Topiknyitó: pampa 2007. 06. 28. 12:58

Mi lesz veled világ?  

Legyen egy topikja a külföldi híreknek is.

Mint mindennek ezeknek is van hatásuk a Magyar tőzsdére.

Ezt most találtam nagyon érdekes,demokrácia értelmezés.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 06. 30. 08:42
Előzmény: #1979  pampa
#1980
valahol azt hallottam a hírekbe , hogy a zsidók végül is engedélyezik a hajók beállását valamelyik kikötőbe , és miután átvizsgálják a szállítmányt és nem találnak abban fegyvereket eljuttathatják a cuccot gázába..

/ezt a hírt miért nem írod ide ?/

csak nem utálod a zsidókat ?

:o))
pampa 2011. 06. 30. 08:36
Előzmény: #1978  pampa
#1979
A gázai segélyflottilla szervezői csütörtökön azt állították, hogy Izrael egy újabb hajójukat tette használhatatlanná.

Az izraeli hadsereg rádiójának nyilatkozva elmondták, hogy az ír zászló alatt közlekedő hajó motorját a kikötőben szándékosan megrongálták.

Korábban a segélyflottilla szervezői arról számoltak be, hogy Izrael kárt tett a görögországi Pireusz kikötőjében tartózkodó egyik svéd hajó hajtócsavarjában.

Mintegy tíz hajó készül kifutni a héten Görögországból. Egyelőre nem világos, hogy a hajókban keletkezett kár késlelteti-e az izraeli blokád alatt lévő Gázai övezetbe tartó küldetést.

(MTI)

Az idő vasfoga....vagy valaki keze lehet a bűnös.....
pampa 2011. 06. 30. 08:16
Előzmény: #1964  pampa
#1978
"A Le Figaro című napilap információi alapján a francia hadsereg repülőgépekről fegyvereket dobott le a líbiai felkelőknek. .
Ezt az értesülését a lapnak a francia vezérkar is megerősítette. A fővárostól délre található régiót célozták az ejtőernyőkkel ledobott aknavetőkkel, automata puskákkal, gépfegyverekkel és Milan páncéltörő rakétákkal. Ezzel Párizs lendületet kívánt adni a megfagyni látszó déli frontnak a lap szerint. Az akciót Franciaország egyedül, más NATO-államoktól függetlenül hajtotta végre.

Líbia ellen ENSZ fegyverszállítási határozat van életbe. Amennyiben ezt így ki lehet kerülni akkor előbb utóbb más országok is fogják ezt a módszert alkalmazni.
Törölt felhasználó 2011. 06. 29. 18:37
#1977
"A Sinai hegyen élő Szent Nílusnak (+430), aki megtérése előtt Konstantinápoly prefektusa volt, később Aranyszájú Szent János barátja, korunkról a következő víziója volt.

“A 20. század közepe táján, amikor már közel van az Antikrisztus eljövetele, az emberek értelme a testi szenvedélyek miatt el fog homályosulni. E kor embereit az Isten parancsaitól való eltávolodás és emberi méltóságuk leértékelődése fogja jellemezni.
Az emberek megváltoztatják külsejüket. Lehetetlen lesz a nőket a férfiaktól megkülönböztetni az arcátlan öltözködés és a haj divatja miatt. Ezek az emberek kegyetlenek lesznek, mint a vadállatok az Antikrisztus fellépése után, akinek kísértéseiben alul maradnak.
A szülőket és az idősebb embereket többé nem becsülik. A szeretet el fog tűnni. A keresztény pásztorok, püspökök és papok tehetetlen emberek lesznek, képtelenek arra, hogy a helyes utat a helytelentől megkülönböztessék.
Abban a korban meg fognak változni a keresztények erkölcsi szokásai és hagyományai. Az emberek nem ismerik többé a szerénységet. Ehelyett a tobzódás, dorbézolás és a bírvágy fog uralkodni.
Jaj azoknak, akik kincses ládáikban összehalmozzák pénzüket! Fényűzés, házasságtörés, homoszexualitás, szabotázsakciók, gyilkosságok fognak elszaporodni.
Abban a korban az emberek a dőzsölés és a nagy bűntettek túlburjánzása miatt el fogják veszíteni a Szentlélek kegyelmét, amit a keresztségben kaptak. Nem lesz többé lelkiismeret-furdalásuk sem…
A templomoknak nem lesznek többé jámbor pásztoraik, akik félik Istent. Jaj azoknak a keresztényeknek, akik abban a korban fognak a földön élni! El fogják veszíteni a hitet, mert nem lesz többé, aki meggyújtsa nekik az igazság fényét.
A kevés hűséges elhatárolja magát a világtól és szent menedékhelyekre fognak összegyűlni, hogy lelki szenvedéseiket enyhítsék. De mindenütt csak nehézségekbe ütköznek.
Mindez abból származik, hogy az Antikrisztus akar mindenek fölött úr lenni az egész univerzum mestereként. Csodákat fog művelni, és valószerűtlen jeleket végbevinni.
Egyik ember- aki a világ egyik végén lakik – képes lesz beszélgetni azzal, aki a világ másik végén lakik. Abban a korban majd tudnak az emberek a levegőben repülni, miként a madarak, és az óceánba alámerülni, miként a halak.
Amikor az emberek eljutnak ide, ezek a szegények (vagyis a gőgjükben elvakultak) életüket kényelemben töltik anélkül, hogy tudnák, hogy ez a sátán álnoksága. Ez lelkiismeretüket annyira eltölti a nagyzolással, hogy letérnek a helyes útról. Sőt addig viszi őket a sátán, hogy elveszítik hitüket a Szentháromság egy Istenben, sőt magát az Istenbe vetett hitet is elveszítik.
Akkor a végtelenül jó Isten látni fogja ezt az elpártolást. A hűségesek kis csapata iránti szeretetből, akiket meg fog menteni, megrövidíti majd azokat a napokat, mert az ellenség még a kiválasztottakat is szeretné megkísérteni és félrevezetni, ha lehetősége lenne rá.
Akkor nyomban megjelenik a büntető kard és a bűnre csábítót kíséretével együtt a mélységbe taszítják.”
Mindez a prófécia a 400-as években hangzott el, Krisztus születése után. Megdöbbentő!"
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 16:57
Előzmény: #1975  Törölt felhasználó
#1976
a keresztény papság egyház létrejötte az meg egyenesen egy tragédiája volt az emberiségnek .. erőszakkal szerezte meg az uralmat és aszerint is tartja meg , csak most sokkal precizebben és kifinomultabban ..

a hit az ettől függetlenül egy teljesen más dolog..

a papság a tudományt meg a művészeteket később felhasználta az uralmára és annak a megtartására / pénze, javadalma lett hozzá/ . ez a mai világban is ugyan úgy folytatódik .

az erőszakossága és hatalomvágya miatt a keletkezése óta az egyik legnagyobb népírtásokért és számtalan tíz száz több százmilliónyi ember haláláért felelős a világban ..

a hit úgy gyakorolható ha ő van -mondja .. ez meg nem volt igaz sohasem .

ehhez elég még mindig akár egy táltos is , hisz nem volt/van szükséges semmilyen pompa vagy közvetitő a hitem gyakorlásához .
Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 16:40
Előzmény: #1974  Törölt felhasználó
#1975
mohamed mint az iszlám hit allah általi közvetítője annyira átvette a zsidó vallás téziseita kezdetkor , hogy az iszlámnak leborulva imádkozni először jeruzsálem felé írta elő.. az iszlámnak azóta van kibékíthetetlen viszonya a zsidókkal , amikor is mohamed tanításait a zsidók egyszerűen komolytalannak vették/tartották magyarán kiröhögték .. azóta kell mekka felé elvégezni a muszlimoknak az imát és innen is ered a gyűlöletük .

a más keresztény felekezetek meg azért utálják őket , mert isten válogatott népének tekintik magukat , és más vallásuakat "tisztátalannak" tartanak sajátmagukhoz képest ..

/ezt a cuccot ugyebár meg senki nem szereti/

ezért is a megkülönböztetés minden formáját gyakorolják , ezért valóban különváltak minden tekintetben más vallásúaktól és nem is hajlandók ezeket befogadni ténylegesen , de ugyanakkor tolerálják is azokat kívülállóan tekintve őket istentől .. lásd: jeruzsálemben levő sokszínű vallás gyakorlat engedélyezése .

a hosszú évezredek alatt a tiltásokból és különállasuk miatt és abból eredő túlélési gyakorlatuk és a többségében bigott szokásaik megtartása miatt szintén ellenséges , nem tolerálandó érzetet szül minden más -nem a vallásukból, szokásaikból eredő "fajtájuk"-hoz tartozóakban ..

ami cucc meg nem tolerálandó az akkor meg először tartozkodást szül, majd ellenséges cucc lesz belőle előbb utóbb ..

Törölt felhasználó 2011. 06. 28. 16:12
Előzmény: #1973  loliense
#1974
Undorítónak tartom az állandó zsidózást és cigányozást ebben az országban,sőt a holokausztot sem tagadom. Ateistaként,nem foglalkozom mások vallásával,nem érdekel,de tiszteletben tartom. A Vatikánban és a Sixtusi kápolnában például felfordult a gyomrom,amikor a sok „csodálatos” bíboros,érsek,pápa festményeit nézegettem,minden arany,meg ponpa,meg faszom volt.
Egyébként az a könyv melyet én olvastam,azt írta,hogy zsidók bevándoroltak Palesztina földjére. Természetesen azt is megtudtam,hogy Jézus is zsidó és nem magyar.

ez így nekem is tökéletesen megfelel.. nincs semmivel sem messzebb az én nézeteimtől .

nem tudom milyen kórtól számítottan olvastál könyvet erről .. de zömitve pár mondatban itt van a kórral együtt , hogy mi az igazság a palesztine és izrael történetéről, hogy ki is volt ott előbb ..

***
.......A korábbi Kánaán földjére a Kr. e. 13. században áramlottak be a héber törzsek. A 12 törzs összevonásával a Kr. e. 11. században alakult ki az egységes zsidó állam. Salamon halála után a Júda törzs vezetésével elégedetlen északi törzsek Jerobeám vezetésével elszakadtak, s így két állam jött létre: északon Izrael (fővárosa: Szamária), délen Júdea (fővárosa: Jeruzsálem). Izraelt Kr. e. 722-ben megsemmisítették az asszírok ... stb,stb

....A függetlenségnek a Római Birodalom terjeszkedése vetett véget: Pompeius i. e. 63-ban elfoglalta Jeruzsálemet. A terület római klienskirályság lett, Kr. u. 6-ban pedig római provincia. A római fennhatóság első száz éve alatt viszonylagos vallásszabadságot élvezett Izrael népe, de a függetlenségi törekvések és a 66-ban kitört zsidó felkelés miatt Nero háborút indított Titus Flavius Vespasianus vezetésével. Bár Nerót közben eltávolították a trónról, a birodalom végül a felkelést leverte és egész Izraelt leromboltatta (70. Áb hó 9-én, innét a zsidó böjtnap, a tisó-beáv), a tartományt pedig végleg beolvasztották a Római Birodalomba.135-140 között Bar Kochba vezetésével egy újabb szabadságharcra került sor. Ezt Hadrianus császár leverte. A zsidó népet száműzték a birodalom távoli részeibe, legnagyobb részük Európába és Ázsiába menekült (ez a zsidó diaszpóra). A menekültek jelentős része asszimilálódott a különböző kultúrákba, de sokan megőrizték a zsidó vallási hagyományokat, felvállalva a gyakori üldöztetéseket és szegregációt az ősi kultúra megőrzésének érdekében.

*****A rómaiak bosszúból a terület nevét is megváltoztatták: a Júdea nevet eltörölték, helyette Palesztinának nevezték a tartományt (a filiszteusokról)****

Izrael állam 1948-as megalapítása előtt palesztinnak nevezték az összes, ezen a területen élő népet, beleértve az arabokat, zsidókat, egyéb helyi népeket.

-----
azt gondolom a történelmileg is a leírtak alapján nem kellene taglalni kinek is és milyen köze van ahhoz a földhöz azaz, a zsidók nem vándoroltak be palesztina földjére, mert palesztina nem is volt akkor még, amikor ott azon a helyen /kánaán/ már zsidó állam is létezett egyszer / hogy leverték és megfosztották őket ettől akkoriban - az meg egy más tészta /

hogy ne legyen félreértés : közöm nincs a zsidókhoz .. református vagyok
loliense 2011. 06. 28. 11:31
Előzmény: #1971  Törölt felhasználó
#1973
A Tusziknak nem küldtem semmit.
A cudar = roppant kemény.
A tökömmel pedig,tényleg felesleges vitáznod.
A viccelődésedre, pedig azt tudom válaszolni,hogy a fesztiválokon van lehetőség találkozni a tibeti problémával és gyűjtéssel, bár ezeket nem a plázákban tartják.
Nem szeretnék mindent egyformán kezelni,látni sem veled,sem pedig, senkivel.

Szeretnék azonban néhány dolgot leszögezni:
Undorítónak tartom az állandó zsidózást és cigányozást ebben az országban,sőt a holokausztot sem tagadom. Ateistaként,nem foglalkozom mások vallásával,nem érdekel,de tiszteletben tartom. A Vatikánban és a Sixtusi kápolnában például felfordult a gyomrom,amikor a sok „csodálatos” bíboros,érsek,pápa festményeit nézegettem,minden arany,meg ponpa,meg faszom volt.
Egyébként az a könyv melyet én olvastam,azt írta,hogy zsidók bevándoroltak Palesztina földjére. Természetesen azt is megtudtam,hogy Jézus is zsidó és nem magyar.

Felháborítónak tartom,hogy bármely nép,egy másik nép területére lép és ott hatalmat gyakorol. Így elítéltem: Afganisztán, Orosz-amerikai megszállását,Kuvait iraki megszállását,vagy Irak amerikai megszállását is Balkáni népírtást stb.stb. De például nem ítélek el egyetlen új országot sem mely atombombát készít,mivel ezt már mások is megtették.

Azonban,ha egy konkrét példa merül fel, mint témakör,akkor arra, ha van kedvem reagálok.
Ilyen volt ez a mostani Palesztin segély dolog is.
Nem gondolom,sőt elítélem azt ,hogy ilyenkor egy kontra basszust kéne betolni,elterelésnek.
Elképzelhetőnek tartom, hogy valaki mondvacsinált problémának tekinti a Palesztinok elnyomását,de én nem tartozom közéjük. Kimondottan undorítónak tartom, amit velük, a palesztin néppel művelnek. De-nem szeretném összemosni a terroristákat a néppel,bár véleményem szerint minden népnek meg van a saját terror szervezete.

Amiért fontosnak tartom,hogy ezt a palesztin kérdést, végre egyenlően,emberiesen kezeljék az az,hogy Palesztina is túl közel van Európához. Azzal hogy az izraeli államot európaiként sorolják be,máris nagy gondot okoznak,okozhat Európának,nekem,szerintem.

Tehát nem kéne talán felháborodnod azon,ha valaki nem ért egyet az „Izrael” véleményeddel. Ugyan az a szemétség folyik ott is, mint máshol,ahol a hatalom visszaél erejével.
Mivel nekem más eszközöm nincs,ezért a véleményemmel próbálok ennek a problémának a megoldásán segíteni. Ha lesz gyűjtés a Palesztinoknak,szívesen fogok adni nekik is.
Addig is,lehetőség szerint semmilyen izraeli terméket nem vásárolok,nem megyek pénzt költeni a Holt-tengerhez sem! De viszont, alkalmazok cigányokat is!

Tehát kedves Szóda
amennyiben ezt a zsidó-palesztin viszályt vallásod miatt, személyesként éled meg,-ne tedd,ez nem rólad szól,hanem a Palesztin nép nyomorúságán.

Ha lehetséges, szerény formában kérem a reakciód, ne CUDAR nyelven
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 22:59
Előzmény: #1971  Törölt felhasználó
#1972
és a tusziknak mit küldtél ?
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 22:58
Előzmény: #1970  loliense
#1971
nem hinném hogy én a tököddel mindig vitatkozni akarok , és az én véleményem közlése meg nem az, hogy megmondom bárkinek is hogy mivel foglalkozzon a világban ..

elnyomók azok akikkel te foglalkozol vagy éppen megadsz annak.. aki mást is felvázol ebben témakörben és nem egyoldalúan látja a világot hanem széesebb értelemben - mármint leredukálva csak a zsidók és a palesztinok egymással való genyaságára - , azzal meg mindig a tököd foglalkozzon ?

mit jelent az itt hogy "cudar" ?

nem én erőltettem azt hogy mi milyen fajsúlyt ..sőt ! vázoltam más esetet is akit meg a kutya sem érdekelt se akkor se most ..

muszáj csak a zsidókról és csak úgy ? ez lenne a "fajsúly".. a szokásos ?

ja.. én is küldtem a szolidaritásomról szóló dísztáviratot a tibeti elnyomottaknak

na persze ..



loliense 2011. 06. 27. 22:06
Előzmény: #1968  Törölt felhasználó
#1970
Elnézést,most jött csak meg a nekem címzett.
Nagyon cudar vagy!-mármint,hogy miért nem fogok fegyvert Kína ellen?
Szerény módon anyagilag minden Tibetnek való gyűjtésbe beleadtam.

De szívesen válaszolok,vitatkozom veled az elnyomókról,mert a tökömet érdekel az,hogy valakik helyettem megmondja,melyik téma milyen fajsúlyt képvisel a világban szerintem!

loliense 2011. 06. 27. 21:58
Előzmény: #1967  Törölt felhasználó
#1969
Ha nekem intézted a válaszod,légy kedves nekem címezd,ha nem, akkor no comment!
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 21:54
Előzmény: #1966  loliense
#1968

akkor miért nem "harcolsz" a kinai elnyomók ellen is ?

most is lett volna alkalmad tibet elnyomása miatt ..

hogy ezzel megint ki lesz nyírva egy jó pár ember és teljesen feleslegesen ?

nem kell bizonygatnod: elhiszem hogy csak a töködet érdekli..


Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 21:46
Előzmény: #1965  Törölt felhasználó
#1967
sztem önmagában palesztinát a kutyát sem érdekli, mint ahogy burkina fasot sem ..

ha nem lenne izrael , azt sem tudnánk hogy ott élnek vagy halnak emberek és azt hogy .
segélyszállítmány ? nagy lófaszt lenne de nem az !

palesztina izrael miatt lett "nagy".

ki a büdös túrót érdekelt a tuszik akkor, amikor a hutuk nádvágó késekkel halomra vágták őket összesen 2 millió embert válogatás nélkül gyereket ,nőt /terhest is /, öreget és röpke 1,5 év alatt ..
a XX század legnagyobb vérengzése ( izreli-palesztin cucc kutyafasza ehhez képest !)
semmiféle segélyszállítmány vagy egy árva jó szó vagy segítség sem érkezett sehonnan oda ..

ettől nagyon undorító ez a cucc amit művel a világ mind a alásegítők összessége csak ezzel a konfliktussal .

kamuznak és kamuzik itt mindenki ebben az ügyben (is).

loliense 2011. 06. 27. 21:37
Előzmény: #1965  Törölt felhasználó
#1966
Önálló emberként meg kell írjam neked,hogy
mélységesen nem értek egyet veled ebben a témában!
Úgy gondolom,hogy egy elnyomott népet hasonló árukkal,terményekkel,termékekkel,nem hogy szabad,de kell is támogatni!
Sőt az ilyen esetekben, az általam kibaszottul utált és uralmon lévő politikusoknak, kutya kötelessége lenne a segítség nyújtás humanitárius célból!
Tökömet sem érdekli,hogy ez olaj,vagy más a tűzre!
Törölt felhasználó 2011. 06. 27. 20:46
Előzmény: #1964  pampa
#1965
hát a fene tudja... hogy az izraelt /finoman szólva / nem szeretők így akarják befolyásolni a nemzetközi közvéleményt , az egy dolog..

de..

azok a nemzetek akik szolidárisak a palesztinokkal és fegyvert juttatnak el hozzájuk bőven és rogyásig ..irán , szaud arábia, sziria néha egyiptomon át ..miért nem juttatnak el ugyanilyen hévvel mindenféle segélyszállítmányokat is - na az is rejtély .. ezért is kilóg a lóláb..

az izraelt elpusztitani kívánó arab világ ugyanúgy felhasználja a palesztinokat a céljaik elérésében , mint a mostani összegyűlt segélyszállítmányozók - nemhiába több felelős kormány prominensei igyekeznek őket erről lebeszélni mert valószínűleg ugyanerre az eredményre/következtetésre jutottak .

izrael -palesztina valszeg ezeket jobban tudja , mint az állandóan kívülről a zsidókat utálóan bambuló és az egyes megvezető médiák által direkte egyirányúan közöltek qrva módon leegyszerűsítetten előadottak alapján való állandósult nap mint nap való ítélkezés.

az izrael és palesztin hosszú vitája és háborúja sokkal bonyolultabb , minthogy ilyen segélyszállításoknak álcázott palesztinok mögé állással meg lehessen oldani.

viszont ezzel is olaj lesz a tűzre , és új felesleges áldozatok is 100%... /ami újfent a genya zsidók lesznek a bűnösök .

pampa 2011. 06. 27. 17:42
#1964
"Kitartanak szándékuk mellett azok a nemzetközi békeaktivisták, akik 10 hajón szállítanának segélyszállítmányokat a Gázai övezetbe. A palesztinok lakta területet csaknem öt éve blokád alatt tartó Izrael jelezte, hogy a flotta nem fog eljutni Gázába.



Egyelőre görög és korzikai kikötőkben áll az a 10 hajó, amelyen 22 ország békeaktivistái vinnének gyógyszereket, mentőautót és cementet a palesztinoknak. Az izraeli vezetés veszélyes provokációt emleget, a védelmi miniszter pedig előre közölte, hogy a segélyszállítmány nem fog eljutni Gázába.

„Gondolom, egy egy hónapos palesztin kisbabát potenciális Hamász-tagnak néznek, és ezért fel is áldozná az életét az izraeli kormány, úgyhogy tisztában vagyunk vele, hogy a mi életünk is ennyit ér nekik. Hívhatnak, aminek csak akarnak, mi az emberi jogok oldalán állunk, nem pedig a Hamász, a Fatah vagy a demokraták, republikánusok, kommunisták, vagy bárki más oldalán” – mondta el egy amerikai aktivista, akit egy korábbi, hasonló akció során brutálisan összevertek az izraeli biztonsági erők emberei.

A békeakció szervezői nem nézik jó szemmel, hogy egyes nemzetközi vezetők is le akarják beszélni őket az útról. „Azt üzenjük Clinton asszonynak, Ban Ki Mun főtitkár úrnak, és a többieknek, akik szerint intézményes keretek közt kéne Gázát segítenünk, hogy szégyelljék magukat. Semmibe veszik az alapvető emberi szabadságjogokat. A Tahrir téri testvéreinknek is ezt mondták volna, hogy intézményesült módszerekkel vessenek véget a korrupt és diktatórikus Mubarak-rendszernek?” – nyilatkozta egy palesztin aktivista.

A Gázai övezet csak izraeli jóváhagyással közelíthető meg tengeren egy korábbi megállapodás szerint. A területet Izrael öt éve, az iszlamista Hamász hatalomra kerülése óta tartja blokád alatt. Tavaly egy nemzetközi csoport át akarta törni a zárat, de izraeli kommandósok megszállták a segélyflotta vezérhajóját, és kilenc aktivistát megöltek. Az akciót nemzetközi vizeken hajtotta végre Izrael. (lm)

Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 10:27
Előzmény: #1962  Törölt felhasználó
#1963
Második Fukushima?-csak a FENET-ben!

Az amerikai atomerőművet robbanás fenyegeti!

Amerikai Fukushima – egyesek így nevezik a Nebraszkában található atomerőművet, melyet teljesen elöntött az árvíz és robbanásveszéllyel fenyeget.

MÉG 60 CENTIMÉTER „VAN HÁTRA”!, HOGY NAGYOBB BAJ LEGYEN

link
Törölt felhasználó 2011. 06. 24. 00:20
Előzmény: #1961  Törölt felhasználó
#1962
Ne dőlj be minden netes szarnak.

Íme a szerző saját magáról:

"1933-ban születtem, ami olyan régen volt, hogy nem is emlékszem rá. Tanulmányaimat Budapesten és Melbourne-ben végeztem, és mi tagadás már ezekre se nagyon emlékszem. A Kádár korszak alatt, évtizedeken át műszaki és tudományos munkákat fordítottam magyarra, sok-sok tízezer oldalt. Szakterületem? Nem vagyok kozmológus, részecskefizikus, teológus, szociológus, meteorológus, kardiológus, futurológus, pszichológus vagy nőgyógyász. Viszont mindezen (plusz jó néhány más) szakterületek ismereteit, kutatási eredményeit – elég jó hatásfokkal – érthetővé tudom tenni az érdeklődő laikusok számára, meglehetősen egyéni stílusban, és halált megvető bátorsággal. Ugyanis majd egész aktív életemben szabadúszó voltam, tehát anyagilag nem függtem dékánoktól, igazgatóktól. Előttem semmi se szent, csak az olvasó minden érdektől mentes, objektív tájékoztatása. Első könyvem 1990-ben, tehát 57 évesen írtam meg azt hiszem viccből, Ausztráliába disszidáltam címen, amin a kiadóm hatalmasat kaszált (igaz, csak 144 Ft. volt). Aztán Rataka Siva lánya, majd Légy az én Palimadaram következett. Egy évvel később az Antiszemita volnék? látott napvilágot, végül kipróbáltam magam egy általam kitalált műfajban: „szatirikus erotika” Csoportos szex itt és most címen. Az utolsó könyvem: A Funny Guide to Hungary volt (in English)."

Ehhez szerintem nem szükséges a komment...
Törölt felhasználó 2011. 06. 23. 23:59
#1961
A Missouri áradása által veszélyeztetett nebraskai atomreaktorban tűz ütött ki (4. fokozatú baleset) - A Fukushimai leolvadás következményei egyre katasztrofálisabbak

Indításra ismerkedjetek meg a Fairewinds intézménnyel, illetve az intézmény főmunkatársával Arnie Gunderen atomfizikussal. A Fairewinds egy független tanácsadói cég energia ügyekben. A cég főmunkatársa Arnie Gundersen, az egész világon elismert nukleáris szakember, akinek számtalan előrejelzése bejött, akivel nehéz helyzetekben konzultálnak az egész világon. Gundersent már a Three Mile Island balesetnél is bevonták a munkálatokba, pedig az 32 évvel ezelőtt volt.

A Fukishimai katasztrófa óta Gundersen hírlevelet küld szét az előfizetőknek hetente egy-két alkalommal és azokat a háttér információkat mondja el videó üzenetben, amiket a mainstream média gondosan elkerül. Az elmúlt napokban Gundersen két nagyon fontos bejelentést tett: g

1) „Forró részecskék” nagyobb mennyiségben kerültek ki, mint amit elismertek, és már az USA nyugati partján is detektálták. (visszatérek rá)

2) A Missouri soha nem tapasztalt méretű áradása miatt a nebraskai atomerőműre súlyos nyomás hárul. Az áradás nem csendesedik, ebben az atomerőműben is elhasznált fűtőelemeket hűtenek. Az áradásnak ugyanolyan következményei lehetnek, mint a japán cunaminak volt. A meteorológusok szerint az idén nyáron a vízszint további másfél méteres emelkedését várják, amit már nem tudnak kivédeni (lásd a videót). Ráadásul június 7-én tűz ütött ki az erőműben, ami miatt az elhasznált fűtőelemek hűtése részben leállt. A baj meglehetősen nagy, de hatalmas csend veszi körül az esetet.

A videó felvételen látható, hogy az atomerőműt homokzsákokkal védik a további áradásokkal szemben. Ez valóban minden képzeletet felülmúl. Atomerőmű és homokzsák! Ez lenne a legmodernebb technológia, ami megvédi az emberiséget a másfél méteres vízszint emelkedéssel szemben? Nyilvánvalóan arról van szó, hogy amikor ezeket az erőműveket építették még fogalmuk se volt a globális felmelegedésről, és annak egyre növekvő következményeiről. Az elmúlt télen az amerikai Sziklás hegységben soha nem látott mennyiségű hó hullott, ez elolvad és ennek le kell jönni. A fenyegető vész láttán az erőművet áprilisban leállították, de mint tudjuk a fűtőelemek hűtéséről hosszú évekig kell még gondoskodni.

És akkor most a „forró részecskékről”. A radioaktivitás a környezetbe nemcsak homogén eloszlású gázok és folyadékok formájában juthat ki, hanem gyakran inhomogén, különböző méretű, összetételű és struktúrájú diszkrét részecskék formájában, amelyeket forró részecskéknek neveznek, és magas specifikus aktivitást képvisel a többi anyagéval összehasonlítva. A környezetbe kerülő forró részecskék fő forrásai az atomfegyver kísérletek és a nukleáris üzemanyagciklus, illetve tűzzel és robbanással járó atombalesetek . Az alábbi videó felvételben Arnie Gunderen elmondja, hogy a Tocio Elctric társaság a héten kijelentette, hogy a balesetet követő első héten kiszökött radioaktív anyag kétszer volt több, mint korábban gondolták. A különbséet a nehezen mérhető és detektálható „forró részecskék” adták, amiből a tokióiak naponta 10 darabot lélegeznek be, de az erőmű környékén ennek harmincszorosát. Ugyanakkor már Seattle-ben is detektálják a forró részecskéket és pedig levegő szűrök segítségével.

A forró részecskék veszélye abban van, hogy belélegezve beül elsősorban a tüdőbe, de eljut más testrészekhez is, ahol aztán folyamatosan besugározza a környezetét. A forró részecskéket hagyományos GM számlálókkal nem lehet észlelni, ugyanakkor az emberi szervezetre rendkívülien károsak. A radioaktív sugárfertőzés egyik jele a szájban érzett fémes íz, amit Csernobiltől kezdve az összes atombaleset helyszínén éreztek emberek.

A Fairewinds legújabb jelentés szerint az északi féltekén az eddig kalkulált radioaktív anyag kétszerese szóródott szét. A forró részecskékben cézium, sztrontium, urán, plutónium, kobalt – 60 és egyéb anyagok vannak.

Összehasonlításként, amikor az átlag ember Tokióban napi 10 forró részecskét lélegzett be, Seattle-ben az átlag ember 5 részecskét lélegzett be, ráadásul észrevétlenül. A levegő tovább hígult, de egészen biztos nálunk is előfordul. Mindent összevetve úgy tűnik, hogy az Emberiség a biztonságos atomenergiát nem tudta megvalósítani, és a jövőben további atombalesetekre lehet számítani.

link


Topik gazda

pampa
3 5 4

aktív fórumozók