Topikgazda: Törölt felhasználó 2008. 03. 07. 16:38

Mégis volt MNB-PM-ÁKK egyeztetés az állampapírpiaci válság kapcsán  

Ugrás a cikkhez
Aggodalomra nincs ok, a szakemberek foglalkoznak a helyzettel - mondta Veres János pénzügyminiszter pénteken délután az MTI-nek. "A piacok elemzése zajlik. Folyik az egyeztetés ez ügyben az érintett szereplők - a Pénzügyminisztérium, a jegybank és az ÁKK - között - tette hozzá a pénzügyminiszter. "Nincs tudomásom arról, hogy központi intézkedés készülne az állampapír-piacon" - válaszolta újságírói kérdésre Veres János.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=94348
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 03. 11. 11:27
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#203
"DLPH,

Sokmindenben igazad van. Lehetséges másfajta gazdasági-társadalmi rend Magyarországon. Lenne akinek az jobb lenne, lenne akinek kevésbé. Valószínűleg lehetne olyan társ-gazd keretrendszer ami sokkal több embernek lenne jó, mint rossz. Ebben teljesen egyetértünk. Viszont - habár Te ugyanezt mondod rólam - én azt gondolom hogy te nem érted amit mondok. Azzal mindig számolni kell, hogy az emberek gyarlóak, akármilyen rendszert is alakítunk ki. Ezért nem jött össze a (nem)működő szocializmus mint kísérlet. Lehet(ne) tovább kísérletezni új rendszerekkel/struktúrákkal. Lehet alapítani szocdem pártot, zöld pártot, ősmagyar/újmagyar/kismagyar/nagymagyar pártot, civil mozgalmakat, bármit, amelyek nyomást tudnak gyakorolni hogy az intézményrendszer-keretrendszer megváltozzon. Nagyon helyes, ami tetszik, azt én is támogatni fogom. Ami nem azt meg ellenezni. De kíváncsi lennék hogy Te ma, miféle változtatásokat indítanál a gazdasági, társadalmi rendszerben, ami a "szociális piacgazdasághoz" fog vezetni
topkaiser+

Kedves Topkaiser+ !

Amikor a magyar futballválogatott a németek ellen kikapott a VB döntőben 2:1-re, onnantól számítják a "német gazdasági csoda" néven emlegetett folyamatokat. Ennek jótékony hatása még most is érezhető, ettől és nem mástól lett a német gazdaság olyan erős, melynek árnyékában ugyan, de ma is leledzik. és a legnagyobb nettó EU befizető most is még, ha jól tudom.

Ez kökemény közgazdasági téma, de egzakt, és könnyen megérthető. A központi hitelkihelyezés olcsó, szinte kamat nélküli célzott hitelekkel, melyeket a futamidő végén könyörtelenül be is vontak (többek közt az infláció miatt), a kívülről jövő tőkét megállították, a belső beruházásokat az egekig turbózták a célirányosan kihelyezett olcsó pénzzel, a gazdaságukat pedig levédték, mint fociban a betonbizos hátvéd a kapuját, nem engedték hogy taroljon az idegen karvalytőke. Pontosan meghazározott beruházásra lehettet fordítani csak ezeket a hiteleket, nem volt pardon és azt mint már mondtam, a beruházás végén be is vasalták, a pénz visszaáramlott a kibocsájtóhoz.

Ez most 1 apró kis részlet. Szerintem a libertariánus világrend őrei még nem tüntették el nyomtalanul azt, hogy a németek annak idején ezt hogyan csinálták.

Nos, én itt kezdeném, ahol ők, és ott is folytatnám. Csak döntés kérdése lenne, még gondolkodni sem kellene, csak másolni. Azt meg minden hülye tud.

A szociális háló pedig nem kiröhögni való baromság, mint azt egyes aktív ultrabal bértopikolók oly hevesen előadják.
Svédország tökéletes és másolható péda lenne erre is.

Alapvető, humánus és szent törvény (lenne)hogy egy állam gondoskodik az öregekről, betegekről ,elesettekről, támogatja a családokat, az oktatást, az egészségügyet....nem pedig piaci alapokra helyezi, és kiszolgáltatja a pénzsóvár spekszeknek,akiket csak három dolog érdekel : a pénz, a pénz, és még a pénz.

Szia.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 23:13
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#202
.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 11:59
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#201
A Long Term Capital kiírt eladási jogokat a nagy bankházaknak annak idején (fedezetlenül).
jacksonhole 2008. 03. 10. 11:54
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Hmm, ma elég érdekes lett a hozamszint...
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 10:25
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#199
:) az is egy érdekes kategória. Bármivel is modellezzük valahol mindegyik sántítani fog, hiszen a sáv leginkább sáv. Az opciót is csak azért hoztam fel (példaként) mert mégis csak volt ott egy nehezen számszerüsíthető valami, ami egy mezei felfüggesztési limitnél többet jelentett. Én az opciót érzem ehhez legközelebbi konstrukciónak, még ha nem is 100% az ekvivalencia. Nem akarom túlragozni a témát, mert az élet már úgyis túlhaladja.
jacksonhole 2008. 03. 10. 09:39
Előzmény: #197  exmnbs1
#198
Tudna valaki esetleg linket adni az eredeti cikkhez? Érdekelne, mit írt Bánfi...
exmnbs1 2008. 03. 10. 09:37
Előzmény: #196  Törölt felhasználó
#197
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 08:37
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#196
1702,

nem put opciója volt a kötvénytulajoknak, hanem (kis túzással) fedezetlen váltója.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:58
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
A válasz könnyű: imádkozhatunk.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:31
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#194
ok, mivel "megfejtest" meg nem kaptam, valtoztassunk:
1.likviditas , 2. recesszio, 3. global pu. para

Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:22
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Itt egy hevenyészett Roubini fordítás:

link
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:20
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#192
koistvan, a stagfláció helyett inkább defláció a valószínűbb. Ingatlanlufi+hitelválság mindig ezzel jár. Eltűnik a pénz a pacról évvégére.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:16
Előzmény: #188  togyozo
#191
és az előjel?
Ha az abszolút értékben kételkedsz, a számot zárójelbe is teheted...
(ha jól emléxem a matekra)
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:16
Előzmény: #183  togyozo
#190
Köszi a választ! Igen hozzád intéztem. Még a korábbi topikok egyikében, ami sajnos túlságosan átment személyeskedésbe, úgyhogy inkább kimaradtam.
Magam is hasonlóan gondoltam, de reméltem van valami tudományosabb változat is az olvasottabb emberk fejében.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:16
Előzmény: #166  togyozo
#189
Kedves togyozó !

Kérlek ne haragudj, asszem elkerülte a figyelmem. Most kinyitott a devpiac,hamarosan ázsia is, és ezeket a dolgokat (noha komolyan gondolom) a tőzsde után teszem, ezzel nem azt akarom mondani, hogy a tőzsde a viág, csak azt, hogy vannak prioritások.

Azért meg elnézést, ha akkor is visszacsipkedő vagyok, amikor nem is csipked senki, lehet, már a "falon látom az árnyékot" én is, kezdődő paranoia (oka, 2 év alatt ezen a fórumon annyit kaptam jogtalanul ostobaságokat és kötözködést, hogy néha rémeket látok...)

Természetesen válaszolok holnap.
Megtiszteltél.
Szép estét.
togyozo 2008. 03. 10. 00:12
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#188
Én nem gondolom, hogy ne konvergálnánk majd a jövőben.Nekem csak a konvergencia sebességével kapcsolatban vannak erős kételyeim :):):)
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:12
Előzmény: #184  togyozo
#187
togyozo,
igen, ebben teljesen egyetertek.
viszont tartok tole, hogy ennyi idonk nincs.
valoszinuleg csak jelzeseket lehet a rovod ido miatt a piacnak kuldeni. tehat nagy hirtelen a lenti 4bol a felso kettovel erdemesebb foglalkozni (likviditas, staglacio)..
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:11
Előzmény: #184  togyozo
#186
Már majdnem azt írtam, hogy egyetértek togyozo, de sajnos azt kell mondjam, késő.
Ehhez nehéz lesz 6 elvesztegetett száguldó világgazdasági év után egy receszióban hozzákezdeni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 10. 00:08
Előzmény: #181  togyozo
#185
Ebben is egyetértünk. Azt hiszem az a véleménykülönbségünk gyökere, hogy Te kevésbé érzed a mondatodban a feltételes mód jelentőségét. HA majd konvergálunk, akkor tényleg így lesz, de nincs garancia arra, hogy _biztosan felzárkózunk_. (Sőt szerintem minél jobban tolódik , annál inkább csökken a siker esélye, de ez inkább érzés, mint kikutatott állítás.)
togyozo 2008. 03. 10. 00:04
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#184
Kedves Koistván.

a válasz egyszerű:
Egy normális, átgondolt fiskális reformra lenne szükség, adóreformmal és a szociális ellátó rendszer bizonyos részeinek újragondolásával. Aztán ha ez megvan, jöhetne az oktatás és egészségügy átalakítása. emellé meg kellene egy hiteles monetáris politika.
togyozo 2008. 03. 10. 00:00
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#183
Kedves 1702!

"Egyébként volt egy kérdésem hozzád korábban, amin átsiklottunk, miszerint: Volt olyan becslés, hogy hány bp-re árazta a piac a sávtörlés előtt a hitelességi deficitet (==mekkora kamatemeléssel egyenértékű a sávtörlés)?
Ha csak privát véleményed van az is érdekelne."

Nem tudom, hogy hozzám intézted-e a kérdést. Én becslésről nem tudok, csak a saját véleményemet tudom elmondani. Igazából azért nehéz megmondani, hogy mekkora kamatemeléésel egyenértékű a sávtörlés, mert a sávtörlések hosszú távú hitelesség növelő hatása van, a kamatmelés meg csak kamatemelés. Úgyhogy őszintén mondom nem tudom mekkora kamatemeléésel egyenértékű, és nem szeretnék oltári nagy baromságot beböfögni.
Törölt felhasználó 2008. 03. 09. 23:55
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#182
valaki megprobalna beirni, hogy mit kellene tenni az alabbi esetekben?
.
likviditas hiany :
staglacio:
politikai kockaza: ezt most hagyjuk :)
global pu. para:
togyozo 2008. 03. 09. 23:54
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#181
Mitől lesz így 240 alatt a forint? Remélem azért Te sem szeretnél olyan alapkamatot látni..
Nyilván nem most lesz 240 a forint, de ha megnézzük a cseh, szlovák korona útját az euró bevezetéshez azt láthatjuk, hogy jelentősen felértékelődtek ezek a devizák. Szóval majd ha mi is konvergálunk és nem divergálunk az euró felé, akkor elég nagy értéke lesz ennek az opciónak...

Topik gazda

discovery
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek