Topiknyitó: Portfolio 2016. 07. 05. 10:18

Október 2-án mehetünk szavazni a menekültkvótáról  

Ugrás a cikkhez
Október 2-ra írta ki a népszavazást a nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítésével kapcsolatban Áder János köztársasági elnök kedden - derült ki a Köztársasági Elnöki Hivatal honlapján megjelent közleményből. A KEH...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=234319
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 09. 04. 21:50
Előzmény: #2159  Törölt felhasználó
#2160
Vissza kell szállítani Líbiába vagy Törökországba. Úgyis ez lesz. Nem lenne jobb minél előbb?

A Genfi-Egyezmény nem népvándorlásra lett kitalálva. Azért ezzel talán mindenki egyetért. :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 21:43
Előzmény: #2158  Phylaxa
#2159
"Felvetés: Beleegyezik-e, hogy lezárjuk a déli tengereket és Marokkótól Grörögországig csak érvényes vízummal lehessen belépni?"

Igen:))) De mit csinálsz azokkal akik vízum nélkül próbálnak belépni?
Ez a gondja a Frontex-nek is. Most kimentik az embereket és elsüllyesztik a hajót.

Phylaxa 2016. 09. 04. 21:19
Előzmény: #2157  Törölt felhasználó
#2158
Felvetés: Beleegyezik-e, hogy lezárjuk a déli tengereket és Marokkótól Grörögországig csak érvényes vízummal lehessen belépni?

Szerinted ki ágállna ez ellen? Tehát lezárnák és közben annyit vitatkozhatnak a frontex lengyelországi működéséről amennyit csak akarnak.
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 21:06
Előzmény: #2156  Phylaxa
#2157
" VAgy tulajdonképpen hogyan szeretnéd megmenteni az olaszokat?"

Én csak új szabályokkal tudom elképzelni.
Sajnos nem sok esélyt látok arra hogy ki tudnak dolgozni egy olyan rendszert, ami ellen senki ne tiltakozzon.
Erről írtam hogy nem szabad "csak azok a szabályok amik belépéskor voltak" érvet használni.

"ami lebontja a külső határát és belül termel ki százat helyette"

Pont most folyik kísérlet a külső határok közös megvédéséről. Korábban belinkeltem a tiltakozásokat ellene.
Phylaxa 2016. 09. 04. 20:56
Előzmény: #2155  Törölt felhasználó
#2156
"Számomra a kvóta nem is főleg a menekültekről szól, hanem arról hogy az Uniós országok segítsenek egymásnak, vagy ne. "

Ennek semmi köze a segítséghez, de még a humanizmushoz sem. Egyszerűen az egészet közösen amortizálnák le.

"Az áthelyezés EGYETLEN új menekült/migráns beengedéséről sem szól.
Csak azokról akik már az Unió területén vannak. "

Világos, megérkeznek, behozzák őket a tengerekről és utána már az UNIO területén lesznek. Mehetnek szétosztásra. VAgy tulajdonképpen hogyan szeretnéd megmenteni az olaszokat? Mert vagy nem engeded be hozzájuk kinntről, vagy áthelyezed utána tőlük. Más lehetőség nincs ebben ami évek óta folyik.

"És újra visszaállítanád a határellenőrzéseket, a vízumkényszert? "

A külső határokat kell lezárni és igen, határőrség és vízumkényszer. De ebben aztán mi a meglepő? :)

A belső határokat az egyes országok fogják lezárni, páran már meg is tették, mivel erre ami most folyik semmi szükségük. De ezt már az elején elmondtam, hogy furcsán és természetellenesen gondolkodik az UNIO. Ugyanis olyan sejt nincs a természetben, ami lebontja a külső határát és belül termel ki százat helyette. A külseje elhal ugyanis. :)

Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 20:41
Előzmény: #2154  Phylaxa
#2155
"Mert te a kvótát látod megoldásnak"

Számomra a kvóta nem is főleg a menekültekről szól, hanem arról hogy az Uniós országok segítsenek egymásnak, vagy ne.
Azt hiszem már írtam hogy egy Ukrán balhé esetén elvárnám hogy segítsenek és ne hagyják tönkremenni az országoz.

"Te is tudod, hogy semmi más értelme, mint teletölteni Kelet-Európát"

Az áthelyezés EGYETLEN új menekült/migráns beengedéséről sem szól.
Csak azokról akik már az Unió területén vannak.

"Szerintem már most le kell zárni és Németország és Franciaország (más már nem akar senkit) nyugodtan telepakolhatja az országát velük"

És újra visszaállítanád a határellenőrzéseket, a vízumkényszert?
Én már többször leírtam, hogy szerintem egy migránst sem kellene beengedni, de amíg lehetséges, addig a menekülteknek segíteni kell.

Phylaxa 2016. 09. 04. 20:32
Előzmény: #2153  Törölt felhasználó
#2154
Mert te a kvótát látod megoldásnak. Te is tudod, hogy semmi más értelme, mint teletölteni Kelet-Európát ( Észak már kiszállt) és utána lezárni ugyanúgy a tengereket, mintha ma tennék. Én ezt nem látom megoldásnak. Szerintem már most le kell zárni és Németország és Franciaország (más már nem akar senkit) nyugodtan telepakolhatja az országát velük. Lesznek annyian mint a két ország teljes lakossága. Ugyan nem értem, hogy ez nekik mire jó, de ha ők akarják, én nem állok az útjukba. Csak másokat hagyjanak már békén a hülyeségükkel! :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 20:27
Előzmény: #2152  Phylaxa
#2153
Szerintem jelenlegi szabályzás nem alkalmas a feladat megoldására.
Új szabályokra lenne szükség.
Ezért tartom butaságnak az olyan érveket, hogy "belépéskor nem volt benne a szerződésben", akkor ne is változtassanak.
Phylaxa 2016. 09. 04. 20:24
Előzmény: #2151  Törölt felhasználó
#2152
Akkor mit akarsz a Frontexxel? Teletöltöd Olaszországot.

Nézd én már az elején lezártam volna, amikor beindultak. De nyilvánvaló, hogy eszükben sincs lezárni. Viszont le fogják, mert nagy problémák lesznek belőle, ha így folytatják.

Akkor hirtelen nem lesz Genfi-Egyezmény? :)

Ha pedig azt írod, hogy engem például egyszer érdekel másszor pedig nem, akkor légyszíves írd már le ugyanezt az UNIO vezetéséről is, ugyanis számos helyen ők is ezt csinálják. :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 20:19
Előzmény: #2149  Phylaxa
#2151
"Egyszer úgyis le fogják zárni és mélyen hallgatni fognak a Genfi-Egyezményről. Nos a különbség kettőnk között, hogy ez a része a Genfi-Egyezménynek engem már most nem érdekel és nem akkor amikor már nagy lesz a baj. "

Ez az. Amikor a mondanivalótokba az illik hogy be kell tartani a Genfi egyezményt, akkor az van, amikor az hogy nem kell betartani akkor az.
Ugyanez van az Uniónál is. Van amit meg kellene változtatni és van amit feltétlenül be kell tartani.
Természetesen ezeket, akár minősített többséggel sem lehet megszavazni.

"Szerinted pedig a Genfi-rgyezmény tiltja, hogy kihalásszák őket és visszavigyék a libiai partra"

Igen, csak a menekültügyi vizsgálat után lehet. Ők a vizsgálatig menedék kérők.

Phylaxa 2016. 09. 04. 20:10
Előzmény: #2148  Törölt felhasználó
#2150
A frontex nem csinál semmi mást, mint kihalássza őket és Olaszországba szállítja. Ezt csinálja a Frontex. Ezen nincs mit aláírni. The business goes on. Ennyi.

Láttál te már bármilyen híradást arról, hogy a Földközi-tengerből kihalászott túlélőket visszaszállították valahova? Nem hiszem, hogy ennél többet érdemes elmondani erről.
Phylaxa 2016. 09. 04. 20:07
Előzmény: #2147  Törölt felhasználó
#2149
Nem a származási országról van szó. Azt te meg nem állapítod, hogy honnan származik ott a Földközi-tengeren. Arról van szó, hogy Líbiából "81" országból származó emberek érkeznek a Földközi-tengerre. Szerinted pedig a Genfi-rgyezmény tiltja, hogy kihalásszák őket és visszavigyék a libiai partra. Erre mondtam, hogy ez valószíűleg egy vicc. Egyértelműen elárasztják velük Olaszországot. Nem tudom, hogy mit vétettek az olaszok, de én sajnálom őket és nem abban látom a megoldást, hogy Kelet-Európa átvegye Észak-Afrika és a Közelkelet szegényrétegét.

Egyszer úgyis le fogják zárni és mélyen hallgatni fognak a Genfi-Egyezményről. Nos a különbség kettőnk között, hogy ez a része a Genfi-Egyezménynek engem már most nem érdekel és nem akkor amikor már nagy lesz a baj. Ennyi. :)
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 19:29
Előzmény: #2145  Phylaxa
#2148
"hogy azért nem tudják lezárni a Líbiával határos nemzetközi vizeket a Líbiából élve kikerülő muszlim embertömegek előtt,"

Pont ezt próbálja a Frontex. Ugye tudod kik nem voltak hajlandóak részt venni?
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 19:27
Előzmény: #2145  Phylaxa
#2147
Azt a Genfi egyezmény tiltja. Vizsgalat nélkül nem küldhető vissza a származási országba.
Pont erről próbáltam írni. Eddig ti ragaszkodtatok a Genfi egyezmény betartásához. A ti javaslatoknál már nem számít.
Phylaxa 2016. 09. 04. 19:20
Előzmény: #2142  ts3
#2146
Egyébként remélem emlékszel, hogy azért nem került az Európa Tanács elé, mert Orbán Viktor előre közölte, hogy megvétózza. Ezért le is tettek róla a tárgyalás előtt és más fórumon szavaztak minősített többséggel.

Amit Orbán Viktor aláírt, az az volt, hogy a többiek által megszavazott áthelyezéseket fel kell gyorsítani, mert nem indultak be. Na ezt mára fel is gyorsították. Na nem az áthelyezéseket, hanem a büntetésről szóló fenyegetéseket. Hetente nyilatkozott valaki.

Még annyit tennék hozzá, hogy a kvótát úgy ahogy van magyar parlamenti ellenzék brüsszeli küldöttei írták elá nem is olyan régen. Így nagyjából meg is tudtál mindent. :)
Phylaxa 2016. 09. 04. 19:14
Előzmény: #2140  Törölt felhasználó
#2145
Én újra és újra segítek és felteszem a kérdést, erre te azzal jössz, hogy azért nem tudják lezárni a Líbiával határos nemzetközi vizeket a Líbiából élve kikerülő muszlim embertömegek előtt, mert Lengyelország nem akarja, hogy a Forntex védje az ő külső határait. Viccelsz? :)
Phylaxa 2016. 09. 04. 19:11
Előzmény: #2142  ts3
#2144
Én kérdeztem, mert ez régen volt téma és akkor tisztázva lett, hogy mit szavazott meg. De ha most pénteken megint szavaztak róla, akkor tedd már be légyszi a szöveget amit aláírt! :)
bigyula 2016. 09. 04. 19:09
Előzmény: #2142  ts3
#2143
Akkor a csapból is ennek kellett volna folynia az M1/M2/stb. adókon... Hiszen ez a hivatalos álláspont. Viszont, továbbra sem értem, hogy miről kell majd szavazni, ha ez a hivatalos álláspont?
ts3 2016. 09. 04. 18:54
Előzmény: #2138  Phylaxa
#2142
Most olyan pampás leszek. Te kötekedni jársz ide?
A lényeg:"Orbán Viktor is megszavazta a menekültek kvóták szerinti elosztását tartalmazó záródokumentumot pénteken az EU-csúcson."
bigyula 2016. 09. 04. 18:49
Előzmény: #2134  Törölt felhasználó
#2141
"Bevallottan az a célja hogy az ország minél előbb kikerüljön az Unióból."

Pedig az ország lakosságának a többsége EU párti. Megoldhatná a problémáját úgy, hogy kiköltözik az EU-ból.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek