Ket jo cegrol beszelunk, ahol az egyik picit nagyobb kormanyzati kockazatot fut. Amire nagyon kivancsi leszek, hogy a csokkeno kamat-es hozamkornyezetben mekkora lesz a kifizetett osztalek merteke.
Lehet hosszu tavon a bankok ellen fogadni, csak nem eri meg. Pont ugyanaz, mint az USA ellen menni. De elmentunk hitvita iranyba, azt meg nem szeretem:)
Én sokszor leírtam már, de ismétlés a tudás anyja. A megújulók elterjedését az segítené, ha az olaj ára magas lenne. De ezt meg igazából senki nem akarja. Pont az olajtermelők tesznek annak érdekében, hogy az olaj ára magasan legyen, mindenki más meg ellene. Talán ebben kellene dűlőre jutni előbb, mert a megújulók térnyerése drága mulatság és akkor rentábilis, ha a hagyományos energia drágább lenne.
Ez a MOL-ról is elmondható, a töltőállomások ötöde van csak Magyarországon, finomítóból is csak egy. Nem ebből adódik az országkockázat, hanem abból, hogy az anyavállalat hol székel.
Az eredményt mégis itt mutatják ki. Majd meglátjuk néhány hónap múlva! Csányinak legalább akkora az érdek összefonódása a NER-el, mint Hernádinak, ha nem még nagyobb! Arról nem is beszélve, amit a tőzsdén láttunk 2021-ben és 2022-ben az OTP kapcsán. A lufiban komoly szerepe volt Csányinak, és az is jól látszott, hogy a bennfentesek már 21 végén elkezdték kivenni a pézt az OTP-ből, még mielőtt beszakadt. Erre persze az elfogultak mindig azt mondják, hogy a háborút senki nem látta előre. Én meg azt mondom, hogy az EU pénz csapok elzárását viszont mindenki tudta, és az OTP mindenképpen esett volna kb. 12 K-ig, a háború számára az írható, hogy lement egészen 8 K-ig. Szóval azért ekkora amplitúdók nincsenek a MOL-ban, és én befektetőként nem is örülnék neki.
Azert arra kivancsi leszek, hogy a start up cegek mikepp felelnek majd meg mondjuk egy BAZEL szabalyzasoknak ill. mennyire lesz majd forrasuk hitelkihelyezesekhez…
Arra pedig, amit itt sokan leírtak már, hogy az olaj a múlt, a megújulóké a jövő, az hosszabb távon biztosan igaz. Ami mára bizonyossá vált az elmúlt évek után, hogy bizony jóval hosszabb távon, mint az gondolták sokan. Szóval az olajos cégeknek lesz bőven idejük komótosan végrehajtaniuk az átalakulást, egymás mellett működtetve a régi szénhidrogén alapú ellátást, fejlesztve közben az új elektromos és/vagy hidrogénest, ami szerintem továbbra sem dőlt el végleg. Az is lehet, hogy 20-30 év múlva kb. egyenlő arányban lesz majd ez a 3. Az biztos, hogy az olajosok között, ez a folyamat sokkal kisebb kockázat a MOL-ra nézve, akinek viszonylag kicsi a kitermelési ágazata, más olajosokhoz képest, és egyre inkább a kiszolgálásra fókuszál, amire meg biztos szükség lesz, amíg járművek közlekednek az utakon, legfeljebb az energiahordozók aránya változik meg. Ezzel szemben a bankoknál simán lehet, hogy 10 év múlva egy egészen más világ lesz, látva a sok startup-ot, melyek gombamód szaporodnak, és nem a hagyományos bankolást látják a jövőnek. Szóval egy ilyen környezetben arra építeni a növekedést, hogy a bankhálózatot növeli egy cég, hát sokkal kockázatosabb a jövőre nézve szerintem!
Az OTP eseteben mar nem a hazai operacio az egyeduli zaszloshajo, szepen megy a bolgar, szloven leany ergo effektiv kisebb orszagkockazatot futsz, mint a MOL eseteben. Lehetett volna…de nem lett es ez itt a lenyeg!
Az OTP egy jo ceg, brutalis novekedessel, de hatalmas orszagkockazat van belearazva, az éjfel elott piacra dobott Magyar Kozlony publikalasokkal, és sajnos van még más is, mert az elmúlt évek nem a bank papírokról szólnak. Nézz körül a világan, mennyire sexi ma bankpapírt venni! Az OTP eredményét azért befolyásolta pár dolog pozitív irányban is, ami visszájára is fordulhat. Az a ROE még nem biztos, hogy annyi lesz végül! A MOL-é is sokkal magasabb lehetett volna tavaly!
Szerintem egyezunk, nem nagyon van kulonbseg abban, amit hosszu sorok ota taglalunk. A MOL egy jo ceg, brutalis novekedessel, de hatalmas orszagkockazat van belearazva, az ejfel elott piacra dobott Magyar Kozlony publikalasokkal.
Szerintem semmivel sem erzelmesebb a mi allaspontunk, mint ahogy te osztod az OTP-t, 25%-os ROE mellett, pedig az egy igencsak emociomentes mutatoszam. Az, hogy haszonelvezoje vagyok, annak miert kell felulirnia a tisztanlatast?
"Mondom ezt ugy, hogy haszonelvezoje vagyok a kikenyszeritett magas osztaleknak." Pont ezért érthetetlen, miért rugóztok ezen. Az alapítványoknal lévő részesedés olyan, mintha valaki másnál lenne. Az én részesedésem szempontjából kukk mindegy kinél van. Nálam annyi van, amit meg tudtam venni. Sok az érzelem, abban amit írtok, pedig befektetni nem szabad érzelmi alapon. Én továbbra is jó döntésnek érzem, hogy 2020-ban a MOL és a Richter mellett döntöttem. Az MTEL-t utólag sajnálom, hogy kimaradt. De akkor a döntés megalapozott volt részemről.
Egyáltalán nem jó dolog. Én sokszor leírtam már, hogy a MOL egy nagyon jó cég, de nem véletlenül olcsó. A világon legközelebb talán Brazíliában tudsz ilyen értékeltségen olajost venni, ami sokat elárul a hazai politikai környezetről. Aki nem csak mondja hanem tényleg ismeri ezt a kockázatot annak páratlan befektetés lehet a MOL hosszabb távon, mert ez a vállalat itt volt a NER előtt is és bizony utána is itt lesz még sokáig. Szerintem ettől függetlenül nem ez nyomja most az árfolyamot, hanem a különadók bizonytalan kivezetése. Eddig amit ez a kormány bevezetett ideiglenes intézkedésként az többnyire nem ideiglenes lett, de legalábbis hosszabban maradt fent, mint kellett volna.
Ráadásul a sok átok mellet, amit itt sokan szeretnek felsorolni, a MOL egy lényegesen stabilabban működő cég képét festi a tőzsdén 2019 óta mint az OTP. Voltak itt is rally-k is, lejtmenetek is, mégsem látogatott vissza az árfolyam a 2020-as mélypontra. Ráadásul, ha valaki korrigálja az árfolyamgörbét a kifizetett osztalékokkal, akkor egy impozáns emelkedő trend képe rajzolódik ki 2020 óta. A cég képes növekedni, amiből a befektetői is tisztességesen részesülnek. Ráadásul diverzifikál, átalakul, képes a változásra. Van hosszú távú stratégiája, ami nem merül ki a piaci terjeszkedésben.
Ez alapvetoen nem rossz, a vilagban sok ilyen van. DE! Nalunk megint olyan balkanira sikerult. Pl tele (volt?) Fideszes mukikkal a kuratorium, gigaszi penzekert. Na meg sok MOLkozeli csemete is.
Es szerinted az egy jo dolog, hogy osztalekfizetessel finanszirozza onmagat a magyar felsooktatas? Alapvetoen szerintem ez a gond, ezert nem jon egyelore a nagy attores az arfolyamban, mert maga a ceg jol prosperal… Mondom ezt ugy, hogy haszonelvezoje vagyok a kikenyszeritett magas osztaleknak.
Nézőpont kérdése, mert korábban konkrétan az államnak volt tulajdonrésze. Ahhoz képest ez se nem jobb, se nem rosszabb. Annyival másabb, hogy egy kormányváltás esetén is garantálja, hogy az alapítványoknak ki legyen fizetve a magas osztalék. Nyilván ez volt a cél annak idején.
Ha valami azt írja, hogy a politikai akaratot könnyen át tudják vinni egy kgy-n az alapítványok akkor abban igaza van, mert 30% bőven elég mindenre ha nem tömörül össze egy nagyobb tulajdonosi kör. Csak a fogalmakat akartam tisztázni, mert ez nem egyenlő az állami többségi tulajdonnal.
De ez nem jelenti azt, hogy többségi tulajdonos lenne az állam. Kicsit mások amúgy a számok, mert a MOL Kmrp 7.9%, MOL saját részvény 3.6%, OTP 4.9%, hazai intézményi bef. 8.9%, hazai magánszemély 6%, Unicredit 3.7%, ING 3.7%, külföldi befektető 30.5%.
Elnezest, hogy fogadatlan prokatorkent belepofazom ebbe a vitaba, de a MOL tenyleges tulajdonosi sulya, az 8% es ha hozzatesszuk az OTP szuk 6%-at ( aki ugye anno kisegitette egy kolcsonadassal az OMV ugy kapcsan ) az akkor is csak a fele az alapitvanyok mennyisegenek…
Nem baj ha utálod az összes olajost, legfeljebb furcsán néznek rád, hogy egész napos elfoglaltságként szapulod a MOL-t, de azért ekkora butaságokat sem kellene írni. Vagy szerinted Németh Lászlóné milyen szakmai minőségben van jelen a Richter igazgatóságában? A MOL-ban pedig tényszerűen nincs többségi állami tulajdonrész még az alapítványokat beleértve sem (MCC, MUC, Új Európa összesen 30%).
Magán véleményem és OTP-s befektető ne vegye magára, mert szerintem szépen lehet keresni a bank papírral is. De: ha politikai vonatkozásokat helyezzük prioritásba akkor Csányi szerepét én fajsúlyosabban látom, mint Hernádiét. Csányi elment egy olyan irányba mely a gazdaság egyes szereplőinek - jelenlegi politikai hatalommal nem szimpatizálók - tulajdonának megszerzését célozza. Ehez maximális segítséget kap és kapni is fog az állami hatósági gépezettől. Számomra ezen összefonódások sokkal inkább irritálnak, mint egyetemi alapítványok politikai játszmái- természetesen ezek sem elfogadhatóak. Kicsit úgy érzem, hogy Csányi jelleme nincs kiemelve - gondolom dolgoznak is ezen rendesen - miközben pl. Hernádit agyon szapulják , pedig az elmúlt hónapokban számomra váratlanul, de nyíltan beszélt a Mol részvényesi érdekei mellett és az adóztatás csökkentése érdekében. Mind a belengetett ársapkát, mind a további adóemeléseket sikerült elhárítani sőt csökkentéseket ért el.
Ez kb. igaz az összes magyar blue-ra, ahogy szenved is tőle mindegyik. Csak az MTEL kivétel, az viszont szárnyal. Vegyél akkor azt, ha zavar. Az OTP-det viszont mindenképpen add el, mert ott még jöhet komoly negatív meglepi az államtól. Szépen gyűlik a profit, csábító.
Költségvetési hiány már hónapokkal korábban látható volt, de további Mol adóztatás nem történt sőt a bányajáradék kb.40%-os csökkentését jelentették be ami a negyedik negyedévben már elszámolásra kerülhet. Lehetőség mindig adott - jelezném nem csak a Molra nézve - ,de én most kormányzati oldalról a gazdaság felpörgetésének akaratát látom és nem a további sanyargatását.
Megemelik a extra profit adó kulcsát vagy kitalálnak valami új elvonást amivel csökkentik a MOL nyereségét a költségvetési hiány kompenzálása céljából. Konkrétan nem tudom hogyan fogják ezt nevezni, de biztosan meg fogják indokolni miért szükséges.
A brenttel való hangulatkeltés okát értem, de azt nem az olajár indokolja! Nem ment 70 dollár alá múltkor sem, sőt az aljak emelkedőek: https://invst.ly/12agfh Legfeljebb egy leszúrás lesz a hecceltetők kedvéért. Ez a MOL eredményességét nem befolyásolja egyértelműen negatív irányba. Kb. 70 dollár felett bármi jó neki. max. az arányok változnak az üzletágak között.
Az OSSZES olajos ceg egy maffia banda. Kartel.. Allamositani kellene az osszeset, Van ahol a kormanyok felett all, van ahol csak belesimul. Brutalisan rossz a velemenyem mindegyikrol
A MOL alapvetően egy finomító-elosztó,szolgáltató cég,a maga 20 Mt/év feletti kapacitással. Ennek a kőolajmennyiségnek csak a töredékét talán 5%-át termeli,a többi veszi,a finomítói árrés tehát sokkal fontosabb tényező. Az IEA anyaga 3 változatot mutat be,a legkedvezőbb szerint csökken a gáz-és az olaj iránti kereslet. Így a teljes anyagukban 2024-re 93$-os Brent-et várnak. A green energy cégek per pillanat a padlón vannak a jelenlegi energia árszinten..... Hát nem tudom milyen forrásból lesz olcsó energia.....talán az Al rajzol majd konnektorokat. Vicc az egész ez szerint.
Nagyot gyengült tegnap az olajpiac, az amerikai készletek szintje az EIA jelentése szerint tovább emelkedett, ezzel együtt a kitermelés mértéke is rekordszinteken áll. Az olajárak alakulásának szempontjából egyébként a november 26-án tartandó OPEC+ ülése válthat ki nagyobb hatásokat, kérdéses, hogy a Szaúd-Arábia által korábban bejelentett termelés visszavágását még a jövő évre vonatkozóan is meghosszabbítja-
vg.hu - Nem értékelik eléggé a befektetők a jól teljesítő magyar részvényeket. A szakértők véleményt mondtak a hazai tőzsde blue chipjeiről is, amelyek egyaránt a vártnál jobb negyedéves jelentést tettek közzé. A rekordbevételt szállító Magyar Telekomnak az inflációkövető díjkorrekció, valamint a kormányzati megállapodás értelmében kivezetendő közműadó és távközlési pótadó is hátszelet adhat a jövőben. Az utóbbi hónapok ralija után is lehet még tér az árfolyam-emelkedés előtt, mivel erősek a fundamentumok és kedvezők a kilátások.A csúcsbevételről és a kiemelkedő profitszámokról jelentő OTP eredményét az üzbég leánybank teljesítménye is javította, bár a hitelezés a magas kamatkörnyezetben nem igazán tudott bővülni. Az emelkedő marzsok, a stabil hitelállomány és az alacsony kockázati költségek ugyanakkor egyaránt a magyar nagybank mellett szólnak, értékeltsége továbbra sem magas az európai szektortársakhoz mérve: az árfolyam nagyjából megegyezik az egy részvényre jutó saját tőkével. A bankszektort ezzel együtt most nem igazán kedvelik a befektetők, inkább ennek lehet szerepe abban, hogy a kurzusnak nem sikerült megkapaszkodnia a 14 ezer forintos szint felett. A Mol a konszolidálódó energiaár-környezetben is felül tudta múlni a piaci várakozásokat, és még egész éves EBITDA-célját is feljebb srófolta 300 millió dollárral. Az olajcég részvényárfolyama ennek dacára továbbra is elmarad a konszenzusos célártól, és a KBC szerint egyelőre nem is látszik olyan felhajtó erő, amely 3000 forint fölé vinné.A többiekhez hasonlóan erős háromhavi eredményt nyújtó Richternek a tőzsdén jobb és rosszabb időszakai is voltak idén. A 9000 forintos szint ismét akadályt jelent a kurzus előtt, a jelenlegi árfolyamon kissé alulértékelt a papír, a KBC szerint ezért hosszabb távon van tér az emelkedés előtt. A kimondottan erős forint ugyanakkor jelenleg nem kedvez az erősen exportorientált gyógyszergyártónak, visszafogva az árfolyam-emelkedési lehetőséget is. vg.hu
Molnak 65-85 usd Brent ár tökéletesen megfelel, üzemanyag ár csökken, fogyasztás emelkedik, infláció csökken, további kormányzati beavatkozás esélye minimális. Ami a 100 usd feletti olaj ár felvetést illeti az izraeli háború eszkalálódása esetére vonatkozott , sajnos ez az eshetőség még nem múlt el. Iránt megint olaj embargó fenyegeti mivel bizonyossá vált szerep vállalása a hamasz és más terror szervezetek támogatásában.
Olaj 77 $! Ennyit az elemzőkről és az energia szakértőkről! Két hónapja etették és riogatták az embereket a 130 $ feletti olaj árról :) Természetesen most majd ezt is megmagyarázzák kellő szakéttelemmel. Azért valamelyik bevállalhatná, hogy tévedett!
MOLly tulajok topikja
Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.