Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 28. 09:05
Előzmény: #129  tokos.
#140
köszönöm részleges válaszodat a kérdéseimre, melyek így hangzottak:

"mely makrogazdasági jellemzők a kolléga által említetteken túl (vö.: gazdaságleállás) azok, amelyek csökkentették az inflációt?

továbbá a jelenlegi áht hiány mértéke és annak alakulása hogyan hat az inflációra, egészen pontosan az érdekelne, hogy mi a hatásmechanizmusam összefüggése a kettőnek?"

ebből a másodikra vonatkozik amit írtál, méghozzá úgy, hogy ha sokat költenek, akkor infla nyomás keletkezik - igaz. viszont most sokat költenek, és mégsincs infla nyomás, mert a sokat kevés baráti vállalkozás kapja, szar se jut ki a civil életbe.

hogyan oldanád fel ezt a helyzetet, illetve továbbra is repesve várom válaszodat az első kérdésre :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 09:03
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
nem az számít mit mondott?? figyelj már oda....senki nem cáfolta, hogy 700 mrd-al több és a bogár rosszul mondja
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 09:02
Előzmény: #133  elemes
#138
már leesett...a ti logiták az, ha a ti politikusaitok hazudnak, akkor a másik is...ja, már értem, de így tényleg nincs miről beszélni...,de, ha 700 mrd-al kevesebb, akkor az nem oké...,de mindegy...
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 08:59
Előzmény: #136  Törölt felhasználó
#137
MSZMP tag is volt. Ő a jó kommunisták közé tartozik :))))
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 08:58
Előzmény: #133  elemes
#136
ja, de most nincs ott, sőt sehol nincs,akkor milyen érdekből mondja amit mond??
na ne vicceljünk már, hogy jobbikos zászlónál ülve fideszes
tokos. 2014. 07. 28. 08:57
Előzmény: #130  elemes
#135
"az infláció legfontosabb tényezője az inflációs várakozás. "

Lehet. Nem állítottam ennek ellenkezőjét.
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 08:54
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#134
"a Bogár nem kimondottan fideszes"

1998 és 2002 között a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára volt.
elemes
elemes 2014. 07. 28. 08:52
Előzmény: #132  Törölt felhasználó
#133
Bogár nem kimondottan fideszes, bár miniszterelnöki főtanácsadó volt, ami elég rémisztő, hozzá képest az asztrológus Szilvási testvér is a megtestesült józan ész...
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 08:49
Előzmény: #125  Peterbond
#132
link

a Bogár nem kimondottan fideszes.....,mert sokszor jobikos zászló van mögötte
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 08:46
Előzmény: #130  elemes
#131
"az infláció legfontosabb tényezője az inflációs várakozás."

Inkább a statisztika;)))
elemes
elemes 2014. 07. 28. 08:44
Előzmény: #129  tokos.
#130
"és a kereslet bővülésén keresztül hat az árakra."

az infláció legfontosabb tényezője az inflációs várakozás.
tokos. 2014. 07. 28. 08:41
Előzmény: #121  Bekre_Pal
#129
Ha jól gondolom, mikor az állam lényegesen többet költ, mint amennyit beszed, és ezt a költekezést kölcsönökből fedezi, a pénz előbb-utóbb meg fog jelenni a fogyasztóknál, és a kereslet bővülésén keresztül hat az árakra.
Természetesen nem mindegy, hogy az állam mire költi a sok pénzt, ha kikerül a gazdaságból, pl. külföldi cégek zsebébe megy, akkor ennek nincs jelentősége, ha a hazai fogyasztók pénztárcájába kerül, akkor annál inkább.
elemes
elemes 2014. 07. 28. 08:38
Előzmény: #110  watson
#128
"Ha a Liberális Internacionálé egykori alelnöke nem liberális azon meglepődhetnénk"

de miért lepődhetnénk meg? a felnőttkor kezdetén a fiatalok érzik az erejüket és teret követelnek maguknak az öregekkel szemben, akik a tapasztalataikra hivatkozva óvatosságra intenek mindenkit. Aztán a fiatalok nyakukba vesznek egy csomó terhet, felelősséget,elkezdik gyűjteni a pofára eséseket (tapasztalatokat), és kicsit meggondoltabbak lesznek, majd észre sem veszik, ők intik óvatosságra a fiatalokat és a tapasztalataikra hivatkoznak, mert erejük már fogytán.

ez egy többé-kevésbé egészséges személyiségfejlődés. persze mindig vannak, akik az otthoni légkör nyomán már fiatal korukban is rettegnek a változástól, és vannak, akik öregkorukban is lázadnak, csak már nem emlékeznek rá, hogy mi ellen.
elemes
elemes 2014. 07. 28. 08:26
Előzmény: #86  upgrayeddAKS
#127
"sztem itt mindenki tudja, hogy ez az elmeroggyant nagyon beteg"

hát van egy nem túl elfogadott elmélet, amely szerint rajtam kívül mindenki más elmeroggyant.

de itt konkrétan csak arról van szó, hogy orbánnak más a politikai nézete, mint nekem.
tokos. 2014. 07. 28. 08:10
Előzmény: #122  watson
#126
Nem én vagyok a gazdaág, de ha a gazdaság leáll, az azt jelenti, hogy nem termelnek semmit. Én sem. A gazdaság stagnálhat, zsugorodhat is, de a leállás... Egyébként éppen növöget a magyar gazdaság, tehát minden szempontból ökörség volt, amit a kolléga írt, de mindegy.
Peterbond 2014. 07. 28. 07:23
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
Bocs de ez most így válasz akart lenni?

Mert kérdésemre nem válaszoltál, ki nem fejtetted a dolgot én pedig már bocs de nem fogok azért inteneten át végigkutatni hogy kitaláljam mire gondolsz és meggyőzzem saját magam a te igazadról.

Mivel semmi infót nem adtál meg egy néven kívül sokat nem tudok kezdeni az infóval.

Gondoltam ha már ilyen magabiztosan állítasz valamit legalábbis utánanéztél és betudsz adni pár linket ahonnan az infó van. ( meg engem inkább a magánpénztára infók érdekeltek )

Amúgy meg az összehanoslítással a hiba szerintem az hogy

1. A magánpénztárak esetén tucatnyi cégről beszélünk nem pedig egy cégről. ( legalábbis te mint általános jelenség említetted nem 1 pénztár mint csaló esetében )

2. az illető cég lebukott ( gondolom hisz valahonnan te is tudsz róla ) ergo ott se lehetett titokban tartani.

3. Nem tudok ilyen magyarországi nyugdíjpénztárról így maximum mint bűnszövetkezetben elkövetett csalás jöhetne fel példának másként nem igen értem.
bigyula 2014. 07. 28. 07:03
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
Tudnál valami linket adni, hogy Madoff cége melyik magyar nyugdíjpénztár pénzét kezelte?
Törölt felhasználó 2014. 07. 28. 06:41
Előzmény: #106  Peterbond
#123
a madoff cége nem kicsi volt ember...
watson
watson 2014. 07. 28. 00:40
Előzmény: #115  tokos.
#122
te vagy a gazdaság, azt a q... ;)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 28. 00:06
Előzmény: #120  tokos.
#121
nem, nekem ezek új gondolatok, azért kérdezlek. mindig bogarászom a netet, de ilyesmivel eddig nem találkoztam.

állítottál valamit, és érdekel, hogy mire alapozva - az ilyenkor az eljárás, hogy kifejted, alátámasztod.

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek