Topiknyitó: Portfolio 2015. 11. 19. 05:50

Olyan háború közeleg, amivel csak nyerhet az emberiség  

Ugrás a cikkhez
A szigorodó szabályozás miatt egy olyan háború közeleg, amivel csak nyerhet az emberiség. Az elektromos hajtás hívei csapnak majd össze azokkal az autógyártókkal, amelyek a hidrogénhajtásban látják a jövőt. Az egyik oldal árammal, míg a másik oldal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=222729
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bokenyb 2019. 09. 05. 11:23
Új fórumozó vagyok, érdekes a cikk, de nem láttam benne néhány dolgot. 
Paul Pantone gázosítójáról nem láttam hivatkozásokat. Én 2009-ben elkészítettem az üzemanyag gázosítót, fűnyírón üzemeltettem, 32 percet működött. 50% víz és 50% benzin keverékével ment a fűnyíróm, a kipufogógáz egy részét be kellett vezetni a bublernek nevezett tartályba. Kicsit balesetveszélyesnek tartom, ezért nem építem meg újra. De működött!
Hasonló szerkezetet talált ki Spanyol Zoltán is, 1 példány van belőle Németországban, ami 100%-ban vízzel működött. Jó lenne ezt is megépíteni, bár a bemérésekhez műszerek szükségesek...
SeldonKuper 2019. 08. 23. 09:51
50 év múlva meg "kiderül" hogy az elektromos autók rákot okoznak!
Már most is mondja néhány ezoterikus! 
badsector1 2019. 08. 23. 08:25
Előzmény: #4  myachuda
Elég lett volna csak a számlaszámot beírnod, a többi mellébeszélés.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 08. 23. 08:05
Előzmény: #4  myachuda
Ez baszomhosszú, de a lényeg kivonatolva az, hogy a hidrogén lobbi igen erős és le fogja tolni a torkunkon magát.
myachuda 2019. 08. 22. 23:02
Előzmény: #3  plumoza
A HIDROGÉNPIAC Egyszer már 1992-ben elavult lett a hidrogéntechnológia, majd ez 2010-ben megismétlődött. A világ tudósai már régen felhagytak a hidrogén előállításával, a hidrogén hasznosításával, mert az új energiatechnológia szerint szükségtelen a hidrogén előállítása, szállítása is, de nézzük meg először, hogy mit ír erről a portfolio.hu. Ismert tény az, hogy Németország 2022. évre (stratégiai okok miatt) mind a 21 atomerőművét lebontja, jelenleg az alternatív energiaellátásból csak a széntüzelésű erőmű, ami működik, ez az áramszolgáltató.  Ennek építési költsége 3.000.000.000,- EUR volt.  Németország falvakat és őserdőket pusztított már el, mert alattuk lignit, a barnaszén kell az erőműnek. Most Németország „energiaforradalom” címmel veszi rá Európát a hidrogéntechnológiára. Ehhez a projekthez csatlakozik Hollandia, az Európai Unió is! „Németország pedig közölte, globális piacvezetővé kíván válni a hidrogéntechnológiák fejlesztésében…” és, már építik is a világ legnagyobb elektrolízissel hidrogént előállító üzemét. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a hidrogént a szállításhoz cseppfolyósítani kell. A palacknak 12 mm vastag nemesacélból kell készülnie, a cseppfolyós hidrogén mínusz 253 ºC hőmérsékletű! Az ilyen alacsony hőmérsékleten a fém is törékennyé válik. A palacktól az égetésig számtalan szelepen, tömítésen, csövön kell áramolnia, a legkisebb szivárgás is robbanást idézhet elő. Melyik tömítőanyag tudja hosszan elviselni a mínusz 253 ºC-t? Németországban már 1990-es években készítettek hidrogénhajtású autóbuszokat kísérletként. A buszokat a városon kívül a volt repülőtéren RIM-ben lehetett feltölteni, ahol már csak a szántóföldek voltak. Mára már a gázpalackos autók üzemeltetését is betiltották a sok robbanás miatt. „Az energia átmenet következő szakaszába lépünk – fogalmazott Peter Altmaier német gazdasági miniszter … évente 100 millió EUR-t kívánnak hidrogéntechnológiák kutatásába és fejlesztésébe fektetni”, írta a portfolio, továbbá: „a hidrogén-technológiák a következő top exportcikkeivé váljanak, dollármilliárdos üzletté fejlesztve a területet”. „A német kormány 2019 végéig meg kívánja alkotni saját hidrogéntechnológiáját, miközben a világ legnagyobb, elektrolízissel hidrogént előállító üzeme szintén Németországban épül az ITM Power és a Shell együttműködésében a Rajna menti Wesselingben, és terv szerint 2020-tól 1300 tonna hidrogént fog gyártani.” „ A holland kormány szerint az Európai Bizottságnak a lehető leghamarabb létre kellene hoznia egy, az egész EU-ra kiterjedő piacot… A sietséget a klímakatasztrófa indokolja…” „Igaz, jelenleg a felhasznált hidrogénnek csaknem 100 százalékát fosszilis energiahordozóból állítják elő, ami jelentős CO2 kibocsátásával jár.” Ilyen a földgáz is Ezt úgy kell érteni, hogy földgáz 76 C + 24 H összetételű. Az égési sebesség miatt – a H égési sebessége 3000 m/s a széné 1300 m/s – valójában a hidrogén ég el, a korom, a füst pedig a szén. Tehát, nagyon környezetszennyező az eljárás! Erősíti, gyorsítja a klímakatasztrófát ugyanúgy, mint a németek széntüzelésű erőművei. Akkor mégsem a környezetvédelem a cél?!  Viszont 1 m3 hidrogén előállítására 2,8 kW villamos energia szükséges. A hidrogént elektrolízis útján állítják elő, ami 30-50 % energiaveszteséggel jár. Gazdaságtalan! A szürke hidrogén 1 tonna előállítása során 7-9 tonna széndioxid képződik.A hidrogén átalakítása (szintetikus földgáz, benzin, dízelolaj, kerozin) esetén 50 százalék körüli az energiaveszteség.Laboratóriumi körülmények között a földgázhoz 30 százalékos hidrogén-bekeverési arányt tudtak elérni, írta a portfolio. (Ez ismert az emulziós kísérletektől).A cseppfolyós hidrogént már a kilencvenes években Kanadából akarták tankhajókon áthozni a németek, de elhallgattak később az üzletről. Vajon ki akarna egy „hidrogénbombán” Kanadából Hamburgba átúszni az óceánon?! Kik állnak a hidrogéngyártás és forgalmazás mögött, hát a németek és a hollandok! Az EU-t Németország irányítja Európában, őket pedig New York. Ha a hollandok és a németek, meg Brüsszel olyan nagy környezetvédők, mint a „könnytől csepegő” nyilatkozatukat írja a portfolio, akkor miért robbangatják a klímabombákat, miért akarják a HAARP-al az időjárást megváltoztatni a Földön? Amiről nem esett szó, mibe kerül majd az emberek fűtésköltsége?! AZ EU-ra kiterjedő hidrogénpiacot akarnak megvalósítani a németek, a hollandok, és az Európai Unió, de ezzel az importáló országok a németek kiszolgáltatottjai lesznek! Egyetlen ország sem képes energia nélkül létezni ezért minden ország kénytelen a németek diktálását és követeléseit elfogadni. Gyakorlatilag Európa a németek gyarmata lesz.  Az energiapiac hatalom! Ezt 1992-ben a német hadiipar professzora úgy fogalmazta meg „A víz nukleáris energiájának hasznosítása” szabadalomra, hogy ez nem csak új tudomány, nem csak pénz, hanem hatalom is, mert az energia hatalom”! És, a németek a hatalomra vágynak! Ezt a hatalmi vágyukat most a hidrogéntechnológia által akarják elérni, dollármilliárdos üzletet kovácsolni belőle, holott a hidrogéntechnológiánál sokkal jobb a víz égetésének az eljárása, amit a németek nagyon jól ismernek, de ez az új tudomány nem lett az övék. Történt pedig az, hogy 1981. november elején „rájöttem” arra, hogy a vizet el lehet égetni. Ezt számításokkal is bebizonyítottam magamnak. Nem szabad elfelejteni, hogy a vizet a tűz oltására használjuk, így nagy ideg, lelki tusa kellett ahhoz, hogy ezzel az új tudománnyal kiálljak a világ elé. A szükséges tudományos felkészültségem után 1985-ben „A víz nukleáris energiájának hasznosítása” címmel beadtam a Német Szabadalmi Hivatalba a találmányom leírását. Azért kerültem Münchenbe, mert 1979-ben a II. vietnámi háborúba akart „Brezsnyev elvtárs” engem is küldeni. Megszöktem, mert élni akartam. A találmány leírását 1986-ban kibővítve lecseréltem, igyekeztem a németek elvárásainak megfelelni. A tudományos világ megdöbbent, a németek azon voltak, hogy a találmányt ne kelljen szabadalmazniuk. Igyekeztem azért hasznos embernek lenni, dolgoztam, ha engedték, tanultam, a robottechnológia szakon még szakértői diplomát is szereztem, a német állampolgárságot hazafias kötelességem miatt nem vettem fel. A döntő csata a Szabadalmi hivatalban 1992 tavaszán volt. A Szabadalmi Hivatalban a 3000 ember között 650 tudós dolgozott. A lényeg az, hogy akkor a hidrogéntechnológiában, az emulziós kísérletezésekben a téves felfogásukat is megmagyaráztam kényszerből, mert a vizsgáztatásomon kilencen vettünk részt, 8 német és 1 magyar. Azt is mondták, hogy vonjam vissza. „Mit akar maga ezzel, maga csak egy magyar”. Erre azt mondtam, hogy „nem vonom vissza, nem adok be valami mást. Most mondta, hogy én csak egy magyar vagyok. Egy magyar agy így működik, mindegy mit csinálok, mindég ez lesz belőle”. A vizsgáztatásom szünet nélkül öt óra hosszat tartott.  A laboratóriumi működésvizsgálaton nem jelenhettem meg. Mint a kormányigazgató egy héttel később mondta: „működik, meg kell adnunk rá a szabadalmat. Igaz, maga egy magyar, de ez mégis egy német szabadalom lett”! Így a PS 36 30 345 szabadalmi számot kapta a találmányom. És, 1996. évben a Paraguayi Banktól 15 millió DM-t, azaz, 15 millió EUR hitelt vettem fel. A bank veszteségre nem ad hitelt. Németországból nem tudtam hazahozni a fejlesztésre szánt hitelt, így fel kellett bontanom a szerződést.                    Tehát, a németek már 1985-ben megismerkedtek azzal a tudománnyal, hogy miként lehet a vizet elégetni. Ezt az autó üzemén vezettem le, hogy ne kelljen mechanikai terveket készítenem hozzá. A lényeg az, hogy a „víz-autó” a slusszkulcs elfordítására beinduljon. Beindult a laboratóriumban. A Német Hadiipar a Hypo Bank közvetítésével meg akarta venni a Dunában úszkáló kis tengeralattjárók hajtására, de mondtam, hogy a találmány kell a magyaroknak. A találmány lényege az, hogy nem kell a vizet hidrogénre és oxigénre bontani, mert plazmásítani lehet, egy másik halmazállapotba kerül a víz, és ekkor jó üzemanyag lesz belőle. Az autónál a kulcs elfordítása adja a villamos energiát a plazmaképzéshez, máshol csak egy gombnyomás kell, és ég a víz. Az égési folyamat 400 ºC-on kezdődik, de fokozatosan nő, eléri akár a 8000 ºC-t is. Viszont a plazma kezelhető, a fogyasztóhoz (kazánhoz, motorhoz, sugárhajtóműhöz, stb. szabályozható). A NASA bemérése szerint ezerszer annyi energiát állít elő a vízplazma, mint a hagyományos üzemanyagok. Hazahoztam a magyar nemzetnek, de a támogatásunkra magyar kormány is kéne, mert itt minden idegen magyar állampolgár lett. A világ minden tájáról jöttek üzletemberek, politikusok is azzal, hogy megvegyék, megszerezzék a gyártás jogát. Nem üzleteltem az idegenekkel, mert az hazaárulás lett volna. Szerződéseket azért kötöttem, de vissza nem térítendő támogatásra. New Yorkból kaptam egy 500 millió USD banki fedezetet is, de a kormányunknál a fedezetigazolás véletlenül elveszett. Annyit tudtam meg róla, hogy érvényes értékpapír volt, az IMF kóddal is el volt látva. (Elvitte a „mentelmi jog”!)Megkeresett a FED egyik alkalmazottja 2001-ben, vele 400 millió USD megállapodást kötöttem, ő vissza nem térítendő támogatást akart adni. Magyarország akkor 6 milliárd USD vissza nem térítendő támogatást kapott volna kimondottan humán és fejlesztési célra. Viszont 2003-ban nem írta alá a megállapodást a kormányunk, mert nem a Gazdasági Minisztérium lett volna a vagyonkezelő. A FED, IMF újabb humán pályázatára 2006-ban kötöttem szerződést 500 millió USD értékben. Ekkor járt le az egyik szabadalmam. Szabadalmat meghosszabbítani nem lehet, de felülmúlni igen. Bebizonyítottam, hogy az oxigént is elégetem, és többletenergiát állítok elő, így jelenleg a 10 2006 020 132, IPC számon létezik az új szabadalom. A szabadalmat 2010. május 12-én kaptam meg, közben 4 alkalommal a vizsgáztatásom is megtörtént. Ekkor mondta a tudós, hogy ez a világ legnagyobb találmánya. Konzorciumot kellett létrehozni, azaz, három országra megosztani a fejlesztést. Így egy Alapítványt hoztam létre Szlovákiában, Rimaszombaton, egyet Romániában, Gyergyószentmiklóson. Az Alapítványokat magyar születésű testvérek kezelték. Ez a pályázat nekem 56.000,- USD és 6.000,- EUR különkiadást jelentett. Egy személyes szerződésem még volt a FED alkalmazottakkal 513.310,- USD-t kellett volna kapnom. A pályázatokat elfogadták és 2008-ban kellett volna, decemberben kifizetni. A FED ombudsmanja Casteel úr Gyurcsány Ferenc miniszterelnökkel beszélte meg 2008 nyarán a pénzünk biztonságos elhelyezését. Tudtommal Ciprusra vitték ki a pénzünket. Jelenleg a Törvényszék akarja megszüntetni a Vízenergia Alapítványt, mert az Alapítvány, mint jogi személy volt a szerződéskötő. Ha nincs Alapítvány, nem kell az 1.5 milliárd USD-t és az 513.310,- USD-t, az ellopott pénzünket a kormánynak kifizetnie. Ennyire jutottam „a világ legnagyobb találmányával”, ugyanis a Német Szabadalmi Hivatalban ennek nevezte a vizsgáztató tudós. Tehát, nincs szükség a hidrogéntechnológiára a találmány előnyei miatt:Nem képez káros égésterméket, mert a végtermék újra víz lesz,Erőművekben, lakótelepeken, tanyákon, irodaépületekben, bárhol használható,Nem kell csővezeték (mint a földgáznak, olajnak), mert közvetlen az égőtér mellett állítjuk elő a vízplazmát,Nincs, nem képződik maghasadás, káros sugárzás, nem képez daganatokat,Többletenergiát állít elő a fogyasztó adottság szerint, (nincs 50 %-os energiaveszteség!)Tisztítja a levegőt, nem képződik korom vagy füst,Feltölthető általa az ózonlyuk, megszüntethető a klímakatasztrófa, ésAz üzemanyag ingyen van! Nem lesz energia miatt Magyarország senkinek sem kiszolgáltatva! Az energiát exportálni és nem importálni fogjuk. Nem kellenek az atomerőművek, a szélerőművek, mert fűtésre és villamos energia előállítására alkalmas, nem kell Azerbajdzsánból, Norvégiából a földgázvezeték, nem kell adóságba verni a nemzetet. Az elmúlt 18 év alatt a magyar kormánytól csak a megvetés ért. Igaz, a Vízenergia Alapítvány 2018-ban 1.403,- Ft támogatást kapott. Korábban a Soros Alapítványnak dr. Orbán Viktor miniszterelnök 3 milliárd Ft támogatást adott. Neki fontosabb a Soros Alapítvány, mint Magyarország sorsa! Mert Orbánnak „minden nemzeti”! Egyik vacsora alkalmával a svájci FED megbízott cinikus mosollyal megkérdezte, hogy mégis, hány magyar áll a hátam mögött. Erre azt válaszoltam, hogy Dobó István várkapitány kettőezer magyarral hetvenezer törököt vert meg. Azt nem mondtam el nekik, hogy az a kettőezer magyar nem Dobó István háta mögött, hanem mellette, a várfalon harcolt. Még felesége, Dobó Katica is! Minden magyarnak ki kell állnia hazánk iparának és mezőgazdaságának újraépítéséért, mert a hazánk nélkül otthonunk sem lesz. Nem az idegenek segítségét kell várnunk, mert az idegenek el akarják venni a hazánkat! Brüsszelben már azzal vádolták meg a magyarokat, hogy lelakják a hazájukat, nincs fejlesztés és nincs fejlődés sem. Fejlesztenünk kell, mert csak a fejlesztés által tudunk magunknak terméket előállítani. Nem hivatalos hír szerint a magyar kormány 1700 milliárd Ft-ot tett félre a hidrogéntechnológiára, a hidrogén előállítására. A hidrogént algák és moszatok tenyésztéséből akarják kinyerni. Ezzel aligha lehet az ország energiaellátását megoldani. Nem szabad az elavult és szinte használhatatlan hidrogéntechnológiát elfoganunk és kiszolgáltatni magunkat a németek terrorjának. Minden magyarnak tudnia kell, hogy milyen a jelleme, a várfalat, vagy a megalázkodásból eredő biztos nyomort vállalja-e. A bizonyítás érdekében mellékelem az Energiagondok c. rövid összefoglalót.   ENERGIAGONDOK A németek 21 atomerőművet bontanak le stratégiai okok miatt.                A szélerőművek 3,9 milliárd EUR (nem működik, a kancellárnó is látta!) 22.000 liter dieselolaj hajtja a rotorokat, hogy be ne rozsdásodjanak.         Gázerőmű 350 millió EUR (nem működik)                             Veszekedés és tanácskozás az energiáért.   A megoldásA víz nukleáris energiája. Igaz, a vizet a tűz oltására használjuk! Patentleírás 2,3 oldala: A vizsgálati eredmény szerint 6,3 g H2O mint vízplazma 16,45 percen át 400 ° C-tól 8000 °C-ig állítja elő a hőenergiát: Feszültség  U  =210 V                     I  =  6,95 A                        1459, 50 VAÁramfelvétel a gyújtásnál                                   6,95 AGyújtás után                                                         6,85 A . . .                                                                                 6,79 A                       1425,90 VA . . . a 16,45. percben                                         6,83 A                   1434,30 VA.   A vízplazma 1460 VA energia felhasználással 8000 °C hőenergiát állít elő. A fenti mérési eredmények igazolják, hogy az oxigénatom önégetési folyamatot teljesít, ezért emelkedik és stabilizálódik a láng hőmérséklete 8000 °C-on.   Feszültség                                       Áram                                 Fokozat Teljesítmény 190 V                                               4 A                                     2                             760 VA 190 V                                               3 A                                     1                             570 VA   180 V                                               8 A                                     6                            1440 VA 180 V                                               7 A                                     5                            1260 VA 180 V                                               6 A                                     4                            1080 VA 180 V                                               5 A                                     3                              900 VA   160 V                                               6 A                                                                      960 VA.     A mérések és a lángjelenség bizonyítja, hogy a láng ereje, a láng hossza és a láng hőfoka fokozatosan csökkenthető.   A vízplazmával 400 ºC és 40.000 ºC közötti hőmérsékletet tudok előállítani. A MAN AG egyik Professzora 1992-ben mondta, hogy ez a találmány nem csak új tudomány, nem csak pénz, hanem hatalom is, mert az energia hatalom!           Európának (magyaroknak) saját energiára van szüksége                      A megoldás: a víz ég! Ezt is meg kell a kancellárnőnek néznie. Egy gombnyomás, és ég a víz!  

Igen, én Pannoniában akarom gyártani, de nem a németek vezetése alatt. „KÖRNYEZET” (újság):Egyszerűen vízzel közlekedniAlexander Barti cikke: „Az energiaárak az egyik rekordszintről a másikra áramlanak. Hogy ezért az Iraki szabotázsakciók a felelősek, természetesen hülyeség. Az iraki olaj az elmúlt tíz évben nem játszott szerepet a világpiacon, mert az anti – Saddam – Embargó csak egy meghatározott mennyiségűt enged eladni az élelmiszer és gyógyszer fedezésére. A drága üzemanyagért az ok egy banális természet: először létezik itt a konszernek kapzsisága, ami végre egy „elfogadható” okot talált, a polgárokat „megnyugtatni”. A többiek hajlanak könnyen a Fekete Arany kiaknázását fokozatosan a végéig vinni – amit sok szakember vitatni fog. Ebben a helyzetben már régen megkezdődött az alternatív energiafajták versenye. Teljesen különleges formában nyüzsög ez a milliárdos piac. Például Gróf Spanyol Zoltán egy magyar mérnök, aki egy olyan hajtást fejlesztett ki, amivel feltehetően valaki egy liter vízzel 100 km utat tehet meg. Hogy ez pontosan, mint működik, az egyelőre a Spanyol titka. De Németországban tesztelték és szabadalmazták a hajtást. A vállalkozók, akik szívesen átvennék a hajtást, sorban állnak a mérnök előtt. Mindenképpen komikus figura az izzó hazafi, és szeretné előbb a találmányát a rendkívül eladósodott országa javára hasznosítani. Ez ugyancsak egy nemes gesztus – mégis nem volna-e egyszerűbb német vezetés alatt Pannóniában gyártani, mint ahogy ezt már sokan megteszik? Akkor Spanyol nem csak a honfitársak köszönetét élvezné, hanem mindenki fellélegezne, akiknek ez, idővel ez szédületes (haszon) támoszlopa lesz.”  A találmány előnyei: A víz (pl. Az eső) ingyen van,nincs maghasadás, nincs sugárzás, nem okoz tumorokat,nincs hulladék, mert a végtermék újra víz lesz,nem kellenek a hulladéktárolók,a találmány az energiaellátást decentralizálja is,használható fűtésre és villamos energia előállításra, tisztítja a levegőt, többletenergiát állít elő,a jövőben nem kell nekünk az uránium, a földgáz, az olaj sem,fel tudjuk tölteni az ózonlyukakat, meg tudjuk állítani a klímakatasztrófát,az atomerőművek,a szélerőművek, a szolártelepek feleslegesek, és a fejlesztés nem igényel 7,25 milliárd EUR-t! A német energiafejlesztések(a Bildzeitung közléséből)  Szélerőmű                         3.900.000.000,-  EUR                                   Szénerőmű                  3.000.000.000,-                                   Gázerőmű                         350.000.000,-                          7.250.000.000,-  EUR  Ez azt jelenti, hogy az eddig kiadott költségekből csak 3.000.000.000,- EUR, a Szénerőmű működik, 4.250.000.000,- EUR a bizonytalan sikerre kiadott pénz! Azért kell nekünk az új atomerőmű!Azért kell nekünk Azerbajdzsánból, Norvégiából a gázvezeték, mert mindent a németekért teszünk!       

A feltaláló   Befejezésül idézek egy levélből azért, hogy az amerikaiak véleménye se' hiányozzon:   „Gleiches sagen meine Amerikaner, denen ich das Patent übermittelt habe und die darin enthaltenen Rechnungen. Sie sagen aber, dass die Grundlage SEHR interessant ist, aber ein Defekt in der Konzeption. …Meiner Amerikaner sagen aber auch, dass es eine gute ERGÄNZUNG zum UNIFUSION SYSTEM.“   Most mondják az amerikaiak, akiknek átküldtem a szabadalmat, számításokat végeztek. Azt is mondják, hogy a szabadalom alapja NAGYON érdekes, de a koncepcióban egy hiba van. (Ez a hiba én vagyok)! De az amerikaiak azt is mondják, hogy egy jó KIEGÉSZÍTÉS (lenne) az UNIFUSION SYSTEM-nek.     Vízenergia Alapítvány Székhely, postacím:1052 Budapest, Semmelweis u. 1-3. Mobil: +36 30 89 23 213   Budapest Bank Rt. Számlaszám: 10100716-41123700-00000006. Nemzetközi IBAN számlaszám: HU24-10100716-41123700-00000006. BIC: BUDAHUHB     Mert az energia hatalom!
plumoza 2015. 11. 19. 09:52
Előzmény: #2  qwertz77
Teljesen eggyet értek veled ,valami hasonló dolgokat akartam írni.
Arról ne is beszélve hogy a 2017-es emisszió szigorítás nekem nem tűnik olyan nagy szigorításnak mint az ki van kiáltva,sőtt. Az meg hogy a trükközésnek vége lenne az autó iparba üdvözölendő tény lenne,ha nem ismerném elégé az embert,ugyan is az ember ösztönösen találékony főleg akkor ha a profit ösztönzi is erre.
qwertz77 2015. 11. 19. 09:39
Előzmény: #1  portfolio
Nézzül a tárgyi tévedéseket:

\"Az egyik oldal árammal, míg a másik oldal hidrogénnel hajtaná meg az elektromotort\"

Szerintem mindenki árammal hajt elektromotort, kivéve, ha magyar feltaláló zseni, akit elnyom a nemzetközi autós-olaj-bank maffia.

Tehát az áramot aksiban tárolva, vagy üzemanyag cellából nyerjük ez a két megoldás.

\"...Ehhez nagy nyomású (700 bar/350 bar) és rendkívül hideg (-260/-230 fok) hidrogént visznek magukkal\"

Itt ÉS helyett VAGY kéne hoyg szerepeljen, de a hideg és cseppfolyós hidrogén (BMW belsőégésű motorral használta emlékezetesen) nem jellemző, mert folyamatosan párolog és egyébként is drágább.

Egyébként kizárólagos felhasználásra mindkettő zöld álom.

Lítium aksiból iszonyat mennyiség kéne, hogy kizárólag li-ion aksis 3-400 km hatótávolságú autokat gyártsunmk, mint a TESLA tervezi. A Gigagyár az semmi, Terra gyárak tömege kéne. Kérdéses a (gazdaságosan kitermelhető) lítium készletek mennyisége, bár lehet, hogy ha lenne kereslet, akkor ha drágábban is, de találnának még bőven készletet, amint az a kőolajjal is történik.

Nem éppen apró probléma még, hogy a li-ion aksik újrafeldolgozása egyelőre csak elméleti síkon létezik.

Ez is még rendesen megdobja majd az árát ennek, a végén iszonyatosan magas költség jönne ki.

Tehát előbb új aksi technológia kell, akkor bármi lehet, de ez egyelőre csak vágy.

Jöhet a másik oldal, a hidrogén+cella.

Apró probléma, hogy maga a hidrogén is drága, még úgy is, hogy fosszilis (fölgáz) alapon állítják elő. Megújulóként előállítva még annál is drágább.

Ne felejtsük el, hogy adókedvezmlény csak addig van, amíg kevés autó van. Mindenkinek nem lehet adókedvezmény adni. A költségek összehasonlításánál a benzin árából a jövedéki adót (a rá jutó ÁFAval) le kell vonni, és úgy hasonlítani a H2 vagy áram árához.

A probléma a tüzelőanyag cellával van, ebben jelneleg platinát használnak, ez nem véletlen drága: egyszerűen nincs elég belőle, hogy minden autóba jusson egy combos tüzelőanyag cella.

Talán lesz majd alternatív megoldás, de ez is csak vágy egyelőre (aminek a mérete hatásfoka és az ára is megfelelő lenne).

Nagy technológiai áttöréssel bármi lehet persze, akár teleportálás is.

Annak hiányában még jódarabig a belső égésű motorok dominálnak,

a fentiekből pedig különböző mixet várok befutónak:

Kisebb aksi (csak 80-100km hatótáv) + kisebb tüzelőanyag cella. Hosszabb utazáshoz már induláskor indul a cellában az áram termelés, így kisebb teljesítményű cella is elegendő.

Nem kell majd mindenkinek saját autó:

az önvezető autok esetén a car sharing sokkal praktikusabb és életszerűbb lesz.

Jelenleg a taxizás túl drága, de ez változhat, ha nem kell sofőrt fizetni, viszont maguk az autók drágábbak lesznek.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
5 5 1

aktív fórumozók

friss hírek További hírek

• BÉT
  • Indexek
  • Deviza
      • Forgalom
      • Nyertesek
      • Vesztesek