neked köööszönhetik hogy eladattad velük az alján...szegény megvezettek!!!
te meg folyamatosan veszed a NUTEX-et, ahogy írtad...
nagyon ügyes...barna bőr...
"köszönd meg pénznyelő tööbb éves tevékenységének!"
Van is mit. 90 óta írom, hogy kerülendő a papír. Most 6. És volt jópár ember, aki megköszönte. De remélem, hogy mégtöbb van, aki ha nem is köszönte meg, de segített neki a jó döntésben...
Ja és ez a 960 ezer db részvény átlag 50 Ft-on kibocsátva még NÁLUK VAN... Úgyhogy nem csak a jelen értékeléshez van ennek köze, hanem a jövőhöz is.
Az általad lényegtelennek tartott múltbeli infó, hogy az elmúlt 6 évben 12 alkalommal emeltek tőkét folyamatosan a piaci ár töredékéért maguknak és így 3.6 millióról 211 millióra meg 60-szorozták (!!) a részvényszámot (és az utolsó az elmúlt hónapokban történt, közel duplázták a részvényeket a piaci ár 20-adán). Nos, aki szerint ez az infó nem lényeges, az hülye vagy hazudik. A megfelelőt húzd alá.
Kifekteto: a decemberben eldöntött és 1 hónappal ezelőtt bejegyzett extrém tőkeemelésnek pont annyi köze van a jelenhez, mint a novemberben bejelentett MLM hálózat most ismét szóba hozott hírének.
De ezt te is tudod, csak hülyíteni akarsz itt. Engem nem tudsz. És szerencsére, egyre kevesebbeket lehet ócska, üres dumákkal bepalizni.
ezek a különleges történelmi ismeretek rendkívül érdekfeszítőek. Mondjuk legtöbbünk ezzel már találkozott általános és középiskolában, de örülök hogy van akinek ez újdonság.
Ami ennél sokkal érdekesebb az a Nutexfőnökök gazdagodása (párhuzamosan a humet-nutex részvényesek szegényedésével). erről miért akarod elterelni a figyelmet????
Kb ennyi köze van a 10 évvel ezelőtti Humet-es dolgoknak a mai NUTEX-hez.
Törölt felhasználó2011. 03. 20. 19:11
Előzmény:
törölt hozzászólás
#769
Ha már történelemórán vagyunk, legalább tanuljunk valami érdekeset is:
Pun háborúk
A pun háborúk az egymással vetélkedő két hatalmas ókori állam, Róma és Karthágó között a Földközi-tenger nyugati részének uralmáért és új területek szerzéséért vívott három háború. A pun háborúk eredményeként vált Róma a Földközi-tenger medencéjének urává.
Első pun háború Kr. e. 264-241
Az első pun háború a gazdag Szicília birtoklásáért folyt, amelynek nagy része a Kr. e. 3. század 70-es éveiben Karthágó fennhatósága alá került.
A háború Kr. e. 264-ben kezdődött. A rómaiak sikeres hadműveleteket folytattak a szárazföldön és elfoglalták a szicíliai Messana városát (Kr. e. 264), majd szövetségre léptek Siracusaval és Kr. e. 262-ben birtokukba vették Karthágó szicíliai birtokainak jelentős részét. Karthágó tengeri fölényének ellensúlyozására a rómaiak létrehozták hajóhadukat, amely fényes győzelmet aratott Mylaenál (Kr. e. 260) és Economosnál (Kr. e. 256). A rómaiak partra szálltak Észak-Afrikában, de Kr. e. 255-ben a karthágói zsoldos sereg megsemmisítő csapást mért rájuk. Ezzel a hadműveletek ismét Szicíliába tevődnek át. A rómaiak sikerei végül békekötésre kényszerítették Karthágót (Kr. e. 241), amely értelmében Róma megkapta Szicíliát Siracusa és környékének kivételével, és a karthágóiak nagyösszegű hadisarc fizetését vállalták. A vereség hatására a zsoldosok felkelést robbantottak ki Karthágóban, amit Róma újabb területek elfoglalására használt fel (Szardínia és Korzika). Ez tovább növelte a feszültséget a két állam között.
Második pun háború Kr. e. 218-201
A második pun háborút Karthágónak az a törekvése váltotta ki, hogy helyreállítsa az első pun háborúban megrendült hatalmi helyzetét.
A karthágói sereg már Kr. e. 237-től Hamilcar Barcas, majd Hasdubal parancsnoksága alatt jelentős hódításokat hajtottak végre Hispániában. A karthágói sereg új főparancsnoka, Hannibál Kr. e. 219-ben elfoglalta Hispániában a Rómával szövetséges Saguntum várost, ami új háború kirobbanásához vezetett.
Hannibál Kr. e. 218-ban 100 000 főnyi seregével és 37 harci elefántjával Hispániából a Pireneusokon és az Alpokon át Itáliába vonult. A római sereg visszavonulásra kényszerült, majd súlyos vereséget szenvedtett Terebiánál (Kr. e. 218) és a Trasimenus-tónál (Kr. e. 217). A diktátorrá megválasztott Quintus Fabius Maximus Verrucosus a súlyos helyzetben az ellenfél erőinek meggyengítése érdekében halogató taktikát javasolt. Azonban az összecsapás hívei új ütközetet erőszakoltak ki: Kr. e. 216-ban Cannaenál a római hadsereg igen súlyos vereséget szenvedett. Hannibál előtt megnyílt az út Róma felé, de a város ostromáról lemondott. Időközben Karthágó oldalán hadba lépett Siracusa és Makedónia is, de a római sereg hadműveletei meggátolták aktív részvételüket. Az újjászervezett római hadsereg Scipio parancsnoksága alatt sikeres hadműveleteket folytatott Hispániában és Kr. e. 209-ben elfoglalta a karthágóiak katonai szempontból egyik legfontosabb városát, Új-Karthágót. Ezzel egy időben a rómaiak eredményes hadműveleteket fejtettek ki Itáliában is. Az utánpótlási lehetőségektől megfosztott Hannibál segítségére sietett öccse, Hasdubal, azonban seregét a Metaurus folyónál a rómaiak szétverték (Kr. e. 207). A sikerek lehetőséget teremtettek arra, hogy Scipio serege partra szálljon Észak-Afrikában, Karthágó közelében. A karthágói tanács ekkor visszarendelte Hannibált Itáliából. Kr. e. 202-ben az Észak-afrikai Zamánál lefolyt csatában Hannibál serege súlyos vereséget szenvedett. Kr. e. 201-ben Karthágó megalázó békét volt kénytelen kötni Rómával: elvesztette tengerentúli birtokait (Hispánia), nem viselhetett háborút Észak-Afrikában a római senatus beleegyezése nélkül, hatalmas hadisarc fizetésére kötelezték, a hadiflottát ki kellett szolgáltatnia a rómaiaknak.
Harmadik pun háború Kr. e. 149-146
A harmadik pun háborút Róma indította meg, amely féltékenyen szemlélte Karthágónak a békés időszakban elért gazdasági megújhodását.
A háború kirobbanásához ürügyül szolgált az, hogy a rómaiak által támogatott numídiai király hódító törekvéseit a karthágóiak fegyveres erővel hárították el. Ezt Róma a Kr. e. 201-ben kötött béke megszegésének tüntette fel.
A rómaiak Kr. e. 149-ben partra szálltak Észak-Afrikában és ostrom alá vették Karthágót. Két évig tartó eredménytelen ostrom után Kr. e. 147-ben ifjabb Scipio lett az ostromló sereg parancsnoka. Körülzárta a várost, a tomboló éhség megadásra kényszerítette végül Karthágót Kr. e. 146-ban. A várost a rómaiak lerombolták, az életben maradt lakosságát rabszolgának eladták, Karthágó birtokainak egy részét Africa néven provinciává szervezték, másik részét Numídia kapta meg.
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 22:59
Törölt hozzászólás
#768
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 21:41
Törölt hozzászólás
#767
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 19:40
Előzmény:
törölt hozzászólás
#766
ez több mint amit gondoltam...és civin mester mennyit keresett, akár több mrd-ot is???
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 19:20
Törölt hozzászólás
#765
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 08:21
Előzmény:
törölt hozzászólás
#764
Pénznyelő,
kiszámoltad már, hogy a manipulátorok az évek folyamán ÖSSZESEN kb mennyit kereshettek ezen? Van becslésed?
Törölt felhasználó2011. 03. 19. 01:44
#763
És a hónap, ill. a felszorzás vicce:
"(#98) Re: Kérdés Értékelés: -3
előzmény (#96: fortai) | válasz erre | 2011. február 18. - 14:43
A felszorzás után 1db eladó papír nem lesz.
marslako2"
Meg se kell keresni a régi topicot. Itt van ennek az elején. Marslako szerint nem lesz egy eladó sem a felszorzás után (írta ezt 10 Ft-nál). Ehhez képest feleződött a papír 3 nap alatt. Hát ilyen nagy szakértő és ilyen hiteles ő.
Kezdők: ha gyors felezésre szeretnétek tippet, hallgassatok marslakora:)
NUTEX: működik a Varázspálca, ugranak a spekulánsok