Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 21:17
Előzmény: #15939  Törölt felhasználó
#15940
pénz:

azért mostanában rendesen kapod a sarat!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 21:08
Előzmény: #15935  Törölt felhasználó
#15939
"Ebben persze sok igazság van. Csakhogy sose az a kérdés, hogy ez így van-e, vagy sem"

pénznyelő nagyon is az a kérdés, hogy hol a lé....mert a lét ellopják a haverjaid........neked azért nem ez a fontos, mert te is abból élsz
egy virágzó gazdaság lehetnénk, ha a komcsik és a szadesz nem a zsebét tömné
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 21:05
Előzmény: #15936  Törölt felhasználó
#15938
pénz:

még mindig nem érted azt, hogy ezekhez a lépésekhez bizalom kell és támogatottság.
Egyik sincs meg a gané társaságnak!

ingatlanadó?
figyu, azt mondták a fideszesek, hogy ezt megszüntetik, mert akkora mértékben vagyunk megterhelve, (emberek) hogy elvérzünk a nemzetközi pénzpiacokon.
Aki tudja és megtalálja a kiskaput(ebben jók vagyunk) az húzni fogja a befizetéseket addig, ameddig eltörlik ezt a vicc adót.
én ezt csinálnám!
nem vagyok benne biztos, hogy az IMF pénzére szükség lesz ha a néppártiak kerülnek hatalomra.
Te tözsdézel és látod, hogy mennyire nincs forgalom a papírokban, na ez megszűne ha a egy normál politikai pálya születne végre.
Az IMF-töl függni nagyon rossz dolog, elveszti az ország az identitását.
Engem nem zavarna az ingatlanadó sem, ha látnám, hogy a világ szemében végre nem tüske lennénk.
De bizalom nélkül nem megy!

Nem értem miért szavaztál az MDF-re?!

ha mást szeretnél, valami újjat adj esélyt a LMP-HP-nak!

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 20:53
Előzmény: #15935  Törölt felhasználó
#15937
Vizitdíjról a véleményed nem olvastam. Nem azt írtam, hogy az emberek ne fizessek. Te mennyit akarsz még fizetni? 30% v. akár 50%-kal többet? Szerinted jobb lesz? Persze, csak nem neked, nekem, hanem nekik. Van még mit lehúzni az emberekről. Méééééég jobban meg lehet gazdagodni közpénzen. Ebből nem kérek kösz szépen.
Egyébként nem hiszem, hogy kesergés lenne az általam vélt dolgok leírása. Maximum nem egyezik a véleményünk. Részemről magam módján és törvényes keretek között cselekszem.
Mint a tőzsdén ha bukóban vagyok: Felmérem a helyzetet, megállapítok és cselekszem.

Üdv
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 20:35
Előzmény: #15931  Törölt felhasználó
#15936
bajnai húzza az időt

olyan intézkedéseket hoz amik
2013 ban játszanak majd be

közben okosnak tetteti magát

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 20:13
Előzmény: #15933  Törölt felhasználó
#15935
Kedves Ace!

Vizitdíjról baromi sokszor kifejtettem a véleményem itt. Mind a léte, mind az eltörlése sokkal inkább szimbolikus volt, kevésbé számít a valós közvetlen pénzügyi hatása. Az előbbi egy jelzés, egy elmozdulás a változás irányába, a másik meg a "ne az emberek fizessék meg" kádárista szemlélet. Akár a gázt, akár mást... Hát ki? Mindenképpen az emberek fizetik meg.

"Magyarországon ez úgy működik, hogy magasak az adók és nem kapsz vissza lósz@rt se. Rosszak a 3x drágább utak, el van cseszve az oktatás, el van cseszve az egészségügy és csak fizetsz, fizetsz, fizetsz de nem tudod mire, nem tudni hol a lé. Csak sejteni."
Ebben persze sok igazság van. Csakhogy sose az a kérdés, hogy ez így van-e, vagy sem. Mert leírni az állapotot és keseregni rajta könnyű. Tudod, mint a tőzsdén: basszus bukóban vagyok. Oké, de ez a múlt. Az igazi kérdés, a hogyan és a mi legyen innentől. (a vizitdíjas példánál a vizitdíj egy lehetséges út egyetlen apró lépése, az eltörlése a maradjon minden így, szarul válasszal egyenértékű).
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 20:04
Előzmény: #15931  Törölt felhasználó
#15934
Nagypalz, a többi részét is olvastad, ugye?

Mert még jó, hogy nem adnak hitelt egy globál válság közepén egy választások előtt álló olyan országnak, ahol ciklusok óta osztogatósdival egymásra ígérve balról előzgetik egymást a pártok.

"Értesülésünk szerint a szerződés rendelkezik arról is, hogy az átlagbér környékén tíz százalékponttal kell csökkennie az adóéknek és az úgynevezett marginális adókulcsnak. Az adóék azt mutatja, hogy mekkora részt tesz ki a munkabér után fizetendő összes adó és járulék a munkáltatót terhelő, a bérrel kapcsolatos összköltséghez képest. Ma az adóék 54 százalék, jövőre 45 százalékra csökkenne."

"Az élőmunka-terhelést nem lehet a javaslatban írtnál kevésbé csökkenteni, a vagyoni típusú adók súlyát pedig növelni kell, ahogyan a fogyasztási jellegű adókét (áfa, jövedéki adó) is."

link
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:57
Előzmény: #15926  Törölt felhasználó
#15933
Tisztelt Pénznyelő!

Nem az adófizetéssel van a gond, hanem az adó nagyságával. Más országokban ez úgy működik, ha magasak az adók többet kapsz vissza szolgáltatásokban, egészségügyben stb, ha alacsonyak az adók akkor drágább az élet. Gondolom tudod. Magyarországon ez úgy működik, hogy magasak az adók és nem kapsz vissza lósz@rt se. Rosszak a 3x drágább utak, el van cseszve az oktatás, el van cseszve az egészségügy és csak fizetsz, fizetsz, fizetsz de nem tudod mire, nem tudni hol a lé. Csak sejteni.
Vizitdíj szerintem: Akkor minek fizetek tb-t? Még egy bőrt rántsunk le, van még a paraszton.

Üdv.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:52
Előzmény: #15887  Törölt felhasználó
#15932
magadból indulsz ki és azt hiszed olyan sokat foglalkozom ezzel a fórummal, hogy több nicket szánok rá? -)
szerencsétlen. ilyen könnyen elárulod magad?-)

miből fogsz most megélni?
csak az újaknak mondom, a magát régebben "hódító"?-nak, most Mózesnek nevező nick saját bevallása szerint fideszes volt a 90-es évek elején
de a fideszből kivágták mint macskát .ni

most több nicket gyártott és itt próbál elismerést szerezni
már többször kitiltották, tőzsdei hozzászólásainak száma a politikaiak számával összevetve kb. 1 a 100-hoz.
pár éve 0 a 100-hoz volt.
szegény

azért a Morvai Krisztinának még tartozol egy bocsánatkéréssel
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:43
Előzmény: #15930  Törölt felhasználó
#15931
penz:

mdf?
az a szoci-komcsi fiok partja, tenyleg semmi kozod semmihez.
ibolyka???
kabaré!

mit szoltok ahhoz, hogy a vagyonado az IMF szerzodesben van benne es a jelenlegi kormanynak nincs lehetosege ado csokkentesre, mert elzarjak a penzcsapot!

tehat: a bajnai kormany a bukott kurcsany kormany slamasztikajaban es az IMF szerzodesben le is kototte magat.

ez egy hulye!
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 19:23
Előzmény: #15929  Törölt felhasználó
#15930
ha nem az mszp re szavaztál volna akkor
most nem "védekeznél".

emberek nem szokták elmondani hogy kire szavaztak
magánügy

Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:59
Előzmény: #15927  Törölt felhasználó
#15929
Már sokszor megírtam, hogy az MDF-re szavaztam, ahogy 2006-ban is. Persze, hazudhatsz állandóan, de attól még nem lesz így. De van ebben a topicban 2006-os MSZP szavazó is, kérd rajta számon:)
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:57
Előzmény: #15926  Törölt felhasználó
#15928
fizessél is

sőt bevezethetnék már
az uj adót aki
az elqurosokra szavazott az fizessen
többet
ha már elqurta a közösséget
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:56
Előzmény: #15925  Törölt felhasználó
#15927
adózni azért kell
többet mert
az mszp re szavaztál

a meg elqurta
koka haverodról meg már nem is
beszéljünk
neki térkép e táj!

off shore isten
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:54
Előzmény: #15921  Törölt felhasználó
#15926
"hiaba eroltetik az ingatlanadot, a fidesz eltorli......
ezek megint okorsegek, mint a vizit dij!
honapokig erolkodtek miatta, utana pedig a nep megdontotte!"
Ha feltennéd a kérdést, hogy "akar-e Ön adót fizetni?", nyilván a nem-ek lennének többségben. Én se akarok fizetni. Mégis fizetek.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:53
Előzmény: #15922  Törölt felhasználó
#15925
Foli, adóznod nem bosszúból meg kicseszésből kell, hanem mert egy közösségben együtt élésnek költségei is vannak.
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:44
#15924
Eddig ezekben a topicokban is az volt a szöveg, hogy a szocikra a hülyék, a komcsik, a komcsinyuggerek, az ingyenélő romák, a mutyizó csalók, tolvajok szavaznak. A hétvégi eredményeket elnézve a Jobbik nem a Fidesz kárára erősödött meg, hanem szoci szavazók szavaztak a Jobbikra. Kíváncsi vagyok, most mi a vélemény ugyanerről a szavazótáborról?
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:43
Előzmény: #15922  Törölt felhasználó
#15923
jav mindenkit
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:43
Előzmény: #15921  Törölt felhasználó
#15922
szerintük ez a demokrácia

ehhez már pofa kell

koka most bosszúból mindenki megadóztat
Törölt felhasználó 2009. 06. 09. 18:40
Előzmény: #15920  pampa
#15921
az a baj, hogy a kocsog kokamiki lesz az uj partfaszi.
bajnai-koka meg tonkre vag mindent!

hiaba eroltetik az ingatlanadot, a fidesz eltorli......
ezek megint okorsegek, mint a vizit dij!
honapokig erolkodtek miatta, utana pedig a nep megdontotte!

az is egy rohej volt!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek