Topiknyitó: evazeller 2019. 05. 29. 21:11

leves  

most kiderül, mik mennek a levesbe
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
qpec 2019. 11. 16. 09:36
Előzmény: #2747  HoStrucc
#2760
Senkinek nem érdeke lefagyasztani a kereskedést,hiszen sokan ebből élnek .Ha a világ fejlettebb régióiban ez a rendszer jól működik,nálunk is működőképes lesz,mert rugalmas,tanulékony és kreatív a mi népünk,megmondta eztet bölcs Vezérünk is.Dec 2.-n meglátjuk hogy debütál a rendszer.Csak nem kapkodni,nyugisan,hideg fejjel kell gondolkodni,mint tettük eddig is.Ha végkép nem megy a hazai rv-el,még mindig át lehet lovagolni kis többletköltséggel a DAX vagy egyéb papírokra,ahol a magyar SI faktor nem jelentkezik.likvid,jó eredménytermelő platform az is azoknak akik nem 1 hónap alatt akarnak csiliárdossá válni a tőzsdén.Én bízom benne,hogy a kezdeti ökörködés,cápáskodás,kivagyiság bemutatása után minden a megszokott helyes úton megy tovább.A szélsőséges dolgokat eddig sem a kisbüfik okozták.A PIAC minden körülmények között működik,nekünk kell alkalmazkodni hozzá.
HS!!!
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 16. 08:45
Előzmény: #2757  Idea
#2759
A vola szakaszok azért megmaradnak. Egyből nem esik ennyit semmi úgyse. Kivéve ha tényleg olyan hír jön pl mint egy vajna halál. De ott is bármelyik vola vagy extra vola szakasz fordithatja. Egy nap gondolkozási idő valóban nem lesz. 
Idea 2019. 11. 16. 04:42
#2758
Másképp kell majd kezelni a stopot. Nem % alapon, hanem elveszíthető max pénz az egybetartozó ügyletcsoporton alapon.
Idea 2019. 11. 16. 04:29
#2757
aztaqrva
.
Hát kb ennyi amit erről mondani lehet röviden.
.
Hosszabban meg: írtátok lent, hogy a kispapírok többnapos limites esésénél nem tudtál kiszállni és most csak annyi változik majd, hogy napon belül lejátszódik egy eddig akár többnapos folyamat. (Ill ugyenez felfelé) Ez nem teljesen igaz, mert ha zárás után a lehető leghamarabb beadtad az ajánlatot a másnapi limitre, akkor nagyon jó eséllyel az elsők közt voltál és a napon belüli limites alj vételével próbálkozók kiszedtek. És akkor megúsztad a további esést. (Vagy verted a fejed a falba, hogy lokális mélyponton szálltál ki...) Tehát volt esélyed, komoly esélyed kilépni, igaz nem biztos, hogy megérte, de épp kiléphettél. Sőt meg lehetett többször csinálni azt is, hogy hullott vmi 15-20%-t, beálltál a limitre venni. Megkaptad, ha láttad, hogy gyűlik az eladói oldal, 1-2-néhány percen belül még beállhattál mögéjük és így jó eséllyel aznap ki is szedtek, visszadobtad nullában a rv-t.
Vagy felgyűlt sok-sok eladó limiten, de elkezdték őket venni, az eladó mennyiség fele/kétharmada ha elfogyott, még be lehetett lépni, igaz néha csak másodperceken múlt, hogy tud -e venni az ember vagy sem és akkor ott jött egy előre látható felpattanás. Az eladó mennyiség ütemes fogyása figyelmeztetett, hogy hamarosan robban a papír - na ilyen akkor többet nem lesz. Pedig ezek majdnem kockázatmentes boltok voltak. (Mert ha nem úgy sült, akkor az esetek zömében vissza tudtad dobni nullában.)
.
Mivel nincs korlát, sokkal nagyobb lesz a kilengés. Pl az Est amikor meghalt Vajna, hullott két napot limittel, de a második nap már megvették és fordult. Ha ez napon belül van - ami a világvégét jelentette akkor és ott az Estben - akkor lehet, hogy esik 60%-t vagy 80-t, mert hirtelen nulla lett a rv értékére a várakozás. Vagy most a Cig. Nincs idő átgondolni mi-miért van, ki-kivel van, és itt nem mi leszünk akik különösebben befolyásolják az árat, hanem a nagyok erre még rá fognak külön játszani. Kipusztítják innen aki kevésbé jól tűri a kockázatot, levágják mint a barmot, elszedik a pénzét egy pillantás alatt. De ők azért eddig adtak egy többé-kevésbé biztos keresletet-kínálatot, ha tényleg így lesz ahogy írom, akkor a bluek kivételével csak a hiénák szaggatják majd egymás húsát miután a kicsiket felfalták. Aztán persze ezt megunják és vmi állati érdektelenségbe és apátiába fullad(hat) az egész.
.
Ennek a megnövekvő volatilitásnak - ha tényleg így működik majd - lesz egy olyan hatása is, hogy egy egység nyereséget nagyobb kockázattal lehet elérni mint eddig. Azt pedig nem szereti senki, ezért egy egység nyereségért (vagy nyereség várakozásért ha még csak az van) átlagosan kevesebbet fognak fizetni - áresés. Olyan fasza csapkodós, fel le, de inkább le, megnyugvás. Aztán a következő döccenőnél újra, meg újra, de ahogy kopnak ki majd a kicsik, egyre alacsonyabb árakon. Mondjuk ez a bluek értékeltségét emelheti, oda átáramlik idővel aki most grízesebb kispapírokban van és sose próbálkozik velük többet. Azoknak talán külön jót fog tenni, hogy egy kicsit csapkodósabbak lesznek. Olyanban lehet majd pénzt keresni ami alatt fundamentum van. Ez épp egy pozitív hatás lehet.
.
Előre berakott stop az nem tudom mennyire lesz ezután értelmes, nekem most is csak fejben van mindig, (és még sokszor van, hogy halogatom, de azért nem sokat) igyekszem követni a pozíciót amíg a veszélyzónában mozog. Persze innentől minden veszélyzóna, hiába ülök vmiben akár 500% pluszban, ha napon belül eshet 80%-t...
.
Mondjuk már lesz is hamarosan egy alkalom, amikor keményen lefelé hat majd egy előre tudott tényező, ami az utóbbi néhány évben azért kiszámítható volt,  amelyik rv-t megütötte az esett kicsit/sokat majd pattant. Rohadt kíváncsi leszek mi lesz majd most - szerencsés esetben csak annyi, hogy nagyobbat lehet rajta fogni - mit fogni, szakítani... De meglátjuk hamarosan... Nekem ebből csak annyi világos egyelőre, hogy KISEBB_TÉTTEL
.
(Már ez csak egy ilyen kitekintés: remek írások vannak amcsiban arról, hogyan terelik a népet mint a vágómarhát. Hogyan veszik rá, hogy lent adjon, fent vegyen, ütemesen, sokan és sokat. Hogy játszanak az agyával, de úgy, hogy még janinak is érezze magát, hogy nem az esés 100%-t bukta be, csak 70-t, meg mégsem a tetőn vett, hanem 5% kedvezménnyel sikerült "megcsípni" a papírt... Hogy John Doe örökké büszke legyen magára, hogy 1.500, 700, 3.200, 70, 17.000 dollárért milyen nagyszerű tőzsdei tudással lett gazdagabb, hogy büszkén mondhassa, hogy a tudását - ami persze még akkor is olyan gyenge kettes - élesben szerezte, soksok pénzért, merthogy ezt tanulni nem lehet, csak az a tuti amit élesben megtapasztal. Ami esetenként úgy is van, csak 70 dollárral és nem 17.000-l...
.
De azért mindezt a manipulációt persze úgy művelik, hogy kívülállóként sose tudhasd, hol az alja, hol a teteje. Biztos ez hiányzik nekünk. Kis szerencsével hátha kitapasztaljuk... Shortosparadicsom leszünk. Mostanában hanyagoltam, pedig egy időben minden egyes nap legalább egy shortot indítottam, hogy lássam milyen - vissza kell szokni rá.)
evazeller
evazeller 2019. 11. 15. 23:44
Előzmény: #2755  Nemtomicsináljak
#2756

"Éva hazaértél 😄"
nem biztos:)
Nemtomicsináljak 2019. 11. 15. 23:39
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2755
😂😂
Hát igen viccesnek tűnik ,de halálosan komoly!!
Ezentúl a remegők, hezitálók, fórum által befolyásolhatók világa letűnik!!!
A hidegvérű ,gyors döntéshozók terepe lesz a tőzsde!!
Éva hazaértél 😄😄
No meg elsősorban bennfenteseké!!!!
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:36
Előzmény: #2753  Törölt felhasználó
#2754
Na meglátjuk. Méginkább erősödik bennem h maradok az osztis pappiroknál. 
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:32
Előzmény: #2747  HoStrucc
#2753
Köszi
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:31
Előzmény: #2751  Törölt felhasználó
#2752
Akkor az otp lekorigálhat derüs napján 7k ra is. :o jooo
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:30
Előzmény: #2745  Nemtomicsináljak
#2751
Csak nehogy akkor "nyulj a pappirért" :o
evazeller
evazeller 2019. 11. 15. 23:30
Előzmény: #2745  Nemtomicsináljak
#2750

ez volt a mai nap legjobb beírása:)
"Eddig is nálam volt a teló állandóan ,most már a budira is vinnem kell😄"
Nemtomicsináljak 2019. 11. 15. 23:25
Előzmény: #2745  Nemtomicsináljak
#2749
Aki nem lélegzik együtt a kereskedéssel ,annak ezentúl kötelező a stop használat!!!!
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 15. 23:25
Előzmény: #2746  feel
#2748
Benne van igen. 
feel
feel 2019. 11. 15. 23:24
Előzmény: #2743  HoStrucc
#2746
Mar elore latom a mezesmadzagokat :-)milyen szepen lesznek elhuzva nehany 0 erteku papirnal:-)
Nemtomicsináljak 2019. 11. 15. 23:24
Előzmény: #2740  Törölt felhasználó
#2745
Nekem sem tetszik a no limit, de alkalmazkodni kell hozzá és változtatni az eddig bevett kereskedési stratégián!!
Eddig is nálam volt a teló állandóan ,most már a budira is vinnem kell😄😄
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:22
Előzmény: #2737  HoStrucc
#2744
Valaki linkelje már be ide..telon vagyok..fapad.
HoStrucc
HoStrucc 2019. 11. 15. 23:22
Előzmény: #2740  Törölt felhasználó
#2743
Hát a te döntésed lesz hogy megszereted a stoppot vagy sem. Ha nem akkor úgy választasz majd papírt hogy tudod hoyy vállalod a negatív részét is nem csak a pozitívat. Én azért azt tanácsolom neked hogy inkább szeresd meg a stopot :) 
Törölt felhasználó 2019. 11. 15. 23:22
Előzmény: #2740  Törölt felhasználó
#2742
Már ha igy leirtam es jól írtam h blue...akkot csak kezdenek vele valamit nem "kivezezés" lesz. Igy málnázni...
Nemtomicsináljak 2019. 11. 15. 23:21
#2741
Stoppot én is használtam régebben mikor nem tudtam állandóan figyelni a folyamatot ,mostanában nem használom.
Amúgy valóban több haszna van mint hátránya!!!

Topik gazda

evazeller
evazeller
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek