Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
geza77
geza77 2022. 08. 02. 08:39
#78840
"A Magyarország nevű hajón az utasok kezdik észrevenni, hogy már rég nincs senki a kormányállásban. Eddig nem tűnt fel, mert nyugodt volt a tenger. Nem kellett kormányozni. Most viszont hogy megjött a vihar, a hajó kormányzás nélkül összevissza hánykolódik. Lassan elkezdett süllyedni is. A kormányos és társai eközben az utasok fülkéinek fosztogatásával vannak elfoglalva. Eladták már az üzemanyag egy részét is. A mentőcsónakokat és más alkatrészeket hasznosabb tárgyakra cserélték. Például futball labdákra és zenélő lakkcipőkre. A hajó költségvetéséből rengeteg pénzért sós vizet vettek. Az utasok egy része nagyon örült, hogy a hajó körül lévő sós víznek immár ők is tulajdonosai. Közben a hajórádióból megállás nélkül szólnak a magyar népmesék. Az utasok révült mosollyal nézik a lassan de biztosan közeledő víz felszínt. Vajon mikor fog kitörni a pánik?"
badsector1
badsector1 2022. 08. 02. 08:30
Előzmény: #78837  Heisenberg
#78839
most már egyértelmű, hogy nincs remény a mai ellenzéki pártokkal kapcsolatban.
idegsüveges 2022. 08. 02. 08:29
Előzmény: #78835  Heisenberg
#78838
Valószínű, hogy a kivonulás lenne a megoldás, mert a választóik képviselete a jelenlegi parlamenti viszonyok mellett lehetetlen.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 08. 02. 08:27
Előzmény: #78836  badsector1
#78837
Boccs, én nem várok semmit sem. Legfeljebb reménykedem...amúgy számomra már csak Hadházy Ákos maradt hitelesnek.
badsector1
badsector1 2022. 08. 02. 08:21
Előzmény: #78835  Heisenberg
#78836
te miért várod a mai ellenzéktől, hogy mindennemű politikai együttműködést megszakítsanak a NER- rel,  miközben az ellenzéki pártoknak kapcsolattartója van a fidesszel.
Heisenberg
Heisenberg 2022. 08. 02. 08:12
Előzmény: #78834  idegsüveges
#78835
Nincs valódi ellenzék. Szánalmas gyáva bagázs, azt hiszik, hogy érdemi politizálás és egyéni politikusi áldozatvállalások nélkül is túlélik a következő 4 évet is. Hát nagyon nem. 
Bőven elég indokot adott már a Fidesz arra, hogy mindennemű politikai együttműködést megszakítsanak a NER- rel. Ki kellene vonulni a parlamentből, le kellene mondaniuk a mandátumokról. Ja, hogy akkor nem lenne fizu...hát pont erről van szó...ezt hivják megalkuvó politikának.
idegsüveges 2022. 08. 02. 08:01
Előzmény: #78816  Dehogynincs
#78834
Ez csak azt mutatja, hogy a 2006-os tüntetések az akkori ellenzék által motiváltak voltak. Most nincs olyan "harcos" ellenzék, aminek még az ország sorsa sem számít, csak a hatalom...vagy egyáltalán nincs is ellenzék...
idegsüveges 2022. 08. 02. 07:45
Előzmény: #78824  Csakegyolvaso
#78833
Azért ebben még nem lennék olyan biztos. 2010-ben hasonló kutyaszorítóba kerültek az előírt államháztartási hiány maximum miatt, kerestek valami gyorsan lenyúlható malacperselyt, MANYUP. Elég kreatív a NER, hogy találjon einstandolni valót  szavazóik élénk helyeslése mellett.
geza77
geza77 2022. 08. 02. 07:00
#78832
"Szerbia köszöni szépen a rendkívül jó áron vásárolt földgázt. Külön köszönet Kakadu Peti miniszternek! Jaa, és 2022. augusztus 1-től bruttó 36.51 dínár, azaz 136 Ft áron biztosítja a lakosságának, 8 % áfával, korlátozás nélkül!"
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 02. 00:25
Előzmény: #78830  euler
#78831
nemtudom talalgatni lehet csak de en remenykedek benne hogy valami keszulodik csendben.
euler 2022. 08. 01. 23:53
Előzmény: #78828  Csakegyolvaso
#78830
Nem tudjuk persze, de miért nem mutatják meg?
Pl. egy árnyékkormány felállításával. Válsághelyzetben nyilván ez nehezebb, mert nehéz olyan intézkedéseket szembeállítani a regnáló kormánnyal ami szavazatokat is hoz.
De a választások előtt se sikerült, ami minimum elvárás volt szerintem.
Legjobb megoldás persze (tegnap is ide jutottunk), egy szakértői, csődgondnok kormány.
Aztán vagy előrehozott vagy rendes választások, ahol majd a pártok is szóhoz juthatnak.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 01. 23:43
Előzmény: #78828  Csakegyolvaso
#78829
De az hogy pizsamaban alkotmanyt modositok ez mar mindennek a legalja.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 01. 23:41
Előzmény: #78827  euler
#78828
Azt nem tudhatjuk hoyg a mostani ellenzek hogyan tudna kormanyozni sztem tudnanak jobban mint ezek akik most vannak nem bohoc parléamentunk lenne vegre valahara hanem munka is lenne ott.
euler 2022. 08. 01. 23:32
Előzmény: #78824  Csakegyolvaso
#78827
Szerintem egyrészt képtelen változtatni mert nincsenek érdemi válaszai a valós problémákra, alkalmatlanná vált a kormányzásra. (zuhanunk, ahogy Lengyel írja).
 .
"Az Orbán-kormányoknak ugyan sikerült hatalmas politikai-, gazdasági-, médiatúlsúlyt kiépíteni, de az európai és saját forrásokat egyaránt felhasználó rendszernek legkevésbé sem a társadalmi, a nemzeti egység, nem a bevonás, a társadalmi konszenzus megteremtése, a széles körű integráció és konszolidáció a célja, hanem saját új osztályának tartós hatalmi és anyagi kiépítése, fenntartása."
.
Másrészt ha ezeket meg is tudná valósítani, és ezek nagyjából az uniós elvárások, akkor se tenné meg, mert saját magát kellene felszámolnia. Az egész eddigi szépen felépített, lopásra optimalizált rendszert kellene kidobnia, vele együtt az ezen alapuló támogatottságát.
Ezért a kínlódás az EU-val, mert látják, hogy ez már erősen végjáték szagú. Az igaz, hogy máshonnan (IMF, Putyin) se számíthatnak segítségre, talán-talán Kínától. Teljesen elszigetelődtek mindenféle tekintetben, csak az a baj, hogy nem hiszem, hogy békés lesz a megoldás.
És ismét mondom a bajokat csak súlyosbítja, hogy nincs kormányzóképes ellenzék, sőt semmilyen.
Bandi_ujonc 2022. 08. 01. 23:11
Előzmény: #78823  euler
#78826
Ha Viktor tudná, nem hagyná. 
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 01. 23:11
Előzmény: #78823  euler
#78825
Ha nem lesz eu-s penz akkro az orszag csodbe fog menni egyszeruen putykoval nagyon elszamoltak magukat oroszok is nagy szarban vannak onnan nem fog jonni segitseg neki, egyedul maradt. Mar valasztasok elott is mondtuk hogy vege a v4eknek akkor orban probalta terelni hogy egy kis nezetelteres volt kozottuk csak de most ez ta lengyelek megerositettek hogy vege a kapcsolatnak.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 01. 23:08
Előzmény: #78823  euler
#78824
igy ertettem hogy beadja a derekat hogy kenytelen lesz a sajat rendszeret megvaltoztatni csak igy kepes sztem versenybe maradni kulonben vege a jateknak.
euler 2022. 08. 01. 22:58
Előzmény: #78821  Csakegyolvaso
#78823
Nem tudja beadni a derekát, mert az Unió most már alapvető vátozásokat kér, amelyeket ha teljesítenének a saját rendszerüket adnák fel. 
Ugyanakkor Magyarország ezzel a rendszerrel nem jut sehová, hiába kapna pénzt az EU-tól, és talán most először ezt az EU is belátta.
"az EU most adta vissza a magyar programot azzal, hogy nem szavakat, hanem valódi változásokat akar: Orbán fojtófogásba került. Európa olyan kérdésekre akar intézményes változtatási választ, amelyekre a rendszer évek óta nem hajlandó."
Vége a merkeli korszaknak, sőt Merkel- ellenes korba jutottunk.  "Az új, sok tekintetben kaotikus német rendszer, éppen az Ostpolitik-ot számolja fel, Putyin háborúja idején nem sikk „kisdiktátornak” lenni és nyíltan lopni. Scholz a legegyszerűbbet teszi: nem tárgyal Orbánnal és rendszerével."
"Orbánnak sikerült összegyűjtenie valamennyi fenyegető kockázatot októberre. A rezsicsökkentés utáni első számlák, az élelmiszerárak folyamatos emelkedése, majd október 1. után a benzinársapka levétele együttesen sokkoló hatású lesz" Itt fog összeállni valamilyen változtató erő, de szvsz ehhez nem sok köze lesz a jelenlegi ellenzéki pártoknak és MZP-nek sem.
Egy nagyon jó írás, innen idéztem:
https://nepszava.hu/3164781_lengyel-laszlo-szaz-nap-tevelyges
lemir 2022. 08. 01. 22:30
Előzmény: #78818  Dehogynincs
#78822
Sztem amit írtam,: #78756 ,  abba benne van a válasz !"
Amúgy honnan veszed, oly biztosra, h marad az ársapka? Én csak arra számítok, hogy marad, mert ha nem, akkor a többi megszorítással együtt elszakadhat a népnél a cérna még a  sok fideszes zombinál is. Amúgy szombaton is beletöröltek a  szept. 30.-ig meghirdetett ársapkába. Orbánisztánba semmi se tabu. 23 kor döntenek és 0 h-kor már életbe is lép a történet. Rosszabb esetben visszamenőleg érvényes :)
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 08. 01. 22:27
Előzmény: #78820  badsector1
#78821
sztem kivaras van, Ha most tamadnanak meg OV jol kijohetne ugy hogy beadja az eunak a derekat es felveszi a penzt onnan.Viszont ha nem lesz megallapodas sztem onnantol mar nyitott az ut az ellenzeknek.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek