Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 17:19
Előzmény: #97  Törölt felhasználó
#100
"ha jó az otp akkor német könyvbe, ha nem akkor magyar könyvbe teszik..."

sztem ez azért hülyeség, mert min. évente, de inkább negyedévente volt elszámolás... azt meg, hogy melyik jobb OTP vétel, egy 3500-as vagy egy 4200-as, azt már az adott vételek pillanatában könnyű eldönteni, de azt mindig csak utólag lehet, hogy akár a 3500, akár a 4200 "elég jó" volt-e, mert ha lemegy mondjuk 2k-ra, akkor mind2 bukik, legfeljebb a 3500-as kisebbet...

szóval nem lehet azt állandóan eljátszani, hogy az alacsonyabb áron vett OTP-t mindig a németeknek írod jóvá (arról nem is beszélve, hogy ezzel inkább a brokicéget mint bizományost lehet vádolni, a MNYP-ak nem voltak a tőzsdén szekciótagok, így az ő megbízásukból a brokicég vett részvényeket...)
persze ha "mindenki" benne van a buliban, akkor elvileg meg lehtne oldani, akkor már "csak" az a baj, hogy senki sem tudja, mennyi lesz a részvény 1 év múlva, vagy még később... így aztán (ami elsőre bomba üzletnek tűnik, abból akár) hatalmas bukta is lehetne belőle, mindezt úgy, hogy ultramagas a kockázat, mert elég, ha valakinek eljár a szája, szerez némi bizonyítékot, és borul a bili... nem jellemző az emberekre, hogy olyan dolog miatt kockáztassanak, ami még csak nem is tuti biznisz... a maffia legalább hatalmas profitot ér el, ezen meg egyáltalán nincs garancia a profitra...
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 17:11
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
A Monty Python belőve sem tudott ilyen abszurdot alkotni, mint amit a magyar jobboldali zombisereg néhány év alatt...
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 17:05
Előzmény: #89  upgrayeddAKS
#98
Nem én írtam ezeket a nagyon jókat, hanem egy ifjú ballibelális roma szabadságjogi harcos az emútnyócévből :)

Ja nem, várjál...cask a szöveg alapján így lenne logikus, de mindig elfelejtem, hogy Abszurdisztánban élünk...

Itt megnézheted :)
link

A genetikailag alattvalót nem szó szerint értem, mert nem gondolom genetikainak, bár ezt teljesen őszintén mondom, hogy kezdek elbizonytalanodni...

csupán azért hozom elő, mert a szerencsétlent hogy elüldözte felháborodva a békamenetelő jobboldal, miközben éljenezve tapsolja a saját magára választott mini putymót.

Szánalmas.

Nagyon rátapintott a elevenükre az alattvalózó író.
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 17:02
Előzmény: #94  upgrayeddAKS
#97
ja gondolom a madoffnál is nehéz volt ezt megnézni
a könyveket lehet tologatni,mert a pénztárak egy adott tőzsdén legalább 10 ország nyugdíjpénztárának vesznek, tehát, ha jó az otp akkor német könyvbe, ha nem akkor magyar könyvbe teszik...na nehogy már ne értsd !! hogyan lenne megkülönböztetve az, hogy 1 otp részvényt éppen kinek vesz?? azt majd utólag is ráér eldönteni
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 16:57
Törölt hozzászólás
#96
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 16:52
Előzmény: #94  upgrayeddAKS
#95
helyesen: ...tudják...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 16:51
Előzmény: #91  Törölt felhasználó
#94
"már egy mnyp sem mondta meg előre, hogy milyen észvényt vett, hanem utólag írta meg, hogy milyent vett és mennyit vesztett..."

jó lenne, ha a rendőrséghez fordulnál ezzel, lebuktatva a GPSZ-t (Globális PénzSZivattyú) :)

ők a KELER adataiból be tuddják majd bizonyítani, hogy leleplezted a GPSZ-t :)

persze ezt csak akkor teszed meg, ha nem vagy egy hangember, aki arcoskodik itt anonim módon, meg rágalmaz, stb. - ha beszari alak vagy, akkor nem jelented fel őket, és pótcselekvés gyanánt csak neten fogod a GPSZ-t rágalmazni :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 16:34
Előzmény: #75  Bekre_Pal
#93
???mi van cumizó pali???
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 16:34
Előzmény: #71  Törölt felhasználó
#92
nem a tied a fórum te bolsevik paraszt
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 16:32
Előzmény: #73  rockmaster
#91
700 mrd ft-al volt kevesebb a mnyp nyugdíjvagyon ahhoz képest, mintha kincstárjegyben lett volna...a betett pénz meg a hozama 700 mrd-al volt a kincstárjegyek hozama alatt...hát mi ez, ha nem lopás...nekem ne gyere részvényekkel, meg marhaságokkal..a részvényeket a könyvekben úgy osztották fel, ahogy éppen jó volt nekik...ne viccelj már egy mnyp sem mondta meg előre, hogy milyen észvényt vett, hanem utólag írta meg, hogy milyent vett és mennyit vesztett...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 15:56
Előzmény: #88  Törölt felhasználó
#90
ez így van... a jó tankönyvek és a jó fakultációs rendszer lenne a helyes irány, nem is beszélve a tanárok megfelelő motiválásáról, teljesítményfelmérésről, stb.
most azzal b..ogatják a pedagógusokat, hogy mindenféle adminisztratív feladatokat rájuk terhelnek, amivel elérik a komcsik a céljukat: kevesebb energiájuk legyen oktatni, nevelni, stb. (tehát hogy a jó pedagógus is rosszabb legyen, a rossz p. meg még rosszabb, stb.)
no és persze az egyházaknak adnak egy halom pénzt, mert kellenek nekik az agyhalott zombik, amik mindenféle idióta legendát kritika nélkül benyalnak...
ha ez marad 10-20 évig, semmi sem fogja kivakarni a sz..ból Mo.-ot, még az sem, ha vaalami hatalmas innováció révén a makói gázkincs kitermelhetővé válna :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 15:48
Előzmény: #78  Törölt felhasználó
#89
sztem nagyon jókat írtál, de a genetikai részével nem értek egyet: a zombik arra szocializálják egymást, hogy jó szolgák legyenek, de ez kulturális kérdés, nem genetikai (persze gondolom, hogy nem szó szerint értetted, de pont azért, mert nem genetikai a probléma, pont azért lehet "kiiktatni" pl. azzal, hogy a zombik legalább a gyerekeiket ne zombinak neveljék, járjanak külföldre, stb. - az egész csak rossz beidegződés kérdése, és ahogy szűkülnek a lehetőségek a szolgalelkű talpnyalók zámára, egyre kevésbé válik vonzó "karriercéllá" a talpnyalás...)
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 15:47
Előzmény: #87  upgrayeddAKS
#88
"a közoktatást könnyű rendbetenni..."

És egészen biztosan nem a tankötelezettség leszállítása a helyes irány...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 15:43
Előzmény: #79  ts3
#87
a közoktatást könnyű rendbetenni (persze nem a fizetéssel), de a felsőoktatás már nehéz dió...

az elmeroggyant rézusmajom viszont nem csak azért nem fog az oktatásba invesztálni, mert annál azért jobban bele van buzulva az alsóbbrendű hiligánjaiba meg az idióta focijába, hanem mert neki ellensége a gondolkodni képes emberek közössége, lásd még békamenet meg a többi majom-felvonulást...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 07. 27. 15:39
Előzmény: #83  elemes
#86
sztem senki nem fog, sőt sztem itt mindenki tudja, hogy ez az elmeroggyant nagyon beteg...

(tudom, hogy türelmetlen vagyok, de én már nagyon várom, hogy mikor végzi ez az elmeroggyant a bandájával együtt a történelem szemétdombján és/vagy a hullaházban, jobb esetben börtönben... a fenti sorrend nem a preferencia-sorrendet tükrözi :) amúgy volt valaha ez a szélkakas liberális, vagy csak akkortájt a kis tökfejébe egyedül annyi fért bele, hogy lázadó = liberális? persze a képlet nem igaz, de ez már akkor is annyit tudhatott erről, mint tyúk az ABC-ről... nota bene: jó lenne színésznek, és ostoba zombikat ügyesen tud manipulálni)
ts3 2014. 07. 27. 15:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#85
Kezdő vállalkozásokat már úgy is hatékonyan lehetne támogatni, hogy pl 2 millió Ft bevétel alatt alatt ne kelljen adót fizetni.
Milyen elb@szott adórendszer az ahol 0 Ft adóbevétel mellett több 10ezer FT adót és járulékot kell fizetni havonta.
Ez már elég elrettentő egy kezdő vállalkozásnak.
Törölt felhasználó 2014. 07. 27. 14:20
Törölt hozzászólás
#84
elemes
elemes 2014. 07. 27. 14:17
#83
aki meglepődött azon, hogy orbán nem liberális.
ts3 2014. 07. 27. 13:50
Előzmény: #80  philosopher
#82
Igen , igazad van a fizetés emelés azon segítene, hogy a most egyetemre jelentkezők legjobbjai ne csak közgazdásznak és jogásznak menjenek, hanem tanárnak is.
Ezért írtam, hogy hosszútávon tudna segíteni.

A finn reform természetesen nem csak fizetés emelésből állt, volt benne minőségbiztosítás, stb.
ts3 2014. 07. 27. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#81
Egyébként most kár álmodozni tudásalapú társadalomról Magyarországon, orbánnak más fontosabb céljai vannak: trafik, föld, foci, pálinka,paks bővítés, fidesz bank, leszámolás a demokráciával (liberalizmussal).
Azt még nem tudom hogy agyilag sem fogja a felcsúti vajda, hogy az oktatás színvonalának emelésén keresztül vezet az út Magyarország és a bruttó bérek felemelkedéséhez, vagy direkt cseszi szét az egészet.

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek