Topiknyitó: Portfolio 2015. 02. 24. 08:07

Nagy bajban a Buda-Cash - Mi lesz az ügyfelek pénzével?  

Ugrás a cikkhez
A Buda-Cash Brókerháznál a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda nyomozati cselekményt hajtott végre - írja az Index. Lépett a felügyelet A tudomására jutott visszaélés-gyanús esetek miatt az MNB ma közzétett végzésében azonnali hatállyal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=210546
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
noworf 2015. 04. 08. 19:30
Előzmény: #4412  detto71
#4420
Semmi gondot nem okoznak, nem tudnak belémkötni semmiért sem! Elég volt abból ami itt zajlik, meg kell állítani már ezeket!
Megélek a törvényesen keresett és idehaza az utolsó fillérig adózott vagyonomból anélkül, hogy akár egy forintot is keresnék a jövőben!
Ellopni a maffiózó politikusoknak nincs módjuk, mert csak ebben az országban lophatnak ( remélem nem sokáig )!
Az elmúlt 25 évben végignéztem, ahogy mindenféle féreg politikus lerabolta az országot, az embereket, ELÉG VOLT!
A bc ügyben érintett vagyok 10 M -val, lelakom ha úgy tetszik!
Állam bácsinak nem tetszik, majd szól! Természetesen minden akciójukat a lehető legszélesebb nyilvánossággal tudatni fogom!
Ráérek, tejem van, miért ne szop..!?!? Magyar állampolgár vagyok, itt születtem, soha egy forint támogatást nem kaptam, kértem! Létrehoztam egy céget, kiemelt adózóként végig baszogatott az APEH , és minden más ingyenélő brigád, 1200- ÁN dolgoztak nálam, munkaügyi perünk soha nem volt, mindent percre pontosan befizettünk. Nincs mitől félnem, befejeztem a céges működést, magánzó vagyok! Szép kihívás ,tudom, MNB nav , kormány, felszámoló, bérrendőrség , de rajta! NEM FIZETEK!!!
filter 2015. 04. 08. 19:24
Előzmény: #4417  Törölt felhasználó
#4419
Valaki megy a tuntetesre?
filter 2015. 04. 08. 19:23
Előzmény: #4416  Törölt felhasználó
#4418
Lassan sok ezer forintnal tartok levelezes, telefonalas es nem tudok semmit..
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 19:17
Előzmény: #4410  noworf
#4417
Megértem a felháborodást, de én is csak azt tudom ajánlani, hogy ne csinálj nagyobb bajt magadnak. Olyat el tudok képzelni, hogy összefogunk, tüntetünk, petíciót adunk be, vagy ehhez hasonló. De hogy ne fizesd be a járulékokat, adókat, azzal csak magadat hozod nehéz helyzetbe.
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 19:10
Előzmény: #4414  Törölt felhasználó
#4416
Ha valaki nem olvasta volna, itt van ami eddig tudható:

link
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 19:03
Előzmény: #4412  detto71
#4415
-Jó beszélsz itt is (a Q -tor alatt) "Ellenzéki" csapat hányja magát,bár én nem nevezek meg senkit
Minek nektek a BEVÁ-t OBA szintre TENNI/EMELNI-
-CSUDÁBA MÁR MÉG A BAJBA SE FOG ÖSSZE EZ A NÉP!!!
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 18:56
Előzmény: #4412  detto71
#4414
akkor én "kivételes" vagyok! Végre valamiben....
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 18:54
Előzmény: #4411  noworf
#4413
veled vagyok, de nem tudom mit tehetnénk. Én vagyok az a muki, aki szintén levelet írt, de csak mellébeszélést kaptam válaszul 1 címzettől.
Mit lehet tenni?
detto71
detto71 2015. 04. 08. 18:51
Előzmény: #4410  noworf
#4412
Jaj cimbora megértelek én is teljesen el vagyok keseredve, de nem érsz el semmit csak még nagyobb gondot csinálsz magadnak.
Kevesek vagyunk mi ehhez! A most BC-nél megtalált vagyonunkból lesz szép háza a fideszes főmuksik gyerekének stb.

Én sem értem senki nem jogász közzülünk, zárolhatják az ügyfélvagyont nem adják ki mert elkobzás lesz belőle. Na ilyenek miatt lesz valaki terrorista a saját hazájában. Kuirva istenit a banki ügyfeleket már kártalanították nem kerestek semmit mi van meg mi nincs.

Valamelyik főokos azt mondta a tv-ben most hogy a beva 6 Mft elég mert átlagban 2.5-3 Mft-ot fektetnek be az emberek
noworf 2015. 04. 08. 18:45
Előzmény: #4410  noworf
#4411
Bocs, az utolsó sor helyesen...
GONDOSKODOM a további történések nyilvánosságáról!
noworf 2015. 04. 08. 18:41
Előzmény: #4407  tchongee
#4410
Az illetékes elvtársak figyelmébe!!!!
Magántulajdon. Ismerős esetleg a kifejezés?
A képlet egyszerű....részvényesek ( tulajdonosok ) ill. az új tolvajok csapata ( MNB g...i, felszámolók, rendőrség!!!
A részvényeim, keszpénzem az én tulajdonomat képezik! Amennyiben a jelenleg teljesen törvény és jogtalanul titkolt keler- felszámoló egyeztetésen 1 forint v 1 db rv vagyont találtak azt azonnal kiadni kötelezettek lettek volna a jog szerinti tulajdonosoknak! Az, hogy az alkalmatlan és bűnrészes MNB állam rendőrség felszámoló csapat ezen túl, ezek után, mit tesz az más kérdés! Fentiekben megnevezettek felelnek a feltalált teljes magán vagyonban keletkezett összes eddigi és ezután keletkezett kárért! A teljes eddigi eljárás sérti a demokrácia alap pillérét, a magántulajdon védelmét és sérthetetlenségét! Azonnal el kell számolni és kiadni a fellelt ügyfél TULAJDONT! Ajánlott levélben szólítom fel a fentieket, 8 napon belüli elszámolásra és kiadásra! Amennyiben a határidőt nem tartják be ( amiben biztos vagyok ) polgári engedetlenségként, minden állami irányba történő befizetést, adózást, járulékfizetést bojkottálok! Természetesen a tőlem különféle címeken kért befizetések megtagadásánál feltüntették az okot, ill azt a tényt hogy vagyonokat a magyar állam törvénytelenül zárolta és annak kiadását jogtalanul megtagadta!
Senkinek sem akarok fentiekkel tippet adni, nem akarom megvitatni sem döntésemet! Elegem van, legyen botrány, próbáljanak meghurcolni nyugodtan, gondolkodom a további történések nyilvánosságáról!!
thomasss
thomasss 2015. 04. 08. 18:26
Előzmény: #4404  Törölt felhasználó
#4409
KEDVES KÁROSULTAK.
ATTÓL H MEGVÁLTOZOTT A FELSZÁMOLÓ CIME, NEM KELL ÚJRA BEADI A HITELIGÉNYBEJELENTŐT MERT MEGKAPJÁK IGY IS UGY IS.
A HITELIGÉNYBEJELENTÖT CSAK A 6MFT FÖLÖTT ÜGYFÉLNEK SZÜKSÉGES A FELSZÁMOÅÓ FELÉ.
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 18:14
Előzmény: #4407  tchongee
#4408
az a baj, hogy valójában semmit sem tudunk. reméltem, hogy mostanra már körvonalazódik valami, de túl sok idő telt el. 1 nap alatt megállapították a hiányt, és azóta semmi. sajnos nagyon nehéz így hinni a pártatlanságban. a médiában meg megy a parasztvakítás. rólunk, már-már szó sem esik. mi így, 13 ezren le vagyunk szarva.az ügyvéd pedig sokba fog fájni...
tchongee
tchongee 2015. 04. 08. 18:08
Előzmény: #4405  Törölt felhasználó
#4407
nem találtam semmi hírt, de az felettébb gyanús, hogy a felszámoló biztat pereskedésre
herlas 2015. 04. 08. 18:05
Előzmény: #4394  kissbuda
#4406
link
Biztos, hogy csak úgy le lehet mondani?
Itt azt írják, hogy ez a jegybank cége.
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 17:48
Előzmény: #4399  kissbuda
#4405
ugye ez csak plegyka, hogy lemondott a felszámoló? vagy igaz?
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 17:24
Előzmény: #4402  Törölt felhasználó
#4404
Aki még emlékszik a tegnap MNB-nek írt levelemre... az utolsó pont teljesül, átírják a címet, de nagyon várom az első részhez milyen állásfoglalást tesznek:

Tisztelt MNB!
Mivel valamennyi értékpapír és pénzforgalmi számla zárolva lett, és a felosztható vagyon a várható bírósági döntés után még változni fog (várhatóan csökken), vagyis a szétosztható vagyon nagysága kvázi bizonytalan, addig nem tudni azt sem, hogy ki, miből, mennyit kaphat vissza. Ez a nyomozás végéig és a bírósági döntésig nem is derül ki.
Mindez arra enged következtetni, hogy akár több évig is elhúzódhat az a szakasz, mely után személy szerint kiderül, hogy valójában mit tud a felszámoló kiadni a károsultnak.

És mivel a BEVA csak a hiányt fizeti 6,1 millió forintig, addig ő sem tud fizetni, míg a fenti folyamat nem rendeződik. Hiszen a BEVA csak abban az esetben tud kártalanítani, amennyiben ismert az, hogy a károsult részére mi az, ami kiadható és mi az a hiány, ami a kártalanítási összegbe beletartozik.

Kérném állásfoglalásukat, hogy a fenti „Tájékoztatásból” levont következtetéseim helyesek e, vagyis a BEVA valóban nem fog tudni belátható időn belül kártalanítani, illetve a fellelhető vagyon valóban nem osztható ki a károsultak között bizonytalan ideig?!
Kérném, hogy ezt az állásfoglalást a többi károsulttal is megosztani szíveskedjenek.

További észrevételem a Pénzügyi stabilitási és felszámoló nonprofit kft-al kapcsolatban, hogy minden dokumentáción, melyet határidőre be kell/kellett nyújtani a 1071 Budapest, Damjanich u. 11.-15. címet jelölik meg, miközben a valós címük 1055 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 78.
Mindez azért fontos, mert pl a Hitelezői igénybejelentést április közepéig kell benyújtani, de ha az rossz címre megy……..
És természetesen telefonon elérhetetlen a Felszámoló Kft…..
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 17:23
Előzmény: #4402  Törölt felhasználó
#4403
írd meg, priviben megbeszéljük ati_x@freemail.hu
Törölt felhasználó 2015. 04. 08. 17:20
Előzmény: #4400  Törölt felhasználó
#4402
Ati, megteszed, hogy válaszolsz a BTel-es kérdésemre?
noworf 2015. 04. 08. 17:20
Előzmény: #4396  Törölt felhasználó
#4401
Keler- felszámoló egyeztetés adatait azonnal adják ki, tegyék nyilvánossá!
Indokolják meg ( tényekkel alátámasztva ) hogy miért nyúlta le a rendőrség a vagyont, miért akadályozza a felszámolót a fellelt ügyfél vagyon kiadásában!
Miért adnak szándékosan félrevezető információkat az ellenőrző, felügyeletet ellátó hatóságok?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek