Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 10. 19. 12:52

OTP-forecast  

A topic celja hogy elmeleteket osszunk meg egymast kozott arra vonatkozoan, ami az OTP _trendjet_ leirja. Arra keressuk a valaszt, hogy a kovetkezo ket-harom heten belul milyen iranyba tart az OTP, es foleg _miert_? A "miert?"-nek sok oka lehet, lehet az technikai alapu (chartelemzes) vagy fundamentalis alapu (jo hirek/rossz hirek) nagy vevo, nagy elado megjelenese a piacon, stb.



A lenyeg, hogy ebbe a topicba olyan bejegyzesek keruljenek, amik javaslatokat tesznek, es azokat ala is tamasztjak valamilyen modon az OTP arfolyam valtozasara, kozeljovoben valo alakulasara. Egyszeru megfigyeles, hogy a kozeptavu trendek kb. 30 naposak, a kerdes az hogy eszre lehet-e ezeket venni idoben? Illetve az, hogy miert alakulnak ki (pl. osztalek-rally, varatlan hir)?



Ez a topic kulonbozne a masik kettotol (az "OTP reszvenyesek ide!" illeteve a "Mennyit er az OTP?") topicoktol abban, hogy itt sem a daytrade mufajt nem szeretnenk kivesezni (ugyanis egy adott napon belul "barmi" lehet, a trendfordito napoktol eltekintve csak zajnak szamitanak), sem pedig fundamentalis alapon ertekelni az OTPt (ugyanis a konyv szerinti es a piaci ertek az nagyon elterhet egymastol). Minket az az egy dolog erdekel, hogy az OTP merre tart a kozeljovoben.



Tobbeknek is van nagyon jo elkepzelese arrol, hogy es mikent alakul az arfolyam, de ezt nem terjesztik a nyilvanossag ele, mert

1) tartanak attol, hogy a brokerek lemennek a stopjaikert; illetve hogy

2) a modelluket hasznalva majd masok is sikeresek lesznek; illetve hogy

3) a modelljuk valojaban rossz, es kesobb emiatt "nevettseg" targyava valnak (beultetes, felbeszeles);

4) stb.



1) Ugyan egy-egy illikvid napon, vagy forgalom nelkuli kisreszvenyben elofordulhat (es elo is fordul!) a "mutyi", am az OTP arfolyamat a nagybefektetoi mozgatjak. Nehany szazmillios brokeri, belfoldi, bennfentes kotes a fo trenden aligha valtoztathat (na jo: Csanyi 5200 kornyeken annak idejen bullbol bearbe vagta).

2) Ha egy modellt sokan hasznalnak, akkor annak torzito hatasa van (ha mar mindenki vett a piacon, akkor nincs aki vegyen, es az arfolyam egyetlen iranyba mehet es az pedig lefele). Abban az egyben biztos vagyok, hogy a forumot olvasok meg egyutt is csak kishalak.

3) Egy modell addig jo, amig az arfolyam azt csinalja, amit a modell leir. Ha a modell mar elter az arfolyamtol, akkor az megy a kukaba, es nezni kell helyette masikat. Modellek jonnek, modellek mennek. Lehet tobb parhuzamos modell is: ezek vonatkozhatnak kulonfele idotavra, ezek lehetnek egymasnak ellentmondok (valaki kitorest, mas letorest var). Barmi, ami egy gyufalanggal intelligensebb a teljes sotetsegnel, nos, az johet.

4) stb.



Szoval a terv az, hogy ez valamifele ok-okozati topic volna. Ez egy aktualis topic, mert en magam tudok ket egymasnak homlokegyenest ellentmondo kozeptavu modellrol. Nagyon izgalmas kerdes, hogy melyik fog valora valni? Rally indul a napokban, vagy beszakadas jon?



Akinek van barmilyen elkepzelese, modellje, az jojjon, es ossza meg velunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
macibear
macibear 2015. 02. 19. 21:10
Előzmény: #507  kexelo
#520
Alapvetően nem. Az első RSI hullám sokkal lentebbről indul mint az ötödik, és kb egyforma magasságban állnak meg. Mitegy fejvállat rajzolnak. Bár én Hármashatár-hegy-nek hívom ezt a formációt az RSI-ben.
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 21:10
Előzmény: #517  kexelo
#519
ajánlom, ha még nincs meg: link
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 21:09
Előzmény: #511  -Feri
#518
TAsként a funda nem tud meghatni, ezidáig nem találtam összefüggést a tőzsdei árak és a fundás megállapítások között.

A mostani emelkedés benne volt a pakkliban, hogy mikor mondjuk január 5-én amikor írtam róla:

"Mi jöhet az év első pár hetében? Amennyiben a grafikon végén jelölt chart egy b hullám, akkor egy szép emelkedés, akár 4400 környékére. Amennyiben egy ED része, akkor egy korrekciós északi kör után újabb mélypont 3200-ig akár, oldalazó, eső mozgással"

Innen: link

A becsatolt hírekre vonatkozó cikkemből:

"Számomra mi fontos a fenti idézetből?
A tömeg pszichológia változása van kihatással a tőzsdei árak változására (igen, a tömeget befolyásolják a hírek, de nem egy hanem azok összessége), ami alapvetően egy természetes és ritmikus (felismerhető, mert ismétlődő alakzatok, azaz előre jelezhető) szociológiai változás, azonban nem közvetlenül a hírek okozzák a változást, mint ami az általános vélekedés."
kexelo
kexelo 2015. 02. 19. 21:06
Előzmény: #512  macibear
#517
na! eddig én is úgy rajzoltam magamnak, h kész a w3, de ma este valahogy befészkelte kisördög magát rajzaimba...főleg 1h bizonytalanított le, ezért is kértem RSI-vel chartot, de mondjuk én fele annyit sem tudok ewp-ről, mint ti...
miért gondolod azt, h nincs kész 3-as vagy volt már róla infó, csak éppen vissza kéne lapoznom?
macibear
macibear 2015. 02. 19. 21:04
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#516
Így igaz. :)

Én csak annyit állítok, hogy holnap van aljaskodásra lehetőség. Most nagyon bizonytalannak látszik a piac. Alapvető hírek már nem érkeznek. Minden adott a várakozással ellentétes irányú mozgásra.

Ha megindul egy hullám, akkor azt már tényleg nem lehet megállítani. Osztom eme nézetet is.

Ha felfele megyünk, akkor technikailag megmagyarázom a csonka ötödikkel, ha lefele akkor meg természetesen befejezzük a C hullámot.

A sajtótájékoztatóm készen áll mindkét esetre. :)
-Feri
-Feri 2015. 02. 19. 21:04
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#515
BUX indexben már van RSI-divergencia is, az OTP-ben ez még valóban nem öltött látványos alakot. OTI-ban is van viszont egy forgalom alapú divergencia (Alex Elder-féle Force-index, ha esetleg ismered), amit a táblázatkezelővel számolok (a markers sajnos nem ismeri).
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 21:04
Előzmény: #510  Törölt felhasználó
#514
OTP short zárásokra:

Short állományok pl:

Fir Tree Inc.
2015.02.09 0,97%
2015.02.11 1,01%

Marshall Wace LLP
2015.02.09 0,81%
2015.02.11 0,9%

Szóval az emelkedésben tovább shortoltak.

3. hullám esetében a piaci szereplők többsége egy irányba áll, rsi értéke pl azt mutatta, hogy 1:8-9 volt a bull várakozók aránya óráson az emelkedésben, ehhez nem elég a short zárásra hivatkozni, bizony long várakozók is voltak, ráadásul többségben
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 21:00
Előzmény: #506  Törölt felhasználó
#513
szerintem teljesen tisztában vagy vele, hogy a bux épp ma dugta a fejét a leszorító fölé de beszorulva a két nagy trend alá
macibear
macibear 2015. 02. 19. 20:57
Előzmény: #505  Törölt felhasználó
#512
Az igazi divergencia a harmadik és az ötödik hullámhoz tartozó RSI csúcsok között alakul ki. Az pedig ott van az első rajzodban is. ;) Azok a kis divergenciák meg menet közben.... szóra sem érdemesek.

A második OTP-vel kapcsolatos rajzoddal is egyetértek. Egyedül azzal vitatkozom, hogy kész van-e a harmadik. Szerintem nincs. de ez tényleg csak kedden derül ki.

Ha nem lesz GBL akkor az jön amit vár mindenki, ha lesz GBL akkor az én verzióm következik be. Ez pedig 3-5 emberen múlik. Holnap folytatják a long realizálást és a short bázis kiépítését vagy abbahagyják ezirányú tevékenységüket és 10-20k-nyi pakkal megindítják az árat felfele. A többit már intézi a tömeg.
-Feri
-Feri 2015. 02. 19. 20:54
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#511
Azért a szezont meg a fazont ne cseréljük már fel. Alapvető fundamentális változások zajlanak, amik hatással vannak az OTP-re. Most az, hogy ezeket lehozzák a hírekben is, attól még nem fog a hatásuk lecsökkenni olyan üres frázisok miatt, hogy 'hírekre nem kereskedünk'. A bankadó be van építve az eredménybe, ami direktben hat a papírra, a rubel/hrivnya/CHF árfolyama és a háborús helyzet a kitettség miatt fontos, ez is közvetlenül érinti. Ami egyelőre csak közvetetten érinti, az a görög kiléptetés és egy esetleges felminősítés kérdése, ezek most direktben nem hatnak rá. De egyébként mégis hatnak, mert sok kisbefektető spekulál rá. Emberek vagyunk, legtöbben beépítünk a kereskedésünkbe kisebb-nagyobb infómorzsákat, amik így a grafikont is alakítják. Amiből meg aztán te is dolgozni fogsz.
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:50
Előzmény: #502  macibear
#510
Elliott elmélete likvid piacokra vonatkozik, amiről te beszélsz az nem likvid :)

Ha elindul egy harmadik, nincs az a bróker aki képes befolyásolni :)
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:47
Előzmény: #507  kexelo
#509
Soha nem néztem.
Inkább előtte rsi 40, csúcs pedig 66 alatt. De ez nem szabály, sőt talán vezérlőelv sem, pedig abból van vagy 100.
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:46
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#508
Bux, ha a mai tetőt kiveszi long.(Alj alatt short 17800-as első célárral)
kexelo
kexelo 2015. 02. 19. 20:44
Előzmény: #503  kexelo
#507
jaa, kérdés lemaradt!
1=5 esetén, RSI-re is igaz ugyanez?
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:44
Előzmény: #500  Kontraindikator
#506
Konkrétumokat kérek, email címem a blogon!
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:41
Előzmény: #493  -Feri
#505
Nem látok divergenciát, konvergenciát látok. Sokan félreértelmezik a divergenciát, magas momentum érték mellett bullish jelentést hordoz. Soha nem felejtem el 2012 januárjában a bux száguldását, félreértettem és is ... és ellenem ment a piac, nem kicsit nagyon.

Elég sokba került ez a tapasztalat vétel, nektek ingyen adom :)

Divergencia, ami bull:link

OTP napos rsi:link
Törölt felhasználó 2015. 02. 19. 20:41
Előzmény: #499  Törölt felhasználó
#504
Bár mondjuk a bux emelkedése szempontjából ez a febr. 10 és mondjuk 25 közötti időszak kivételes, három trend metszéspontja! Uhogy nem véletlenül üldögél itt! Hívja a shorot.. Persze magánvélemény ez is
kexelo
kexelo 2015. 02. 19. 20:40
Előzmény: #498  Törölt felhasználó
#503
thx
macibear
macibear 2015. 02. 19. 20:38
Előzmény: #497  Törölt felhasználó
#502
Egyetértek veled a hírekkel kapcsolatban is. Nem vitatkozom ezzel kapcsolatos megállapításaiddal mert én is hasonló véleményen vagyok.

Egyet kivéve. A GBL-t. A magyar piacot igen is meg lehet mozdítani a várakozással ellentétesen. Nem kell hozzá még nagy tőke sem.

A brokiknak szinte kötelező olvasmány a Portfólió topic. No nem azért mert ott sok okosságot találhatnak, hanem mert érzik a hangulatot. És ha sokan várják egy irányba, akkor ott lehet halászni egy váratlan ellenirányú beintéssel.

Most például semmi mást nem kell csinálniuk, csak megegyezni abban, hogy holnap nem folytatják a korábban vásárolt long pakkok realizálását. Inkább vesznek még egy keveset, megindítva az árat felfele. Kisebb longosok rohannak utánuk, a shortosok meg dobják a pakkjaikat nem semmi szóhasználat mellett. :)

Mi pedig beszámozzuk és értelmezzük a mozgást. Mert utólag mindent meg lehet magyarázni, de előre látni az ilyet? Hát ... Fel lehet rá készülni.

Mit tennél, ha tudom, hogy te tudod, hogy én tudom?

Ui: Azért most vigyorgok magamban. Ha tényleg valami hasonló terv lett volna a holnapi napra, akkor annak kiagyalói most mit fognak csinálni? :DDD
-Feri
-Feri 2015. 02. 19. 20:36
Előzmény: #496  macibear
#501
De ki venné meg felfele? És mit csinálna vele utána? Az eddigi emelkedés is legalább egy nagy shortzárásnak köszönhető, aminek a farhullámain most csordogálunk. Innét felfelé kellene még egy ilyen brutálisabb pozíciózárás, mert mással úgysem nagyon lehetne odavinni. De a nagyobb szereplők egy része is már inkább shortot nyitott, a többi meg legalábbis távol maradt, a forgalomból ítélve. Nem az XYZ broki fogja eldönteni a továbbikat szvsz.

Topik gazda

Matsmath
Matsmath
3 4 4

aktív fórumozók