Topiknyitó: Hathor 2019. 08. 30. 10:33

NUTEX részvényesek topikja  

Nutex részvényesek topikja!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
balentum
balentum 2020. 07. 19. 16:52
Előzmény: #17959  kupec
#17960
Tőlem egy nagy +-t kaptál, mert egyetértek veled.
kupec 2020. 07. 19. 16:42
Előzmény: #17954  Szarvasi_Kotyogós
#17959
Lastdeposit (nutika) durván személyes érdekeinek/céljainak megfelelően használta annó a nord topikot, ami nagyon ellenszenves volt, legalábbis számomra, amit egyrészt akkor szóvátettem, másrészt igyekszem - más tanulságára - időnként felemlegetni. Segít árnyalni és megítélni az adott fórumtárs cselekedeteit az újoncok számára is. 
kupec 2020. 07. 19. 16:24
Előzmény: #17952  warlock
#17958
Amit leírtál, azzal tökéletesen egyetértek, különösen a fórum szerepét illetően; ezt értem egyébként a segítő szándék alatt. Nálam onnantól kerül a 'patkányság' kategóriájába a fórumozás, amikor a fórumot - különösen annak vezetője - egyértelműen és rosszindulatúan, saját érdekeinek megfelelően használja.
.
Egyébként amit írsz, az egy remek befektetői hozzáállás, de speka esetén nem működik.
Xylox
Xylox 2020. 07. 19. 16:09
Előzmény: #17955  Nutika
#17957
Köszönöm átvettem :-)
VUK1980
VUK1980 2020. 07. 19. 16:06
Előzmény: #17955  Nutika
#17956
:)
Nutika
Nutika 2020. 07. 19. 15:18
Előzmény: #17948  Xylox
#17955
GLS vitt egy csomagot. 
Szarvasi_Kotyogós
Szarvasi_Kotyogós 2020. 07. 19. 14:36
Előzmény: #17950  kupec
#17954
Köszi. Mondom, a felhozott esetet nem ismerem, az is lehet hogy gusztustalan felbeszélés esete is fennállt. Ehhez hozzá jön az is hogy sokan sok helyen nyomják ezt. Elnézést kell kérnem feeltől hogy most őt használom példaként de szerintem neki is voltak periódusai amikor így viselkedett akár a wallisban akár a 4igben. Ezt okozhatja az eufória ami papír tulajdonosként emelkedéskor úrrá lesz sokakon. Azonban valamiért azt látom hogy belőle nem lett közellenség miután szépen eltűnt ez a fajta optimizmusa (és ő is) . Nem tudom mi a különbség a nordos esethez képest mert azt pont nem követtem de kérdem én, hogy amikor talán tavaly nyomták benne a ner jön feldumát mások és talán nem egy 50 fölé felspeka volt az akkori feléneklők miért nem kapták meg ugyanezt a billogot? Nem, véletlenül sem akarom most a nutikat felmenteni mert ettől még lehet egy gátlástalan feléneklő, csak nem látom át mitől "élvez" ő megkülönböztetett figyelmet más topikok hívő és feléneklő gazdáihoz képest. Mindegy nem várok megoldást csak próbáltam objektíven megérteni miért patkány az egyik miért nem a másik, nehogy véletlenül egyszer én legyek az. 
Vicus2000 2020. 07. 19. 14:20
Előzmény: #17951  kupec
#17953
Üzletbe nincs barátság, ezért nem jó családtaggal sem üzletelni mert előbb-utóbb sértődés a vége.
warlock
warlock 2020. 07. 19. 13:47
#17952
Talán egy árnyalattal konstruktívabb megközelítése lehet a vitatémának az, amit pár hete tettem Peter Lynch módszerét idézve. Véleményem szerint mindenkinek ezt kellene követnie, és akkor nem merülnének fel olyan problémák, hogy egymást vádoljuk fel-le énekléssel és a többi. Javasolnám tehát inkább, hogy ha és amennyiben valakit érdekel egy papírba való befektetés lehetősége, akkor az illető tudjon meg minnél többet az adott cég viselt dolgairól, múltjáról, jelenéről és az elképzeléseiről is, aki szereti az a TA-t is nézegetheti. Ezután rakjon össze egy legalább kétperces, pontokba szedett kiselőadást a saját fejében (de ha papírra leírja mégjobb) arról amit így megtudott, majd alaposan gondolja végig a pro és kontra oldalakat, és a kockázatok arányában döntsön, hogy befektet-e a papírba, és ha igen akkor mennyit. Ha úgy döntött, hogy igen, akkor ezután rendszeresen kövesse a papír körüli történéseket, és adott időszakonként (pl. 1-2 hónap) frissítse amit a papírjára írt. A változások függvényében gondolja újra a kitettsége mértékét és hogy érdemes maradt-e a papír a befektetésre, esetleg nőtt vagy csökkent a nyerő/kockázat arány. Aki így jár el az soha, sehol nem okolhat senki mást, hogy merre énekel és mit mond. Ez a fórum ideálisan azért van, hogy miután mindenki elvégezte a fenti házifeladatot (merthogy elvileg érdekli a papír azért jött ide), lehessen benne beszélgetni a különböző véleményekről, ami segít jobban átlátni a helyzetet, mert ahány ember annyiféle vélemény. Emelett ki ezt-, ki azt az oldalát látja át jobban a folyamatoknak, ki ehhez ki ahhoz ért jobban. Ez segíthet pontosítani a kialakult képünket. Nyilván ehhez észre kell venni kinek a véleményére érdemes hallgatni és kiére nem. Így folyhatna tehát egy értelmes társalgás a fórumon, és az új infókat és történéseket megfeleően átbeszélve a helyes irányba módosítani tudjuk az elképzeléseinket. Véleményem szerint teljesen természetes folyamat, hogy kezdetben a legtöbben lelkesek és nagyon bíznak a papír szép jövőjében, és ezt a véleményüket osztják meg a többiekkel. Ezt követően idővel lankad a lelkesedés, majd ha nem teljesültek az elvárások, akár a papír ellen is fordulhat a hozzáállása az illetőnek. Több ilyen példát is tudnék mondani több topikban. Nem érdemes. Lényeg, hogy idővel és az események alakulásával teljesen természetes, hogy változik a véleményünk, és amikor már nem hiszünk a papírban lelépünk. Ezt teszi egy értelmes, odafigyelő, gondolkodó ember. Ezzel nincs semmi gond. Aki viszont azért jár ide, hogy saját vélemény híjján mások véleménye alapján kereskedjen, majd őket okolja ha nem úgy alakultak a dolgok, az ne csodálkozzon ha legtöbbször bukni fog, mert az ilyen ember nyilván azt sem tudja jól megítélni, hogy kinek a véleményére kéne hallgatni. Szóval ne okoljon senki senkit fel-vagy leénekléssel, hanem legyen önálló véleménye amit meg is tud indokolni és védeni egy esetleges nézetkülönbségben. 
kupec 2020. 07. 19. 13:15
Előzmény: #17946  Vicus2000
#17951
Igen a vásárlásaiért mindenki maga felelős, hiszen ő nyomja meg a 'vétel' gombot. Ha valahol beragadok, én sem okolok senkit, hisz a saját döntésem miatt vettem meg a papírt, mert terveim voltak vele vagy láttam benne valamit. DE. Hiszek abban, hogy a tőzsdei kereskedést is lehet becsületesen végezni, ami pedig ezen túlmutat, azt elítélem. Jelen esetben ennyi volt a bejegyzés mögött, illetve egy alaptalan fórumtiltás, ezen álláspont kinyilvánítását követően. 
kupec 2020. 07. 19. 13:10
Előzmény: #17943  Szarvasi_Kotyogós
#17950

Megpróbálok röviden válaszolni. Bár a tőzsde arról szól, hogy egymás pénzét "elszedjük", ezt - véleményem szerint - lehet etikusan és etikátlanul csinálni (persze lehet, hogy naív vagyok). Az etikus verzió jelenti a normál kereskedelmet, ahol eladó felkínálja, vevő meg megveszi a papírokat. Az etikátan pedig az, amikor a felkínálás mellett külfönéle eszközökkel és tudatosan próbálják a vételt befolyásolni. A hangsúlyt itt a tudatosra fektetném. Ha már egyébként feel-t hoztad fel például, mostanában a Wallis helyett a 4iG aktív 'harcosa', a Wallis előtt meg a CIG-é volt. Miután továbblépett - ami természetes, ha nem jön be a számításod -, és ahogy ezt megtette, abban látok különbséget: utána nem köpködi a papírt, illetve fórumgazdaként vagy vezető fórumozóként (l. hívő) nem próbált meg (legalábbis én így tapasztaltam) senkit beültetni (l. bőszen adja, de közben még szuper a papír, ezt kell venni ezerrel). Persze nem a fórum után kereskedünk, de mindig vannak újoncok, akik épp elkezdték a tőzsdézést, és bizony még tapasztalatlanok. Az ő fentebb leírt módon történő beültetésüket tartom 'patkányságnak', ami sajnos külön iparággá nőtte ki magát. 
Seismic
Seismic 2020. 07. 19. 12:26
#17949
Nem értem a sok fanyalgót...ha Hubi 10 éve a "húzd meg és tömj" játékot nyomja, akkor ennyi idő alatt már rég milliomosnak kellene lennie aki ezt időben felismerte. Ennek ellenére még mindig van aki csak osztja az észt, az helyett, hogy keresne ezen.
Azt hiszem már így is túl sokat segítettem a kezdőknek, sok sikert! :)
Xylox
Xylox 2020. 07. 19. 11:03
Előzmény: #17945  Vicus2000
#17948
igazad van . Sajnos én ott1 nél vásároltam be 300 Ft /rv. környékén és utána csak lefele ment . Én is tudnék kit hibáztatni itt a fórumon de nem teszem meg , pedig még mindig nem tudtam megemészteni az egészet  . 
csillagszemu
csillagszemu 2020. 07. 19. 10:55
Előzmény: #17945  Vicus2000
#17947
Üdv! Sok éves téma ez és mindig lesznek akik az alapján döntenek, elhisznek mindent, hogy itt egy szimpatikus fórumozó dícséri illetve szidja bármelyik részvényt. Szép napot mindenkinek!
Vicus2000 2020. 07. 19. 10:55
Előzmény: #17941  kupec
#17946
Azért mert te valamibe beragadtál az csak is a te hibád, ne másba keresd a szálkát. Én i s beragadtam az ehepbe de nem mást hibáztatok én nyomtam a vételi gombot. Szóval viseld alázattal és ne hallgass másra.
Vicus2000 2020. 07. 19. 10:36
Előzmény: #17941  kupec
#17945
Nem akarok védeni senkit, de aki a fórum beírásaira vásárol be bármelyik papírból az meg is érdemli. Nekem is volt hogy bevásároltam a Futurból és mikor kezdődött a kavarás dobtam az egészet pedig hittem hogy jó lehet.
Nutika
Nutika 2020. 07. 19. 08:51
Előzmény: #17943  Szarvasi_Kotyogós
#17944
Én sajnos nem tudom, hol húzódik meg a tudományos igénnyel megalapozott határ, de hogy Foxinak àllandó, 8 órás bejelentett munkaviszonnyal kellene rendelkeznie ezen a fórumon, az szinte biztos. Szabad kapacitás hiányában Foxinak szvsz. titkárnője is legyen, mert 0-24-ben az én lábamat harapdálná. Kérdés, hogy etikailag vállalható e, hogy addig a többi bűnös szabadon kószál?
https://youtu.be/tsClwOOVsUY
Szarvasi_Kotyogós
Szarvasi_Kotyogós 2020. 07. 19. 08:35
Előzmény: #17941  kupec
#17943
Jó reggelt kívánok. Nem szeretném védeni a téma alanyát (patkányát) meg az előzményeket sem ismerem nagyon, de rá szeretnék mutatni hogy az emberek mint olyanok (gondolom a patkányok is) egyes fórumokból eltűnnek azután hogy megbicsaklik a hitük (és eladják a korábban sztrárolt részvényeket). Azt gondolom nem egyedüli esetről van szó. Régi időkben is voltak ilyen emberek akik ráadásul nagy pénzzel húzták vagy tömték a papírt (Hetlas híres volt erről), manapság is van minden papírnak 2-3 extra hívője. Kérdésem, mert szeretném jobban megérteni a probléma demilitarizált zónájának fekvését: feel aki pl most már nem is nagyon ír Wallisba, szerintem kiszallt a papírból. Nem köpködi, de eltűnt a napi 20 majd jó lesz, xy szintet kell áttörni és jó lesz. Ő pl még nem patkány? (van wallisom de nem hibáztaztom ha elhagyta a süllyedő hajót). betgyuri ha eladná az opust patkány lenne? Szóval kérem a segítséget hogy mitől lesz egy részvényt eladó korábbi hívő patkány és mitől nem egy másik aki amúgy részvény oldalon ugyanígy cselekszik. Hogy jobban értsem. Köszönöm 
Nutika
Nutika 2020. 07. 19. 08:16
Előzmény: #17941  kupec
#17942
Ez az írás rengeteg problémát felvet, csak nem tudom, van e bármiféle értelme segítő kezet adni valakinek, aki téveszmék dzsungeléből von le helytelen következtetéseket. Én még olyan embert nem láttam, aki ne tévedett volna tőkepiacon akár tréddel, akár hosszú távú meglátással. Ezt felróni valakinek évekkel később is elég döbbenetes. Az éven 8 számjegyű bukót realizáltam Kulcs Softon, engem nem fogsz ott látni sohasem 3 év múlva vicsorogni. Tudod ki volt a hibás? Én. Ha eddig eljutsz, már tettél is valamit a profi hozzáállás felé vezető úton.
"előrelátó/segítő vezetéseddel,  hanem a süllyedő hajóról patkányként való távozásoddal szerezted Magadnak"
1. Tőzsdei kereskedésben, ahogy eladók/vevők feszülnek egymásnak, definiálnád, egészen pontosan mit értesz előrelátó/segítő vezetésen? Mert ha esetleg azt érted alatta, hogy valaki a Te nevedben megveszi vagy eladja a papírokat, akkor rossz hírem van: valaki feltörte a számládat és valószínűleg rendőrségi feljelentést kell tenned.
2. Írtam random Ferinek emailt, hogy minden eladott rv. után kapjak emailes értesítést, aminek a tárgya legyen "patkány vagy", vagy valami hasonló. Az informatikusok dolgoznak a problémán.
Az meg, hogy Te egészen addig elmész, hogy "ez jól tükrözi a jellemedet"...egy kis önkritikát gyakorolva ez valahol az én szegénységi bizonyítványom, hogy egyáltalán reagálok rá, de majd eljön az az idő is, hogy úgy fognak ütni, hogy nem is védem. Remélhetőleg ez lesz a fejlődés következő állomása, de ez a Te "tevékenységedet" hála Istennek nem érinti majd, legyél nyugodt. 😊
kupec 2020. 07. 19. 02:01
Előzmény: #17937  Nutika
#17941
Ne haragudj, de a Nordkapitány nevet nem a bátor és előrelátó/segítő vezetéseddel,  hanem a süllyedő hajóról patkányként való távozásoddal szerezted Magadnak. Így nem feltétlenül kellene örülnöd neki, bár mondjuk ez is jól tükrözi a jellemedet. Csupán a tisztánlátás és a teljesség kedvéért írtam ezt ide, részemről nincs harag, még akkor sem, ha mindazokat idiótának tartod, akik nem élnek az Általad alkalmazott alávaló eszközökkel.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók