Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 06. 25. 08:57

Norbi Update Nyrt.  

Itt a BÉT megmentője... :)

link



(Vagy ez már tényleg a vég...?)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2014. 09. 17. 18:04
Előzmény: #1230  Törölt felhasználó
#1240
" ezen a fonalon maradva azok reklamalhatnanak max jogosan, akik mar jegyeztek,"
tévedsz, a céget is védik ezzel mert nagyobb esély lehet a jegyzésre)))))
watson
watson 2014. 09. 17. 18:03
Előzmény: #1233  pf2
#1239
ma az egyik brókercégnél 1mrd feletti jegyzésről csiripeltek és jót röhögtek hogy nagy az Isten állatkrtje... :)

pf:kárpót felszólító mintát keresd a topikjában!
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 18:03
Előzmény: #1236  Törölt felhasználó
#1238
Amúgy én még emlékszem az aaa auto befektetői tájékoztató előadására. Az még ennél is nagyobb lufi volt és ott is utaltak errearra, ami a tájékoztatóban nincsen :)
exmnbs1 2014. 09. 17. 18:02
Előzmény: #1235  Törölt felhasználó
#1237
támadásokat? te miről beszélsz
Nagy Gábor leveléről amiről updateminuszegy írkál?
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 18:01
Előzmény: #1235  Törölt felhasználó
#1236
Egyébként meg a kibocsátást szervező brókert kell bojkottálnia a hazai tőzsdéseknek, ha olyan céget hoznak piacra, amiről kiderül, hogy nagy kamu és irreális az üzleti terve. Csak ebből tanulnának max.
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 17:59
Előzmény: #1233  pf2
#1235
Világos, egyetértek. Szar cég, szar részvény. Mármint a cég nem biztos, hogy szar, de ennyit nagyon nem ér.

Értem, hogy előírást szegtek, de a panasz indoklása nem helytálló (szerintem) pont azért, amit leírtam.

Egyébként ha részvénykibocsátok és a tájékoztató valamely pontjába belekötnek, akkor nem válaszolhatok az aggályokra (pl. az apport ügyben semmi kifogásolhatót nem látok, hogy ígéretet tett az ingyenes apportálásra miután belekötöttek)? Talán válasz nélkül kéne hagyni a támadásokat?
exmnbs1 2014. 09. 17. 17:59
Előzmény: #1229  watson
#1234
tegnapelőtt valaki azt írta hogy szerinte BC alányúl Norbiéknak és le lesz a jegyzés zárva...
így kissé új értelmet nyer)))))

tegnap arra saccoltam meg lesz hosszabbítva hát, abba az irányba kezd menni

Tebész a Hun Mining 43m-s apportját elintézte hogy ne jöjjön bétre az Ügyészségen keresztül

Respect Dióslaki úrnak!
pf2 2014. 09. 17. 17:53
Előzmény: #1229  watson
#1233
Egy tőzsdei kibocsátásnak vannak hivatalosan előírt formái.

sajnos a Norbi cége is ( egyéb tolvajrészvények sajátjaként ) mindent ígérgetnek , de nincs semmilyen garancia a befektetőknek. Mára már a tőzsdei kibocsátó brókerek is minden felelősséget elhárítanak. Norbi kibocsátói tájékoztatója elég silány , tele hitegetéssel , nincs számítási alap.

Kénytelen volt még ígérni valamit a kibocsátás sikerének érdekében . Egyébként most is zavaros dolgokat mondott , minimális részvényjegyzés lesz.
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 17:52
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1232
Az amerikai piac is tele van ilyen cégekkel. Ezekből lesznek előbb vagy utóbb a Pink sheets-ek.
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 17:29
Előzmény: #1230  Törölt felhasználó
#1231
Persze az jogos, hogy ami pluszinfo elojott, azzal ki kene egesziteni a tajekoztatast, hogy szamonkerheto legyen, bar valoszinuleg az is eleg , hogy nagy nyilvanossag elott kijelentette a dolgokat pl az apportrol. Szerjntem ez egy birosagon eleg kell hogy legyen ha a kesobbiekben megis meggondolna magat.
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 17:25
Előzmény: #1228  Láma
#1230
Ooo, ebben lehet valami, de ezen a fonalon maradva azok reklamalhatnanak max jogosan, akik mar jegyeztek, mondvan, hogy azota ujabb infokat kaptak, ami miatt nem vagy csak kevesebbet vennenek a reszvenybol.
A panaszban felsorolt indokok viszont az eredetihez kepest ponthigy novelik a reszveny erteket, tehat ebbol a szempontbol sztem nem allna meg a helyet, hogy emiatt nem jegyeztek volna. (Kiveve ha a 2014re kozolt tenyadat rosszabb, mjnt ami a tajekoztatoban volt terv).
A reszveny sztem tularazott amugy, de akkor is legyunk korrektek.
watson
watson 2014. 09. 17. 17:19
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1229
:DDD viva Tebész ;)
Láma
Láma 2014. 09. 17. 16:59
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1228
Azért tőzsdei kibocsátás - majd a tőzsdei jelenlét - esetében ez nem egészen így működik...
A hivatalos közlemények tartalmán túl tilos a gazdálkodást lényegesen befolyásoló információkat kiadni, mert azzal a bennfentes kereskedelemre nyújtanának lehetőséget azok számára, akik a plusz információkat megkapták.
humika 2014. 09. 17. 16:51
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1227
A szart kint kell árulni és nem ebben az országban és ezzel nem szabadna a tőzsdére menni.
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 16:50
Előzmény: #1225  Törölt felhasználó
#1226
és nem vagyok norbi fan, de azért legyünk már korrektek :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 16:48
Előzmény: #1224  noworf
#1225
Tegyük hozzá, hogy ez eléggé kötekedés-szagú, mert az említett infók jórészéről azért beszéltek, mert megkérdezték róla őket. Ha nem beszéltek volna, akkor az lenne a baj.
noworf 2014. 09. 17. 16:17
Előzmény: #1223  Törölt felhasználó
#1224
De szééép!
Lassan a helyére kerül törpikénk és nyihaha!
Törölt felhasználó 2014. 09. 17. 16:11
#1223
A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (Tebész) szerint megkérdőjelezhető a Norbi Update Lowcarb Nyrt. jelenleg folyó részvényértékesítésének jogszerűsége, ezért a szövetség kéri a Magyar Nemzeti Bankot (MNB), mint felügyeleti hatóságot a nyilvános részvényértékesítés azonnali felfüggesztésére.

A kisbefektetők érdekvédelmét felvállaló szövetség az MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében arra hívja fel a figyelmet, hogy a cég igazgatósági elnöke olyan, a cég jövőbeni működését és annak kockázatait befolyásoló információk híresztelésébe kezdett a jegyzési időszak alatt, amelyek nem szerepelnek a felügyelet által jóváhagyott kibocsátási tájékoztatóban.
A Tebész szerint mindez aggályos és jogsértő, mert "ezzel egyrészt megsértették az információterjesztésre vonatkozó tőkepiaci szabályokat, másrészt valótlanná vált a tájékoztató azon része, melyben Schóbert Ferenc Norbert, az igazgatótanács elnökeként arról nyilatkozik, hogy a tájékoztató nem hallgat el olyan tényt, amely a részvényekbe való befektetés megalapozott megítéléséhez szükséges".
A szövetség azt is kéri, hogy az MNB szólítsa fel a Norbi Update Lowcarb Nyrt.-t tájékoztatójának megfelelő tartalmú kiegészítésére.
A Tebész közleménye szerint a kibocsátási tájékoztató a világhírű teniszjátékosról csak mint "reklámarcról" tesz említést, míg a sajtónyilvános eseményekről megjelent tudósítások már mint esetlegesen később beszálló üzleti partnerről szóltak.
Aggályosnak tartja a szövetség a cégvezetőnek a társaság jövőbeni működését alapvetően meghatározó védjegyekkel kapcsolatos kijelentéseit is, miszerint a 13 védjegyet be fogják vinni a cégbe térítésmentesen, vagy jelképes összegért az első alaptőke-emelésről döntő közgyűlésen. Ilyen tervekről azonban semmilyen nyilatkozat sincs az MNB engedéllyel rendelkező tájékoztatóban.
Továbbá a tájékoztatóban és mellékleteiben kizárólag tavalyi időszakra vonatkozó üzleti adatok olvashatók, míg a sajtóeseményen friss 2014-es adatokról beszélt a részvényeladó, egyebek közt a cég aktuális vagyonáról, az alkalmazottak számáról és a működéshez kapcsolódó egyéb információkról - olvasható a Tebész közleményében.
A Norbi Update Lowcarb Nyrt. szeptember 8. és 26. közötti értékesíti részvényeit, a sikeres kibocsátás után pedig a tőzsdére lépést tervezi.
Kolyok
Kolyok 2014. 09. 17. 16:02
Előzmény: #1220  Hegyesi2
#1222
Szerintem nem késtek el még semmiről, nem hiszem, hogy bárki is jegyzett volna idáig a részvényből.... :-)
gummymaci 2014. 09. 17. 15:49
Előzmény: #1220  Hegyesi2
#1221
Köszönjük szépen!Ennyi!

Topik gazda

wannabe
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek