Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 14:00

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik  

Orbán nem liberális természetű Magyarországgal álmodik



MTI 2014. július 26. 11:24



link



"Az új magyar államszerveződés alapja egy munkaalapú állam, amely nem liberális természetű. Erről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök szombaton Tusnádfürdőn, a 25. Bálványosi Szabadegyetem és Diáktábor rendezvényén tartott előadásában. "



Már ezért a mondatáért agyon lehetne ütni a fasiszta gazembert. Persze csodálkozni nem kell: a liberális természetű állam tiszteletben tartja a vélemény-szólás-és sajtószabadságot, tiszteli az alapvető emberi jogokat, egyenlőnek tekint minden egyént nem, kor, kulturális-és felekezeti hovatartozása, és egyéb különbözőségei ellenére.



Orbán "munkaalapú" rabszolgatartó maffiaállama 4 éve bizonyítja, mennyire fittyet hány, sőt tudatosan szembemegy eme értékekkel. A manyup pénzek elrablása, a demokratikus jogállami keretek lebontása, a pártalkotmány országra való erőltetése, az AB kiherélése, az összes korábban független intézmény megszállása, ill. ellehetetlenítése, a sztrájkjog megvonása, az emberi jogok semmibevétele, a melegek üldözése, a fasiszta emlékmű felállítása, mind-mind a rendszer züllöttségét, egy vállaltan antiliberális állam működését mutatja.



És még egy mondat:



"Az Index beszámolója szerint Orbán Viktor azt is kifejtette, hogy a jövőben bármi megtörténhet, és ez sok lehetőséget is rejt, de olyan veszélyeket is, ami például az Egyesült Államokban történt a minap, hogy Barack Obama elnök ellen a képviselőház republikánus képviselői eljárást indítottak hatáskör túllépés miatt. "Mit gondolnak, meddig maradnék hatalmon, ha ilyet meg lehetne Magyarországon tenni, ha hatáskör túllépés miatt be lehetne minket perelni?" - tette fel a költői kérdést. "



Tehát van egy a hatásköri túllépését nyíltan, röhögve felvállaló miniszterelnökünk. A hatáskör túllépése - pláne sorozatosan elkövetve - hivatalból üldözendő bűncselekmény. A világ demokratikusabbik felén az ilyen embert még aznap letartóztatják, eljárást indítanak ellene, megpuccsolják, és új választásokat írnak ki.



De nem nálunk. Mert ez nem jogállam többé. Amíg hagyjuk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 18:06
Előzmény: #39  loliense
#40
Még ha így is gondolod, remélem érted miért mondom, hogy nem kell ezt a szemükbe mondani feltétlenül :)
loliense 2014. 07. 26. 17:51
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Rendben értem mit írsz,ha nem gond,más a véleményem ezekről az emberekről

úgy gondolom,aki a kivégzőosztaggal szemben áll bekötött szemmel és azt gondolja ekkor,miért lőnének már le,hiszen ártatlan vagyok,-na az furcsa emberi gondolkodásra vall (idióta)

Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:37
Előzmény: #37  loliense
#38
Láttam mit írtál, de nincs igazad teljesen sajnos.
Se nem mazochista se nem idióta, ellenben értelmes emberek nem látják amit látni kéne (tapasztalat).
És egyébként azzal, hogy leidiótázzuk őket, csak a védekezőreflexüket kapcsoljuk be és megnehezítjük a felismerést, hiszen az OV köcsögségeinek felismerését összekötjük a fejükben azzal a felismeréssel, hogy idióta vagyok, amit senki nem fog kimondani magáról. (tudom, néha - gyakran - én is ezt csinálom)
ovikáról az állításod teljesen helytálló.
loliense 2014. 07. 26. 17:32
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#37
Kérlek,ha lesz időd olvasd el mit írtam,ezekről az emberekről,talán akkor nem lesz felesleges egymás mellett elbeszélés
loliense 2014. 07. 26. 17:29
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#36
Lázárelvtárs az Medvegyevelvtárs!

Most komolyan,tényleg nem látható sokak számára mi történik itt és honnan jött az ötlet a képlet?

Remélem nem azon fogunk elmélkedni,hogy a patkány vezénylőtábornokelvtárs csicskái közül ki az aranyosabb,mert akkor berosálok

Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:29
Előzmény: #34  loliense
#35
ebben:
"Gondolom azt mindenki észrevette,már aki nem elmeháborodott,hogy 2010-2014 között amire csak gondolni lehetett meglépett már mindent ez a féreg"
sajnos :(
loliense 2014. 07. 26. 17:24
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#34
Értelek és akkor melyik részben tévedtem?
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:21
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#33
Tök mindegy, mert aki jól járt az nagyon kis rész és aki nem járt jól, aközött is van sok, sőt több hívő.

Ráadásul, ha belegondolsz, hogy mennyivel rosszabbak a munkakörülmények ezeknél is, vagy ott a devizahitel stb. ez a "netto" is kérdéses.

Amúgy azon vitatkoznék, hogy a "zemberek" 5-10 éves távlatban gondolkoznának. Legfeljebb elmútnyócévben, de abban is csak akkor ha "tegnap" megismételték.
Ezért lehet másnap valaminek elmondani az ellenkezőjét.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:18
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#32
Legközelebb ezeket az amúgy biztosan művelt, szakmájukhoz értő diplomás embereket felvilágosíthatnád, hogy a 2010 elötti M.o sem volt a demokráciák csúcsa, a polgári jogállamok legjobbika. Ezernyi sebből vérzett, tele jogi kiskapuval, rengeteg visszaélést, erőszakot követtek el rajta. De egyvalami biztosan működött: a hatalmi ágak szétválásának elve, s ha mást nem is, ezt a hatalom tiszteletben tartotta.

Orbánék új állammodellje a hatalmi ágak összevonására épűl, amiben mindenki sakkbábú, és eme hatalmi építmény csúcsán egyetlen ember áll, maga O.V.

Az az állam, amely VÁLLALTAN, TUDATOSAN szünteti meg a hatalmi ágak szétválasztását, az többé nem tekinthető demokratikusnak. Ha pedig egy ország, egy jogrend nem demokratikus elvek alapján működik, ott nincs személyes és közösségi biztonságérzet sem. Ott veszélyben az emberek biztonsága, anyagi boldogulása, jövője.

Ha pedig minezt a diplomás értelmiségi ismerőseid nem képesek megérteni, akkor ott nagyon nagy baj van a fejekben.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:16
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#31
Pedig ő lesz/van.
Én már ezt évek óta mondogatom, csak még ma is kevesen hiszik el... igaz ma már cikkeznek róla, hogy valahogy a legtöbb döntéshozatalnál ott súg Viktornak, suttyomban rengeteg hatalmat adott át már Viktor neki, de még mindig sokan azt vallják, hogy ez csak azért van, mert Lázárból lesz egy gyenge m.e és Orbánból egy erős k.e.
De ennek mi értelme lenne? Kétfejű diktatúra nincs, a diktatúra sajátsága, hogy nincs... ostobaság lenne kiépíteni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:15
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
nem igaz, a felső középosztály nettó módon is jól járt. (rövidtávon, 5-10 éves távlatban, tovább meg nem lát, mert hosszútávon majd kisebb lesz az életszínvonal az egészz országban)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 26. 17:14
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#29
hát igen, lázár még jobban bebaszna

inkább az egész galerit kellene elzavarni
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:13
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Persze, csak azt nem veszi észre, hogy fizet mellette 620 másik adót, ugyanis a szja-t az "állam" adta a többi adót meg a "karvalytőke" veszi el... és nem látják az igazságot.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:11
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#27
Lázár cinizmusa Orbánét sokszorosan felülmúlja. Nem szeretnéd te megérni, hogy ő legyen a góré.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:10
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
illetve sok olyan is van, akit az 1kulcso adóval megvettek.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:06
Előzmény: #19  loliense
#25
Emlékezzünk a választási plakátokra, amikor is Orbán ott tornyosult mindenki felett...

Ahogy a fidesz, én sem tartom választási plakátnak, ugyanis Orbánt nem kell megválasztani, nem lehet leváltani.

Ő az Isten és nem is fogja a hatalmát átadni, csak az egyfiának, Lázárnak.

Az persze jó kérdés, hogy Lázár hogy kerül oda. Azt azonban elismerem, hogy Lázár sokkal alkalmasabb a feladatra... Lázár ott van, Lázár ki mer állni, még ha nem is sikerül minden, ezzel szemben Orbán ilyen rádiókban nyilatkozgat, meg olyan helyeken hazudozgat, mint az EU, ahol a magyarországi ismereteik hiányosak és nem tudják rögtön rajtakapni (lásd pl. a választási eredmények fejtegetése). Ugyanakkor nehéz dolga is van, mert ott nehezen értik, hogy az "elmútnyócévnek" Magyarországon nincs köze az elmúlt nyolc évhez.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 17:00
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Így van, van sok olyan jól képzett ember, akiről a tudása alapján nem feltételeznéd, de mégis.
Törölt felhasználó 2014. 07. 26. 16:50
Előzmény: #19  loliense
#23
Tévedsz, értelmes diplomások a körnezetemben nem látják ezt és mindenre az a váraszuk, hogy az mszp hogy lopott meg Gyurcsány (aki Orbánhoz képes az igazsg orákuluma).
Amikor felhozza az ember, hogy Orbánék 2002 óta osztják meg az országot csak terelnek meg nem emlékeznek meg Sukoróznak Simon Gáboroznak (emlékszik még valaki arra, hogy a fidesz kisajátította a kokárdát meg nem ismerte el e választásokat).
Azt mondják hogy még ez a kisebbik rossz és hogy nem mennek el szavazni mert kiábrándultak (tehát nem fidesz hívők).

Jól írta valaki, hogy OV kihasználja, hogy ebben az országban nincsen szolidaritás. Ha itt valakinek rossz, akkor mások örülnek, kielégülnek, az erős mellé odaállnak, hogy de jól megmutatta. Csak annyira kell vigyáznia OVikáéknak, hogy ne lépjenek több ember lábára egy intézkedésükkel, mint amennyien tapsolnak majd érte: bankok, közműcégek, telekomok, egyéb "extra profit" ágazatok szopatása, rezsicsökkentés, független kereskedelmi TV ATV szopatása, trafik, kaszinó, föld, stb... Minden egyes intézkedés esetén többnek tetszett, mint akeinek nem tetszett és ez eljuk a gyökerekhez is.
Áfaemelés, oktatás zülleesztés, stb.. Senkinek nem tetszene, de a sötét átlagválasztó nem érti miért rossz.

Gyönyörű oszd meg és uralkodj politikát játszik a kormány. Persze csak annak, aki ebben gyönyörködni tud..
philosopher
philosopher 2014. 07. 26. 16:43
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#22
Belehallgattam a beszédbe, azt sem bírtam sokáig, valamiért teljesen az az érzésem támadt, mintha egy diktátor beszélt volna, miért nem jó a szabadság, miért kell, hogy ő majd megvédje az embereket.

Az itteni kommenteket kiegészítve még egy dolog, ami nagyon feltűnt és szerintem nem jó (Orbán szerint viszont az): Magyarországon bármi megtörténhet - ezt többször is ismétli. Ha valahol tényleg bármi megtörténhet, nincsenek gátak, azért az nagyon ijesztő. Persze ha én döntöm el, mi az a "bármi", máris mennyivel jobb a helyzet. Ezek után hosszabb távra tervezni, befektetni, finoman fogalmazva is óriási merészség.

De most legalább nyíltan beszélt Orbán, tényleg ezekre a lépésekre lehet következtetni, ezeket tették eddig is. Ha viszont már ezt is megeszi a nép és tapsol neki, akkor ez van, nagyon ügyes ember az, aki a saját diktatórikus törekvése mellé oda tudja állítani a népet.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 07. 26. 16:40
Előzmény: #19  loliense
#21
ahogy lovasi énekelte, egy leszedált ország tapsolgat a szarnak

Topik gazda

buxolo
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek