Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 02. 13. 18:37
Előzmény: #379  berlini
#401
mit szólsz a mai "produkcióhoz"? ))

Törölt felhasználó 2013. 02. 13. 18:49
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#402
Kíváncsian várom az érveidet?
berlini
berlini 2013. 02. 13. 19:28
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#403
Igen, a mai záróval (4910) látszik, hogy marhaság lett volna eladni 4800-nál.
berlini
berlini 2013. 02. 13. 19:35
Előzmény: #401  Törölt felhasználó
#404
Ma csak rádión követtem az eseményeket, de megdöbbentő volt, különösen amikor 4940 Ft-ot is emlitették.
(Mára kisebb korrekciót vártam, nem először tévedtem.)
Lehet, hogy realizálni kellene (tisztán 700.000ft nyereség) a 3000db-és 3613 ft-on hitelből vett tételemet?
berlini
berlini 2013. 02. 13. 23:09
Előzmény: #377  pomperj
#405
Kösz a biztatást, kár lett volna 4800 körül eladni.
pomperj
pomperj 2013. 02. 14. 04:41
Előzmény: #404  berlini
#406
En korabban kileptem, ugyhogy nem vagyok erdekelt. Csak "szakmailag" nezem a mostani impulzust.

Ha poziciom lenne, en egyszeruen az SAR algoritmust kovetnem a kilepesre. Ameddig megy fel, addig tartom, amikor eloszor esik vissza az elozo napi minimum-5Ft szint ala, nos, ott a sell stoploss.

Szoval, csutortok reggel valahol 4810 korulre tennem a s toplosst, ahol kilepek.

Miert? Mert ha ezen vonal ala esik, akkor az utolso 1+ napi vevok mind viz alatt lesznek, es mind kifele akar jonni; onnantol hirtelen tobbseg lesz eladoi oldalon. Errol szol SAR.

Tovabbra is azt gondolom, 5300Ft a cel ar. Ha azt eleri, okosabb kilepni mindenkepp. Azon a szinten mar sok elado OTP papirr lesz.

Egyebkent gratulalok, es good luck.
berlini
berlini 2013. 02. 14. 21:49
Előzmény: #406  pomperj
#407
Ma sem volt időm az árfolyam mozgást figyelni, de azért hallottam napközben, hogy 4800 alá esett.
Hát nem voltam boldog.
A zárás 4801.
Szerintem holnap felmegy.
andrasone
andrasone 2013. 02. 14. 21:56
Előzmény: #404  berlini
#408
És végülis realizátad a nyereséget ma?
Vagy tartod a pozit?
Nekem van egy állandó pakkom, amit tartok a végtelenségig vagy amíg meg nem gondolom magam és volt egy spekulatív jellegű pakkom 4600-ról, amit még tegnap kiszórtam 4845-nél... de vissza szeretném majd venni... :)
berlini
berlini 2013. 02. 14. 23:14
Előzmény: #408  andrasone
#409
Nem zártam.
Pedig vártam a korrekciót már 4750Ft elérése óta. A 4940Ft-ot tegnap sajnos csak utólag hallottam. Ha követem az eseményeket tegnap mindenképpen zártam volna.
Ma viszont egy erőteljes korrekció után beindult a vétel 4750 körül. Igy lehet, hogy újra 4900 fölé megyünk holnap.
berlini
berlini 2013. 02. 15. 23:57
Előzmény: #409  berlini
#410
Ma sem voltam látnok. Igaz a 4760 záró ismét jobb mint a napi minimum 4730 körül.
Betett a még vártnál is szarabb magyar és európai GDP alakulás tegnap és mára sem javult a közérzet.
Közben meg hozzászokhattunk, hogy a Nemzeti Együttműködés Kormánya már nem képes egyetlen tényadatnál sem igazat mondani:
- sikertörténet és növelt a 10%-kal kevesebb uniós támogatás,
- sikertörténet a kétszeres kamaton történő IMF-hitelkiváltás, (utóbbi, ha igy folytatódik éves szinten kb. 300 milliárddal drágábbá teszi az adóságfinanszirozást,
- sikertörténet a gazdasági recesszió (azzal az indoklással, hogy idén most már isten bizony felfelé ivel majd a pálya,)
- sikertörténet az ország teljes centralizálása (lásd oktatás, önkormányzatiság, kultúra, média, igazságszolgáltatás stb.) Az ország lakossága többsége megélte a múlt rendszer bukását, az értelmesebb fele pedig tudja annak okait. Miért lehet ugyanazt végigjátszani velünk ismételten?
berlini
berlini 2013. 02. 16. 15:52
Előzmény: #410  berlini
#411
Be vallom, ma kapott egy léket a hajóm.
Legalábbis Magyarországon százalékosan nőtt a nemteljesitő jelzáloghitelesek aránya.

hiteleseklink

A teljes kihelyezett hitelek összege csökkent igy maga az NPL90 állomány is, de önmagában ez a szám nem ad reményt arra, hogy az OTP csökentse a céltartalékolást már a tavalyi 4. negyedévre is.
A tavalyi recesszió mellett valószinűleg nőtt a kihelyezett vállalati hitelekből a bedőltek aránya, valamint az egyéb hitelkihelyezés is.
Igy a magyar anyabanknál nem számithatunk összeségében javulásra a 2012 4.negyedéves jelentésben.
Remény persze még mindig marad, hogy a tavaly nem recesszióban lévő orosz, ukrán relációkban megállt a nem teljesitő hitelek mennyisége és aránya, de az eddigi érvelésem és várakozásom kapott egy kijózanító pofont.
Csoportszinten a kedvező fordulat valószínűleg nem tavaly év végén következett be.
Az OTP még mindig esélyes az elemzői várakozások (max 40 milliárd adózott nyereség/negyedév) túlteljesitésére, de már nem lesz bomba meglepetés.
pomperj
pomperj 2013. 02. 18. 08:10
Előzmény: #411  berlini
#412
Mennyit er az OTP?

Ha megnezed az OTP 3Q 2012 jelenteset,

link

akkor a 9 havi konszolidalt jelentes 2. oldalan levo tablazatbol a fo fundamentalis tendenciak es finomabb negyedeves mozgasiranyok beazonosithatok, es osszevethetok a varakozasokkal.

Magad dontsd el, mit olvasol ki. En ebbol az anyagbol 3 honappal ezelott a kovetkezoket lattam:

1)A mukodesi eredmeny 3%al nott Y/Y, a mukodesi es kockazati koltsegek pedig 5% es 2%-al nottek. A ketto nagyjabol egyensulyban van, lenyegi es eroteljes elmozdulas az OTP uzleti poziciojaban az utolso evben NEM VOLT, sem pozitiv, sem negativ iranyban.

Az OTP arfolyama 1 ev alatt 20%-ot nott, 4000Ft-rol nagyjabol 4800-ra nott.

Minden mas magyar bank sokkal rosszabb szamokat jelent, a bankpiac egesze 2012-ben lejtmenetben volt, a fundamentalis trendek gyengultek. Ehhez kepest OTP fundamentalisan nagyjabol stagnalt. Vagy azert, mert “felhasznaltak nehany konzervet” a raktarbol, vagy tenyleg igy van.

2) A negyedevenkenti hitelallomany csokken, nem drasztikusan mint mashol, de 3%-al csokkent. A hitelek ertekvesztese erosen nott 19%-al, tehat a portfolio minosege rosszabb. A negyedevenkenti strukturaja se javult, bar a romlas sebessege csokkent. De romlott Q3-ban is.
Ez sem meglepo, plane a tobbi bankkal osszehasonlitva. Es mivel ez konszolidalt jelentes, ebben benne van a jobban mukodo orosz es bolgar leanybank nyilvan pozitiv elmozdulasa is. Nem erdemes tehat nagyon sokat hivatkozni a lanybankok job teljesitmenyere, mert az mar “benne van” a szamokban.

3)Uj es fontos elem, hogy a 2012 makrogazdasagi szamok meglepetest hoztak, sokkal rosszabb a vartnal. Raadasul a 4. negyedevi meg sokkal rosszabb, mint a korabbi negyedevek. OTP ettol aligha fuggetlenitheti magat, a magyar bankpiac allapota szamara is meghatarozo.

4)Tehat, ha a fundamentumok eddig stagnaltak es a kulso korulmenyek rosszabbok voltak a Q4-ben, viszont OTP arat a piac 20%-al magasabbra arazta be, nos, a negative meglepetes eselye magas.

Ettol meg a piaci rally van, a kulso korulmenyek (fokepp a vilagmeretu likviditasbovules) hatasara, nem a magyar befektetok, hanem a kulfoldi alapok vasarlasa miatt. Ez a rally megalapozott lehet penzfolyam szempontbol. De fundamentalisan nem, semmi alapja nincs.

A 20% aremelkedes tisztan likviditas alapu. A likviditasbovulest most Japan hajtja, es meg eltarthat par honapot is. techinal ellemzes szerint akar 5300Ft is lehet a tavasszal.

De NAGY a fundamentalis csalodas kockazata. Ha a piac nagyon gyengenek itelne meg a gyorsjelentest, meglepo 20% eses is benne van a pakliban.
berlini
berlini 2013. 02. 18. 23:17
Előzmény: #412  pomperj
#413
5 éve azért látunk egy (attól függően hogy melyik mutatót nézzük) 30-50%-os diszkontot az OTP részvényárfolyamában a térségi konkurenciához képest, mert mindenki arra számit (ami általában be is jön,) hogy a romló magyarországi környezet hatására az OTP fundamentumok is gyengülnek, hozzágyengülnek az ország állapotához. Be kellene látni hogy ez eddig nem jött be. Szerintem ez a diszkont csökkenni fog, illetőleg már 2012-ben is csökkent valamelyest. Mert:
Mindennek ellenére:
- a bank a az európai legnagyobb 90 bankra vizsgált stressztesztekben többször dobogós volt,
- a saját tőkéjét majdnem megduplázta,
- az NPL90-es állományra rekordszintű 78%-os céltartalékolási rátát tart. (Az orosz relációban, tekintettel az áruhitelezés extrakockázataira ez az arány 92%-os!!!!!)
- kamatmarzsa stabilan 6% körül van (ismét növekedett egy kicsit tavaly is, és a működési eredmény az enyhén csökkenő összhitelkihelyezés ellenére az utolsó másfél évben is 3-4%-os éves növekedést mutatott.)
- ahol van értelme, ott intenziven hitelkihelyezési expanziót hajt végre (orosz, ukrán majd talán bolgár szlovák relációk is már az idén,) amit a kb. 5,5 milliárd eurós likviditásából tud megvalósitani. (Ezt a likviditást részben az extra prudens céltartalékolás, azaz adócsalás révén tud ilyen magas szinten tartani.)
- a költségszintet stabil szinten tartja (csak az orosz és ukrán relációkban van növekedés, de ott a működési eredmény is intenziven nő és a költségszint az orosz relációban százalékosan stabil, az ukrán vonalon az ügynökhálózat kiépitése okoz költségnövekedést.)
- nem vett részt a déleurópai, de a magyarországi államadóságfinanszirozásában is csak csekély mértékben.

Én ezt látom.
Tény:
az OTP kockázatos országokban van jelen, magas kockázati költségekkel, de stabil, egy pár relációban javuló eredményekkel. A recessziós európai környezet ellenére mindez.
Mutass nekem egy bankot Európában ehhez hasonló mutatókkal (fejlődéssel) az elmúlt válságévekben.
berlini
berlini 2013. 02. 19. 20:22
Előzmény: #413  berlini
#414
Alacsony forgalommal (3 milliárd ft,)közel 1%-kal felment.
Most, hogy közeledik március 8. valahogy nincs kedvem realizálni. (3ezer db-nál 800ezer ft lenne tisztán.)
berlini
berlini 2013. 02. 19. 20:49
Előzmény: #406  pomperj
#415
Mintha megállt volna a japán lej gyengülése.
Kétséges, hogy az eddigi gyengülés elég stimulust ad a japán bankoknak, cégeknek ahhoz, hogy alapvetően növeljék forgalmukat, javitsák nyereségességüket. (Nomura, Mitsubishi (MTU) jelenleg P/E alapon nekem túl drágának tűnik.)
Ráadásul a G20-ak álszent módon pont az ilyen stimulusokat zárták ki a gazdaságélénkitési fegyvertárból a hétvégén.
Vajon ezek után mi lesz a jennel és Japánnal?
Tartod a pozicióidat Japánban?
berlini
berlini 2013. 02. 20. 08:40
Előzmény: #415  berlini
#416
lej= yen :)
berlini
berlini 2013. 02. 20. 09:31
#417
Nagyon sajnálom, hogy nem olvasok tőled mostanában. Ha ezt esetleg olvasod, szivesen olvasnék Tőled az OTP-ről.
Irj ide. (Garantáltan Albertmentes.)
berlini
berlini 2013. 02. 20. 09:52
Előzmény: #409  berlini
#418
4875 ft -os átlagáron eladtam most a 3000 db 4613Ft-os hitelből vett pakkot. (Kb. 645ezer ft tiszta nyereség.) Ez jelzi a megcsappant bizalmamat a március 8.-i gyj. mindent elsöprően meglepően jó eredményeit illetően.
Az elmúlt napokban a K&H csökkenő NPL90-ről számolt be, de ez nem irja felül a teljes bankszektorra kb egy hete megjelent a tavalyi 4. negyedévre növekvő jelzáloghiteles mutatót Magyarországon.
Igy egy jelentős céltartalékcsökkentés valószínűsége már nem annyira egyértelmű.
Az árfolyam igy akár csökkenhet is a gyj után. (Nyereségrealizálás miatt.)
berlini
berlini 2013. 02. 20. 12:20
Előzmény: #418  berlini
#419
Jelzésként arra, hogy van még bizalmam a longban, (legalább napon belül):
Most vettem 3000db-ot 3840Ft-os átlagon.
Napon belül tervezem eladni, ha felmegy 4880 fölé.
Ha pedig ujra lemegy 4800 alá akkor realizálom valszeg a bukót.
berlini
berlini 2013. 02. 20. 12:37
Előzmény: #419  berlini
#420
Természetesen 4840-es áron vettem
kimpaa
kimpaa 2013. 02. 20. 16:45
Előzmény: #420  berlini
#421
Zártad 60 körül?
pomperj
pomperj 2013. 02. 20. 18:03
Előzmény: #417  berlini
#422
En kivulrol nezem OTP-t, es nem is szandekozom mostanaban belepni.

Ha rovid tavon gondolkodsz, akkor technikai elemzes tobbet erhet, mint a fundamentumokra tamaszkodni, mert azok csak hosszu tavon mukodnek.
En most azt latom, hogy jan 1. ota a kovetkezok tortentek;

1)Az elso ar-felugras 4150 Ft-rol 4655 Ft-ra dec.28-jan.17 kozott nagy forgalom novekessel jart egyutt, ami nagyon egeszseges, eros keresletre utalt. A volumen 6.0 MrdFt-os elsonap utan folyamatosan emelkedve 18Mrd-ig nott az idoszak utolso napjara. Ez nagyon biztato volt, en akkortajt leptem ki.
Osszefoglalva, az elso felfele impulzus: 12% arnovekedes, 12 nap, 300% volumennovekedesi parameterekkel ment.

2)Aztan jott az oldalazo korrekcio 4500-4700Ft arsavban, jan.18-febr.7 kozott. A forgalom volume napi 3.0-8.0Mrd kozott volt, es a volumen melypontja is, ara is febr.7-en volt. Ez egy egeszseges, normalis korrekcio.

3)A masodik felugras febr.8 kezdodott, 4480Ft-rol 4920-ig tartott, osszesen 4 napig, febr.13-ig tartott. A napi volume is megnott, de joval kevesbe latvanyosan, az elsonapi 7.0Mrd-rol az utolsonapi 10.0Mrdra.
Osszefoglalva, a masodik impulzus 10% aremelkedes, 4 nap, es 130% volumennovekedesi parameterekkel ment.

4)Azt gondolom, azota megint egy oldalazo korrekciot latunk, mert a napi forgalom volumen visszaesett 3.0 Mrd korulre. Lehet, hogy tevedek, es meg tart a 2.impulzus, de valoszinutlennek latom. Ennek a korrekcionak 4750-4900 Ft savban kene maradnia, ha …ha meg mindig van eros erdeklodes es lesz harmadik felugras.

En azt gondolom, hogy az elso, nagyon eros impulzus utan a masodik impulzus joval gyengebb volt (arban nem sokkal, volumenben viszont igen), tehat a kereslet mar nem nott olyan dinamikusan.

Ha lesz harmadik impulzus felfele, az valoszinuleg meg gyengebb lesz. De ha lesz, akkor a merete hasonlokepp 10% koruli kellene legyen, (a fractal hatas miatt), es az ar elerheti az 5300 Ft “alomhatart”.

Azt valoszinutlennek latom, hogy most ezt az 5300Ft-os szintet is attorje, mert ott nagyon eros regi Rezisztencia vonalak vannak.

Es ezzel a kulfoldi befektetok megcsinaltak az “nagy eves portfolio atrendezest”, kesobb mar nem fognak ekkora penzeket ide mozgatni. A kerdes tehat az, lesz-e harmadik impulzus, (amit ok csinalnak!)?

Ezt nem lehet tudni biztosra. De mar febr. vege fele haladunk, mostanaban mar keszen szokott lenni a nagy alapoknal a portfoliok atalakitasa. A 3. impulzus valoszinuseget max. 30%-40%-ra tennem.

Ebbol kitalalhatod, mit tanacsolnek. A legkozelebbi 4850 Ft folotti arnal kilepnek a poziciom 60-70%-al. Megtartanam a maradekot a 3. Impulzusra varva, de legfeljebb febr. vegeig.

Minden spekulacio annyit er, amennyire bevalik. Eddig a tied volt jobb, mint az enyem.
Gratulalok, es good luck.

A japan temarol majd kesobb irok: roviden:
igen, 20 napja oldalaz NIKKEI es yen, mostantol ujraindul es lassabb lesz az emelkedes, de lesz. Kicsit atrendeztem, es tartom a poziciokat.

pomperj
pomperj 2013. 02. 21. 08:28
Előzmény: #422  pomperj
#423
Meg egy gondolat.

Tele a pletykamedia azzal, hogy MNB az uj vezetessel korlatozni tervezi a kethetes bank deposit elfogadhato mennyiseget, es ezzel akarja kenyszeriteni hitelezesre a bankokat.
Ez mar mindenutt beszedtema, meg a MagyarNemzet cimu ujsagban is.

Ettol a bank rakenyszerul sokkal tobb penzt elhelyezni az MNB-ben a napi betetre, aminek 100bps-el alacsonyabb a kamata. Vagy hitelez, de akkor torvenyszeruen magasabb rizikoju cegeknek, maganszemelyeknek.

Ez az intezkedes a banki kamatbevetelt nagyjabol eves szinten 10%-al lejjebb nyomjhatja, portfoliotol fuggoen. A hatas nyilvan nem a Q4 2012 eredmenyeben fog megjelenni, hanem Q2 2013-tol.

Csakhogy ezt a piac azonnal bearazza.
Ha a januarbann az alapok altal idehozott eleg sok penz (megjegyzem, a mennyiseget nagyjabol 40-60Mrd uj OTPbe befolyo mennyisegnek szamoltam) megijed, akkor a rally lefele fordulhat.
Törölt felhasználó 2013. 02. 21. 08:55
Előzmény: #423  pomperj
#424
I am seeing things deteriorating. I am on my 4th job since 2009, with almost 2 years of being unemployed in the midst of that. All becasue of economic slowdown. My company closed In December, and I was fortunate to find another pretty quickly, but, today everyone was standing around...and we ended up cleaning the machines, and it looks like there is VERY little work coming, so I may be out again, as I am the new guy.

I am seeing more and more stores and building becoming vacant and companies closing. Sure there are areas in this nation that seem to be doing better economically, but the USA is nationally sick and in very bad economic trouble.

Most of us who come here are pretty much likeminded, yeah, we have our disagreements, but we are all aware of whats going on, unlike the blind sheeple who believe the lies of the media and the government, and refuse to take a hard look at what is really going on.

I fear that this nation is too far gone, too broken for any repair, morally, politically, economically.

Peace and grace to you all, stay strong and fasten your seatbelts, I think really rough times are coming. Prepare while there still is time.

berlini
berlini 2013. 02. 21. 08:55
Előzmény: #421  kimpaa
#425
Nem , záróban zárták:
150ezeres bukó.
Megvárom a mai nyitót. Nyitó árfolyamtól függően veszek (ha 4700 alatt nyit akkor biztosan.)
berlini
berlini 2013. 02. 21. 09:09
Előzmény: #425  berlini
#426
Most vettem ismét 3000db-ot, 4739Ft-on.
Lehet hogy további bukót realizálok. Stoppot tettem 50 ft-tal lejjebb. (Ha pechem van a tegnap reggeli 600ezres nyereségemet tovább csökkentem.
zk2010 2013. 02. 22. 13:52
Előzmény: #423  pomperj
#427
Ha MNB tenyleg meglepi, hogy a kethetes beteteket bekorlatozza, es attereli egynaposra, es ezzel a trukkel 100Bps-el kevesebbet fizet a bankoknak,
akkor az OTP-nek a nagyjabol 400-450Mrd Ft bankkozi betetjei utan a 2012 evi kb. 6.5% kamatbevetel helyett 2013-ban orul, ha 3.5%-ot kap. (Ebben felteteleztem, hogy a Monetaris Tanacs havi 0,25% kamatcsokkentese 2013nyarra 4.5% korul megall.)

Vagyis eves szinten ez a tetel 3%-al csokkenhet, ami 12.5-15.0 Mrd koruli veszteseg OTP kamatbevetelben. Ez bizony az eves netto kb. 600MrdFT kamat bevetelben mar meglatszik, 2.0-2.5% koruli tetel.
Fajo, de nem katasztrofa.

Viszont, ha a kamatszint lemegy, (marpedig MNB szandekai szerint lemegy, nagyjabol 3%-ot), akkor sokkal nehezebb lesz az a gyonyoruszep 6.2-6.5% koruli netto kamatmarge-ot tartani. Es ha a piaci kamatnyomas nyomas hatasara (mert hogy MNB nyomast fejt ki erre, szinte minden varhato intezkedesevel, az nagyjabol biztos),
szoval, ha lemenne a netto kamatmarge 2013-aprilistol 1%-ot, es beallna 5.5% koruli uj szintre, akkor az mar tenyleg fajni fog. Nem kicsit, nagyon.

berlini
berlini 2013. 02. 23. 01:16
Előzmény: #427  zk2010
#428
Mikor veszitek figyelembe végre, hogy ez már nem csak egy magyar bank.
Wolf vezérig.h. nyilatkozta, hogy idén az orosz OTP áll majd az első helyen a csoporton belül az adózott nyereségével.
Ott a kamatmarzs = 18%.
(Bizonyára az sem marad tartósan ezen a szinten, de továbbra is imponáló lesz.)
pomperj
pomperj 2013. 02. 23. 11:01
Előzmény: #428  berlini
#429
1)Minden elismeresem az "rational exuberance"-odnak. Ez nem meglepo, hiszen most a vilagmedia tele van "BUY!" felkialtasokkal, lelkes “reszvenyt vegyel” tartalmu cikkekkel. Miniszterelnokunk is epp most helyezett el egy pozitiv hangulatu beszedet a jovo kilatasairol.

A valosag ehhez kepest az, hogy minden US index (DJIA, S&P500) a csatornaja felso elen van, es mar 1-2 hete ott kuszik. Azokat a csatornakat nem en rajzolom, a paic az, amelyik erdekesnek tartja oket, mert ott szokott megfordulni, az utolso 1 evben mar ketszer megtette.

Az se tetszik nekem, hogy a nagy alapok 100% FOLOTTI long pozicioban vannak (mert sokan leverage-et hasznalnak), ekkora long atlag pozicio nem volt 2007juliusi S&P500 tozsdecsucs ota. Az EURO/USD eroteljes lefele fordulasa az utolso par napban is baljos jel szerintem, mert mindig akkor menekulnek EURO-bol, amikor a bajt megszagoljak.

Szoval, az en "contrarian" szemleletem szerint igencsak csucs kozeleben jarunk, ami vagy lokalis vagy kozeptavu lesz. 30 eve vagyok invesztor, egy ido ota pontosan erzem a fordulat eloszelet; akkor szokott ilyen lenni a mozgas es a hangulat, amikor meretes fordulat kozeleben jarunk.

Szoval, arra szamitok, hogy a DOW Index 14.000-rol 4-5 honap alatt minimum 13000-ig fog esni. Etttol meg persze, siman tovabb emelkedhet holnap, meg akar 2-3 honapnyi idot is, bar a netto nyereseg aligha lesz tobb 2%-nal. De ennel sokkal valoszinubbnek gondolom, hogy a fordulat lefele megtortenik DJIA, S&P, DAX formajaban, es 1-2 heten belul vilagos lesz mindenkinek.

2)En meg soha nem lattam olyant, amit irsz, hogy egy banknak 18% legyen a kamatmarge-ja, mint OTP orosz lanybankanak. Legalis, normalis, epeszu banki uzleti modell mellett ROA ertek 0.5- 1.4% korul van, ROE 6-15% korul, a netto kamatmarge pedig 2-6% nagysagrendu.

Ha ezekbol a savokbol egy bank kivulre kerul, az biztosan nem fenntarthato, es biztosan kiveri valahol a biztositekot, inkabb elobb mint utobb. Plane egy Putyin orszagban. Ha megis megtortenik ilyen egy poziciommal, en onnan hanyatthomlok menekulok.

3)Megneztem OTP utolso 2 het chart-jat. Nekem az a feltuno, hogy a 2 esesi napon a forgalom volumene nagyobb volt, mint a kozbenso emelkedo napokon. Nem sokkal, csak 2MrdFt-al, de nagyobb. Ez az en konyvemben arra utal, hogy mar kisse erosebb lett az eladasi oldal, es mostanaban mar tobben vannak, akik kifele akarnak jonni. Az ilyen aranyok megfordulasa es megerosodese kovetni szokta egymast.

Konkluziokent azt gondolom, febr. 25-26, hetfo- kedd igen jo alkalom lesz a vegleges kilepesre OTP-bol.
Es en felre allnek legalabb 2 hetre. Persze, en az ovatos fajta vagyok, soha nem probalkozok meg 6-7 honapja tarto, 40% nagysagrendu rally utan belepni valahova. Epp forditva.

4) Japan rally tema.
Abe epp tegnap jart Obama-nal, es nagyon pozitiv kicsengesu a nyilatkozatuk.
Tartom a japan poziciot, hetfo-kedden nagy rallyra szamitok.

Good luck.
mobilizmo 2013. 02. 23. 13:13
Előzmény: #429  pomperj
#430
Pomperj,írhatnál egy kicsit részletesebben a Japánnal kapcsolatos várakozásaidról. A többiek talán megbocsájtanak érte.
A héten hallottam,hogy egy hedge fund alapkezelő mondta,hogy a japánok gyakorlatilag még semmit sem tettek a gazdaságuk élénkítése érdekében a szavakon kívül.Ezenkívül olvastam,hogy aki a BOJ élére a legesélyesebb jelenleg, az egy eléggé konzervatív manusz. Én is shortolom a yent,de a fentiek egy kissé elbizonytalanítanak.
berlini
berlini 2013. 02. 23. 15:14
Előzmény: #429  pomperj
#431
1)
100%-osan igazad van akkor, ha elfogadjuk, hogy a világ tőzsdéit szinte teljesen az USA tőzsde alakulása vezérli. Ez az egy az egyben követés azonban sokszor nem jön be. Én most abból indulok ki, hogy az USA tőzsdék ezen a szinten fognak ingadozni egy +-5%-os sávban. Visszaesést nem várok addig ameddig folytatódik a kb 85 milliárd dolláros havi pénzbővités igy folytatódik, a pénzbőség és a részvények csábereje nem fog csökkenni.
Ha mégis, akkor is valószinűbb hogy a likvid tőke egyre inkább a kockázatosabb de az észak amerikai hozamoknál többet igérő feljőődő piacok, tőzsdék felé fordul.
Az OTP felé persze csak akkor, ha a fundamentumok jelentősen javulnak és a magyar makrokörnyezet megitélése nem romlik. (Elsőben biztos vagyok, kérdés, hogy a céltartalékolás jelentős csökkenése most vagy a következő gyj.-ben lesz látható, a másik inkábbcsak remény.)
2)
Van ilyen magas kamatmarzs (még Magyarországon is.) Tipikusan azon pénzintézeteknél, akik:
-lakossági hitelezéssel foglalkoznak,
- rövid futamű hitelezéssel,
- biztositékok nélkül.
(Jellemzően árúvétel hitelezés, hitelkártyaüzletek.)
Itt nem csoda a 18%, mert a kamatok 40-45% körül mozognak. Persze jellemzően nagyon magas NPL aránnyal igy komoly céltartalékképzéssel. (Az OTP nél ez a céltartalékképzés 92%-os Oroszországban, de ennek ellenére nagyon nyereséges ez az expandáló piac ott.)
3) Ez igaz. 4900 körül én is úgy gondoltam, hogy már inkább el kellene adni. Azt jól csináltam, de utána kétszer belevettem az esésbe feleslegesen. A 3. vétel 4670 Ft-on (újra 3000db csütörtökön,) már reményteljesebb.
Eladni nem adok el most, (még akkor se ha visszamegy akár 4600 alá újra,) mert 12 nap múlva gyj. A tegnapelőtti Pénzügyi Felügyeleti jelentésből némi optimizmust meritettem. Okok:
- azt hámoztam ki belőle, hogy az OTP-Magyarországi nyeresége elérhette a 3. negyedévi szintet, talán 26 milliárd lesz.
- különösen azért, mert az NPL90 0,1%-kal csökkent a teljes bankrendszerben, igy talán az OTP-né is, igy lehetőség lesz a céltartalékolás pár milliárdos csökkentésére.
A fenti jelentésen kívül reményeimet alapozom:
- orosz-leánybank: (2011 4.n.évben: 20 milliárdos nyereség) Igaz, hogy a 2012 év első 3 negyedévében az orosz nyereség nem növekedett és sokan az orosz nyereségnövekedés kifulladását jósolják én a karácsonyi üzlet erősödésében bizom, igy kb 23 milliárdot várok.
- Ukrán-leánybank: az orosz modell átvétele folyik már több mint egy éve. A 3. negyedévben már nyereséges volt, most 4 milliárdot várok.
Bulgár-leénybank: nem várok nagy ugrást, 7 milliárd.
- Többi: remélem, hogy a veszteséges szerb, montenegrói relációk javulnak és a szerény nyereésges szlovák-horváth-románnal együtt összehoznak kb. 3 milliárdot.
Mindez csoportszinten akár 63 milliárdot is hozhat. Ezt a piac szerintem már komoly pozitiv meglepetésnek itélné, előre vetitene egy 240 milliárdos 2013 évi nyereséget, ami P/E=8 feltételezéssel, (ez jelentős diszkont a térségi konkurenciához képest,) 6857Ft-os árfolyaot ad.
Nem vagyok naív. A mostani turbulenciák mellett itt Európában, ahol nem ritkák a 4, 5 körüli P/E mutatók, nem mostanában látjuk a 6800Ft-ot. De 5000 fölé röpíthet.
Meglátjuk.
berlini
berlini 2013. 02. 23. 15:49
Előzmény: #429  pomperj
#432
4.)
A dow-nál középtávon komoly visszaeséssel számolsz. Ez nem fogja érinteni a japán tőzsdét?
Ráadásul az elmúlt két hétben megállt a yen gyengülése.
pomperj
pomperj 2013. 02. 23. 16:24
Előzmény: #430  mobilizmo
#433
Szia,
kosz az erdeklodest japan temaban.
Ha visszanezel itt 5 hetet, lathatod amit eddig gondoltam, csinaltam es javasoltam.
1)Az alap az itt levo yen arfolyamgorbe

link

es az a gondolat, hogy a BOJ 50trillio yennnel akarja a japan gazadasagot elenkiteni az uj kormany alatt, elso lepesben a -1% inflaciot +2% kozelebe vinni.
Szerintem ehhez 7-9 honap ido, es a yent 79 (2012.nov) szintrol legalabb 120-ig kell gyengiteni.

2)A torteenelmi tapasztalat, hogy eddig tobb hasonlo de kisebb ilyen erofeszites volt. Amig tartott, adddig NIKKEI nagyjabol a yen gyengulesevel aranyosan erosodott, eddig most is igy van.

A japan bankok es brokerek (MFG, MTU, NMR) nagyjabol dupla sebesseggel emelkednek mint NIKKEI az elso fazisban. Aztan tenyleg hat az elenkites, es a japan exportorok, mint auto (HMC, TM) es elektronika, robot (SNE, PC, FANUY), stb. indulnak meg a masodik hullamban.

Nezd at az elozo kommentjeimet.

Most 3 hete oldalazo "running korrection" van, szerintem barmelyik nap ujra indulhat. Meg sok van ebben az otletben, en szeptemberre 40-50%-al szeretnek zarni.
Törölt felhasználó 2013. 02. 23. 18:50
Előzmény: #429  pomperj
#434
Fooling was your major? Why bullshiting if you can't talk sense?

World is full of BUY...

link

mobilizmo 2013. 02. 24. 19:19
Előzmény: #433  pomperj
#435
Mielőtt írtam volna,elolvastam tavaly decemberig a beírásaidat.
Hát akkor,hajrá lássuk azt a jen gyengülést/nikkei erősödést. :)
pomperj
pomperj 2013. 02. 25. 09:17
Előzmény: #435  mobilizmo
#436
1)Szerintem a ma reggeli Japan hir mintha igazolna valamit.
link

2) Akiket erdekel, felraktam ide a Csendes Ocean partjain latszodo jobb investor lehetosegeket.
link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 02. 25. 09:39
Előzmény: #434  Törölt felhasználó
#437
Correct and agreed.

Check this link. MarketVane index and CNN Greed index tells the same story.
"Prepare for short".
link

Good luck.
berlini
berlini 2013. 02. 25. 20:53
Előzmény: #437  pomperj
#438
Drukkolok, hogy bejöjjenek a japán terveid.
(Én sajnos elfogult vagyok velük szemben, utoljára 20 éve volt japán részvényem, buktam rajta.)
Nézve a chartokat azért nem vagyok biztos, hogy csak a Dow, meg a S&P fog a közeljövőben korrigálni és a Nikkei nem.
Se az USÁ-nak sem az Uniónak nem áll érdekében, hogy a dollár és az euró felértékelődjön a Yennel szemben.
pomperj
pomperj 2013. 02. 25. 21:09
Előzmény: #438  berlini
#439
En is ezt latom, yen ma nagyot erosodott, nem tetszik nekem se.

Az olasz bizonytalansag konnyeden lehet az a katalizator, ami az utolso csepp lesz a poharban, kemenyen orrba vagja az extrem optimista piacokat, amik amugy abszolut "keszen allnak" egy meretes korrekciora.

Ma, 3 oraval ezelott 50%-ot eladtam minden japan pozicioimbol.
Meg az is lehet, hogy NYSE mai zarasa elott kilepek 10%-ig.
Ami eddig osszejott, azt semmikepp nem akarom kockaztatni.
Törölt felhasználó 2013. 02. 26. 12:11
Előzmény: #439  pomperj
#440
What about this:

"Right now we are living in a bubble of debt-fueled false prosperity that allows us to continue to consume far more wealth than we produce, but when that bubble bursts we are going to experience the the most painful economic 'adjustment' that America has ever gone through"

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek