A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
a dehir-hu átvette a napis hírt, ők tudják a tutit, ott nem írnak az OPIMUS-ról. egy regionális portál többet ér gazdasági ügyekben, mint a napi.. szomorú
szerintem összekevertél a limites zuhanással... az OPIMUS épp a közelmúltban vált el szervesen a BudaCash-től, persze megy a megszokott majréztatás, ám lehet a végén az derül ki, hogy pont abban a cégben van az érték..
"A Budapesti Értéktőzsde a további intézkedésig felfüggesztette a Opimus Nyrt. részvényeinek kereskedését. Mint ismeretes ez a vállalkozás az utóbbi három évben fokkozatosan a Buda-Cash-t is birtokló pénzügyi csoport ellenőrzése alá került. "
Random Capital nem sáros semmiben? Azért ha valaki bentragad egy certiben vagy hiteles vételben az jól megszívhatja ha elveszti az irányítást egy időre...
Piaci pletykák szerint a Buda-Cash Brókerház ügyfelei veszítették a legtöbbet a svájci frank elmúlt időszakbeli hektikus ingadozásával. A hírek szerint a számlákon több milliárdos - egyes hírek szerint 8 milliárdos - veszteség keletkezett, amelyet egyébként a Buda-Cash már jelentett a MNB-nek és tett lépéseket azok rendezésére. Ilyen esetben az ügyfelek betéteit 100 ezer euróig a Befektető-védelmi Alap (BEVA) biztosítja.
részvények értékét asszem nem az utolsó záró alapján számolják ilyenkor, hanem az elmúlt 180 nap átlaga, vagy valami ilyesmi, nézz utána a BEVA honlapján.
A Buda-Cash Brókerház a legrégibb magyar brókercégek egyike, 1995 májusában alapították, létrehozása óta tagja a Budapesti Értéktőzsdének. Nemrég azonban tulajdonost cseréltek, hiszen Pintér Zoltán, aki a vállalkozás alapítója és tulajdonosa volt, tavaly eladta részesedését az igazgatóság többi tagjának, név szerint Gyarmati Jánosnak, Varga Péternek, Tölgyesi Péternek és Pál Gyulának.
Ez utóbbiak alkotta pénzügyi csoport összefüggésbe hozható, négy olyan regionális bankkal, melyek különböző takarékszövetkezetekből jöttek létre és jelenleg 112 fiókkal rendelkeznek, illetve 120 ezer ügyfelet, illetve mintegy 300 milliárdos mérlegfőösszeget tudhatnak magukénak. Ezek a miskolci székhelyű Észak-magyarország Regionális Bank Zrt, a herceghalom és környékén működő Budai Regionális Bank Zrt., a Kaposvárott dolgozó Dél-Dunántúli Takarék Bank Zrt., illetve a siklósi takarékból létrejött Dél-Dunántúli Regionális Bank Zrt.
Piaci pletykák szerint a Buda-Cash Brókerház ügyfelei veszítették a legtöbbet a svájci frank elmúlt időszakbeli hektikus ingadozásával. A hírek szerint a számlákon több milliárdos - egyes hírek szerint 8 milliárdos - veszteség keletkezett, amelyet egyébként a Buda-Cash már jelentett a MNB-nek és tett lépéseket azok rendezésére. Ilyen esetben az ügyfelek betéteit 100 ezer euróig a Befektető-védelmi Alap (BEVA) biztosítja.
Update:
A Napi.hu elérte Pál Gyulát, a Buda-Cash igazgatóságának elnökét, aki azonban azon kívül, hogy a felügyeleti biztos kirendelését megerősítette érdemben nem tudott nyilatkozni. Későbbre ígért nyilatkozatot az ügyben.
A Budapesti Értéktőzsde a további intézkedésig felfüggesztette a Opimus Nyrt. részvényeinek kereskedését. Mint ismeretes ez a vállalkozás az utóbbi három évben fokkozatosan a Buda-Cash-t is birtokló pénzügyi csoport ellenőrzése alá került.
MNB: felfüggesztés és felügyeleti biztosok
A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal felfüggesztette a Buda-Cash Brókerház Zrt. tevékenységi engedélyét, továbbá felügyeleti biztosokat rendelt ki az intézményhez. A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Pénzügyi Stabilitási Tanácsa a Buda-Cash Brókerház Zrt.-vel szemben indított átfogó felügyeleti vizsgálata során a Zrt. tevékenységét érintően észlelt súlyos visszaélésekre utaló információkra tekintettel a cég tevékenységi engedélyét ideiglenes intézkedés keretében azonnali hatállyal felfüggesztette, továbbá a mai naptól felügyeleti biztosokat rendelt ki a társasághoz - áll a jegybanki közleményben, mely szerint az MNB végzésében közzétett ideiglenes intézkedését az intézmény működése kapcsán az érdekeltek - elsősorban a befektetők - halaszthatatlan védelme indokolta.
A felügyeleti biztosok ma átvették az intézmény irányítását annak igazgatóságától, és gondoskodnak a megfelelő működésről. A jegybank ezzel párhuzamosan rendelkezett arról, hogy az intézkedések hatálya alatt - a tényállás és a jogsértések teljes körű feltárása érdekében - az ügyfelek értékpapírjai és pénzeszközei feletti rendelkezési jogosultság szünetel. Az intézkedések visszavonásig, de legfeljebb a jegybanki vizsgálat lezárásáig maradnak életben - írja az MNB.
Tekintve, hogy az ügy kapcsán bűncselekmény elkövetésének gyanúja is felmerült, az MNB a tegnapi napon az illetékes rendőr-főkapitányságnál büntető feljelentést tett. A jegybank felügyeleti eljárásának eredményéről és esetleges további intézkedéseiről a nyilvánosságot folyamatosan tájékoztatni fogja.
Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546