április 05. | 23:03

Napi politika  

Ebbe a topicba lehet írni a napi politikai témákat, legyen az gazdaság, migráns kérdés, EU, bármi. Bármilyen oldal, bármilyen hozzászólása engedélyezett: cikkek, írások is jöhetnek, de leginkább az azokkal kapcsolatos személyes vélemény, önálló gondolat. Ez ugyanis a legfontosabb. Nem baj, ha nem értünk egyet és a vita is jó.
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
április 22. | 19:40
előzmény: #113  Alilou3
A topicja egy az egyben az Orbán-rendszer lenyomata annak minden kettős mércéjével, hazugsággyárával, ellenvélemény teljes blokkolásával, uszítással, ellenségképpel, haveroknak mindent lehet hozzáállással. Ha lopni lehetne itt, az is bekövetkezne:)
április 22. | 19:39
előzmény: #114  -pny
Egy szóval elemzve: az egy ge@i
április 22. | 19:32
előzmény: #113  Alilou3
Persze, hogy hazudik. Nálam is folyamatosan ezt tette. De ott legalább volt annyi "esze", hogy rámírt egy figyelmeztetést (a semmire), meg törölte a hozzászólást, így egy külső olvasó bedől a kamujának. De az nem semmi, hogy most bekamuzta azt, hogy téged a Portfólió tiltott ki, miközben mindenki látja a moderátoros topicban, hogy ő tiltott.
április 22. | 18:54
előzmény: #111  sanya10
Így hazudik :)) 1/ Téged nem én hanem a Portfolio moderátora tiltott ki. 2/ Te ezzel a hozzászólással a Portofolio moderátorát mocskolod tovább. 3/ Majd engem, mert azt hiszed én voltam. Moderáció kritizálásért tiltás jár. Szia ! szeretném jelezni , hogy nem a moderátort mocsklom, hanem maga a professzort ( te kis ingyenélő)
április 22. | 18:39
előzmény: #107  -pny
Így igaz!
április 22. | 18:39
előzmény: #109  Alilou3
Hehe, professzor, kicsinyes kis bosszúálló.
április 22. | 18:22
előzmény: #109  Alilou3
"topikgazda Moderációs esemény történt "Alilou3" felhasználóval szemben." link, hogy hazudik, a tözsdés fórumban mindig hazudott, ilyen embertől csak a hányinger kerülget
április 22. | 17:25
előzmény: #108  Alilou3
professzor, te vagy a legnagyobb hazudos beteges ember ait ismerek, te tiltottál ki vagy nyomtál fel mert nem tetszik amit írtam, pedis az volt az igazsság aki az igazat mond az ki lesz tiltva te kis ingyen élő ----tudod jól mire gondolok,,,,
április 22. | 17:21
előzmény: #107  -pny
Moderáció: Kitiltás a "Nemzeti oldali fórum /műsor-, könyv-, írás-, cikkajánló/ (A magukat (nép)nemzetinek tartók topikja)" topikból A moderátor indoklása: Nem én hanem a központi moderátor tiltotta ki. Ezt nem vette észre és támadta sajnos a szokásos hangnemben /lásd hozzászólás #2547/ a moderációt, mely mindegy, hogy engem érint, mint topikgazdát, vagy most a fórum moderátorát, tilos. Tilos, ahogy a hangnem is!! (ezért lett már tiltva a moderáció által is nemrég), de ezen lépések állandó támadása is tilos, ráadásul ismétlem most nem én hanem a központi moderáció lépett fel jogosan ellene.
április 22. | 17:19
Déneske topicjában lassan csak ő marad Hegyesivel. Az ellenvéleményt ő maga tiltogatja folyamatosan, elvbarátait pedig az admin, mert képtelenek viselkedni. Ez amúgy önmagában beszédes, jelzi a topicgazda durva egyoldalúságát. Pont az történik, mint pl. a parlamentben, ahogyan a Fideszes szolgák értelmezik a király "demokráciáját".
április 20. | 19:13
előzmény: #103  Phylaxa
Amikor meg kapod a tőkét, akkor meg nyernek az adófizetők.

Tehát maradjunk annyiban, hogy a hitelnek CSAK A KAMATÁT KELL KIGAZDÁLKODNI, a tőkét kapod, majd visszafizeted.
április 20. | 19:10
előzmény: #98  _pny_
A tőkét nem ezért veszi fel senki, hogy kifizethesse a kamatot és utána visszaadja. Ez elég hülyén hangzik. Nyilván valakinek ki kell valamit fizetni és erre hitelt vesz fel. Tehát a tőkét is és a kamatokat is az adófizetők fizetik. Ez volt az állítás. :)
április 20. | 19:10
előzmény: #101  -pny
A válaszom, amit portásdénes nem tolerált és, amire azt hazudta, hogy személyeskedés. 1. Az állami felosztó-kiróvó rendszer hosszútávon ilyen demográfia és korfa mellett biztosan fenntarthatatlan. 2. Egy nyugdíjrendszerbeli átállás évtizedes átfutású. Ebből leketyegett már 13 év, amit most kidobtunk az ablakon és feléltük az abban felhalmozott bő 3000 mrd Ft-ot. 3. A jövőben - nyugdíjrendszer változtatás nélkül - biztosan bekövetkezik az alábbiak valamelyile: óriásira duzzadt nyugdíj- és ezen keresztül ÁHT hiány, vagy magasabb korhatár, vagy csökkenő nyugdíjak. Az állam tehát a jelenlegi nyugdíjak reálérték nem tudja megőrizni. 4. Az MNYP-k még a nagyon rossz időzítésű (válság után nem sokkal) felszámolással együtt is REÁLHOZAMOT produkáltak. A mai BUX-al számolva további 1-2000 mrd-tól fosztották meg a leendő nyugdíjasokat. 5. Az átállás éveiben a rendszer valóban növelte a hiányt. Ezt tekinthetjük a fenntarthatóbb jövőbe való befektetésnek is. Hiszen később 25%-al csökkentette volna a nyugdíjkiadásokat (évi több, mint 1000 mrd). Erre nem az a felelős gazdaságirányítási válasz, hogy megszüntetem ezt a rendszert, hanem az, hogy más helyen csökkentem a hiányt. 6. Azon, hogy drágán működtek vagy sem, azon lehet vitázni (az elején igen, a végén már szerintem nem - menetközben szigorodtak a szabályok), de ez szabályozási kérdés és semmiképpen nem indokolja egy rendszer teljes beszántását. Bankok, biztosítók esetében is sokat szigorodtak a szabályok, csökkentek a díjak. 7. És néhány tárgyi tévedésed: - Nem technikailag könyvelték oda a járulékokat, hanem azok tényleg az emberek tulajdona lett. Mondhatnám úgyis: privatizálták az embereknek a nyugdíjuk 25%-át. - Nem volt teljesen kötelező. A pályakezdőknek volt az, felfelé NEM. '98-ban rengetegen léptek be ÖNKÉNT.
április 20. | 18:51
Ezt írta remete53: "remete53: 1. A KÖTELEZŐ járulék befizetésed egy részét TECHNIKAILAG oda könyvelték.
2. Az akkori és jelenlegi felosztó-kirovó nyugdíjrendszer az AKTUÁLIS befizetésekből folyósítja az AKTUÁLIS kifizetéseket

3. Mivel kifizetések akkor is voltak ( szerencsés esetben szüleidnek, nagyszüleidnek is ) valójában nem volt MIT oda könyvelni.

4. De mivel ezt ( a semmit ) ELŐTTE könyvelték oda, a tényleges kifizetésekhez hitelt kellett felvenni.

5. Az oda könyvelt részből a pénzintézetek ( MNYP.) vezetői és a rendszert kiötlő politikusok sok lóvét zsebeltek be."
április 20. | 17:25
előzmény: #99  _pny_
És képes volt azt hazudni, hogy személyeskedem, amikor semmi ilyen nem történt.
április 20. | 17:22
Dénes eljutott az aljára, most már MNYP-ről sem lehet a topicjában írni, hiszen oda csak Fideszes uszító cikkeket lehet másolgatni. Ezért itt folytatom, amit ott elkezdtem.
április 20. | 17:15
előzmény: #96  Phylaxa
"A másik topikban írtad, hogy csak a kamatokat fizetik az adófizetők. Ezt nem értem. A tőkével mi lesz?" A tőke a tiéd volt? Nem. Akkor azt nem az adófizetők fizetik. A tőketulajdonos KÖLCSÖNADTA, az adós meg VISSZAADJA. A kamat az, amit az adósnak ki kell gazdálkodnia, a tőke sose volt az övé. Tényleg ezt itt magyarázni kell?
április 20. | 17:11
előzmény: #89  -pny
A Jó Isten küldte nekik Orbánt típusú Kádármakett-imádók még azért tartják magukat: link
április 20. | 17:01
előzmény: #95  -pny
Itt vagyok. A másik topikban írtad, hogy csak a kamatokat fizetik az adófizetők. Ezt nem értem. A tőkével mi lesz?
április 18. | 22:33
előzmény: #94  -pny
Újabb komcsi paródia... "A CÖF feltalálta a közzé nem tett közleményt „Támad a Soros médiabirodalom” címmel ment neki a húsvéti hosszú hétvégén több független médiumnak a TV2, ahol egy CÖF közleményre reagáltatták azok szerkesztőségeit - írja a hvg.hu. Egy apró probléma azonban becsúszott, ugyanis mint kiderült, a CÖF elfelejtette közzétenni a szóban forgó közleményt." link A kormány pincsikutyáját (TV2) tehát ráugrasztották egy CÖF-ös közlemény alapján a teljes médiára és az erről készült anyagot le is adták. Csak éppen a közlemény nem jelent meg előzőleg sehol. Kabaré - mondanám. De sajnos ezek amit művelnek az egyre kevésbé vicces.
április 18. | 18:20
Az Orbán rendszer ismét igazolta: minden korábbinál aljasabb:

"Kínosan magyarázkodik a Decathlon, elhatárolódott a saját vezetőjétől Úgy tűnik, Pósfai Gábor - a Decathlon magyarországi ügyvezetője és a libnyafik újdonsült megmondóembere - kissé elhamarkodottan sivalkodott, ugyanis "bátor" megjegyzését eltávolította, majd a Decathlon Magyarország is kínos magyarázkodásra szorult." link A 888 volt olyan hülye és azt hitte, hogy ez Pósfainak kínos. Pedig dehogy. Pósfai többek között és elsősorban éppen a véleményszabadságról, annak hiányáról, az ellentmondást nem tűrő Fidesz/Orbán attitűdről és az erre épült hazugsággyárról, állami szervilizmusról írt. Szövegét mi sem támaszthatta volna alá jobban mint az, ami történt: hogy elhallgattatták. A vezetőjét a saját cége. Pontosan azért, amit írt, mert Orbánéknak ellentmondani nem lehet, de még bevallottan jobbos szavazóként kritizálni se!
Ilyen a legsötétebb rendszerekben van csak. Durva, hogy itt tartunk. És abszurd, hogy olyan hülyék, hogy ezt nagy dobra is veretik saját bérhazudozóikkal. Ez nem Pósfainak, nem a Decathlonnak, hanem Orbánéknak kínos. De nagyon. Meg az egész országnak, miattuk. A rendszerváltás előtti évtized már nem volt ilyen, mint ami most van. Legalább 40 év mélypontján vagyunk.
április 18. | 18:13
Déneske ismét megmutatta, mit tanult a fővezértől: a lényeg, hogy ne legyen ellenvélemény.
április 18. | 14:43
előzmény: #90  szivacs
Gyorsan írtál bele egy semmit. Elég száni:)
április 18. | 14:24
előzmény: #90  szivacs
Bezzeg a keresztényüldözéses bullshit topic, az aztán pörög... Van benne vagy 30 hozzászólás, aminek a 90%-át te írtad:) Látom, még mindig szereted az öngólokat.
április 18. | 14:19
előzmény: #82  exmnbs1
mint ahogy ide sem ír senki...:-)
április 18. | 14:04
előzmény: #88  -pny
Elkezdődött a belső erodálódás. Egyre kevesebben bírják ezt az ámokfutást. Alakul.
április 18. | 14:02
előzmény: #87  NagyBarnaMacika
Nyilván betesznek egy olyat, aki mégdurvábban hazudik.
április 18. | 13:59
előzmény: #85  exmnbs1
Távozik a Ripost egyik szerkesztője 444
április 18. | 13:36
Már egykori Fideszes is ezt mondja: Orbánék a komcsik módszereit alkalmazzák. 2004-ben döntöttek a fordulatról. "13 év hallgatás után beszélt Orbánról az exfideszes A Fideszből való kilépése előtti utolsó napokat idézte fel 13 év hallgatás után a pártban 1990 óta tevékenykedő, 1998-tól parlamenti képviselőként dolgozó Körömi Attila a Magyar Nemzetben. Vallomása csalódásáról szól, és arról, hogyan adta fel Orbán Viktor az addig képviselt értékeket, kijelentve, hogy a Kádár-rendszer győzött, így ennek mentén kell politizálni a jövőben. ... A Kádár-rendszer győzelmét Orbán „nem búsongva, hanem tényként mondta. A következtetés világos: azt kell tenni, úgy kell építkezni, ahogy az egykori állampárt tette. A világ mai, de a technológia a régi lesz. És igen, a még mindig sokunkban élő kádári lelkületre alapozva, azt félelemmel töltött emlékeztető injekciókkal felerősítve visszafordulunk. Nem szembenézünk a rendszerváltoztatás hibáival, vadhajtásaival, nem kijavítunk, módosítunk, ha kell, alaposan, hanem visszafordulunk. ..." link
április 18. | 11:27
előzmény: #84  -pny
444Ujj Peter cikk!!!
április 17. | 11:33
"FAS: Orbán aljas játékot játszik A német konzervatív lap szerint a magyar miniszterelnök egyre gátlástalanabb." link Egyre több a saját oldalról érkező kritika.
április 17. | 11:13
előzmény: #82  exmnbs1
Ez igaz, de ha ott van éppen egy olyan téma, amiben van véleményem, nem maradok csendben csak azért, mert ők ezt szeretnék...
április 17. | 11:09
előzmény: #81  -pny
Van eleg masik topik te se irj neki
április 17. | 11:03
Látom, a nemzetinek kamuzott topicban lassan alig marad ember. Az értelmesebbeket portasdenes tiltotta ki, a jobbos hőzöngőket (akik megfelelnek dénesnek) pedig a Portfólió adminje...

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE