Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 13. 18:52
Előzmény: #79599  euler
#79600
Mindenki abban hisz amiben akar ha neked ez okoz oromot...gyakorold...nagy ez a forum talan elferunk egymas mellett...have a nice weekend...
euler 2022. 08. 13. 18:47
Előzmény: #79598  bugocsiga
#79599
Akkor olvasd el mégegyszer az eredeti posztomat, amit túlpörögtél!
Az egy szakmai körökben teljesen elfogadott álláspont, de nem itt fogom megvédeni.
Simán írd be a keresőbe, hogy "német atomerőművek", az elsőként feldobott anyagból bármelyikkel kezdheted (portfolio, vg, Aszódi). 
Biztonságtechnikáról és aktualitásokról pedig ajánlom a "Láncreakció" blogot. Nem kellenek hozzá atomfizikai alapok, de a szakértőknek azért illik hinni, még egy mindent és mindent jobban tudó fórumon is.
És hidd el nem vagyok lekezelő! :)
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 13. 18:31
Előzmény: #79597  euler
#79598
en meg ugy latom hogy ismeretlenul igen magas lorol kisse arrogansan es lekezeloen vagdalkozol...karorom sem tul szep tulajdonsag....ne ajanlj kerlek semmit hidd el nem szorulok ra...csak ezert irtam mert bokte a szememet ez az egyodalu eszoszto nezopont (biztosan a karorom teszi legalabbis betudom ennek a botlast)...
euler 2022. 08. 13. 18:15
Előzmény: #79596  bugocsiga
#79597
Nem féltem a németeket, sőt némi kárörömmel nézem őket ezügyben. 
Az atomenergetikát sajnos sokan félreértik, lehetetlen elmagyarázni higgadtan az energetikai és a biztonságtechnikai vonatkozásokat szakmai alapok nélküli laikusoknak. 
Érzelmekre nem hatnak az érvek, pláne ha nem is értik azokat. (Hasonlóan vagyok most is mint a trolltopikban, ahol a hálózatok összekapcsolhatóságát próbáltam elmondani.)
Azok után amiket szemmel láthatóan érzelmi alapon "összebúgtál", ne vedd zokon de nem is próbálkozok vele és szakirodalmat sem ajánlok. Belátom, hogy reménytelen.
bugocsiga
bugocsiga 2022. 08. 13. 17:01
Előzmény: #79590  euler
#79596
szep dolog ez az okfejtes de Fukushimat latva egy hasonlo balesetnel nemet tartomanyok valnanak lakhatatlanna...azonnali gazdasagi hatas...folyok viziutak szennyezodnenek be... mondani sem kell milyen hatassal az ivovizkeszletre...a nepesseg vedelme is szempont jobb helyeken...europai szarazsag apadas es rogton nincs megfelelo hutes... massziv alkoholista kismedve meg europai eromuvek elleni tamadasokat vizional teljes vodkagozben...ez meg nemzetbiztonsagi kockazat...a hanyatlo nyugaton nem a kicsi (virologus, sajtpapir kozgazdasz, energetikai szaki, etc..) dont egy szemelyben mint az oshazaban ilyen fontos kerdesekben hanem megkerdeznek hozzaertoket, tanulmanyok keszulnek...melyik ujjunkba harapjunk...nem kell oket ennyire felteni meg fogjak talalni a megoldast...
geza77
geza77 2022. 08. 13. 16:55
Előzmény: #79592  badsector1
#79595
teve lakta környéken nyaralt és beleszőtte mondandójába a friss élményeit?
somogyi 2022. 08. 13. 16:52
Előzmény: #79593  somogyi
#79594
*birtak elnezest termeszetesen en kitudtam fizetni😀
somogyi 2022. 08. 13. 16:50
#79593
Falu/varos (nemtudom minek nevezzem) napon vagyok, polgi es orszaggyulesi kepviselo beszedet mondd, mas se hagyja el a szajukat mint az ezer eves magyarok a kultura stb stb. Mekkora nehez idok vannak haborus inflacio , haboru kora stb ( elgondolkoztam hogy talan nalunk is haboru van) sok erot kitartast kivannak a kovetkezo idoszakra stb. Sok birka bologatott persze. Tegyuk hozza az osszes szoszolon latszott hogy draga minosegi oltony volt, rs kozben ugy beszeltek ezekrol, arcuk is elkomolyodott. Megeheztem elmentem egy automatahoz levenni kis kp-t. Az automata a sulinal van. Odaerek nevetes pohar tanyer csorges csapta meg a fulem. Benezek. Hat akik egy fel oraja nagy komoly arcal erot haborus inflaciot meg a tokom tudja mit stand upoltak szomoru fejjel , ott bent ettek ittak nevetve mosolyogva. Etkezo standnal alig birtam kifizetni a 450 ft os sort. Ugy kapartak ossze 3 an az aprot…. Apu okolbe szorult keze vagyok…
badsector1
badsector1 2022. 08. 13. 16:41
#79592
Törölt felhasználó 2022. 08. 13. 15:57
Előzmény: #79589  ________
#79591
Egy atomerőmű nem tud atomrobbanni.
euler 2022. 08. 13. 15:55
Előzmény: #79589  ________
#79590
A németek óriásit hibáztak az atomerőműveik meggondolatlan leállításával, Fukusima után, engedve a zöldeknek.
2021-ben már csak 6 reaktoruk működött a 19-ből, a részarányuk az energia előállításban pedig egyharmadról egytizedre csökkent. Idén már csak 3 működik.
Ha nem ezt csinálják - más helyeken már fordulnak, legalábbis kihasználják a meglévők élettartamát - nem lennének ennyire kiszolgáltatva az orosz gáznak.
________
________ 2022. 08. 13. 15:09
Előzmény: #79586  badsector1
#79589
A németek nem véletlenül akarják leállítani az atomerőműveiket.
Bezzeg mi meg Paks 2-t akarunk...
Pityun kétlem, hogy kibírja atomrobbanás nélkül.
geza77
geza77 2022. 08. 13. 14:06
#79588
Orbánnak és s.ggnyalóinak küldeném H. Pixnertől a következő számot:
https://www.youtube.com/watch?v=sW3TAmHgMhM&list=PLH_E_TdlnHivfew5r2WN6wU4v7homkmpn&t=25s
Leckmicha Marsch  (német nyelvet nem annyira művelőknek és értőknek Leck mich aM Arsch azaz kinyalhatják a s.ggem!!!)
rockmaster 2022. 08. 13. 14:02
Előzmény: #79586  badsector1
#79587
És Ocsmány Viktornak ehhez sincs egy szava sem?
Nem ítéli el Moszkvát továbbra sem?
badsector1
badsector1 2022. 08. 13. 13:46
#79586
"Medvegyev ismét keménykedik: „Ne felejtsük el, hogy az Európai Uniónak is vannak atomerőművei”"
"Balesetek ott is történhetnek."
    
Oroszok fideszes s.ggnyalói már alig várják a paksi balesetet.
Hogy lehet az oroszpárti magyaroknak  ennyi esze?
geza77
geza77 2022. 08. 13. 11:56
#79585
A haldokló nyugati Németországban 680 FO$rint egy kg kenyér 1,2 milkós fizetés mellett
A lényeg mennyi kg kenyeret vesz az itthoni átlagbéres vagy minimálbéres egy órai keresetéből és mennyit a hazai?!?!?
És mennyi lenne 1,69, ha nem 393 lenne az euró darabja???? hanem csak 350 vagy 300 ?
vagy ha a csehekkel tartott volna gazdaságunk és most 175 lenne 1 euró???
https://www.hirzona.com/2022/08/a-haldoklo-es-meghalni-keszulo.html?fbclid=IwAR1iRBKyuZTrhi5KmN1KOWcUo9vmm9wyqKUxG4p9szd_BYGM4mmKyR2KxCU
sztanil 2022. 08. 13. 11:40
Előzmény: #79582  euler
#79583
Na de már megmondták, hogy a csúnya multik fizetésemelései csak növelik az inflációt. A nyugdíj is fizetés, úgyhogy remélem tartják magukat ahhoz, amit mástól várnak el.
euler 2022. 08. 13. 10:11
Előzmény: #79581  rockmaster
#79582
Majd a 12 fős Idősek Tanácsa, (elnök: Orbán Viktor, alelnök: Novák Katalin), megmondja a tutit.
A nyugdíjasok meg így jártak, köszönjék maguknak.
rockmaster 2022. 08. 13. 09:38
#79581
"A magas infláció miatt célszerű lenne beiktatni szeptemberben egy rendkívüli nyugdíjemelést, valamint a nyugdíjprémiumot a legszegényebb 300 ezer nyugdíjas között kellene elosztani – mondta el Farkas András nyugdíjszakértő a Millásreggeli műsorán.
13,8% a nyugdíjas infláció, ami 20 éve nem volt ilyen magas – mondja el a szakértő. Közben eddig összesen 8,9%-kal nőttek a nyugdíjak, így 4,9%-nyi mértékben kisebb a nyugdíj, mint ami a nyugdíjemelés szándéka lett volna, vagyis, hogy tartsák a nyugdíjak vásárlóerejének szintjét – teszi hozzá.
Farkas András szerint célszerű lenne egy rendkívüli emelést beiktatni szeptemberben és ne várjunk majd novemberig, amikor törvény szerinti esedékes emelés lesz.
Hozzáteszi: ez egy 250 milliárd forintos tétel a költségvetésből.
A szakember arról is beszél, hogy az infláció szeptemberben fog igazán bedurranni, amikor beérkeznek az új rezsiszámlák és érezni lehet a hatósági áras üzemanyag változásait. Ez további 3%-os inflációt jelenthet, akár 17-18%-ra emelve az inflációt.
Farkas András arról is beszélt, hogy egyes nyugdíjas háztartások kiszolgáltatott helyzetbe kerülhetnek, lehet, hogy néhány helyen családi segítséget kell majd kérni a rezsi fizetéséhez.
A szakértő arra is tett javaslatot, hogy a nyugdíjprémiumot inkább a legszegényebb 300 ezer nyugdíjasnak kellene kifizetni, így az 80 ezer forintot jelentene minden háztarásban ahelyett, hogy minden nyugdíjas kap 10 ezer forintot."
A yachtos megoldás az lesz, hogy a 10 ezer Ft-on felüli nyugdíjat majd külön nyomtatványon kell megigényelni!
Más gazdagabb és boldogabb országokban az ilyet az állam automatikusan fizeti, a nagycsaládosoknak, nyugdíjasoknak, segíti őket... Magyarországon ha baj van, az állam nem segít, hanem pakolja a terheket az emberekre (pl: ÁFA rekord magasan tartása, amin a Yacht párt nyerészkedik, kisker benzinkutasok, falusi boltok terheinek növelése).

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek