Topikgazda: 2007. 08. 17. 09:53

MOLly tulajok topikja  

Hi!



Ha az Otisoknak is van gyűjtőtopikja, ne aprózódjanak el apró témákba a Mollysok se.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 08:35
Előzmény: #9739  tchongee
#9740
fade
ez is ott volt "En az elso szcenariot latom realisnak."
csusztatsz mint a piinoccio gyf.
mind egy minttha loval sakkoznek....
veled a kiserlettezest ezennel beefejezettnek tekintem.
tchongee
tchongee 2007. 04. 02. 08:28
Előzmény: #9738  Törölt felhasználó
#9739
Kívánok neked 30K-s Mol-t évvégére!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 08:17
Előzmény: #9737  Törölt felhasználó
#9738
Isten éltessen!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 07:49
Előzmény: #9736  Törölt felhasználó
#9737
Szülinapom alkalmából a MOL meg fog lepni egy rallyval 22k fölé. Ez TA elemzés volt.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 06:17
Előzmény: #9731  Törölt felhasználó
#9736
Fade:
Az okot keresd a haboruk mogott.
Az oil megszerzese es gyarmati sorbol felszabadulas volt.
De a stabil helyzet 2 ertelmu mert lehetne jobb es rosszabb is.
Te kivulallokent latod , en itt elokent.
Ez beleepult mar a mindennapokba
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 02:59
Előzmény: #9734  Törölt felhasználó
#9735
Ja az azért fog esni mert "el kell bizonytalanítani el kell venni a kedvuket" az indoklás. Fundamentális vagy TA? :D

tssék pár idézet tőlem az elmult 2napbol, meg vannak indokolva?
hosszu távu:
"Ami viszont nagyonnagyot dobhat rajta az a Putyin féle: "Nagy terveink vannak a MOLal." Ez nemtudom mit jelent de, hogy Putyin nemszokott ilyeneket mondogatni az tuti. Ha tippelnem kéne akkor MOL beáll kék áramlat mögé evvel persze késlelteti a még el sem kezdett Nabuccot. És cserébe felkerül az oroszoban lévő "kedvezményezett" vállalatok köré ezpedig azt jelenti, hogy az irdatlan pénzügyi tartalékait nagyonnagyon jól eltudja költeni. Ez sztem tutifix 28.000ftt jelent. "

háború jó üzlet annak az országnak aki csinálja reakciombol szöszenet:
"De ha már te háboruzol az annyira nemjó. Mitmondjak: 2.vh, Németo/FR/Anglia/SZu/Japán. nem előre vitte őket a háború az tuti. Szarrábombázott, városok, ipartelepek, lerohadt mezőgazdaság.... nemolyan jó az országnak. Akik elsősorban nem háboruztak hanem $/aranéyért/hitelbe legyártottak/eladtak mindent pl USA na annak üzlet.
mégpár pld: Vietnám: Majd beleroppant USA. Afganisztánba meg gyak bele is roppant SZU. IÖH csak azért jött ki +ra mert az Irak erejétől megrémült szaudarábia, egyébb országok (többek közt Irán!) komoly összegekkel támogatta azt, hogy Irakot "nyessék vissza". "

sajnos se url, se sorszám szerint nem lehet idézni pedig megtenném van még bőven.

MOL tippem pedig az, hogy akár lemehet 20500ra is de akár felmehet 24000re is. Mert alkuk vannak mögötte, meg mert bizonytalanítani kell. Jó tipp mi?
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 00:57
Előzmény: #9733  Törölt felhasználó
#9734
a masik gond amit nem ertesz ez egy forum
ahol mindenki a sajatt velemenyet mondja el,elvileg a kollekttív bolcsesseg megnyilvanulasa ez, de sajna itt elojonnek a szemelyisegi problemak is sok embernel.
Azert lehet latni ki mer egy vilagos gondolatsort levezetni -most mindegy jo vagy rossz- es ki az aki csak egybol azt mondja ez hujeseg de semmi logika vagy alatamasztas nincs a velemenyere mert fél, hiszen egy allitast meg kell tudni vedened vagy be kell latnod vacak es eldobando.
Tessek mondjad nyitasra mennyi lesz a papír, valamint a het vegeig es hova varod even bellul, ird oda miert.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 00:44
Előzmény: #9732  Törölt felhasználó
#9733
felrebeszelsz.
A mol mar volt 24k es fund. alapon is er annyit a ricsi soha nem volt 60k a ricsi akkor esett amikor nyilvanossagra hoztak olyan infokat amiket egy szük kor mar tudhatott.
Amugy nem vegleg szallnak ki a molbol csak majus 31 ig. SZVSZ
Azé ne mindig a "szaddal" gondolkodj hasznald a fejed,azé van.
Törölt felhasználó 2007. 04. 02. 00:26
Előzmény: #9730  Törölt felhasználó
#9732
LOGEN: hasonló elemzést nemakarsz ricsi/egis topicba is?

pl.: Azért volt ez a féléves esés, hogy jólevegye a kedveteket, meg bizonytalanok legyetek! Pedig anno már aztgondoltátok, na erre vártunk most 60k lesz a ricsi!

btw akik MOLban megcsinálták egy nap alatt a 25milliárdos forgalmat azok nem a remegőkezü elvették a kedvem jujujjj kisbüfik.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 23:58
Előzmény: #9728  Törölt felhasználó
#9731
911:
a short oil pozik már rohadt rég zárodtak.
csodák nincsenek.
Azmeghogy mennyire stabil a perzsa öböl térsége azt jól láttuk az elmult 20-30évben. Háború háború után.

Írj inkább könyvet összeesküvésekböl az tuti jól hoz. :)

koi: OIH 2napja esik MOL 1napja emelkedik. Logikus nem?
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 23:55
Előzmény: #9729  Törölt felhasználó
#9730
en azt varom 10napon belul beesik a mol 20,5k kornyekere, mert szerintem is kemeny alkuk vannnak a hatterben, mindenki emelkedest var, mindenki azt gondolja "na ez az erre vartunk innnen irany a 24k" el kell bizonytalanítani el kell venni a kedvuket ezeknek.
A masik is realis megy 24 k-ig mert olcson vettek es at kell csoportosítani a zsetont, es ezutan lesz az eses,
En az elso szcenariot latom realisnak.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 21:27
Előzmény: #9728  Törölt felhasználó
#9729
én shortra szavazok pláne ahogy az oih kinéz!!!
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 20:19
Előzmény: #9727  Törölt felhasználó
#9728
Fiuk Babics bebukta az oldalazasbol oil ar emelkedesere kitort.
De 21800 korul azert erdemes short pozikat nyitni.Ezzel 1000ft al feljebb lepett a papir, de itt lecsavarodas varhato.
Miert..., mert minden csoda napogik tart es az arab perzsa terseg stabilitasa sokkal meghatarozobb mint amire gondolni mernenk.OIL ara 2 het elteltevel vissza fog korrigalni a 60 usd szintre.Rengetek short oil pozi volt a tel vegevel mindenki esesre szamitott.Kitalat jo story az irani tamadas.
Ez csak urugy volt hogy a nagytoke atmossa a kisbufi penzet a sajat oldalara.
Az oil araban erdekelt arab terseg nem engedhetne meg hogy iran hatasara jelenlegi "stabil "politikai helyzet instabilla valjon.A jo taktika amikor mindenki vesz akor eladni kell .
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:06
Előzmény: #9726  Törölt felhasználó
#9727
Tegyük fel értem mit írtál, tegyük fel hozzám intézted, akkor a válaszom : gondolkodj, és rájössz. Vagy nem.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 17:00
Előzmény: #9725  Törölt felhasználó
#9726
Namost majfaszköze van kurmánynak a MOL RV árfolyamához..
Jah: ellenségképkeresés . :((((
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 15:13
Előzmény: #9724  zolaaa
#9725
Fade egyetértünk zömmel, nem kevés Mol-om van még 20K-ról.
Hadd írjam le ismét : szvsz a Molt már eddig is vette igen nagy tőke, nem volt képes 20K alá tartósan beesni és ottmaradni.
Amúgy sejthető honnan származik ez a zsé, és miféle umbuldák folynak kormányzati szinten.

Node mindegy. Meglátjuk mivé alakul ez a "hagyományosan fos", "szüttyögő" , sávozó papír.
zolaaa 2007. 04. 01. 14:58
Előzmény: #9723  Törölt felhasználó
#9724
fade mester: Kösz az infót, tudom hogy olcsó, ezért van a tőkém kb. 75%-a benne, tehát ugyanazon a vonaton ülünk…. felőlem nyithat 21.700-on is :)
hanem

a Putyin féle nagy tervek vajon nem azt jelentik-e, hogy elkezik felvásárolni az egészet 20.800-on? Valójában a MOL mennyire függ az orosz olajtól? mit érne a 2 finomító, ha tankhajókkal kéne Fiumé-be szállítani a nyersolajat mondjuk Líbiából? Egyáltalán megérné, van erről számításunk? Mindenesetre a MOL remélem megszerzi az INA-t igen gyorsan, + nem ártana egy opciós vételi szerződés az araboktól…
S vajon ha az oroszok megszerzik a MOL mellett a szerbek olajcégét is, akkor a Nabucco-t keresztül tudják húzni?

Rövidtávon olajárra meg a 15 brit tengerész sorsa szerintem elég meghatározó, az irániak bohóckodnak itt még egy ideig a vizsgálataikkal, aztán lehet az embargós fenyegetés hatására szabadon engedik őket vagy ma, holnap, holnapután… stb. Addig mehet az olaj (Mol) buli..
A másik dolog viszont, meglehet, hogy sok olajos most realizál más olajcégekben, s jön Molt venni ezerrel…
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:41
Előzmény: #9721  Törölt felhasználó
#9723
DLPH: Pedig szóltam is nektek, hogy "ATV MOST", énis nagyon meglepödtem Putyin ilyet mond, ilyen nyiltan MOLrol.

Nekem a véleményem az erröl, hogyha németek, franciák, olaszok, spanyolok megkötötték a külön alkujukat az oroszokkal, akkor nemhinném nekünk kéne mellett döngetve beinteni nekik.

Főleg mert míg Nabuccobol eddig 1msem készült el pedig ugye nem egy mai baba és lehet sosem fog addig a kék áramlat törökökig kész és pár év múlva teljesen kész lesz. Azhogy MOon keresztül megy e vagy horvátokon ugyan milyen szempntok szerint nagy baj?

Ezt a dolgot megint a populista demagog magyar belpolitika fujta fel. Hogy lehessen a másikra mutogatni, hogy elárulták az EUt.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 13:18
Előzmény: #9721  Törölt felhasználó
#9722
Sziasztok!
Biztos már volt szó róla, de azért jobb tisztázni.
Jelenleg a MOL a Nabocco és a Blue Stream projektben is részt vesz. A "nagy tervek"-en a MOL-lal még a Gazprom-féle gáztározót is értette Putyin bácsi. Stratégiai szinten szüksége van a Gazprom-nak egy K-európai (de Uniós) hídfőre, és most a lengyelek nem barátkoznak Putyinnal.
Ajánlom a március végi Figyelőt, abból mindent megérthettek.
Törölt felhasználó 2007. 04. 01. 02:54
Előzmény: #9720  Törölt felhasználó
#9721
Fade ha Putiyn valóban ezt modta ( nem voltam ott, nem tudom mit mondott) , az szvsz a Mol árfolyamának jót tesz, más szempontok szerint nagy baj. De ennek már nincs köze a tőzsdéhez.

friss hírek További hírek