Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zotya32 2009. 04. 26. 22:49
Előzmény: #15177  exley
#15180
link

anit-holo írás; jöhetnek a holo hívők reakciói; tudom, hülye vagyok, se számolni, se gondolkodni nem tudok; ezért kérem az ő hiteles gondolataikat, hogy e fertőt megvilágosítsák számomra.
Törölt felhasználó 2009. 04. 26. 20:01
Előzmény: #15175  pampa
#15179
pampa
Te milyen médiát olvasol, nézel.
Szerintem meg a Rózsa-Floresről, a hátba,combon meg mittomén hol meglőtt cigányról, meg arról.lesz-e Budapestnek költségvetése.
Te még olvasni is csak szemellenzővel tucc vazze?
Törölt felhasználó 2009. 04. 26. 18:42
Előzmény: #15176  Törölt felhasználó
#15178
Köszi, jó tudni, hogy vannak gondolkodni képes olvasók is:)
exley 2009. 04. 26. 12:21
Előzmény: #15175  pampa
#15177
..hát igen, a nácik, ha nem lett volna holocaust, akkor most válság sem lenne., élnénk mint hal a vízben.
Akik a legmagasabbra tartják a zászlót, aztán elmennek Berlinbe kölcsönt kunyerálni a holocaustusoktól. Ugyanis az euró, aki még nem tudná Német márka. Addig ünnepelnek, hogy majd nem kapnak egy vasat sem aztán legalább nem lesz miből bosszantani a nyugat-németeket.
Törölt felhasználó 2009. 04. 26. 10:39
Előzmény: #15165  Törölt felhasználó
#15176
Pénznyelő!
Te egy gondolkodó ember vagy, ráadásul reálisan gondolkodó.
Legalább 90-95%-ban egyet lehet érteni veled.
Az adózáson kívül reform , cselekvési program kellene minél előbb.
Mégha némelyik intézkedés nem tökéletes is, jobb a semmittevésnél.
pampa 2009. 04. 26. 10:18
Előzmény: #15174  Törölt felhasználó
#15175
Napok óta csak erről szól a média. Tényleg ez a mai Magyarország legnagyobb problémája?

2009. 04. 26. 10:00
MSZP: büntessék a holokauszt-tagadást!

A holokauszt-tagadás büntethetőségéről szóló törvényjavaslatot kezdeményez az MSZP.

Simon Gábor, az MSZP országos választmányának elnöke szerint az MSZP-nek, az egész baloldalnak, az egész magyar népnek kötelessége ezeket a jelenségeket elítélnie, és a büntetés minden erejével fel kell lépni azokkal szemben, akik képesek hazugságnak nevezni a történelemnek ezt a részét.

atv.hu
Törölt felhasználó 2009. 04. 24. 19:26
Előzmény: #15173  Törölt felhasználó
#15174
Az USA-nak van jó oldala is...
Ha a diákoknak zsebpénzre van szüksége, dolgozhatnak a diákkonyhán, és az abszolút szakképzetlen munkáért, kapnak óránként 8 dollárt. Nálunk két szakmunkás nem keres ennyit!!!
Törölt felhasználó 2009. 04. 24. 19:20
Előzmény: #15161  Törölt felhasználó
#15173
"- Azonnal átalakítanám az eü. rendszert és az egészségi állapot függvényében kellene a hozzá járulásokat fizetni, aki nem iszik, nem dohányzik, nem túlsúlyos, nem kuki magával szemben annak olcsóbb lenne az befizetendő díj, persze 2-3 évente kötelező felülvizsgálat kötelező lenne (pénzért)."

Az USA-ban ilyen van, Isten őrizz ettől!!!
Egyik ismerősöm kislánya kikerült az USA-ba egyetemre. A diákoknak természetesen van egészségbiztosítása. Nemrégen kisebb egészségügyi problémái miatt orvoshoz ment ahol kivizsgálták a panaszait, szerencsére ezek kimutatták hogy nincs szinte semmi baja. Néhány hét múlva azonban kapott egy számlát, átszámítva 400.000,- forintról. A legdrágább vizsgálat alhasi ultrahang volt. A család, amely a repülőjegy árát is nehezen szedte össze teljesen kétségbe esett.

Egy amerikai diáktársának az édesanyját az USA-ban műtötték. Komoly műtéteken esett át, amelyekre ráment a családjuk EGÉSZ VAGYONA, a megtakarított összes pénzük a kocsijuk, és a házuk is.

Isten őrizz az ilyen típusú egészségbiztosítástól, amely csak az egészséges embereknek jó !!!
kiegyezo 2009. 04. 24. 08:52
Előzmény: #15171  Törölt felhasználó
#15172
Röviden válaszolok: nincs.
---
Az energiás megjegyzés teljesen jó, támogatni kellene, munkát is tud adni, meg az energiafüggőséget is csökkentheti.
Törölt felhasználó 2009. 04. 24. 08:18
Előzmény: #15170  Törölt felhasználó
#15171
kiegyezo:
jogos a kerdes.

en is kerdezek!
rendben van itthon a politikusok ( kepviseloink) feleloseggel kapcsolatos hozza allasa?
Törölt felhasználó 2009. 04. 24. 07:54
Előzmény: #15169  kiegyezo
#15170
az orszagunknak van messze menô orszag epito strategiaja?

pl. en az alternativ energia szektort ugy kiemelnem, hogy az eu fole noljon, de nagyon
pl. pannergy projekt (hoenergia-kincs)
kiegyezo 2009. 04. 23. 22:47
Előzmény: #15161  Törölt felhasználó
#15169
Nagyjából egyet értek a Pénznyelő által írott válaszokkal. Ami egyben azt is jelenti, hogy a pontjaid közt szerintem is vannak teljesen használhatók.

Az utolsóval kapcsolatban azonban van még egy észrevételem: képzeld el a mai hangulatban azt, hogy egy (figyelem! utópia következik :-) hófehér kormányoldali képviselőt áll az esküdtszék előtt, ahol "erkölcsi-morális-gazdasági-közjogisági" értelemben fogják őt megítélni.
Szerinted mi lesz az eredmény? Helyes-e, hogy ez az eredmény születik?

Üdv: kiegyezes.hu ( link )
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 20:13
Előzmény: #15167  Törölt felhasználó
#15168
Munkanélküli segély. Ezzel nem értek egyet, szerintem ez a rendszer nem olyan rossz azzal, hogy csak x ideig jár, utána az átképzést támogatják.
"- A munkanélküli segélyt is megszüntetném kötelező havi x mennyiségű munkaóra kötelező elvégzése nélkül"
Ráadásul ezt nem is értem, ha valaki munka nélkül van, akkor hogyan dolgozzon x órát?

Ha elmegy valaki segélyért az kapjon segélyt, minimálbér. De mondjuk heti 12 ( ez képlékeny) órát dolgozzon kötelezően egy „programban” ami egységes az önkormányzatoknál.
A programot azok a cégek adnák akik rendesen fizetik a versenyképes adókat, illetve önkormányzatok, stb. Avagy az állami aparátus álltal stratégiai beruházásokban vegyenek részt
Persze ehhez kellene stratégia,

"- 1-2 gyerek nemzését támogatnám 1-2 év gyes/gyed támogatásával és a nagymamákat bevonnám a nevelésbe!!! Sajnos a gyerekvállalás a nőket versenyképtelené teszi a világban."
Ezt nem értem. mi az, hogy "bevonnád"? Szerintem ezt döntse el minden család maga, nem értem, ebben te mit akarsz szabályozásilag megoldani?

Kinek van 1-2 gyereke?
Kinek van 3-6 gyereke?
A nagymamák tökéletes dadusok és kevés a nyugdíjuk..

"- A nagy szolgáltatóknak T-com, Gázművek, Elmü, stb. azonnal kötelezővé tenném a minimál alkalmazotti hátteret a szolgáltatott személyek számával arányosan."
Ez nagy butaság. Miért kellene államilag előírni kötelező állásokat??? Ezt mondja meg az adott piac, hogy mennyire van szükségük. A T-Com ráadásul már egy versenyző piacon működik, tehát arra még csak az sem igaz, hogy az adott területen valamennyire természetes monopólium jellegű.

Figyu, ezek a cégek kevés emberrel ORIÁSI profitit visznek ki az országból, ez blödség. Illetve kötelezném őket, hogy a bevételük X részét altarnatív energiába kell fektetniük, különben mehetnek haza, ciao! A roobin hód adó meg kidobott pénz, egy gagyi tűzoltásos kreálmán.
Ha a robin hód adót szigetelésre, jobb hatásfokú fütésre költenék aláírnám. (pl. apukámnál télen nyitva az ablak, mert szét fűtik, miközben a fsz.-en fáznak, épületgépész vagyok hidd el tudom mi a dörgés)

"- Külföldi cégek, minimum magyar termék portfolióval kellene, hogy rendelkezzen!"
Megint csak mi a magyar, mi nem? Hogyan szabályozzuk és mire is gondolsz konkrétan?

Tesco 80% ban magyar termék, A hazai agrár termékek stratégiai fontosságot kapnának.
Nincs kinai méz, nincs kinai liba, nincs spanyol kukorica, stb. (persze az eu. normák fontosak)

"- A nagy projekteknél kötelező bank garancia a projekt végéig nagyobb önerő, (a kis vállalkozások nem kakiban hagyása végett)"
Ezt megint nem értem. Állami beruházások esetén? Magánberuházások esetén?
Újabb adminisztrációs, bürökratikus teher. És egyébként is, az állam miért szól bele piaci ügyekbe? A piac ezt normális versenyben önszabályozza, nem kell állambácsinak megint kötelezően előírnia valamit. Ha felek enélkül is megegyeznek, akkor minek oda állam? Ha nem, akkor meg azért minek...

Oké ez kicsit kemény dió, ehhez kicsi az agyam térfogata, de az nem állapot, hogy valaki dolgozik és nem kapja meg a pénzét, ezt ugye érted! Aszogya: nincs pénz sorry!! Akkor ne kezdj bele)
Pl: narancsliget lakópark, a barátomékat 90% készültség után zavarták el, mert nincs pénzük a tulajoknak. Inkább elzavarták őket és pereskednek!!

"- Politikai felelőségre vonás, nincs felmentvény elcseszett dolgok miatt, állampolgárokból (mint amcsiban a bíróság) közjogi személyek feletti erkölcsi-morális-gazdasági-közjogisági bíróság ahol ítéletet hozhatnak közjogi eltiltás mértékében és csak ebben! A többi a PTk, BTk, feladata lenne."
Bizonyos kérdéseket valóban meg lehetne fontolni, pl. a parlamenti képviselők (akár önkormányzatiak is, polgármesterrel együtt) visszahívhatósásga. Ezentúl ez egyébként jórészt összetett társadalmi kérdés. Nagyon primitíven leegyszerűsítve: pl. amíg mindenki adót csal, a trükkölő politikus sem bukik meg ezzel. Ha eléri a társdalom azt az érettséget, amivel javul pl. az adómorál, akkor autómatikusan megbukik az a politikus, aki ennek nem felel meg.

Nekem a morállal van nagy bajom, egy Draskovics aki 100x megbukott mit keres ott ahol van?
A koka aki azt mondja, hogy pannonpuma az mit keres ott?
De van a Fidesz és az Mdf soraiban is gáz fazon! Ha nem tudnak magukba nézni, akkor tegye meg ezt egy polgárok álltal delegált (mint amcsiban a bíroság, esküdt vagy kötelező menned és döntened)bíróság. A büntit pedig eltiltásban lehetne megszabniuk.

"- A BAR lista újra gondolása, (diszkriminatív) lehetőség ennek kivásárlására, folytatására, átgondolására, adóalapba való átkonvertálására ahol az állam behajtja a tartozást, mondjuk a jegybanki alapkamat+5%-ért, de a bank csak az alapkamatot -2% kapná meg! Vagy valami ilyen kis szuper dolgot tennék."
Ez milyen hülyeség. Milyen alapon nyúlná le az állam a bank pénzét?
Arról nem is beszélve, hogy az állam nagyjából ugyanúgy tudja behajtani a pénzt, mint a bank, akkor meg minek ehhez az állam? A bank is be tudja, ha volt rá megfelelő fedezet, pl. ingatlan.

Egy millió Bar listás van és a cégek nagy többsége nem ismeri a nyereséget, így nehéz a gazdaságba pénzt pumpálni. Mi történik ha valaki tartozik a cetelem banknak? Fenyegetnek! Követelnek! Ilyesztegetnek! Perelnek! Leveleznek! Eladják a végén egy behajtó cégnek aki szintén követel és megterhel még kamattal amit a végén az ember biztos, hogy nem fizet ki. Szerinted mennyi ilyen van??

Míg az állam (apeh) 5oo k-nál megterheli az ingatlanod és életed végéig nyomon követ és majd az örökségedet terheli meg! Az Apeh nem játék, míg a bankok ezt a gyenge Bar-os rendszert csinálják ami semmire nem jó!

Ne értsd félre az állam nem megveszi a követelések hanem behajtja és a behajtott pénzt kapja meg a bank, persze az állam is keres a bolton, ami a köz érdeke. Hidd el javulna a banki kölcsönök vissza fizetési aránya. Ne a bank döntse el, hogy hitel képesek vagyunk-e hanem mi!!! Ez szintén morális jellegü!
Amúgy ismert a mérgezett banki követelések felvásárlása a világban, szerintem nem hülyeség..
Banki elbírálásoknál pedig kötelező lenne a nullás adó igazolás! De,(!) ismétlem versenyképes járulékok kellenek.
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 18:24
Előzmény: #15165  Törölt felhasználó
#15167
amiket leírtam az csak az én elmem szulottje, de kitidudnam bovebben fejteni.

egy biztos mindent lebontanak es ujra epitenek tabuk nelkul.
gbaker 2009. 04. 23. 16:53
Előzmény: #15148  Törölt felhasználó
#15166
"képzeld ha nem kapnál munkát indiában, mert fehér vagy."
Ez még csak elnézhető, de hogy itthon éppen ezért (mert fehér vagy ) nem kapsz sok mindent, ez már felháborító!!
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 16:20
Előzmény: #15161  Törölt felhasználó
#15165
1.
"- Azonnal átalakítanám az eü. rendszert és az egészségi állapot függvényében kellene a hozzá járulásokat fizetni, aki nem iszik, nem dohányzik, nem túlsúlyos, nem kuki magával szemben annak olcsóbb lenne az befizetendő díj, persze 2-3 évente kötelező felülvizsgálat kötelező lenne (pénzért). Tehát megelőzés."
Ezzel maximálisan egyetértek. Ez egyébként jelentős közeledés lenne egy valódi biztosítás alapú rendszer felé.

2.
"- A szociális segély megszűntetném, illetve kötelező munkához kötném, erdő védelem, közterület gondozás, szemét szedés azokról a helyekről ahol szennyezték a környezetet, vasúti kocsitakarítás, stb.."
A jelenlegi segélyt a jelenlegi formájában én is megszüntetném. És én is megkeresném a lehetőségét annak, hogyan lehetne ezt pl. közmunkához kötni. (azért vannak olyan esetek, amikor ezt tuti nem lehet - pl. beteg, rokkant. stb.)

3.
Munkanélküli segély. Ezzel nem értek egyet, szerintem ez a rendszer nem olyan rossz azzal, hogy csak x ideig jár, utána az átképzést támogatják.
"- A munkanélküli segélyt is megszüntetném kötelező havi x mennyiségű munkaóra kötelező elvégzése nélkül"
Ráadásul ezt nem is értem, ha valaki munka nélkül van, akkor hogyan dolgozzon x órát?

4.
"- 1-2 gyerek nemzését támogatnám 1-2 év gyes/gyed támogatásával és a nagymamákat bevonnám a nevelésbe!!! Sajnos a gyerekvállalás a nőket versenyképtelené teszi a világban."
Ezt nem értem. mi az, hogy "bevonnád"? Szerintem ezt döntse el minden család maga, nem értem, ebben te mit akarsz szabályozásilag megoldani?

5.
"- A nagy szolgáltatóknak T-com, Gázművek, Elmü, stb. azonnal kötelezővé tenném a minimál alkalmazotti hátteret a szolgáltatott személyek számával arányosan."
Ez nagy butaság. Miért kellene államilag előírni kötelező állásokat??? Ezt mondja meg az adott piac, hogy mennyire van szükségük. A T-Com ráadásul már egy versenyző piacon működik, tehát arra még csak az sem igaz, hogy az adott területen valamennyire természetes monopólium jellegű.

6.
"- a bírósági tárgyalások x ősszeg alatt fél év alatti lezárása, ne lehessen egy ügyet 1000 évig húzni!"
Ezzel egyetértek, de ez nem a legfontosabb kérdés. Pláne egy válságban. Egyébként minden hivatalra igaz a hivatali bürökrácia túlburjánzása és lassúsága. Számtalan eljáráson egyszerűsíteni kellene és gyorsítani. A gyorsaságot egyébként részben a technikai fejlődés (és azok jobb elterjedése a hivatalokban), részben a számítógépet 40-es éveiben nagy nehezen alig megtanuló Marikák generációjának kikopása autómatikusan javítja.

7.
" Támogatás a magyar nagy beruházásoknak,.."
Ezt megint nem értem. Milyen nagy beruházásokat támogasson az állam? És mi a magyar?
Egyébként meg általános alapelvként: az állam inkább a feltételeket alakítsa ki jó és a szabályokat határozza meg egyértelműen és ne támogasson.

8.
"- Külföldi cégek, minimum magyar termék portfolióval kellene, hogy rendelkezzen!"
Megintcsak mi a magyar, mi nem? Hogyan szabályozzuk és mire is gondolsz konkrétan?

9.
"- Közép-európai adó és járulék terhek, versenyképesség megőrzése, sőt még kevesebb járulék, de ennek befizetési kötelezettsége kötelező."
Persze egyetértek, de üres duma. Mert itt a hogy a jó kérdés. A "kötelező" meg vicces. Most is az...

10.
"- A nagy projekteknél kötelező bank garancia a projekt végéig nagyobb önerő, (a kis vállalkozások nem kakiban hagyása végett)"
Ezt megint nem értem. Állami beruházások esetén? Magánberuházások esetén?
Újabb adminisztrációs, bürökratikus teher. És egyébként is, az állam miért szól bele piaci ügyekbe? A piac ezt normális versenyben önszabályozza, nem kell állambácsinak megint kötelezően előírnia valamit. Ha felek enélkül is megegyeznek, akkor minek oda állam? Ha nem, akkor meg azért minek...

11.
"- Politikai felelőségre vonás, nincs felmentvény elcseszett dolgok miatt, állampolgárokból (mint amcsiban a bíróság) közjogi személyek feletti erkölcsi-morális-gazdasági-közjogisági bíróság ahol ítéletet hozhatnak közjogi eltiltás mértékében és csak ebben! A többi a PTk, BTk, feladata lenne."
Bizonyos kérdéseket valóban meg lehetne fontolni, pl. a parlamenti képviselők (akár önkormányzatiak is, polgármesterrel együtt) visszahívhatósásga. Ezentúl ez egyébként jórészt összetett társadalmi kérdés. Nagyon primitíven leegyszerűsítve: pl. amíg mindenki adót csal, a trükkölő politikus sem bukik meg ezzel. Ha eléri a társdalom azt az érettséget, amivel javul pl. az adómorál, akkor autómatikusan megbukik az a politikus, aki ennek nem felel meg.

Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 16:00
Előzmény: #15161  Törölt felhasználó
#15164
"- A BAR lista újra gondolása, (diszkriminatív) lehetőség ennek kivásárlására, folytatására, átgondolására, adóalapba való átkonvertálására ahol az állam behajtja a tartozást, mondjuk a jegybanki alapkamat+5%-ért, de a bank csak az alapkamatot -2% kapná meg! Vagy valami ilyen kis szuper dolgot tennék."
Ez milyen hülyeség. Milyen alapon nyúlná le az állam a bank pénzét?
Arról nem is beszélve, hogy az állam nagyjából ugyanúgy tudja behajtani a pénzt, mint a bank, akkor meg minek ehhez az állam? A bank is be tudja, ha volt rá megfelelő fedezet, pl. ingatlan.

A többire is válaszolok.
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 13:38
Előzmény: #15162  Törölt felhasználó
#15163
és még egy jó terv!

link
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 13:33
Előzmény: #15161  Törölt felhasználó
#15162
Törölt felhasználó 2009. 04. 23. 13:24
Előzmény: #15160  Törölt felhasználó
#15161
Én ezt tenném!

Nem generáloznám tovább a kis Polskit. (persze most már megvárnám a bajnekünk kordon intézkedéseinek hatását)

- Azonnal átalakítanám az eü. rendszert és az egészségi állapot függvényében kellene a hozzá járulásokat fizetni, aki nem iszik, nem dohányzik, nem túlsúlyos, nem kuki magával szemben annak olcsóbb lenne az befizetendő díj, persze 2-3 évente kötelező felülvizsgálat kötelező lenne (pénzért). Tehát megelőzés.
- A szociális segély megszűntetném, illetve kötelező munkához kötném, erdő védelem, közterület gondozás, szemét szedés azokról a helyekről ahol szennyezték a környezetet, vasúti kocsitakarítás, stb..
- A munkanélküli segélyt is megszüntetném kötelező havi x mennyiségű munkaóra kötelező elvégzése nélkül, a kötelező munkaórákat, a cégek jelentkezhetnének ezeknek az embereknek a foglalkoztatására havi x órában, persze ezeknek kötelező lenne az adó normális befizetése, különben nem vehetnek részt a programban!
- 1-2 gyerek nemzését támogatnám 1-2 év gyes/gyed támogatásával és a nagymamákat bevonnám a nevelésbe!!! Sajnos a gyerekvállalás a nőket versenyképtelené teszi a világban.
- A nagy szolgáltatóknak T-com, Gázművek, Elmü, stb. azonnal kötelezővé tenném a minimál alkalmazotti hátteret a szolgáltatott személyek számával arányosan.
(Ne kelljen már Hatvannak, Gödöllőnek, Versnek, stb. betömörülniük egy dzsuva fiókba)
- a bírósági tárgyalások x ősszeg alatt fél év alatti lezárása, ne lehessen egy ügyet 1000 évig húzni!
- Támogatás a magyar nagy beruházásoknak, beszerzéseket a magyar cégek vigyék el, mert a nyereséget itthon hagyják és az bevételt generál a pénz visszaforgatásának (mondjuk ez inkább morális érdek)
- Külföldi cégek, minimum magyar termék portfolióval kellene, hogy rendelkezzen!
- Közép-európai adó és járulék terhek, versenyképesség megőrzése, sőt még kevesebb járulék, de ennek befizetési kötelezettsége kötelező.
- A BAR lista újra gondolása, (diszkriminatív) lehetőség ennek kivásárlására, folytatására, átgondolására, adóalapba való átkonvertálására ahol az állam behajtja a tartozást, mondjuk a jegybanki alapkamat+5%-ért, de a bank csak az alapkamatot -2% kapná meg! Vagy valami ilyen kis szuper dolgot tennék.
- A nagy projekteknél kötelező bank garancia a projekt végéig nagyobb önerő, (a kis vállalkozások nem kakiban hagyása végett)
- Politikai felelőségre vonás, nincs felmentvény elcseszett dolgok miatt, állampolgárokból (mint amcsiban a bíróság) közjogi személyek feletti erkölcsi-morális-gazdasági-közjogisági bíróság ahol ítéletet hozhatnak közjogi eltiltás mértékében és csak ebben! A többi a PTk, BTk, feladata lenne.

És még egy pár dolog…

Topik gazda

saru
3 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek