Topiknyitó: saru 2007. 02. 03. 08:30

Mi lesz veled Magyarország?  

a tegnapi falbontó események is végképp feltették bennem a kérdést, hogy mi lesz az országgal?, mert véleményeket hallani a FIDESZ-ről, Gyurcsányról, holott a kérdés az, hogy mi lesz veled Magyarország?, erre kell a választ keresni!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 23:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#8420
azt nem értem, hogy a kamerát miért nem vitték.
kissherceg 2008. 01. 17. 22:57
Törölt hozzászólás
#8419
csuloktata 2008. 01. 17. 12:53
Előzmény: #8416  Törölt felhasználó
#8418
Cunqi!

Ne hazudj!
Nincs is viztidíj, s nem is lesz!
Aki az ellenkezőjét állítja, az egy hazug országban él.
El Qro
pampa 2008. 01. 17. 12:32
Előzmény: #8416  Törölt felhasználó
#8417
Conqui

Fizeti,de az általad megtermelt segélyből. Mit érdekli őt hogy mennyi,ha elfogy megint sorbaáll...
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 12:30
Előzmény: #8415  pampa
#8416
Szerintem nincs 1 mila olyan ember, aki ne fizetné ki a vizitdíjat vagy a többit.
A tb-t meg valóban helyettük is fizetem...
pampa 2008. 01. 17. 11:59
Előzmény: #8413  Törölt felhasználó
#8415
Conqui

Látom megint nem akarsz megérteni.
Van az egyéb katagória akik kb.1 Milla,ha ők igénybeveszik a szolgáltatást akár mindennap, akkor a napi 300 600 1000 ft-ot ki fizeti?
Te ,.....
Mert az életükhöz szükséges jövedelmet is te fizeted.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 11:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#8414
kissherceg

:))
Lényeg a lényeg: a rendőrök összetartása nem kormány és nem rendszerfüggő. Ebből nem lehet politikai előnyt kovácsolnia egy oldalnak sem.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 11:53
Előzmény: #8408  pampa
#8413
"Mert a szolgáltatásokat továbbra is az adókból és járulékokból fizeti az állam.Csak most lett egy réteg aki még ezenfelül is hozzájárul.
Érted?
Ez csak akkor lenne valós,ha mindenki a maga által megtermelt jövedelemből fizetne. "

Az a réteg, aki ezen felül is hozzájárul, az a beteg ember, aki igénybe veszi a szolgáltatást. Ha többször veszi igénybe többet fizet, ha kevebbszer, akkor kevesebbet, ha soha, akkor csak a tb-t. A 300 , 600, 1000 Ft-okat mindenki a maga által megtermelt jövedelemből fizeti, nem?
A rendszert akkor is fenn kell tartani, ha átmenetileg senki sem venné igénybe a szolgáltatást (nem lennének betegek), mert a működtetési kiadások akkor is fix összeget képeznének. Persze, ha eljönne az a szerencsés időszak, hogy mindenki születésétől haláláig egészséges maradna, akkor nem lenne szükség egészségügyre.

Autópályával kapcsolatban igazad van. Ez csak úgy küszöbölhető ki, hogy ha kapukat építenének, mint korábban. Én azonban láttam Olaszországban, hogy ez mit jelent: az az előny, amit 500 km-en összeszedtem a sima főúthoz képest, másfél órás álldogálással olvadt el a fizető kapu előtt. Nem kérek belőle.
kissherceg 2008. 01. 17. 11:45
Törölt hozzászólás
#8412
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 11:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#8411
Elég lett volna a link is. Kár ezzel megtömni a topicot.
kissherceg 2008. 01. 17. 11:34
Törölt hozzászólás
#8410
siemens 2008. 01. 17. 11:25
#8409
Szégyen................

link
pampa 2008. 01. 17. 11:16
Előzmény: #8407  pampa
#8408
Conqui

Sok gond van azzal amit írsz.
Mert a szolgáltatásokat továbbra is az adókból és járulékokból fizeti az állam.Csak most lett egy réteg aki még ezenfelül is hozzájárul.
Érted?
Ez csak akkor lenne valós,ha mindenki a maga által megtermelt jövedelemből fizetne.

Más.
Az autópályát írtad,ott is gond van. Én rendszeresen használom 30km-es szakaszon és annyit fizetek mint az aki naponta 300 km-t használja...
Ugye ez is így igazságos?
pampa 2008. 01. 17. 11:11
Előzmény: #8406  Törölt felhasználó
#8407
Első fecskék.....

A miskolci távhős lakásokban élők véleménye szerint irreálisan magas távhőszámlát kaptak a napokban - olvasható a csütörtöki Észak-Magyarországban.

hirdetés
Akad olyan háztartás, ahol száz százalékos az emelkedés az előző számlához képest, a lakók számára ez érthetetlen. Mint mondták, ötszázalékos emelést jelzett a szolgáltató, ráadásul - szerintük - a lakásokban is hűvös van, a hőmérséklet időnként alig éri el a húsz fokot.

Korózs András, a Mihő Kft. igazgatója szerint három okból magasabb a számla, mint az előző hónapban: egyrészt a január 1-jével történt árváltozás miatt, ugyanis öt százalékkal nőtt mind az alapdíj, mind a hődíjelőleg. Másrészt hideg volt decemberben, emellett pedig sokan nem kaptak, illetve nem igényeltek gázártámogatást.
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 08:48
Előzmény: #8403  pampa
#8406
Király volt DLPH-:)))Sajnos nagyon jól látod...Csak sajnos ezeket mostanában még nem lehet megfékezni...De 1x talán eljön az idő..

Szép napot mindenkinek:)
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 08:46
Előzmény: #8403  pampa
#8405
pampa

Persze sarkítottam. Csupán azt szerettem volna - bizonyára nem elég értetően elmondani -, hogy ha az állam leépíti azt a tulajdonosi struktúrát, (eladja a tulajdonát) amelynek a működtetéséből illetve a működtetés hasznából származó "profit" képezhette a múltban bizonyos szolgáltatások ingyenességét, akkor természetszerű, hogy e profit nélkül az ingyenesség a továbbiakban nem tartható. Az államnak ugyan lehetősége van a továbbiakban is adókból és járulékokból fedezni a szolgáltatások kiadásait, de ennek nagyságrendje véges. Ha nem akar adót emelni és járulékot emelni, akkor kénytelen a szolgáltatás elenértékének egy részét - vagy akár egészét - az állampolgárra hárítani.

Egy példa: Ha az autópálya az egész országban ingyenes - mint ahogy volt sokáig -, akkor a fenntartása, működtetése az összes magyar adófizető állampolgárra hárul, ráadásul a külföldi állampolgárok ajándékba kapják a használat lehetőségét.
Ha a mostani rendszert nézzük, akkor ugye az fizeti ki a fenntartás költségeit, aki ténylegesen használja.
Már egyszer érveltem, de elmondom ismét:
Analógia. Ha én egészségesen élek, akkor ritkán kell orvoshoz járnom. Fizetem ugyanakkor a tb-t, mert ez a nemzeti kockázatközösség követelménye, vagy ha úgy tetszik az egészségügyi rendszer fenntartásának a fedezete.
De ha orvoshoz kell mennem, miért ne fizessem ki a vizitdíjat, hiszen használom a rendszert. Aki pedig - lévén, hogy egészségtelenül él és többet jár a dokihoz -, vállalja ennek ódiumát azzal, hogy többször fizeti ki a szolgáltatás költségét. Persze ez sem teljesen igaz, mert a 300 Ft erre csak részben nyújt fedezetet.
pampa 2008. 01. 17. 08:45
Előzmény: #8403  pampa
#8404
Piac? Verseny? Egyenlő feltételek?

Az áramszolgáltatók néhány napon belül megkapják a Magyar Államkincstár (MÁK) listáját, amelynek alapján biztosíthatják a kedvezőbb árú villamos energiát az állami és önkormányzati költségvetési intézményeknek (óvodák, iskolák, kórházak). A listán mintegy 15 ezer olyan közintézmény szerepel, amelyek kaphatnak az MVM Zrt. külön erre a célra beszerzett olcsóbb áramából - tudta meg a csütörtöki Napi Gazdaság Horváth J. Ferenctől, a Magyar Energia Hivatal (MEH) elnökétől.
Fotó: Vanik Zoltán

Ajánlat

* Zűrzavart okozott a GKM áramárrendelete
* Kivételezettek a kórházak és az iskolák

Ajánlat

* A gazdaság egyéb hírei

A MÁK által összeállított listán szereplő 15 ezer közintézmény a januári piacnyitást követően így maximum 15-20 százalék közötti drágulással szembesülhet, míg a versenypiacon vételező ipari fogyasztók részére legrosszabb esetben ennek akár kétszeresével is drágulhat az áram. A másik olyan fogyasztói kör a lakosság, amely szintén az átlagosnál kedvezőbb feltételekkel juthat áramhoz, esetükben maximum 9,8 százalékkal drágult a villamos energia.
pampa 2008. 01. 17. 08:13
Előzmény: #8401  Törölt felhasználó
#8403
Conqui

"Sokan úgy gondolják, hogy miközben az állam visszaadja a tulajdont, ennek ellenére köteles a szolgáltatások ingyenességét fenntartani. "

Nekem és gondolom még nagyon sok embernek nem adtak vissza semmit sem. Még azt sem amit tényleg én fizettem pl. a telefon hozzájárulást szennyvíz csatorna,gáz vezeték, járda,autópálya, stb..

Vagy csak nem azt gondolod,hogy ha valaki taxizni szeretne akkor az adófizetőknek kell összeadniuk az autó árát?

Mert a fent említett közműveket mi építettük,és most visszaadták csak nem nekünk hanem azoknak akik megérdemlik születésük révén....
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 08:04
Előzmény: #8401  Törölt felhasználó
#8402
Ennyire jól ismered magad dlph? Gratulálok!
Törölt felhasználó 2008. 01. 17. 03:29
Előzmény: #8400  Törölt felhasználó
#8401
A hernyógörény.

A gerinctelenek egyik ága. Alapvetően egy görény. Ugyanakkor sokoldalú parazita, ebben nem hasonlít sem a görényre, sem a hernyóra, utóbbiak ui. nem paraziták. Noha görény, mégsincs gerince. Egy csepp sem.
Életmódja sokszínű. A környezetébe könnyen és gyorsan beolvad,, hallása, szaglása kiváló. Figyelme sosem lankad, tevékenysége csúszómászó életmódjához képest meglepően összetett. Először egy gazdaszervezetet keres, melyen élősködhet. Ha ezt biztosan és stabilan megtalálta, érzékszerveivel környezetében a gazdaszervezet számára ellenséges élőlények felkutatásába kezd. Amint talál egyet rátelepszik, kiváló megfigyelő. Célja, a gazdaszervezetet kiszolgálva azok ellenségeit elpusztítani Bármlyen számára elérhető eszközzel. Ehhez ha kell csúszik-mászik, ricsajt csap, hangosodik, veleszületett képességével köpönyegét ha kell percenként forgatja.Közben
fertelmes bűzt áraszt ki magából.Szapora állat, példányait lépten - nyomon megtalálhatjuk a legváratlanabb helyeken és helyzetekben.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek