Topiknyitó: Portfolio 2010. 10. 19. 21:52

Orbán: szeretnénk, ha már az idén vissza lehetne lépni az állami nyugdíjrendszerbe  

Ugrás a cikkhez
A kormány azt szeretné, ha már az idén vissza lehetne lépni a magánnyugdíjpénztárakból az állami nyugdíjrendszerbe - közölte Orbán Viktor miniszterelnök kedd este az RTL Klub híradójában. A műsorban a kormányfő szavait ismertetve elhangzott: azon is...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=140167
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2010. 10. 19. 22:11
Előzmény: #1  portfolio
#2
\"A hírműsor közlése szerint a magánnyugdíjpénztárakba utalt járulék felfüggesztéséről Orbán Viktor azt mondta, azoknak garantálják a kieső pénzt, akik visszalépnek az állami rendszerbe. Akik maradnak \"a mostani nyugdíjtőzsdés rendszerben\", azok természetesen azzal, amit oda bevittek, saját belátásuk szerint rendelkeznek. \"Az állam azonban többet oda pénzt már nem fog átutalni\" - tette hozzá a kormányfő.\"

Hát ezt nem hiszem e! Mit kell ez jelentsen? Aki nem lép vissza, az kapja be? Az bukja a 14 hónapot, aki visszalép azt kompenzálják? Hát hol van itt az egyenlő elbírálás? Az uolsó mondatot meg értelmezni sem tudom. Látta valaki a műsort? Ez a kiragadott mondat így igen félreérthető, vagy inkább egyértelmű.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:22
Előzmény: #1  portfolio
#3
\"A hírműsor közlése szerint a magánnyugdíjpénztárakba utalt járulék felfüggesztéséről Orbán Viktor azt mondta, azoknak garantálják a kieső pénzt, akik visszalépnek az állami rendszerbe. Akik maradnak \"a mostani nyugdíjtőzsdés rendszerben\", azok természetesen azzal, amit oda bevittek, saját belátásuk szerint rendelkeznek. \"Az állam azonban többet oda pénzt már nem fog átutalni\" - tette hozzá a kormányfő.\"

Jól látom? \"Többet oda pénzt már nem fog átutalni\"? Ezek szerint pont az történik, amit mondtam: a teljes MNYP államosítás a cél. A 14 hónap csak duma volt, innentől egy Ft-ot nem akarnak oda utalni, jogilag és kommunikációilag teljesen ellehetetlenítik az MNYP-ket, hogy végül a nagy többség betolja a nagy közös szarba az eddigi privát számláját.

Nesze neked struktúrális reform. Orbánék eddig hatalomépítettek és pénzbehajtanak, államosítanak. A szar meg marad szar, eltoltuk a problémákat. A 2/3-ad nekik kellett, nem az országnak.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:33
#4
Aszonta a nagy vezír a cikk szerint: Akik maradnak "a mostani nyugdíjtőzsdés rendszerben", azok természetesen azzal, amit oda bevittek, saját belátásuk szerint rendelkeznek. "Az állam azonban többet oda pénzt már nem fog átutalni" - tette hozzá a kormányfő.
Na először is Viktor, oda nem az állam, hanem én (munkáltatóm és apeh segedelmével) utalok, az előírások alapján abból, amit én megkerestem.
Aztán mi az a "nyugdíjtőzsde"??? Képzeld, van választható portfóliós rendszer, amiben létezik a klasszikus portfólió, és ha nincs bizodalmam, nem kötelező a részvényeket is tartalmazó növekedési vagy kiegyensúlyozott portfólióba utaltatnom. Erre fel kéne hívni a hülyeségeket nyilatkozó politikai prostidnak, a Selmeczinek is a figyelmét, aki ma az M2 híradóban hülyeségeket beszélt. Kell a lóvé a költségvetésbe, érthető, de akkor legyen ésszerű, kellően megfontolt, szakmai szervezetekkel egyeztetett a megoldás, és ne úgy csináljatok, mint elefánt a porcelánboltban.
A nyugdíjpénztárak működési költségein lehet csámcsogni, vizsgálódni, bár ezen tételek mozgástere jogilag szabályozott, és nem találomra megy, de nem biztos, hogy jók a szabályok. Azonban azt állítani, hogy eltékozolják a pénzt, azt sugallva, hogy szinte ruletteznek, hazugság. Szóval Viktor, ne hazudozzatok, és nézzétek már hülyének a választóitokat! (se) Remélem, Brüsszelből rátok szólnak, hogy bizonyos szabályokat betartva játszadozzatok.
gazmber 2010. 10. 19. 22:33
Előzmény: #2  prmiklos
#5
nos ez nekem sem világos, mert azt mondták 2011dec31.ig nyúlják le a polgárok mny-pénzét, most meg már azt mondja - az ő felfogásuk szerint persze ezt nem mi fizetjük, hanem az állam adja(?) - többet az állam már nem utal....akkor most mi van? itt bezár a bazár, magánkasszákba több járulék nem megy, aki ott marad az megkaphatja a megtakarítását(?), de később a nyugdíjának csak 75%-át kapja?
...a MAL által okozatt károk köszönőviszonyban sem lesznek a fityesztánok okozta károkkal....ezek nem aprózzák el holmi bkv-s nokiás dobozokkal, törvényesítik komplett pénztári, banki, távk. keresk. és energ. magáncégek kasszáinak lenyúlását---(?) szvsz
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:34
Előzmény: #2  prmiklos
#6
az összes fideszes barom, meg az egész fidesz elmehet a kurva édes anyjába!!!!!!!!!!!

ez az igazi demokrácia...ez az igazi magyar mentalitás...

GRATULÁLOK!!!!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:42
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#7
Orbán kiépítette a maga Kádár rendszerét. Valódi megoldások helyett feléljük ismét a jövőt.
tomalex 2010. 10. 19. 22:46
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
aztán egyszer éjszaka megálmodik valami mást aztán másnap megszavaztatja és "megkéri" a köztársaság elnököt, hogy jelentse be.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:46
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#9
Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy 2/3-os többségnél a választások napjáig volt demokrácia...
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:48
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#10
Na ezzel nálam végleg kihúzta a gyufát az az elmebeteg, teszem át az összes székhelyemet Magyarországról mindegyhová, ide, ezeknek a kommunistáknak egy fillért sem fizetek a közösbe, de még a számláimat is elviszem az összeset, mert még azt is lenyúlják...

Amúgy sem vagyok 180 napot az országban évente, de ezentúl mérem is, és nyilvántartást is vezetek.

A magyar rendszámos autómat meg regisztráltatom azonnal akár vanuatuban is, de ide még a súlyadót sem vagyok hajlandó befizetni.
gazmber 2010. 10. 19. 22:48
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#11
azt nem értem, hogy akik eddig itt komcsiztak, fiyeszes neokomcsik...most miért nem komcsiznak mikor a nemzet hőn szeretett és imádott vezetője, úttörő fülkeforradalmár, magasztosan, élenjárva éppen most kövezi ki a mutyisztáni-lenini-mao-i(?) utat ...mások pénzéből...(?) szvsz
tomalex 2010. 10. 19. 22:50
Előzmény: #9  Törölt felhasználó
#12
csak úgy halkan megjegyzem az állam miért jó gazda? Az elmúlt x évben növekedett az államadósság tehát nyugdíjakra is kevesebb pénz jut. A magánnygudíjpénztár az öngodoskodás első lépése, sok szakértő szerint az egyetlen reform ami mostanában történt. Erről miért nem lesz népszavazás? Csak a 300ft-os vizitdíjból kell cirkuszt csinálni?
ingcapa 2010. 10. 19. 22:52
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#13
Mi az hogy többet nem utalnak a mnyp-ba?????
Mi lesz a bentlévő pénzzel? Ez totál értelmetlen számomra??? Ha nem lépek vissza akkor nem is gyarapodik tovább a mnyp-s pénzem. Hogy???
Én oda fogom utalni,de nem fog oda érni a zsé????
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:53
Előzmény: #12  tomalex
#14
"A magánnygudíjpénztár az öngodoskodás első lépése"

ez így van,

"sok szakértő szerint az egyetlen reform ami mostanában történt"

sőt, ez az egyetlen államháztartási fóreformlépés a rendszerváltás óta...
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 22:55
Előzmény: #11  gazmber
#15
Én komcsiztam mindig is, de a fideszre... az OK?
tomalex 2010. 10. 19. 22:58
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#16
"biztonságot, biztos nyugdíjat adni csak az állam tud az előttünk álló 10-15-20 évben, ahogy a világgazdaság fejleményeit látom".

OV a tőzsdeguru.

"az állam azonban többet oda pénzt már nem fog átutalni"
Múltkor még nem erről volt szó. Persze azóta már eltelt egy nap.
gazmber 2010. 10. 19. 22:59
Előzmény: #13  ingcapa
#17
valahogy úgy...kiszámítható, permanens jogállamban élsz(?)...az új törvényen még lehet pecsét sincs, de már nem jó, ezek szerint már soha többet nem kapnak az mnyp tagok pénzt, csak ha fizetnek maguknak külön...ellenben büntetésül lehet állami nyugdíjra se számíthatnak....persze arra a maszlagot megevő visszalépők se nagyon---szvsz
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 23:01
Előzmény: #13  ingcapa
#18
A meglévő nyugdíjpénztári egyenlegekhez nem tudnak hozzáférni, csak sajnos a következő lépés az lesz, hogy olyan feltételeket szabnak, hogy gyakorlatilag kénytelenek legyünk visszalépni az állami rendszerbe. Ennek első lépése a most a médiában zajló hazudozás. Így el lehet kezdeni sorvasztani a rendszert, és rácsapni a magánynyugdíjpénztárak teljes vagyonára. Aztán majd kapsz egy ígérvényt az államtól a befizetéseidre, csak a mögött nem valós értékpapírok lesznek transzparens módon, mint most... és ki tudja mi alapján kapsz hozamot utána.
Törölt felhasználó 2010. 10. 19. 23:05
Előzmény: #1  portfolio
#19
Na szvsz. most kell sos elhúzni innen messzire el.
prmiklos 2010. 10. 19. 23:10
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#20
Kérdem én, meddig lehet ezt csinálni??? Megpróbálják ügyesen és okosan csomagolni, a csapból is a támogató szakértők folynak, de csak van jónéhány ember ebben a szerencsétlen országban, akik azt látják és hallják, ami az igazság, és nem azt, amit láttatni akarnak velük! Ennél kisebb dolgokért zúdultak fel a polgári körök, indult népszavazás.

Nem értem én ezt teljesen. A hiradóban szinte azt magyarázzák nekem, hogy a "válságadókkal" súlytott szektorok "örülnek" az adóknak, mert az olyan tisztességes dolog, és a szegény fogyasztókra rá nem terhelnék semmi pénzért, mert ők olyan rendes "nagymamis" mentalitásúak, akik lemondanak a saját vacsijukról az unoka javára, és inkább éheznek. A nyugdíjpénztárak meg egy konyak mellett ruletteznek a pénzmmel, pfúj de rossz ez nekem!! Bezzeg ha Állam Bácsi vigyáz rá, akoor az tuti kezekben van! Mert ugye néhány tíz év alatt már nem fognak többet változni a nyugdíjazással kapcsolatos törvények. Komolyan mondom ezt ép ésszel nehéz bírni.

Mit is mondana erre Besenyő Pista bácsi??? Nóóóóórmáááális?????

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek