Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Milyen hatással lesz a népszavazás a Brüsszellel folytatott kvótaellenes harcra?
– Az unióban nincs olyan kormányzat, amely a saját választóit megkérdezte volna arról, hogy a migrációs politika helyes-e. Ezért is van, hogy a népszavazás miatt Brüsszel nagyon ideges, mert a népakaratot Brüsszel sem tudja felülírni. Ma már világos, hogy az európai polgárok markáns és kifejezetten negatív véleménnyel vannak Brüsszel migrációs politikájáról. Ezért rettegnek a betelepítéspárti erők a néptől, mint ördög a tömjénfüsttől. A népszavazás eredményét ugyanakkor sehol sem lehet figyelmen kívül hagyni. Ez olyan erős mandátumot ad a magyar kormánynak, amit Brüsszel sem hagyhat figyelmen kívül."
Nem is azért redezik, mert kötelező az EU-ra nézve. Inkább az lesz az érdekes, hogy az EU-t mennyire nem érdekli, hogy egy ország lakossága nem fogadja el azt, hogy mások teletelepítsék akivel csak akarják. Nos ez az érdekes. De szerintem változni fog a hozzáállás, ebben biztos vagyok.
A népszavazásnak nincs kötelező ereje az EU-ra nézve
MTI, 2016. szeptember 5., hétfő 12:56
Ahogy Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke mondta, bármi lesz is az október 2-ai népszavazás eredménye, az nem lesz kötelező az Európai Unióra nézve – mondta az Amnesty International (AI) Magyarország igazgatója a köztévé hétfői műsorában.
Jeney Orsolyát azért kérdezték, mert a jogvédő szervezet tájékoztató kampányt indított az október 2-ai népszavazással kapcsolatban. Az igazgató arra utalt, hogy az Európai Bizottsághoz intézett kérdésre adott augusztusi írásbeli válaszában Jean-Claude Juncker azt írta: a bármely tagállamban tartott, európai parlamenti, tanácsi vagy bizottsági kezdeményezésekről vagy határozatokról szóló népszavazás eredménye nem kötelező érvényű az uniós intézményekre nézve, és nem érintheti az adott tagállam uniós jog szerinti kötelezettségeit."
az EU vezetésének juncer szerint nem kell figyelembe venni egy népszavazás eredményét!
"Sajnos Európa jelenlegi vezetőinek nem a megoldás a lényeg....hanem csak a megoldási lehetőségekről való tárgyalás! "
Sajnos a legalapvetőbb és legabszurdabb helyzet ez:
Adott egy nép, annak van-lesz egy választott képviselője, akit azért szavaztak meg, hogy védje a nép érdekeit, annak törvényeinek érvényt szerezzen, az alkotmányra fölesküdve annak paragrafusait betartja és betartatja, az alapvető munkája pedig a választóinak SZOLGÁLATA és VÉDELMÉNEK BIZTOSÍTÁSA.
És mit élünk meg az EU-s vezetők, a migránsimogatók cselekedeteit látván?
Ezek mind nem valósulnak meg!
Egész egyszerűen semmibe veszik a népük/országuk jogszabályait, nem állnak ki azoknak az embereknek az érdekeiért ebben a migránsinvázióban, ebben a országaik, a választóik, a népeik elleni támadásban!
És mennek a magyarázatok ide-oda, össze-vissza, amikor itt ez az alap dolog már bukott a migránssimogató politikusoknál!
Innen kell kezdeni az egészet, előszedni ezen vezetőket hazaárulásért, alkotmánysértésért.
Ez lenne a normális és korrekt út, ha nem taposná két lábbal a nyugat a törvényeket.
Átfutottam a tegnapi beszélgetést és tökéletesen látszik, féligazságokra épül!
Ami meglepő, hogy te látod összességében azt a folyamatot amivel szembesül Európa, mások pedig csak részeiben látják és azokra reagálnak?
Ennek mi értelme?
volt itt minden,közös megoldás kell, határzár,szétosztás,csatlakozási fejezet módosítás, genfi egyezmény módosítás....
csak egy nem hangzott el:
az EU vezetése még mindig nem nevezte nevén HIVATALOSAN az ÉRKEZŐKET!
az nem magyarázat, hogy nem tudhatjuk kik kérnek bebocsájtást!
Tudjuk!
Aki Görögországból érkezik már nem számíthat semmilyen menekülteket megillető ellátásban az EU többi országában!
Aki Olaszországból indul szintén!
Ezt kellene az EU vezetésének első körben leszögezni!
Az olaszoknak pedig alkalmazni az USA szárazláb-vizesláb szabályát!
Aki olasz területre teszi a lábát és kéri a menekültstátuszt azt kell a rendszerben regisztrálni.
Amennyiben az EU Törökországot továbbra is biztonságos országnak tekinti, akkor már a görögökhöz érkezőket azonnal minden vizsgálat nélkül vissza kell szállítani!
El kell az EU vezetésének kezdeni a tárgyalásokat egy európán kívüli országgal, hogy biztosítson területet egy menekülttábor felépítéséhez és a menekültstátuszt megkapó azon személyeket akiknek nem ad valamelyik európai ország oltalmat oda kell szállítani!
Így nyilvánvaló lesz, hogy az Európába történő beutazással nem lehet OTT TARTÓZKODÁST szerezni!
Sajnos Európa jelenlegi vezetőinek nem a megoldás a lényeg....hanem csak a megoldási lehetőségekről való tárgyalás!
Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319