Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Akkor vagyunk már ketten, de egy állítás igazsága nem attól függ, hogy hányan hangoztatják.
Öröm látni, hogy van még valaki, aki nem érti az AND kapukat.
Azt állítom, hogy egy érvénytelen népszavazás is lehet eredményes.
Ha egy érvénytelen szerződés esetén vissza kell állítani az eredeti állapotot, akkor is lehet eredményes egy érvénytelen népszavazás.
Azt bizonyítsd, hogy egy érvénytelen népszavazás szükségképpen eredménytelen!
Vagy azt cáfold, hogy egy érvénytelen népszavazás is lehet eredményes!
Most olyanba kardinálkodsz bele, aminek semmi köze ahhoz, hogy definiálja az alaptörvény a népszavazás eredményességét(!) és nem az érvényességét.
Azt állítom napok óta, hogy egy érvénytelen népszavazás is lehet eredményes.
Erre elkezded nekem magyarázni, hogy egy érvénytelen népszavazás is lehet eredményes.
ja és a végeredmény pedig az: hogy kötelező-é a kupoldára vagy csak annyi és kész.
jelen esetben annyi és kész ez az annyi kb 13 mrd-ba fájt ami elég sok helyről hiányzik, kivéve a fideszmaffiózók zsebjét, ahová szinte az egész becsorgott.
Utolsó kísérlet:Az érvénytelenség a jogban kardinális kategória. Pl. egy jogszabály megalkotásának vannak feltételei, amik ha nem teljesülnek, akkor olyan, mint ha a jogszabályt meg sem hozták volna, vagy ha egy szerződés érvénytelen, akkor vissza kell állítani az eredeti állapotot, stb. Ez nem egyszerűen két egymás utáni, szabadon felcserélhető dolog, hanem egy alapvető feltétel, amire épül az egész, és egy másodlagos dolog.
"A matematikában a kommutativitás vagy felcserélhetőség a kétváltozós matematikai műveletek egy tulajdonsága. Olyan matematikai műveleteket neveznek így, melyeknél az összetevők sorrendjének felcserélése nem változtatja meg a művelet eredményét."
Itt hívnám fel a figyelmedet, hogy a matematikában MŰVELETEK és ÖSSZETEVŐK vannak.
"Mi abban a meglepő, hogy egy állítás mondat alakjában jelenik meg? Mi abban a meglepő, hogy egy törvényben mondatok és állítások szerepelnek?"
Az ÉS művelet igazságtáblázatával tisztában vagyok. Tudom, hogy nem függ az állítások sorrendjétől.
(#6070)-ben kijelentetted, hogy a konjunkció nem kommutatív. Pedig az.
Amit magyarázol, abból csak annyi következik, hogy a nem vizsgált feltétel vagy igaz vagy hamis.
Miért okoz neked gondot az, hogy belásd, hogy egy érvénytelen népszavazás eredményes is lehet?
A törvény ÁLLÍTÁSAIRÓL beszélünk.
Mi abban a meglepő, hogy egy állítás mondat alakjában jelenik meg? Mi abban a meglepő, hogy egy törvényben mondatok és állítások szerepelnek?
Nyugodtan röhögj. Eddig azt próbáltam neked elmagyarázni, hogy jelen esetben az első feltétel nem teljesülése esetén a második teljesülését már nem vizsgáljuk. Ha továbbra sem akarod megérteni legyen a te gondod, részemről már eddig is több időt pazaroltam rá, mint amennyit megér.
Ha jól értem, akkor azt taglalod, hogy jelen esetben a nép közvetlen hatalomgyakorlással kötelezte az országgyűlést, hogy közvetetten gyakorolja azt a hatalmát, amit az országgyűlés magától is megtett volna mindenféle népszavazás nélkül.
Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319