Egyre több ország tervezi jövõbeli energiaellátását tiszta energiaforrásokból megoldani, az egyes országok közötti különbséget pedig gyakorlatilag az jelenti, hogy szánnak-e szerepet a nukleáris energiaforrásnak. A magyar kormány
2009
"Csukott szemmel bólintottak rá a paksi bővítésre"
link
személyes véleményem a "megvesszük ami kell kapcsán.." --> aki nyugati gyarmat szolgája szeretne lenni, az költözzön inkább oda
Ez egy tőzsdei oldal. Áramtőzsdén vásárolható áram. Ilyen kis országnak tök fölösleges egy ehhez hasonló, viszonylag nagy méretű beruházás, mert be tudja szerezni máshonnan, ami kell.
Ja igen, bővítéssel viszont több adófizetői pénz lopható el. Értem már.
arról meg szerintem nem volt sose szó, hogy elsősorban a napközben feltöltött akkumulátortelepek vinnék a napnyugta utáni terhelést, az akkuk sokkal inkább a gyors egyensúly miatti tranziensek áthidalására jelentenek kiváló megoldást.
arról meg szerintem nem volt sose szó, hogy elsősorban a napközben feltöltött akkumulátortelepek vinnék a napnyugta utáni terhelést, az akkuk sokkal inkább a gyors egyensúly miatti tranziensek áthidalására jelentenek kiváló megoldást.
Nem csoda hogy a "szakértő" kurmány mellett kombájnolnak... :)
Törölt felhasználó2017. 09. 04. 11:02
#5
T. Szerző,
A cikkben nem vette figyelembe azt, hogy a napelemek átlagos élettartama 20-25 év, míg egy atomerőmű legalább 60 évig üzemelhet. A naperőművek esetében tehát a leírt beruházási költségeket legalább 2,4-szeres szorzóval kellene számolni (60/24év)
A kiegyenlítéshez szükséges akkumulátorok várható élettartamáról nincs pontos információm, de a költségtervezés során ezt is figyelembe kellene venni.
lsd lenti cikket is:
link
"...Nem bizonyult piacképesnek a Tesla terméke, a nagyobbik,
elsősorban vésztartaléknak tervezett fali szünetmentes háztartási
akkumulátor, a 10 kWh kapacitású PowerWall..."
"...A kisebbik Tesla PowerWall akkumulátorra tíz év garanciát vállal a Tesla és 5000 töltési ciklusra tervezték."
Üdvözlettel
Orosz Tamás
nem (csak) a napelemfarm ára számít, hanem a kapcsolódó biomasszaerőművek és ezek tüzelőanyagellátása.
másrészről viszont a napelemfarmot szépen el lehet osztani az országban, így nem kell nagykapacitású távvezetékeket és újabb gázturbinás tartalék blokkokat építeni (jelenleg három gázturbinás erőmű várakozik az 500 MW blokkok üzemzavarára -- ehhez kell még ötöt építeni)
A németek nyomják a nagy zöld bullshit-et, miközben ellátási gondjaik vannak, és közben pl. a csehektől vásárolnak atomenergiát... ennyit ér ez a cikk illetve a témán ugrándozás, ugyanis annak folyományaként egyre többen néznek utána a valóságnak, és akkor öngól a cikk...
Miskolc méretû napelemfarm válthatná ki Paks 2-t - De milyen áron?
Ugrás a cikkhez