Topiknyitó: totoro 2022. 04. 23. 21:10

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik  

Orosz - Ukrán háború - trollmentes topik. Orosz propagandisták ne fáradjanak, tiltva lesznek.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
totoro
totoro 2022. 04. 23. 22:26
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Amíg nem írnak olyasmit ami indokolja, maradnak. Landlordtól elköszöntünk.
Landlord 2022. 04. 23. 22:24
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#39
Nem vagyok kifejezett oroszbarat, mint ahogy az USA-t sem utalom. A jelenlegi helyzetben viszont, egyertelmuen kiallok az oroszok oldalan. Ami ellenuk folyik az mar tul megy minden hataron. A hypokrata nyugat minden egyes orosz szemelyt el akar lehetetleniteni es a sajat nepe ellen forditani. Lasd operaenekesek, karmesterek, sportolok. Nyilvanosak akarjak megtagadtatni veluk a sajat nepuket. Ami itt folyik az most egy orosz honvedo haboru.
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 22:24
Előzmény: #30  totoro
#38
Azért vicces, hogy trollmentes topiknak indítod, aztán a már sótájm által is kibacott két ruszki troll - házmester meg kicsién- propaganda agymenését kell olvasni. Ez így nem lesz hosszú éltű;) Azért hajrá:)
offshort
offshort 2022. 04. 23. 22:22
Előzmény: #33  Landlord
#37
:DDD 
"horti" , a legnyagyobb hazaáruló! :)) 
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 22:21
Előzmény: #33  Landlord
#36
épp ma mondta 86 éves apám , hogy Hortynak köszönheti dédanyám hogy bába lett ,kitanitatták, mivel egyik ősőm hösi halált hallt I világháborúba...
offshort
offshort 2022. 04. 23. 22:17
Előzmény: #31  Landlord
#35
fotel mögül bátran pötyögteted a billentyűzetet, fsz kalap!
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 23. 22:17
Előzmény: #29  Landlord
#34
Nézd, kistatyó, én Magyarországon élek, és volt olyan még в марте, hogy  kurvakomoly konvojokat előztem az M1-esen, Tatabánya környékén, nem hiszem, hogy azt a kb 50 páncélozott járművet (novi új, belga rendszámú), Budapestre vitték volna az éjszakában. Közben láttunk vasúti szállítmányokat lefotózva Nyíregyháza mellett, valamint ismerősök is számoltak be más szállítmányokról.
Landlord 2022. 04. 23. 22:16
Előzmény: #27  offshort
#33
Horthy tette rendbe az orszagot. Sajnos a hadsereget elvezenyelte oroszorszagba. Ehelyett, magyarorszagon kellett volna tartania.
offshort
offshort 2022. 04. 23. 22:15
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#32
azon már tulléptünk h itt normalis keretek között folyjon a vita! 
szóval miért is vagytok idióták? 
miért nem a demokratikus társadalmi berendezkedés az ideális számotokra? 
Landlord 2022. 04. 23. 22:13
Előzmény: #26  offshort
#31
A faszkalapot visszautasitom, az te magad vagy....
totoro
totoro 2022. 04. 23. 22:11
Előzmény: #15  El_Kebir
#30
Ez nem a vitáról szól. Lehet vitatkozni azokkal akik valóban vitatkozni akarnak, de aki olyanokat ír be, hogy "Bucsában az Ukránok mészároltak" az nem vita, az egyszerűen szét akarja verni a topikot. Hazugságokat terjesztő, destruktív trollokat miért is kellene kerülgetni?
Landlord 2022. 04. 23. 22:11
Előzmény: #23  LappangSouchong
#29
Nem irtam olyat, amibol arra kovetkeztethetnel, hogy azt gondolom ez meg fog valtozni.  Remelem, es egyben ugy velem, hogy tovabbra sem fognak fegyverek magyarorszag teruleten athaladni. Magyarorszagnak semlegesnek kell maradnia ezzel a haboruval kapcsolatban. Nem szabad lemondanunk az orosz energiahordozokrol, beleertve Paks II-t. Paks fontos eleme az orszag energiaellatasanak.
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 22:10
Előzmény: #26  offshort
#28
de miért vagy ingarült Ő oroszbarát egyébbként én is ( nagymamám nekik köszönheti életüket ), és nagyon sokan vannak a világon oroszbarátok és (utálják az USÁT legalább 3 Milliárd ember.)
offshort
offshort 2022. 04. 23. 22:10
Előzmény: #26  offshort
#27
a trianont meg köszönd meg a "horti" barátodnak! 
mit gondolsz az angol-francia tengely miért engedte pont őt a hatalomba?
azért mert beleegyezett a területek leadásába!
trianon! basszmeg! vissza trianont! 
agyalágyultak! 
:DDD
offshort
offshort 2022. 04. 23. 22:06
Előzmény: #18  Landlord
#26
reméltem hogy az antidemokrata oroszbarát irredenta "hortista" fsz klapnál magadra ismertél! 
:DD
totoro
totoro 2022. 04. 23. 22:05
#25
Scholz ámokfutása kronologikusan:
Február 28-án a német védelmi ipar 48 oldalas listát küld Scholznak az általa szállítható fegyverekről. A lista nehézfegyvereket tartalmaz, köztük azokat is, amelyeket Ukrajna szeretne: Panzerhaubitze (PzH) 2000 tüzérségi rendszer és a Leopard 2 harckocsi. [1] A német védelmi ipar vezetői (Rheinmetall, Hendsoldt) nyilvánosan kijelentik, hogy a járművek és lőszerek átadásra készen állnak. Scholz ezt a listát nem osztja meg Ukrajnával. [2]
Márc. 20-án Scholz azt mondja, hogy Németországban már nincs több fegyver, amit átadhatnának Ukrajnának. [3] Az ezt a nyilatkozatot követő tíz napban elismeri, hogy van néhány fegyver, amit el lehetne küldeni, de a rendelkezésre álló fegyverek listája már csak a fele a gyártók által felajánlott mennyiségnek, és 3/15 Kijev által kért fegyvertípust tartalmaz. [4]
Április 1-jén a német védelmi ipar azt javasolja, hogy a német hadsereg küldje el most a meglévő gyalogsági harcjárműveit (Marders), a Rheinmetall pedig a raktárában lévő, általa felújítandó járművekből pótolja azokat. [5]
Ápr. 3-án Scholz azt állítja, hogy a Marderek NATO-kötelesek, és a NATO-nak jóvá kell hagynia az átadásukat. [6] Három nappal később azt állítja, hogy az ukránok a rendelkezésre álló idő alatt nem tudják elsajátítani a nyugati nehézfegyverzetet. [7]
Ápr. 11-én a német védelmi ipar állítja, hogy a tapasztalt ukrán katonákat néhány nap alatt ki lehetne képezni a Leopard 1 harckocsira. Az ukrán hadsereg egyetért. A Rheinmetall azt állítja, hogy az első harckocsikat hat hét alatt, a többit pedig a következő három hónap alatt, összesen 50 darabot tud szállítani. [8]
Ápr. 14-én a német kormány azt állítja, hogy minden NATO-tag kizárta a nehézfegyverek küldését, és konszenzusra van szükség a nehézfegyverek küldése előtt. [14] Ez nem igaz: Az USA, az Egyesült Királyság, Észtország, Lengyelország, Szlovákia, Törökország és Csehország nehézfegyvereket küldött vagy jelentett be közelgő nehézfegyver-szállításokat. [9]
Április 15-én Scholz nyomás alatt 2 milliárd eurót jelent be Ukrajna hadseregének. Később kiderülnek a "2 milliárd euró" részletei: Ukrajna csak 1,2 milliárd euróért vásárolhat fegyvereket. 400 millió az Európai Békefenntartási Eszközre megy, 400 millió teljesen más országoknak. Nincs időzítés, a fegyvereket Németországtól kell vásárolni, és Németországnak minden vásárlást jóvá kell hagynia. [10]
Április 19-én az EU és a NATO vezetői összeültek, miután Oroszország újabb offenzívát indított. Az USA, az Egyesült Királyság és Kanada ugyanazon a napon újabb nehézfegyverek, főként tüzérségi fegyverek szállítását jelentik be.
Scholz eközben nyilatkozatot tesz, hogy Ukrajna bármit megkaphat a régi listáról, amit csak akar. [11]
Ukrajna nagykövete azt mondja, hogy Scholz minden olyan tételt kivett a listáról, amit Ukrajna valójában akar, és hogy a listán nincsenek nehézfegyverek. [12]
Április 20-án Hollandia bejelenti, hogy modern német gyártmányú tüzérséget, a PzH 2000-et (lásd #1) küldi. Eközben Németország kijelenti, hogy csak tüzérségi kiképzéssel, lőszerrel és karbantartással fog segíteni. [13]
Scholz mindent megtesz, hogy ne adjon fegyvert Ukrajnának, miközben azt a látszatot kelti, mintha segíteni próbálna. Ez a háború megmutatta, hogy ki az, aki elég bátor ahhoz, hogy kiálljon a demokrácia és a szabadság mellett, és ki az, aki csak úgy tesz, mintha ezeket az értékeket vallaná.
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 22:04
Előzmény: #18  Landlord
#24
egyébbként szoktam néha olvasni 444 et ) tiszta USA propaganda....
LappangSouchong
LappangSouchong 2022. 04. 23. 22:01
Előzmény: #18  Landlord
#23
Jelenleg ez zajlik. Mi, akik ebben az országban élünk, ezt látjuk. Úgy véled, ez változni fog?
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 21:59
Előzmény: #18  Landlord
#22
hurra ))))
Törölt felhasználó 2022. 04. 23. 21:59
#21
Pl. a választást is úgy kommunikálják, mintha egy focimeccs lenne. Mindkét oldal ugyanúgy rábaszott/nyert vele hogy Orbán van :)

Topik gazda

totoro
totoro
3 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek