakulnia azoknak a hullámoknak ahogyan felvázoltad. Tök jogos.

Ma befejeztük a felfelé jövetelt. Mehetünk le a célzónádba.
Picky 2015. 02. 23. 20:58
Előzmény: #794  macibear
#796
A mai nappal végetért az előző ralli korrekciója és elindult az emelkedés ami 6300-ig fog tartani. Innentől pofon egyszerű csak tartani kell és kész. Őrült erő van a papírban.
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 20:18
Előzmény: #794  macibear
#795
Rendben! Írtam még pár sort, megtennéd, hogy elolvasod?!
macibear
macibear 2015. 02. 23. 17:46
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#794
Röviden, tömören.

Ühüm! :) Látom a chart érdekességét is. Kíváncsi vagyok alakra, formára lesz-e különbség a két eltérő alapú rajzolat között. Gyakorlatilag egyezik Ad és az én elképzelésemmel. Meg szerintem még sok mindenki máséval.

Azért ha holnap nem megyünk a mai csúcs fölé, még tényleg át kell vennem Ad számozását. :)

Célárakon ez nem változat semmit.
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 17:23
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#793
netmedve@freemail-t dekódoltam abból amit írtál! Remélem jól gondoltam... elment
macibear
macibear 2015. 02. 23. 17:19
Előzmény: #779  Drian875
#792
Csak szólni szeretnék, hogy a következő három nap valamelyikében (legvalószínűbb szerda) a nyitóhoz képest 120 ponttal lejjebb leszünk.

Ez nem azt jelenti, hogy nyitás után rögtön lefele megyünk. Csak annyit, hogy a nyitó és a napi minimum közötti érték 120 forint körül alakul. Ez nagyon gyors mozgás lesz.

Ui: Mikkmakk. Levelet még nem kaptam.
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 17:00
Előzmény: #790  macibear
#791
remélem célba ér
macibear
macibear 2015. 02. 23. 16:42
Előzmény: #787  kexelo
#790
m5
De csak azért, hogy hasonlítson a tickes rajzra. :)
macibear
macibear 2015. 02. 23. 16:41
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#789
Áhh... szóra sem érdemes. Ne is törődj a vén öreg morcogós medvével. :)

Természetesen küldhetsz. Én érzem megtisztelve magam. netmedvének a freemailre
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 13:53
Előzmény: #785  macibear
#788
Küldhetnék egy ábrát? Megtisztelnél!
kexelo
kexelo 2015. 02. 23. 13:48
Előzmény: #785  macibear
#787
most keltem, ez milyen tf? csipás szemmel tökre ed is lehetne... ;)
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 13:24
Előzmény: #785  macibear
#786
Ne haragudj, és teljesen igazad van!
macibear
macibear 2015. 02. 23. 13:09
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#785
Tessék időalapon ábrázolva az a-b-c hullám.

link

Miért is használhatatlan ennek ismeretében a kötésalapú ábrázolás? Mert nem tudsz rajta időpontot leolvasni? Mert számodra szokatlan.

Nem azt kell ám nézni, hogy mikorra esik a reggel és mikorra a dél, hanem a hulámokat. Azok meg átnyúlnak egyik napról a másikra, máskor meg egy nap alatt lezavarnak egy komplett szerkezetet.

Bocs kicsit durva voltam, de a használhatatlan kifejezésre kicsit eldurrant az agyam. Legfeljebb szokatlan. Számodra. Gyertyákhoz, időhöz kötött nézőpontodnak ehetetlen. De nem használhatatlan. FIBO-zható mind térben, mind "időben".

Brimmeg, brummog a medve! :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 13:01
Előzmény: #783  macibear
#784
amúgy meg nem rohan sehová.. legkésőbb március közepéig majd eldönti mit akar, én legalábbis így gondolom
macibear
macibear 2015. 02. 23. 12:53
Előzmény: #779  Drian875
#783
No figyu a varázslást. Mert mindketten ugyanoda és ugyanazt várjuk, csak másképp nevezzük a gyereket.

Abban egyetértünk, hogy a negyedik hullámban vagyunk. A negyedik végét mindketten 4200 környékére várjuk.

Most durván számolok:
A hullám 4440-4280
B hullám a fene se tudja, lehet kész a mai csúcsal. 4360-4410
Onnan le a C kb 160 pontot, az A-val megegyezően. Vagyis 4200-4250.

Hol is van a negyedik hullámod célzónája? :)

Onnan meg fel egy csonka ötödikkel. Akkor talán elérjük és meghaladjuk a 4450-et. Vagyis még napokig itt fogunk megdögleni a 4400-4200 között.
Törölt felhasználó 2015. 02. 23. 12:49
Előzmény: #781  macibear
#782
igazi szakmai tekintély vagy, de nem néznéd meg úgy, hogy 17-e az "a" és 20-a a "b"? Akkor abból az derülne ki szerintem, hogy az ábra használhatatlan!
macibear
macibear 2015. 02. 23. 12:45
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#781
Öööö... hát igen. A kötésalapú rajzaimnak ez az egyik hibája. Nehéz beazonosítani az idővel, de mivel hullámszerkezetet nézek, ezért nem érdekel mikor is voltunk csúcson vagy aljon.

Támpontként annyit teszek meg, hogy a nyitót sárgával a zárót barnával jelölöm. Így vissza lehet számolni ha a muszáj. Az a b csúcsocska múlt hét szerdára, azaz 18-ra esik. :)

Másik előnye ennek az ábrázolásnak , hogy kiveri a szemet az előző napi záró és a következő napi nyitó alakulása.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók